Zakaj je premagati zasvojenost tako težko?

Človek kot stroj, o flori in favni...
Uporabniški avatar
nymphya
Prispevkov: 29
Pridružen: 18.5.2005 19:19
Kraj: Slovenj Gradec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a nymphya »

Ej ne, ker če bi sama hotla bi tako lahko začela tudi pri heroinu in končala pri cigaretah :lol: Samo menim, da mi tudi cigaret ni treba. Vedno delaj nasprotno kot okolica. :lol:
Hmm, zanima me pa le kaj prinese cigareta? Kaj se ni boljše tej z dišečimi palčkami ˝zadet˝ ali pa z eteričnim oljem. Pač menim, da v telo naj vnašamo pijačo in jedačo. Dihamo pa čisti zrak, ker kdo je že rekel... Da energijo ne dobivamo samo prek hrane, ampak v zraku ki ga dihamo. A, zato pa je treba pri jogi globoko in počasi dihat. :lol: Okej, vn iz teme zašla :roll:

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Od dišečih palčk (ta pravih močnih, ne nekih z vonjem po vaniliji) sem vedno čudovito sanjal :)
Cigareti pa so za relaksacijo...hm..eh, jaz sem zasvojen, ne morem govorit objektivno. Jaz se v glavnem počutim fajn če skadim cigaret. Bolj zbran, umirjen itd.
Čistega zraka pa ne dihamo že dolgo, razen če gremo v visokogorje. Kakšno energijo bi naj dobil iz zraka?

Uporabniški avatar
nymphya
Prispevkov: 29
Pridružen: 18.5.2005 19:19
Kraj: Slovenj Gradec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a nymphya »

Ja, indijske so kr močne. Nasploh pa je evkalipt moj favorit :lol:
Bolj zbran in umirjen praviš. Kaj nimamo svoje moči in volje, da bi se sami spravili v takšno stanje? Tk premišljujem zakaj rabimo nekatere stvari da se bolje počutimo, ko pa bi z drugačnim mišljenjem lahko to sami dosegli.
Kakšno energijo bi naj dobil iz zraka
Če že ne druga se pri tem proizvaja hemoglobin, pač življensko energijo. Kar pa je nekako preprosto, saj vendar res potrbujemo zrak da lahko živimo. Hmm, kaj je že prana. Ma ko berem tako površno ali pa je kriv moj spomin ala zlata ribica :wink:

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

nymphya napisal/-a: Kaj nimamo svoje moči in volje, da bi se sami spravili v takšno stanje? Tk premišljujem zakaj rabimo nekatere stvari da se bolje počutimo, ko pa bi z drugačnim mišljenjem lahko to sami dosegli.
Verjetno imamo to moč, je pa dosti lažje samo prižgat cigareto :lol:
Če že ne druga se pri tem proizvaja hemoglobin, pač življensko energijo. Kar pa je nekako preprosto, saj vendar res potrbujemo zrak da lahko živimo. Hmm, kaj je že prana.
Okej hemoglobin gre skozi, bal pa sem se besede kot je prana (mislim da je to energija iz sonca).

Uporabniški avatar
Pentium
Prispevkov: 431
Pridružen: 10.11.2003 19:59
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pentium »

nymphya napisal/-a:Tega pa dan danes vsak pije..
Jaz ne....

Uporabniški avatar
kren
Prispevkov: 1651
Pridružen: 17.2.2005 12:54

Odgovor Napisal/-a kren »

Hemoglobin je kar kompleksna molekula v eritrocitih (rdečih krvničkah), ki nase (oz. Fe jedro) veže kisik in ga tako prenaša po krvožilju, ki potem skozi arteriole difundira naprej po telesu. Kisik je seveda pomemben za celično dihanje, pri katerem nastaja ogromno energije potrebne za delovanje celic. Iz tega tudi sledi, da je nastajanje eritrocitov v visokogorju v bistvu precej bolj burno, saj je redkejši zrak. Mislim, da ravno zaradi tega športnike pred tekmovanji pošljejo v hribe.

Kakorkoli že, vseeno droge ponujajo tako radikalno drugačne poglede na svet, ki jih samo z drugačnim mišljenjem ne moreš doseči (halucinogeni v prvi vrsti).

