Kontrola možganov

Človek kot stroj, o flori in favni...
LUKEC
Prispevkov: 542
Pridružen: 3.8.2010 17:55

Re: Kontrola možganov

Odgovor Napisal/-a LUKEC »

Meni pomeni denar, toliko kot lanski sneg.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Kontrola možganov

Odgovor Napisal/-a vojko »

LUKEC napisal/-a:Meni pomeni denar, toliko kot lanski sneg.
Lanski sneg (in žled!) pa je bil vreden kakšnih 200 milijonov EUR... :lol: :lol: :lol:

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Kontrola možganov

Odgovor Napisal/-a Roman »

To je bil letošnji, lanski je bil cenejši.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Kontrola možganov

Odgovor Napisal/-a vojko »

Roman napisal/-a:To je bil letošnji, lanski je bil cenejši.
Se opravičujem! :D Mea culpa, mea culpa maxima! :wink:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Kontrola možganov

Odgovor Napisal/-a shrink »

LUKEC napisal/-a:Meni pomeni denar, toliko kot lanski sneg.
Samo zate, LUKEC, iz "Slovarja novejšega jezika" (bos.zrc-sazu.si/c/SNB/ ):
prodájati mèglo -am --nedov. (a, ̀) ekspr. nejasno, neutemeljeno, brez logičnih povezav razlagati kaj, zavajati koga: Šarlatani so skušali na forumu prodajati meglo
:lol:

Popotnik
Prispevkov: 532
Pridružen: 12.11.2008 18:35

Re: Kontrola možganov

Odgovor Napisal/-a Popotnik »

shrink napisal/-a:
LUKEC napisal/-a:Meni pomeni denar, toliko kot lanski sneg.
Samo zate, LUKEC, iz "Slovarja novejšega jezika" (bos.zrc-sazu.si/c/SNB/ ):
prodájati mèglo -am --nedov. (a, ̀) ekspr. nejasno, neutemeljeno, brez logičnih povezav razlagati kaj, zavajati koga: Šarlatani so skušali na forumu prodajati meglo
:lol:
Prava povezava je http://bos.zrc-sazu.si/SNB.html. Sicer pa hvala, nisem vedel, da tudi ta slovar obstaja. :lol: :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Kontrola možganov

Odgovor Napisal/-a shrink »

Popotnik napisal/-a:
shrink napisal/-a:
LUKEC napisal/-a:Meni pomeni denar, toliko kot lanski sneg.
Samo zate, LUKEC, iz "Slovarja novejšega jezika" (bos.zrc-sazu.si/c/SNB/ ):
prodájati mèglo -am --nedov. (a, ̀) ekspr. nejasno, neutemeljeno, brez logičnih povezav razlagati kaj, zavajati koga: Šarlatani so skušali na forumu prodajati meglo
:lol:
Prava povezava je http://bos.zrc-sazu.si/SNB.html. Sicer pa hvala, nisem vedel, da tudi ta slovar obstaja. :lol: :lol:
No, saj nisem dal povezave, navedel sem le domeno, od koder sem črpal; povezava pa je:

http://bos.zrc-sazu.si/c/SNB/neva.exe?n ... pr.&hs=113

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Kontrola možganov

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

shrink napisal/-a: Šarlatani so skušali na forumu prodajati meglo
Zopet napačno - Tošo Šrink

Šarlatani skušajo na forumu prodajati meglo - npr:
shrink napisal/-a: kozmološka konstanta = temna energija = energija vakuuma

:lol:

LUKEC
Prispevkov: 542
Pridružen: 3.8.2010 17:55

Re: Kontrola možganov

Odgovor Napisal/-a LUKEC »

A je komu tu jasno, kako bi naredil generator, ki bi oddajal frekvecno od 5 pa do 12 Hz?
In sicer omrežno napetost 220V.
Rabim za moje skalarne generatorje.
Lp,Luka

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Kontrola možganov

Odgovor Napisal/-a shrink »

osmoljenileo napisal/-a:
shrink napisal/-a:Šarlatani so skušali na forumu prodajati meglo
Zopet napačno - Tošo Šrink

