Posledice dolgotrajnega zadrževanja v vodi za človeka

Človek kot stroj, o flori in favni...
Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Posledice dolgotrajnega zadrževanja v vodi za človeka

Odgovor Napisal/-a shrink »

MAVER|CK napisal/-a:
Hanuman napisal/-a:
Zofi napisal/-a:Zanima me kakšne bi bile posledice dolgotrajnega zadrževanja človeka v vodi
Raziskave kažejo, da bi prišlo do nastanka nove življenjske vrste.
Ne vem, mogoče sem samo jaz osebno narobe razumel ta post, ampak v "samo" večih tednih zadrževanja v vodi se nikakor ne morejo razviti nove vrste, zaradi tega smatram zadevo kot eno "orng zajebancijo" (pardon izrazu)!
Ne, ne, Hanuman res tako razume evolucijo, da se bo nekdo, ki začne živeti vodi, prelevil v ribo.

Sandman
Prispevkov: 10
Pridružen: 29.8.2010 23:19

Re: Posledice dolgotrajnega zadrževanja v vodi za človeka

Odgovor Napisal/-a Sandman »

Mogoče mu je pa nekdo podal napačno razlago o nastanku človeške ribice :mrgreen:

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Re: Posledice dolgotrajnega zadrževanja v vodi za človeka

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

U jebe..., si ziher shrink? Potem se mu globoko opravičujem! Potemtakem je to prepričanje in ne zajebancija in sem narobe razumel:(.

Vsekakor ima vsak svoj prav in lahko verjame v kar hoče (in nimam niti najmanjšega namena, da bi ga prepričal nasprotno, če to sam ne želi) ampak norca se delat iz drugih to pa ni pošteno!

PS: Še sedaj se spomnem, ko mi je bratranec povedal za Dedka Mraza. Groza, včasih je bolje živeti v iluzijah kot biti v tem krutem svetu:).

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Posledice dolgotrajnega zadrževanja v vodi za človeka

Odgovor Napisal/-a Roman »

Iluzije imajo en sam problem: pristanek na trdih tleh.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Posledice dolgotrajnega zadrževanja v vodi za človeka

Odgovor Napisal/-a shrink »

MAVER|CK napisal/-a:U jebe..., si ziher shrink? Potem se mu globoko opravičujem! Potemtakem je to prepričanje in ne zajebancija in sem narobe razumel:(.
Zakaj bi se mu sploh opravičil? Saj se s takim dojemanjem pravzaprav dela norca iz znanosti.

vinko
Prispevkov: 20
Pridružen: 29.8.2006 14:06

Re: Posledice dolgotrajnega zadrževanja v vodi za človeka

Odgovor Napisal/-a vinko »

Hanuman napisal/-a: Raziskave kažejo, da bi prišlo do nastanka nove življenjske vrste.
Pa zakaj mu ne verjamete ?
Sej je napisal, da to kažejo raziskave - očitno je gledal risanko Mala morska deklica.

silvester1234
Prispevkov: 389
Pridružen: 30.3.2010 11:01

Re: Posledice dolgotrajnega zadrževanja v vodi za človeka

Odgovor Napisal/-a silvester1234 »

Problem, ki se ga ni nihče dotaknil je tudi regulacija telesne temperature. Voda bi morala imeti primerno temperaturo v mejah, ki so
najugodnejše za človeški organizem, ker bi sicer prišlo (na dolgi rok) do podhladitve, ali pa pregrevanja telesa. Mislim, da neadaptiran
organizem s svojo regulativo prilagojeno za kopenske razmere, na dolgi rok nebi uspel obdržati telesa v funkciji. Tudi dvoživke, ki so
vsekakor bolje adaptirane od ljudi, bivajo malo v vodi malo na kopnem. Mislim, da po mesecu dni nebi bili nič bolj lepe polti od enako
starega trupla utopljenca.

Odgovori