Uporabniški avatar
nymphya
Prispevkov: 29
Pridružen: 18.5.2005 19:19
Kraj: Slovenj Gradec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a nymphya »

nymphya je napisal:
Napisala pa res :twisted:
Verjetno imamo to moč, je pa dosti lažje samo prižgat cigareto
Pa ja, samo ali je lažja pot pravilna? Oziroma ali so boljši ovinki ali zdolgočasena ravna cesta? :wink:
Kakorkoli že, vseeno droge ponujajo tako radikalno drugačne poglede na svet, ki jih samo z drugačnim mišljenjem ne moreš doseči (halucinogeni v prvi vrsti).
Torej pomeni, da tvoje telo oziroma tvoj um ni sposoben sam si izmisliti česa takega, vendar za drugačno razmišljanje potrebuje substance, ki ga pripravijo do tega? Poleg tega te pripelje to v odvisnost in obtičiš v tistem svojem razmišljanju in potem ne vidiš več poglede treznega. Poleg tega pa tudi za zdravje ni okej... Čeprav kako uživati vsak trenutek, ko pa se pogrezaš v grob? Pač, da rečeš: Saj je vseeno, živi se enkrat, uživaš, umremo pa tako vsi. Hmm, pravzaprav je to odločitev posameznika saj je njegovo življenje. :wink:

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

nymphya napisal/-a:Pa ja, samo ali je lažja pot pravilna? Oziroma ali so boljši ovinki ali zdolgočasena ravna cesta?
Odvisno od posameznika? Pravilnost je relativna.
Torej pomeni, da tvoje telo oziroma tvoj um ni sposoben sam si izmisliti česa takega, vendar za drugačno razmišljanje potrebuje substance, ki ga pripravijo do tega?
Saj za bilokakšno razmišljanje potrebujemo neke substance. Če si kaj takega izmisliš sama, si že mogoče naravno "zadeta" ali pač direktno ne konzumiraš substanc, ampak si jih mogoče sama ustvariš (vsaj približek).
Poleg tega te pripelje to v odvisnost in obtičiš v tistem svojem razmišljanju in potem ne vidiš več poglede treznega.
Hehe, to ne pride samo od drog.

Uporabniški avatar
kren
Prispevkov: 1651
Pridružen: 17.2.2005 12:54

Odgovor Napisal/-a kren »

nymphya napisal/-a:Torej pomeni, da tvoje telo oziroma tvoj um ni sposoben sam si izmisliti česa takega, vendar za drugačno razmišljanje potrebuje substance, ki ga pripravijo do tega?
Da, saj če bi bili sposobni zgolj z umom ustvariti učinke kot jih ustvarjajo droge, potem bi bilo uživanje drog tako ali tako čisto odveč. Pa tudi ne vodi vsaka droga brezpogojno v odvisnost, celo za telo so nekatere precej bolj 'prijazne' kot življenje v centru Ljubljane. Vendar ponavadi če ni fizičnih posledic so pa psihične (in obratno) - potencialne seveda, ni vedno nujno da sploh so kakšne.

Uporabniški avatar
nymphya
Prispevkov: 29
Pridružen: 18.5.2005 19:19
Kraj: Slovenj Gradec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a nymphya »

Hehe, to ne pride samo od drog.
Od česa pa še?
Vendar ponavadi če ni fizičnih posledic so pa psihične (in obratno) - potencialne seveda, ni vedno nujno da sploh so kakšne.
Da, da. Saj razlika je samo v tem da so nekatera halucinogena, druga so poživila, ene narkotiki, druga pa pomirjevala... Pa še tista pomembnost, ene je država prepovedala druge pa ne. Potem pa je tako velik problem pri alkoholizmu in prevelikem kajenju nikotina. Le zanimivo je, da sta ti dve drogi postale nekaj čist normalnega in se jima težko izogneš. :roll:
Kaj pa tein v zelenem oziroma črnem čaju? Časopisi in knjige govorijo kako zdrav je čaj, kaj pa tein v njemu? In če je tein podoben kofeinu, potlej spet nekaj potrebujemo, da smo čez dan bolj skoncetrirani in ne utrujeni. Heh, nepravičnost pri podajanju negativnih oznak drogam :wink:

