Evolucija po Darwinu

Človek kot stroj, o flori in favni...
Odgovori
Hanuman
Prispevkov: 274
Pridružen: 7.8.2008 13:06

Re: Evolucija po Darwinu

Odgovor Napisal/-a Hanuman »

Roman napisal/-a:Tak odgovor je veliko boljši od namernega zavajanja.
Kdo katerega zavaja? Jaz vas ali vi nas?

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Evolucija po Darwinu

Odgovor Napisal/-a shrink »

Hanuman napisal/-a:
Roman napisal/-a:Tak odgovor je veliko boljši od namernega zavajanja.
Kdo katerega zavaja? Jaz vas ali vi nas?
Nevednost je lepa čednost. Če si sam(i) napačno razlagaš/razlagate teorijo evolucije je pač tvoj/vaš problem. Sklepi na napačnih izhodiščih pa niso samo zavajoči, ampak preprosto napačni.

Hanuman
Prispevkov: 274
Pridružen: 7.8.2008 13:06

Re: Evolucija po Darwinu

Odgovor Napisal/-a Hanuman »

shrink napisal/-a:Nevednost je lepa čednost. Če si sam(i) napačno razlagaš/razlagate teorijo evolucije je pač tvoj/vaš problem. Sklepi na napačnih izhodiščih pa niso samo zavajoči, ampak preprosto napačni.
Ja, vaše izhodišče je materija. Naše izhodišče pa je življenje.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Evolucija po Darwinu

Odgovor Napisal/-a shrink »

Hanuman napisal/-a:
shrink napisal/-a:Nevednost je lepa čednost. Če si sam(i) napačno razlagaš/razlagate teorijo evolucije je pač tvoj/vaš problem. Sklepi na napačnih izhodiščih pa niso samo zavajoči, ampak preprosto napačni.
Ja, vaše izhodišče je materija. Naše izhodišče pa je življenje.
Tvoje/vaše izhodišče je napačno.

Hanuman
Prispevkov: 274
Pridružen: 7.8.2008 13:06

Re: Evolucija po Darwinu

Odgovor Napisal/-a Hanuman »

shrink napisal/-a:Tvoje/vaše izhodišče je napačno.
Naj bo tvoje izhodišče materija, moje pa bo življenje.
Pa sporoč, ko bo Venter, kej uštimu. :D

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Evolucija po Darwinu

Odgovor Napisal/-a shrink »

Hanuman napisal/-a:
shrink napisal/-a:Tvoje/vaše izhodišče je napačno.
Naj bo tvoje izhodišče materija, moje pa bo življenje.
Moje izhodišče je v skladu z realnostjo, tvoje pa nič boljše kot Kafkova groteska. :lol:
Hanuman napisal/-a:Pa sporoč, ko bo Venter, kej uštimu. :D
Je že, ampak še tega ne razumeš.

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Evolucija po Darwinu

Odgovor Napisal/-a Roman »

Hanuman napisal/-a:Kdo katerega zavaja? Jaz vas ali vi nas?
Dopuščam možnost, da nas zavajaš nenamerno, morda celo nevede. Ampak ob tolikšnih umskih zmogljivostih se ti to ne bi smelo dogajati.

Lister
Prispevkov: 175
Pridružen: 2.6.2008 11:14

Re: Evolucija po Darwinu

Odgovor Napisal/-a Lister »

Hanuman napisal/-a:Danes lahko hkrati vidiš tako intelektualnega človeka kot neumnega osla. Kako da ti dve bitji obstajata istočasno? Zakaj ni oblika osla evolvirala navzgor in izumrla?
Vrste se ne razvijajo v določeno smer. Imaš popolnoma napačno predstavo o hm... vektorski?? evoluciji. Razvoj tu ni mišljen kot razvoj tehnologije, ki gre k vedno boljšim strojem... Pomeni spreminjanje lastnosti živih bitji v mejah ki jih dovoljuje dano življenjsko okolje. Primer si recimo ti Hanuman če bi bitja postajala vse pametnejša ti nebi obstajal, ker pa je človeška družba taka kot je dovoljuje možnost razmnoževanja takim naivnežem kot si ti. Tako ne izumrete in še naprej zavirate napredek naše družbe(tukaj mislim tehnološki in znanstveni da ne bo pomote). Je pa res da zavore morajo obstajati drugače bi se družba spreminjala hitreje kot bi ji lahko kdo sledil.