Šarlatani skušajo na forumu prodajati meglo - npr:
shrink napisal/-a:kozmološka konstanta = temna energija = energija vakuuma
Seveda, unterlehrer osmoljenileo, za polpismene in neizobražene šarlatane tvojega kova je uradna fizika tako in tako šarlatanska (to je sicer tipično prepričanje šarlatanov), izjave znanih fizikov (Susskind) pa ravno tako:

"Dark Energy, Vacuum Energy, Cosmological Constant -all the same thing".

ker se seveda ne skladajo s tvojo zimzeleno šarlatansko cvetko, katero skušaš na tem forumu prodajati že 10 let:
osmoljenileo napisal/-a:Vesolje se pospešeno širi zaradi črnih lukenj.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Kontrola možganov

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Tosho Shrink!
Jaz sem vedno povdarjal, da je
smolejleo napisal/-a: Vesolje se pospešeno širi zaradi črnih lukenj.
moje osebno mišljenje, ki ga ne vsiljujem nikomur. Videl bom, kaj bo uradna znanost dokazala in bom na osnovi argumentov (če bo potrebno) tudi spremenil svoje mišljenje. Toliko prožen in svoboden sem vedno.

Ti pa dadaističen prevod
"Dark Energy, Vacuum Energy, Cosmological Constant -all the same thing".
shrink napisal/-a: kozmološka konstanta = temna energija = energija vakuuma
prodajaš za uradno dokazano zadevo.

In to je mešanje in prodajanje megle in seveda pravo šarlatanstvo.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Kontrola možganov

Odgovor Napisal/-a shrink »

osmoljenileo napisal/-a:Tosho Shrink!
Jaz sem vedno povdarjal, da je
Zgoraj poudarjaš le svojo polpismenost (poleg ponavljanja imbecilne spakedranke japonske besede), spodaj pa poudarjaš tipično šarlatanskost (imbecilno privatno teorijo, ki jo skušaš postavljati ob bok znanstvenim razlagam), katero sicer očitaš drugim, ki povzemajo splošno sprejete znanstvene poglede (in s tem seveda poudarjaš lastno neizobraženost):
osmoljenileo napisal/-a:Vesolje se pospešeno širi zaradi črnih lukenj.
moje osebno mišljenje, ki ga ne vsiljujem nikomur.
:lol:
Videl bom, kaj bo uradna znanost dokazala in bom na osnovi argumentov (če bo potrebno) tudi spremenil svoje mišljenje. Toliko prožen in svoboden sem vedno.
Tvoj osnovni problem, osmoljenileo, je, da si polpismen in neizobražen, zato se ti niti približno ne more sanjati o znanstvenih argumentih v prid določeni razlagi, za katero si sicer po šarlatansko prepričan, da "ni dokazana"; pa saj temna energija ni edina zadeva, za katero si prepričan, da "ni dokazana" - podobno meniš (seveda v tipičnem šarlatanskem stilu), da tudi teorija velikega poka "ni dokazana" in zato ne preseneča, da si že pred 10 leti v tipičnem hobistično-šarlatanskem stilu namenjal takšne očitke fiziki:
osmoljenileo napisal/-a:Vseeno vas prosim, da še enkrat preracunate tiste enacbice, pa mogoce najdemo kakšne druge razlage za tako imenovane temeljne dokaze o prapoku.
:lol:
osmoljenileo napisal/-a:Teh stvari potem ne moremo s tako lahkoto "potrjevati" z nekimi opazovanji, tista opazovanja je možno razlagati tudi na druge načine - ali - tista opazovanja lahko "potrjujejo" tudi vse kaj drugega kot današnje moderno in uradno verovanje o nastanku vesolja - kaj drugega kot verovanje pa to ni.
:lol:
osmoljenileo napisal/-a:Malo razmisleka - pa boste videli, da Veliki pok ni teorija, ampak model, primeren za naš lokalni del vesolja.
:lol:

In potem bi en tak šarlatanski hobist, ki je prepričan, da je moderna kozmologija v zmoti že v zvezi z velikim pokom, nakladal, da:

"Dark Energy, Vacuum Energy, Cosmological Constant - all the same thing."