Uporabniški avatar
kren
Prispevkov: 1651
Pridružen: 17.2.2005 12:54

Odgovor Napisal/-a kren »

nymphya napisal/-a:Od česa pa še?
Od spletnih forumov recimo :) . Na nekem (slovenskem) so starši poslali več pritožb, da se je zaradi zasvojenosti stanje v šoli katastrofalno poslabšalo - tistim mladoletnikom so potem začasno izključili račun in onemogočili dostop do foruma :) .
Alkohol ja, če bi bili dosledni bi ga zaradi fizičnih posledic in močnega odtegnitvenega sindroma (že zasvojenih) uvrstili med trde droge. Pa če ob tem pomislimo še na nasilje v družinah, prometne nesreče ipd alkohol res ne bi smel biti nekaj tako vsakdanjega, kot mnogim je.

p.s.: ta forum phpBB je šovinist, sploh se ne da spremeniti "napisal" v "napisala" :)

Uporabniški avatar
nymphya
Prispevkov: 29
Pridružen: 18.5.2005 19:19
Kraj: Slovenj Gradec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a nymphya »

Od spletnih forumov recimo
Hahaha :lol: Od računalnika pa res. :roll: Pa če tako gledaš, te lahko vse zasvoji. Heh, nam je to že potem v naravi?

Sej hecno je pri alkoholu, da nekaterim povzroči neke občutke sreče in poguma, drugi pa so nasprotje temu ter postanejo agresivni in sitni. Je torej potem alkohol lahko opravičilo za pizdarije, ki jih pijan človek lahko naredi? :?

Koda: Izberi vse

p.s.: ta forum phpBB je šovinist, sploh se ne da spremeniti "napisal" v "napisala"
No ja, sprejemljivo. Navsezadnje sem tudi jaz samo bitje :twisted:

Uporabniški avatar
Nekra
Prispevkov: 61
Pridružen: 26.4.2005 15:52
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Nekra »

nymphya napisal/-a:Vedno delaj nasprotno kot okolica.
Hmm, zanima me pa le kaj prinese cigareta?
večini sprostitev.drugim samo obred...ogenj v roki
Pač menim, da v telo naj vnašamo pijačo in jedačo.
zakaj?ne pravm da so cigareti dobri sam...rada bi probala čimveč stvari.sploh pa...lah na to že dons pozabš.sam poglej medicino.umetna srca,noge...silikon :D mam filing da nebo dolg trajal predn bo možn v možgane vgradit znanje osnovne šole,vsaj faktografsko

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

nymphya napisal/-a:Je torej potem alkohol lahko opravičilo za pizdarije, ki jih pijan človek lahko naredi?
Upam da je. Je sicer beden izgovor, je pa tudi res da ne bi naredil par stvari ki sem jih če ne bi bil pijan.

Gašper
Prispevkov: 15
Pridružen: 28.5.2005 23:35

Odgovor Napisal/-a Gašper »

nymphya napisal/-a:Poznam veliko koga, ki kadi ali pa je samo poskusil marihuano. Seveda je drugač z trdimi drogami. Ampak začne se večinoma z nikotinom, potem z travo...itd. Zato sem si jaz zadala cilj, da v življenju nikoli ne poskusim kadit ...
Ej a to kdo ve, a trava sploh povzroči odvisnost ? K starci valda težijo "ne probat ne, k se boš navadu", ampak kot sm jst slišu, to sploh ni res. No, lohk je, tko kt si lohk odvisn od alkohola, ampak večina ljudi pije alkohol, ni pa odvisnih (natolčeš se v petek zvečer, čez teden ne, pa spet v petek, če se pa en, dva ... pet petekov ne, pa tud ni nič panike, normalno lohk funkcioniraš). A je s travo približno tako ?
nymphya napisal/-a:No ja, sprejemljivo. Navsezadnje sem tudi jaz samo bitje :twisted:
Ampak potem bi moralo pri vsakem citiranju pisat "... je napisalo" :D

Odgovori