Kar se pa tiče intelektualnega človeka in neumnega osla je pa stvar dokaj zamotana. Recimo nisem še videl versko blaznega osla, videl sem pa že veliko versko blaznih ljudi. Tako da bi se dalo o intelektualnem človeku še veliko debatirati. :D

Pa še nekaj. ljudje še zdaleč nismo edina bitja ki os dosegla visoko raven inteligentnosti! Recimo slonom gre kar dobro, pa nekaterim opicam... In če se mi odstranimo s planeta preden vse te vrste iztrebimo ni razloga zakaj se katera od njih nebi razvila v tehnološko vrsto.

Hanuman
Prispevkov: 274
Pridružen: 7.8.2008 13:06

Re: Evolucija po Darwinu

Odgovor Napisal/-a Hanuman »

Hanuman napisal/-a:Darwinova evolucija je mit!

Kako to, da nižje življenjske vrste še vedno obstajajo? Danes lahko hkrati vidiš tako intelektualnega človeka kot neumnega osla. Kako da ti dve bitji obstajata istočasno? Zakaj ni oblika osla evolvirala navzgor in izumrla?

The theory of evolution
http://www.youtube.com/watch?v=GQ2o0FP3 ... re=related
Očitno niste čist dobr razumel tega posta, vi tam. A ste slišal ko je rekel: »Jaz nisem opica, jaz sem ženska« :lol:

Kot sem že povedal, premeteni znanstvenik lahko v dokaz svoje trditve govori vse mogoče, ne da bi v resnici karkoli dokazal. Vaši odgovori nimajo nobene vrednosti. Vaši odgovori so v stilu kritiziranja in žaljenja. Kritiziranje je najlažja oblika razmišljanja. Saj še osnovnih manir ne poznate.

Trdite, da duša ne obstaja. Pojasniti pa ne znate niti izvora energije v srcu.

Še vedno ne poznate prvotnega vzroka. Pravi znanstvenik mora iti do konca,do prvotnega vzroka - do končne analize. Sam to je kr mal mistično a ne? :D

Trdite, da je življenje nastalo iz materije, čeprav tega sploh ne morete dokazati. Pravite, da je življenje nastalo iz materije v preteklosti, danes pa temu ni tako. Če ste tako napredni, zakaj ne ustvarite življenja v vaših laboratorijih? Pravite, da boste življenje ustvarili v prihodnosti. Zakaj življenja ne ustvarite sedaj? Venter ni ustvaril življenja! Morate priznati, da še vedno ne poznate izvora življenja.

In kakšnen je vaš smisel življenja, kakšna je vaša življenjska filozofija? Vaša življenjska filozofija je hedonizem: seksanje v vseh možnih različicah, kakor to počnejo tudi psi in svinje, ubijanje ubogih živali in prehranjevanje z mesom ubitih živali, omamljanje, veseljačenje, Interspari, šviganje sem ter tja z avtomobili.., pritiskanje na daljinec in buljenje v velik plazma tv, vesoljski programi, ki so potrata časa in denarja,..? Res super filozofija in zelo napredna družba. Posledica hedonistične filozofije so prepir, hinavstvo in vojne. Ljudje se obnašajo kot psi in mačke. Gre za družbo prevarantov in prevaranih. Na žalost prevarani poveličujejo prevarante, majhni prevaranti pa obožujejo velike prevarante.

Ateist se v resnici samo prepričuje, da Boga ni. Trdi, da Bog ne obstaja, čeprav nima pojma o Njem in nobenega dokaza. Tega ne bo mogel nikoli dokazati, kar pa je moral priznati tudi tale vaš Dawkins.

Vse to jasno ilustrira, da možgani visoko cenjenih znanstvenikov niso popolni in da bodo teorije, ki so plod teh možganov, vedno ostale nepopolne.
Zadnjič spremenil Hanuman, dne 26.8.2008 14:38, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Evolucija po Darwinu

Odgovor Napisal/-a shrink »

Hanuman napisal/-a:
Hanuman napisal/-a:Darwinova evolucija je mit!

Kako to, da nižje življenjske vrste še vedno obstajajo? Danes lahko hkrati vidiš tako intelektualnega človeka kot neumnega osla. Kako da ti dve bitji obstajata istočasno? Zakaj ni oblika osla evolvirala navzgor in izumrla?