ne pomeni (ja, s tem osmoljenileo spet poudarja svojo "pismenost"):
shrink napisal/-a:kozmološka konstanta = temna energija = energija vakuuma
in da gre - seveda na enak način kot v zvezi z velikim pokom - za "prodajanje za uradno dokazano zadevo."
osmoljenileo napisal/-a:In to je mešanje in prodajanje megle in seveda pravo šarlatanstvo.
Narobe, podučitelj osmoljenileo, mešaš in prodajaš meglo le sam, ko praviš, da veliki pok in temna energija z lastnostjo kozmološke konstante "nista dokazana": seveda sta, ampak tvoji strokovno in jezikovno podhranjeni pameti, pač to tako in tako nikoli ne bo jasno, zato se bo lahko le oglašala kot tipični šarlatani, da je pravo šarlatanstvo pravzaprav le znanost, ne pa njihove privatne teorije, v katere pač ne gre dvomiti. :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Kontrola možganov

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Na ves ta tvoj kič, ki ga pišeš, je odgovor tu _ Shrinkkič:

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_un ... in_physics

Pa poglej koliko je še nerešenega, dvomljivega, ...

Tvoja osebna mnenja in prepričanja pa ne prodajaj za dokazane resnice - mešaš in prodajaš meglo in v tem si trmast bolj kot osel, tako kot magarac - če si že spoznal razliko.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Kontrola možganov

Odgovor Napisal/-a shrink »

Kičasto je le tvoje oglašanje - seveda v tipičnem šarlatanskem stilu - na tem forumu, osmoljenileo. :lol:

O temni energiji kot "nerešenem problemu" pa si bil že večkrat deležen pojasnila:
shrink napisal/-a:Saj sem ti že pojasnil, nevedni hobist: da je temna energija kozmološka konstanta, je trenutno opazljivo dejstvo, pa ne glede na to, da ni poznana sama njena narava - in tu ni nobenega problema, kar preberi še enkrat Susskindov citat.
ampak tvoji hobistični pameti nikakor ne potegne, zato vedno znova jokca o enih in istih stvareh (pač v tipičnem šarlatanskem spam stilu) in se smeši z imbecilnimi pripombami, da podajam(o) osebna mnenja, ko pa je že slehernemu količkaj izobraženemu znano, da gre za splošno sprejeta pojasnila znanosti, ki pa nekemu neizobraženemu podučitelju, ki je sicer prepričan, da gre tudi pri teoriji velikega poka za "prodajanje megle", pač ne morejo biti znana. Dokler se ne boš izobrazil; ta nasvet sem ti že večkrat dal, pa tudi od drugih si ga bil deležen, npr.:
Motore napisal/-a:Smolejleo, nevem kako si sploh upaš argumentirat težka fizikalna vprašanja v kozmologiji, ko ti niso niti osnove znanstvene metode jasne. Očitno ne veš, kaj fizikalna teorija pomeni (nisi sam), pa vseeno še naprej spamaš. Izobrazi se ali zmanjšaj arogantnost.
se boš pač smešil kot povprečni šarlatanski nakladači, ki na tem forumu skušajo prodajati eno in isto meglo. :lol:

V izogib nadaljnjemu smešenju, ki ga kažeš s tem, da ne razlikuješ osla in magarca, pa priporočam schnellkurs pri kakšni tršici. :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Kontrola možganov

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Shrinkkič - pišeš kič!

Informiraj se, kaj je v zvezi z "uradno" kozmologijo dokazano in kaj so domneve!!!

Da jaz osebno ne verjamem "uradni" kozmologiji - teoriji prapoka, je pa moja stvar. Ima preveč majave temelje, ne razloži kup zadev in nič pomembnega ni napovedala.

Ti kar naprej vzvišeno, oholo v stilu pop-fizikov razlagaj svoj modelček vesolja, toda ob tem ne pozabi, da razlagaš samo to, kaj se dogaja v tvojem peskovniku.

Vztrajanje pri številnih neumnostih, ki si jih napisal o čisto zemeljskih zadevah (sinus_shrinkus, balistika, gre za tiskarski škrat, ... ) je pa več kot oslovsko - samo magarac je tako trmast.



:shock:

Odgovori