Ptiči padajo

Človek kot stroj, o flori in favni...
problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Ptiči padajo

Odgovor Napisal/-a problemi »

shrink napisal/-a:Aha, sedaj že hočeš odgovor na vprašanje, zakaj so Američani napadli in okupirali Afganistan, k'ne? In to spet pričakuješ od znanosti, k'ne? :lol:

Mimogrede: z "znanostjo" vselej mislim naravoslovno znanost, kot sem že večkrat dejal, ne pa na kakšne družboslovne discipline. O vzrokih za vojne naj kar sprašujejo družboslovci na tematsko primernih forumih. Če pa se kakemu družboslovcu zdi, da so družboslovne teme na tem forumu deficitarne, jim predlagam, naj jih kar sami odpirajo, ne pa da se muzajo ob tem, ko se nekateri (bojda raje) sprašujejo o poginu živali kot o čem drugem.

Sicer pa: Predlagam, da se debata o vzrokih za vojne in o drugem, kar ni v skladu z odprto temo, nadaljuje v posebni temi, ki naj jo zainteresirani, če tako želijo, odprejo posebej za ta namen.
Glede na tvoje razumevanje pojma znanost bi bila s tabo vsaka nadaljna debata okoli tega čisti nesmisel.

Tema je že odprta, a kaj ko ti ne razumeš niti besede, ki je tam zapisana.

Ne shrink, ničesar jaz ne pričakujem od znanosti (se mi pa zastavi vprašanje: zakaj znanost ne more podati odgovora glede vzrokov za dogajanje v Afganistanu), sploh pa ne od tistega dela, katerega sam priznavaš za edinega vrednega tega naziva. Od hlapcev ni kaj pričakovati oziroma kaj lahko pričakujem od teh, katere Nietzsche zelo lepo opredeli:

»Varujte se tudi učenih! Ti vas sovražijo: ker so jalovi! Imajo mrzle, posušene oči, pred njimi leži vsak ptič oskuben. Taki se prsijo s tem, da ne lažejo: ampak nemoč za laganje še malo ni ljubezen do resnice. Varujte se!Prostost pred mrzlico še malo ni spoznanje! Ohlajenim duhovom ne verjamem. Kdor ne more lagati, ne ve, kaj je resnica.«

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Ptiči padajo

Odgovor Napisal/-a shrink »

problemi napisal/-a:
shrink napisal/-a:Aha, sedaj že hočeš odgovor na vprašanje, zakaj so Američani napadli in okupirali Afganistan, k'ne? In to spet pričakuješ od znanosti, k'ne? :lol:

Mimogrede: z "znanostjo" vselej mislim naravoslovno znanost, kot sem že večkrat dejal, ne pa na kakšne družboslovne discipline. O vzrokih za vojne naj kar sprašujejo družboslovci na tematsko primernih forumih. Če pa se kakemu družboslovcu zdi, da so družboslovne teme na tem forumu deficitarne, jim predlagam, naj jih kar sami odpirajo, ne pa da se muzajo ob tem, ko se nekateri (bojda raje) sprašujejo o poginu živali kot o čem drugem.

Sicer pa: Predlagam, da se debata o vzrokih za vojne in o drugem, kar ni v skladu z odprto temo, nadaljuje v posebni temi, ki naj jo zainteresirani, če tako želijo, odprejo posebej za ta namen.
Glede na tvoje razumevanje pojma znanost bi bila s tabo vsaka nadaljna debata okoli tega čisti nesmisel.
Sam pojem znanost že prav razumem, je pa res, da ga vselej uporabljam v smislu naravoslovja, čemur je Kvarkadabra večinoma namenjena. In vsekakor lahko naravoslovje bolje pojasni pogin ptičev, kot pa umiranje ljudi v vojnah. Da pa na tej osnovi ne želiš več debatirati, mi pa po domače prav "dol visi".