The theory of evolution
http://www.youtube.com/watch?v=GQ2o0FP3 ... re=related
Očitno niste čist dobr razumel tega posta, vi tam. A ste slišal ko je rekel: »Jaz nisem opica, jaz sem ženska« :lol:
Očitno nisi razumel, da se ta epizoda "South Park" norčuje iz tebi podobnih, t.j. kreacionistov. :lol:
Hanuman napisal/-a:Kot sem že povedal, premeteni znanstvenik lahko v dokaz svoje trditve govori vse mogoče, ne da bi v resnici karkoli dokazal. Vaši odgovori nimajo nobene vrednosti. Vaši odgovori so v stilu kritiziranja in žaljenja. Kritiziranje je najlažja oblika razmišljanja. Saj še osnovnih manir ne poznate.
Lepo sem ti povedal, da teorije evolucije ne razumeš (jo dojemaš tipično šarlatansko) in sem ti tudi razložil, kako bi jo mogel razumeti.

Vsi naši odgovori so povsem argumentirani, kar pa ni mogoče reči za tvoja protislovna nakladanja in napačne/neumne sklepe na osnovi napačnih izhodišč.

Kot sem že večkrat povedal, znanost ponuja dokaze, ki so preverljivi, religija pa zgolj nebuloze brez nikakršnih dokazov.

In ja: si CENZURA, kritiziram pa tvoje omejeno znanje, ki je - v skladu z rekom "polovično znanje je hujše od neznanja" - škodljivo.
Hanuman napisal/-a:Trdite, da duša ne obstaja. Pojasniti pa ne znate niti izvora energije v srcu.
:lol: Ta je pa močna. Roman ti je že enkrat lepo povedal, da so elektro-kemični procesi in posledično energija, ki poganja srce, povsem jasni, o duhovni energiji pa na tem forumu seveda ne bomo izgubljali besed.
Hanuman napisal/-a:Še vedno ne poznate prvotnega vzroka. Pravi znanstvenik mora iti do konca,do prvotnega vzroka - do končne analize. Sam to je kr mal mistično a ne? :D
Saj sem ti že lepo rekel, da se znanost s tem ne ukvarja in zato ne gre za znanstvene zadeve. Mistika pa na to ne daje nobenih odgovorov podprtih z dokazi (skratka: pri njej gre za nebuloze). :lol:
Hanuman napisal/-a:Trdite, da je življenje nastalo iz materije, čeprav tega sploh ne morete dokazati. Pravite, da je življenje nastalo iz materije v preteklosti, danes pa temu ni tako. Če ste tako napredni, zakaj ne ustvarite življenja v vaših laboratorijih? Pravite, da boste življenje ustvarili v prihodnosti. Zakaj življenja ne ustvarite sedaj? Venter ni ustvaril življenja! Morate priznati, da še vedno ne poznate izvora življenja.
Spet repetitivnost (tipična lastnost šarlatanov). Na to sem ti že odgovoril (če imaš morda kratek spomin :lol: ).
Hanuman napisal/-a:In kakšnen je vaš smisel življenja, kakšna je vaša življenjska filozofija? Vaša življenjska filozofija je hedonizem: seksanje v vseh možnih različicah, kakor to počnejo tudi psi in svinje, ubijanje ubogih živali in prehranjevanje z mesom ubitih živali, omamljanje, veseljačenje, Interspari, šviganje sem ter tja z avtomobili.., pritiskanje na daljinec in buljenje v velik plazma tv, vesoljski programi, ki so potrata časa in denarja,..? Res super filozofija in zelo napredna družba. Posledica hedonistične filozofije je prepir, hinavstvo in vojne. Ljudje se obnašajo kot psi in mačke. Gre za družbo prevarantov in prevaranih. Na žalost prevarani poveličujejo prevarante, majhni prevaranti pa obožujejo velike prevarante.
Nakladanje šarlatana. :lol:
Hanuman napisal/-a:Ateist se v resnici samo prepričuje, da Boga ni. Trdi, da Bog ne obstaja, čeprav nima pojma o Njem in nobenega dokaza. Tega ne bo mogel nikoli dokazati, kar pa je moral priznati tudi tale vaš Dawkins.
Kot da "vi" imate za to kakšen dokaz. Dawkins pa lepo pove (pa ne samo on; recimo tudi Hawking v svojih poljudnih knjigah), da slika naravnih mehanizmov kaže na to, da je božji pečat zelo malo verjeten.
Hanuman napisal/-a:Vse to jasno ilustrira, da možgani visoko cenjenih znanstvenikov niso popolni in da bodo teorije, ki so plod teh možganov, vedno ostale nepopolne.
Te nepopolne teorije kažejo na zelo veliko verjetnost, da Bog ne obstaja. Tvoji/vaši religiozni spisi pa so ravno tako verjetni kot samorogi. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Evolucija po Darwinu

