free energy [laser]

Tehnika. Kako deluje...? Zakaj ne moremo narediti...?
spin
Prispevkov: 13
Pridružen: 24.8.2006 15:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a spin »

pa se vrnimo k temu laserju.
-ka je edn prpomnu de ga ne bom izdelu. zakva pa ne na e-bayu sm najdu rubinov kristal pa bi ga lohk kupu če bi hotu. lohka bi za aktivno snov uporabu CO2. al pa tud kj druzga.

sam tapru bi rad vedu če je to sploh teoretično možn. morm parznat de sm zdele neki cajta mislu de ni možn. pol sm pa ponovno mal povprašu naokol pa se mi je upanje vrnilo, ka sm dobu kr zanimive odgovore.

dej nej usak pove svoje mnenje ne pa de raspredate o sončnih celicah.

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Odgovor Napisal/-a GJ »

Glej..
Če hočeš izkoriščati 'free energy' potlej stvar ni možna..
Če pa zgolj hočeš narediti laser, pa to danes ni problem oziroma lahko kar kupiš že narejene različne izvore laserske svetlobe.

P.S.
Pa moderatorja upoštevaj..

Lep dan..

Jurij
Prispevkov: 585
Pridružen: 27.2.2006 11:09

Odgovor Napisal/-a Jurij »

js sm prebrau sam prvi post...
in če prav razumm (laserje namrč) ubistvu ne na nastaja več fotonov, sam bl se skoncetrirajo. torej se ne poveča energija, ampak "jakost" (ne vem če je pravi izraz).

loh se pa tud motm

lp

Uporabniški avatar
Japi
Prispevkov: 230
Pridružen: 16.4.2004 17:17

Odgovor Napisal/-a Japi »

Sploh ni problem, da bi dobil večji izplen kot vložek. Za začetek se raje osredotočimo na večji izkoristek pri izkoriščanju energije, ki je že itak na razpolago. Se mi zdi, da v končni fazi gre vse v toploto in potem po IR v vesolje:) Bolj bo po moje profitiral tisti, ki bo znal izrabit to, kot pa tisti, ki bi izumil perpetuum mobile s 101% izkoristkom npr. Pa še eno je možno, drugo pa za enkrat iluzija:)

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Odgovor Napisal/-a GJ »

Japi napisal/-a: Pa še eno je možno, drugo pa za enkrat iluzija:)
Nič ne rečem, tudi z laserjem se da dobiti ven več kot vložiš, vendar le na račun ohlajevanja atomov.

Zaenkrat imajo bolj ali manj le toplotne čralke dovolj velik izplen kot vložek za komercialno rabo. Seveda pa niso perpetum mobile.

Lep dan..

Odgovori