Ne glede na pojmovanje pa se mi tvoje muzanje, da bi se na tem forumu morali pogovarjati o bolj resnih rečeh kot o poginu ptičev, zdi čisto nakladanje,
Tema je že odprta, a kaj ko ti ne razumeš niti besede, ki je tam zapisana.
Tema je jasno definirana in pričakuje se, da se debatira o poginu ptičev ne pa o poljubnih razširitvah s strani kvazifilozofov. :lol:
Ne shrink, ničesar jaz ne pričakujem od znanosti (se mi pa zastavi vprašanje: zakaj znanost ne more podati odgovora glede vzrokov za dogajanje v Afganistanu), sploh pa ne od tistega dela, katerega sam priznavaš za edinega vrednega tega naziva. Od hlapcev ni kaj pričakovati oziroma kaj lahko pričakujem od teh, katere Nietzsche zelo lepo opredeli:

»Varujte se tudi učenih! Ti vas sovražijo: ker so jalovi! Imajo mrzle, posušene oči, pred njimi leži vsak ptič oskuben. Taki se prsijo s tem, da ne lažejo: ampak nemoč za laganje še malo ni ljubezen do resnice. Varujte se!Prostost pred mrzlico še malo ni spoznanje! Ohlajenim duhovom ne verjamem. Kdor ne more lagati, ne ve, kaj je resnica.«
Čisto nakladanje s strani kvazifilozofa!

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Ptiči padajo

Odgovor Napisal/-a problemi »

shrink napisal/-a:Sam pojem znanost že prav razumem, je pa res, da ga vselej uporabljam v smislu naravoslovja, čemur je Kvarkadabra večinoma namenjena..
Ali ti sploh prebereš tisto, kar napišeš?
shrink napisal/-a:In vsekakor lahko naravoslovje bolje pojasni pogin ptičev, kot pa umiranje ljudi v vojnah..
Ali ti sploh prebereš tisto, kar napišeš? (drugič)
shrink napisal/-a:Da pa na tej osnovi ne želiš več debatirati, mi pa po domače prav "dol visi"...
Ko se opismeniš, bom z veseljem s tabo rekel kako poljudno na to temo.
shrink napisal/-a:Ne glede na pojmovanje pa se mi tvoje muzanje, da bi se na tem forumu morali pogovarjati o bolj resnih rečeh kot o poginu ptičev, zdi čisto nakladanje,
Tega sploh nisi rabil pisat. To vem. Bolj resne teme in pogovori ti predstavljajo velik problem. Ne razumeš jih, saj ni nič drugega, od tu tudi izhaja tvoja velika želja, da bi se tu razpravljalo izključno o naravoslovju, pa še to samo o fiziki, matematiki (pa nisem čisto prepričan) in kemiji. Skratka o vsem kar se ne dotika človeka in človeške družbe. Pa se res ne oziroma ali naravoslovje dejansko ne more ničesar povedati o človeku in njegovi družbi?
shrink napisal/-a:Tema je jasno definirana in pričakuje se, da se debatira o poginu ptičev ne pa o poljubnih razširitvah s strani kvazifilozofov. :lol:.
S katerim stavkom sem zapisal, da pričakujem da se v temi o poginu ptic, debatira o težavah, ki jih imajo ljudje v Afganistanu?
shrink napisal/-a:Čisto nakladanje s strani kvazifilozofa!
Kateri del imaš v mislih? Menda ne boš tudi Nietzscheja označil za kvazifilozofa in nakladača?