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Hanuman napisal/-a:Vaši odgovori so v stilu kritiziranja in žaljenja. Kritiziranje je najlažja oblika razmišljanja. Saj še osnovnih manir ne poznate.
Torej, popolnoma jasno je, da je tako. Manire med znanstveniki ne štejejo nič, razen piškotov in skodelice čaja.
Hanuman napisal/-a:Trdite, da duša ne obstaja. Pojasniti pa ne znate niti izvora energije v srcu.
Ej, si ti spregledal vse prejšnje poste. Definiraj dušo, definiraj energijo v srcu.
Hanuman napisal/-a:Še vedno ne poznate prvotnega vzroka. Pravi znanstvenik mora iti do konca,do prvotnega vzroka - do končne analize. Sam to je kr mal mistično a ne?
Pravi prerok Hanuman. Piši zapoved: "Pravi znanstvenik mora iti do konca..." Blek, niti približno. Pravi znanstvenik si niti ne upa biti predrzen in trditi, kaj storiti mora oziroma more.
Hanuman napisal/-a:Zakaj življenja ne ustvarite sedaj?
Ampak saj ga! Tudi znanstveniki, začuda.
Hanuman napisal/-a:Vaša življenjska filozofija je hedonizem: seksanje v vseh možnih različicah, kakor to počnejo tudi psi in svinje, ubijanje ubogih živali in prehranjevanje z mesom ubitih živali, omamljanje, veseljačenje, Interspari, šviganje sem ter tja z avtomobili.., pritiskanje na daljinec in buljenje v velik plazma tv, vesoljski programi, ki so potrata časa in denarja,..?
Čisto možno, da je to nekomu filozofija. Bi pa rekel, da je večini to pač slog življenja in v njem se dobro počutijo. Kaj je narobe s seksom, kaj je narobe z ubijanjem živali, bi mar stradal? Omamljanje? Bi operacijo na srcu raje prestal brez vseh uspaval in narkotikov? Poskusi in poročaj! Rad se veselim, tak pač sem. Interspar? Ne, Mercator mi je ljubši. Vesoljski programi potrata časa? Khm, mar bi evolucija obupala nad tabo, ti bi bil čisto zadovoljen z gorjačo in medvedjo kožo, ki bi pestovala tvoje testise.
Posledica hedonistične filozofije je prepir, hinavstvo in vojne.
Eh, po mojem mnenju spet skromen pogled. Kaj pa je narobe z vojno? Čisto zdrava reč. Kaj je narobe s prepiri? Vsaj na dan pride, ali bi raje molčal in čakal, da te od znotraj razje?
Hanuman napisal/-a:Ateist se v resnici samo prepričuje, da Boga ni. Trdi, da Bog ne obstaja, čeprav nima pojma o Njem in nobenega dokaza. Tega ne bo mogel nikoli dokazati, kar pa je moral priznati tudi tale vaš Dawkins.
Kdo/kaj je to Bog, Hanuman?
Hanuman napisal/-a:Vse to jasno ilustrira, da možgani visoko cenjenih znanstvenikov niso popolni in da bodo teorije, ki so plod teh možganov, vedno ostale nepopolne.
Križan Božji sin, sveta Pomagavka, amen.

Hanuman
Prispevkov: 274
Pridružen: 7.8.2008 13:06

Re: Evolucija po Darwinu

Odgovor Napisal/-a Hanuman »

Ti si mi faca ZdravaPamet. :D

Lister
Prispevkov: 175
Pridružen: 2.6.2008 11:14

Re: Evolucija po Darwinu

Odgovor Napisal/-a Lister »

Hanuman napisal/-a:In kakšnen je vaš smisel življenja, kakšna je vaša življenjska filozofija? Vaša življenjska filozofija je hedonizem: seksanje v vseh možnih različicah, kakor to počnejo tudi psi in svinje, ubijanje ubogih živali in prehranjevanje z mesom ubitih živali, omamljanje, veseljačenje, Interspari, šviganje sem ter tja z avtomobili.., pritiskanje na daljinec in buljenje v velik plazma tv, vesoljski programi, ki so potrata časa in denarja,..? Res super filozofija in zelo napredna družba. Posledica hedonistične filozofije je prepir, hinavstvo in vojne. Ljudje se obnašajo kot psi in mačke. Gre za družbo prevarantov in prevaranih. Na žalost prevarani poveličujejo prevarante, majhni prevaranti pa obožujejo velike prevarante.
In kaj je s seksom narobe? Če bog nebi hotel da to počnemo nas nebi primerno opremil. V vseh pozah kot živali???? Mislem da je človek sposoben več načinov ''medspolne komunikacije'' kot katerakoli žival. :D

Ubijanja ubogih živali mi ne moreš očitati ker to namesto mene humano naredi mesnopredelovalna industrija! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ti se omamljaš z vero, pa že tok si zadet da ti ni več pomoči.