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Ptiči padajo

Odgovor Napisal/-a shrink »

problemi napisal/-a:
shrink napisal/-a:Sam pojem znanost že prav razumem, je pa res, da ga vselej uporabljam v smislu naravoslovja, čemur je Kvarkadabra večinoma namenjena..
Ali ti sploh prebereš tisto, kar napišeš?
A si ti sploh prebral prvi post v tej temi?
shrink napisal/-a:In vsekakor lahko naravoslovje bolje pojasni pogin ptičev, kot pa umiranje ljudi v vojnah..
Ali ti sploh prebereš tisto, kar napišeš? (drugič)
A si ti sploh prebral prvi post v tej temi (drugič)?
shrink napisal/-a:Da pa na tej osnovi ne želiš več debatirati, mi pa po domače prav "dol visi"...
Ko se opismeniš, bom z veseljem s tabo rekel kako poljudno na to temo.
Ko boš ti spoštoval pravila foruma, da se razpravlja o naslovu teme (t.j začetnem postu v temi) in ne o poljubnih kvazifilozofskih razširitvah, ti bom z veseljem poljudno odgovoril. :lol:
shrink napisal/-a:Ne glede na pojmovanje pa se mi tvoje muzanje, da bi se na tem forumu morali pogovarjati o bolj resnih rečeh kot o poginu ptičev, zdi čisto nakladanje,
Tega sploh nisi rabil pisat. To vem. Bolj resne teme in pogovori ti predstavljajo velik problem. Ne razumeš jih, saj ni nič drugega, od tu tudi izhaja tvoja velika želja, da bi se tu razpravljalo izključno o naravoslovju, pa še to samo o fiziki, matematiki (pa nisem čisto prepričan) in kemiji. Skratka o vsem kar se ne dotika človeka in človeške družbe. Pa se res ne oziroma ali naravoslovje dejansko ne more ničesar povedati o človeku in njegovi družbi?
Tipično argumentiranje kvazifilozofa. Tema govori o poginu ptičev, on bi se pogovarjal o človeških tegobah sveta. :lol:
shrink napisal/-a:Tema je jasno definirana in pričakuje se, da se debatira o poginu ptičev ne pa o poljubnih razširitvah s strani kvazifilozofov. :lol:.
S katerim stavkom sem zapisal, da pričakujem da se v temi o poginu ptic, debatira o težavah, ki jih imajo ljudje v Afganistanu?
Tvoja replika:
Tema je že odprta, a kaj ko ti ne razumeš niti besede, ki je tam zapisana.
jasno nakazuje, da so dopustne poljubne kvazifilozofske razširitve. :lol:
shrink napisal/-a:Čisto nakladanje s strani kvazifilozofa!
Kateri del imaš v mislih? Menda ne boš tudi Nietzscheja označil za kvazifilozofa in nakladača?
Drži se teme. Bo šlo?

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Re: Ptiči padajo

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

Oprostite ampak tule tud moj IQ odpove, da bi vas razumel. Mogoče vam lahko pomagam samo tako, da vam povem, da smo kapljica v morju in, da nihče izmed nas ne bo mogel rešit teh problemov, o katerih se pogovarjate.

Praktično pa to tudi niso neki ne vem kako veliki problemi, ko jih pogledamo iz vesolja, so skoraj nevidni, tako kot tudi mi!

ŽIVLJENJE JE PREKRATKO, DA SE KREGATE ZA BREZVEZNE STVARI!!!


Priporočam tale ogled:

http://gizmodo.com/5513783/the-world-wo ... this-video

Gre se pa na tole temo:
Slika


PS: Naj živi dan, ko CENZURA in znanstvenik z roko v roki bosta vsak dan!

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Ptiči padajo

Odgovor Napisal/-a Roman »

MAVER|CK napisal/-a:PS: Naj živi dan, ko CENZURA in znanstvenik z roko v roki bosta vsak dan!
Kako to misliš? Da bo znanstvenik sprejel šarlatanovo zgrešeno tezo, da se bo CENZURA poučil o dosežkih znanosti, nekaj vmes?