Hinavstvo je vsesplošna človeška lastnost in če misliš da ti nisi hinavski si hinavski sam do sebe.

Trenutno si za prepir kriv sam ker na poljudno znanstvenem forumu govoriš traparije.

Vojne so na žalost neizogibne, to da verjameš da je temu drugače spet kaže na tvojo zasljepljenost.

Kar se pa tiče družbe prevarantov se pa strinjam s tabo.
Hanuman napisal/-a:Ateist se v resnici samo prepričuje, da Boga ni. Trdi, da Bog ne obstaja, čeprav nima pojma o Njem in nobenega dokaza.


Vidva z bogom pa seveda gresta vsako jutro na kavo tako da nam lahko kot dokaz ponudiš račun???? :lol: :lol: :lol: S svojimi argumenti zabijaš samega sebe!

Hanuman
Prispevkov: 274
Pridružen: 7.8.2008 13:06

Re: Evolucija po Darwinu

Odgovor Napisal/-a Hanuman »

:)

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Evolucija po Darwinu

Odgovor Napisal/-a Roman »

Še jaz si bom prislužil smeška, čeprav je v bistvu že vse povedano.
Hanuman napisal/-a:Kako to, da nižje življenjske vrste še vedno obstajajo?
Preprosto: okolje in prilagojenost nanj jim je omogočilo preživetje.
Zakaj ni oblika osla evolvirala navzgor in izumrla?
Evolucijski nauk ne pravi, da bi se moralo to zgoditi, zato ne razumem vprašanja. Razen če je zlonamerno.
Kot sem že povedal, premeteni znanstvenik lahko v dokaz svoje trditve govori vse mogoče, ne da bi v resnici karkoli dokazal.
Res je, toda njegova teorija se vzame zares šele, ko so izpolnjeni nekateri zelo strogi pogoji. Premetenemu dušnemu pastirju se z njimi ni treba bosti.
Vaši odgovori nimajo nobene vrednosti. Vaši odgovori so v stilu kritiziranja in žaljenja. Kritiziranje je najlažja oblika razmišljanja. Saj še osnovnih manir ne poznate.
Žaljenje, kolikor ga je res bilo, si izzval sam. Si na svoje manire ponosen?
Še vedno ne poznate prvotnega vzroka.
Ja, kar se tega tiče, smo podobni vam.
Pravi znanstvenik mora iti do konca,do prvotnega vzroka - do končne analize.
Sem za. Ampak pot je dolga, nismo še tam, če bomo sploh. Vi ste seveda že tam, le da na drugem koncu.
Sam to je kr mal mistično a ne? :D
Kdo je že dejal, da kateregakoli dovolj kompleksnega sistema ni mogoče ločiti od mistike?
Trdite, da je življenje nastalo iz materije, čeprav tega sploh ne morete dokazati.
Če bi bile tvoje trditve resnične, tudi do aminokislin ne bi smeli priti. Kako razlagaš aminokisline iz Ureyevega poskusa?
Morate priznati, da še vedno ne poznate izvora življenja.
Ampak smo na poti k temu poznavanju. Kako pa je z vašo potjo?
In kakšnen je vaš smisel življenja, kakšna je vaša življenjska filozofija?
Čisto lahko je bolj poštena in vitalna od vaše. Vsekakor je manj obremenjena s škodljivimi dogmami.
Vaša življenjska filozofija je hedonizem
To je v resnici tudi vaša filozofija, kar izprašaj se malo.
...seksanje v vseh možnih različicah, kakor to počnejo tudi psi in svinje...
No, vedno sem trdil, da je spolnost samo zaradi potomstva živalska. Kdor pridiga tako spolnost, nas želi narediti psom in pujsom podobne.
Posledica hedonistične filozofije so prepir, hinavstvo in vojne.
Zakaj se sprenevedaš? To preprosto ni res. Če bi hedonizem obveljal, ne bi bilo nobenih vojn, vsi bi samo uživali. Vojne povzročajo ljudje, ki menijo, da so boljši od drugih.
Na žalost prevarani poveličujejo prevarante, majhni prevaranti pa obožujejo velike prevarante.
To je morda celo res. Ampak kolikor poznam ljudi na tem forumu, se (ti) ne pustijo kar tako naplahtati. :D

Odgovori