Roberto11.
Prispevkov: 391
Pridružen: 30.12.2010 20:18
Kraj: Dolenjska

Re: Ptiči padajo

Odgovor Napisal/-a Roberto11. »

ZdravaPamet napisal/-a:Drugače se pa strinjam z njim. In ne vidim nobenih preprek za novo teorijo.
Jaz tudi ne.
Spremembe so nujne.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Ptiči padajo

Odgovor Napisal/-a problemi »

Roberto11. napisal/-a:
ZdravaPamet napisal/-a:Drugače se pa strinjam z njim. In ne vidim nobenih preprek za novo teorijo.
Jaz tudi ne.
Spremembe so nujne.
Popolnoma se strinjam z vama.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Ptiči padajo

Odgovor Napisal/-a problemi »

Nekaj se mi ne da spremljati dogajanja glede pogina ptičev na drugih medijih, ker pa je bilo rečeno, da bo znanost (no, ne znanost, znanstveniki) prišla do odgovora, me zanima ali je ta odgovor tudi objavila? No, mogoče je za tak odgovor še prezgodaj. Lahko, da je problem kompleksen in bo morebiti treba počakati kako desetletje.

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Re: Ptiči padajo

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

Nekaj sem slišal, da so se eni izmed ptičev popadali dol, ker so se zastrupili z alkoholom, ki je bil zaradi gnitja grozdja katergea so jedli :).

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Ptiči padajo

Odgovor Napisal/-a problemi »

MAVER|CK napisal/-a:Nekaj sem slišal, da so se eni izmed ptičev popadali dol, ker so se zastrupili z alkoholom, ki je bil zaradi gnitja grozdja katergea so jedli :).
Evo nova prilika za polnjenje proračuna. Kresalkini fantje naj tudi ptičem dajajo pihat. :D

agata
Prispevkov: 609
Pridružen: 19.1.2011 5:32

Re: Ptiči padajo

Odgovor Napisal/-a agata »

Zanima me ali menite, da so novice o tem, da ptice padajo z neba dokaz, da se je to zgodilo prvič, ali pa se je o tem pač prvič spregovorilo. In kolikor poznam taktiko svetovnih medijev, le ti skrbijo za to, da hitro pozabimo kar so objavili prejšnji teden (kaj šele lansko leto), ob tem ko našo raziskovalno energijo uporabljamo za spekulacije o tem, ali je v zraku nekaj buuuu. We just love that kind of stories. It s just like in a movie.

anzovc
Prispevkov: 92
Pridružen: 12.8.2010 13:58

Re: Ptiči padajo

Odgovor Napisal/-a anzovc »

MAVER|CK napisal/-a:Nekaj sem slišal, da so se eni izmed ptičev popadali dol, ker so se zastrupili z alkoholom, ki je bil zaradi gnitja grozdja katergea so jedli :).
So bli ziher na ledeni trgatvi :D

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Re: Ptiči padajo

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

Po mojem se je to dogajalo pa se bo še naprej, sam novinarji so tedi meli polne roke ko so kej druga poročali, zdej pa ni blo kej druga so pa to ven spravili. Glavn, da se o nečem govori, če o Murko ne morjo nič napisat gredo pa nad ptice:).

So ko mrhovinarji (sedma sila pač) sej po eni strani je prav da jih mamo, da ne uide vse izpod nadzora sam včasih so pa tud preveč nadležni! Najhujš je pa ko stvari iz konteksta jemljejo pol pa po svoje skup sestavijo, to bi moglo biti kaznivo dejanje!

silvester1234
Prispevkov: 389
Pridružen: 30.3.2010 11:01

Re: Ptiči padajo

Odgovor Napisal/-a silvester1234 »

V medejih so nastopili ljudje, ki so govorili, da je do tega pojava prihajalo že pred stoletji, da ni nov. Vsekakor pa znanost še ni
našla zadovoljivega odgovora na ta pojav. S tem je narejen ogromen prostor za mogoče špekulacije. Trenutno pa to ni še nobenemu
jasno. Mogoče ni dovolj zavzetosti, ali pa ni zanimivo, ker v tem ni zaslužka.

Odgovori