Pridobivanje električne energije

Tehnika. Kako deluje...? Zakaj ne moremo narediti...?
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Odgovor Napisal/-a shrink »

Celeron napisal/-a:Ja sej glih zato je nerealno......to bi namreč povzročilo prevelik odziv okljevarstvenikov
Pa še kako je realno: zaradi tega so morali izseliti milijon ljudi. Lahko si torej predstavljaš, koliko zaležejo kritike okoljevarstvenikov pri Kitajcih. Sicer pa kitajska oblast tiste, ki ji nasprotujejo, rada zapre (tudi tiste, ki preveč gobcajo po internetu), zato so tvoja modrovanja, da bi pomisleki "zelenih" v državi, kot je Kitajska, morali biti dovolj za zaustavitev takšnega projekta oz. gradnje, pravzaprav hecna.

Celeron, vse bolj se mi dozdeva, da je tvoja "realnost" zelo skregana s tisto, kateri pripadajo vsi ostali. :shock:

Celeron
Prispevkov: 168
Pridružen: 12.12.2007 13:52

Odgovor Napisal/-a Celeron »

Ne....moja realnost je realna.......

Pa jes nč ne gobcam po internetu pa nobenga ne kritiziram.......samo rad bi vam dopovedal določene stvari....pa milion ljudi izselit je pretirano zarad ene elektrarne........rajš naj bi nuklearko postavili pa še več moči bi dibili....ne pa da zrušjo pol kitajske zarad ene hidro......... nelogično nerazumljivo neuresničljivo....jes bi namesto njih posavil nuklearko.

Pa srečnga pa zdravga.
Zadnjič spremenil Celeron, dne 1.1.2008 20:44, skupaj popravljeno 1 krat.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Pa jes nč ne gobcam po internetu pa nobenga ne kritiziram.......samo rad bi vam dopovedal določene stvari.
Tudi mi bi tebi radi dopovedali določene stvari.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Odgovor Napisal/-a shrink »

Celeron napisal/-a:Ne....moja realnost je realna.......
Ne, tvoja "realnost" je izkrivljena.
Pa jes nč ne gobcam po internetu pa nobenga ne kritiziram.......
Očitno nisi razumel, da je govora o gobcačih na Kitajskem...
samo rad bi vam dopovedal določene stvari....
Kot že rečeno: tvoje dopovedovanje je nesmiselno, ker temelji na neinformiranosti.
pa milion ljudi izselit je pretirano zarad ene elektrarne........rajš naj bi nuklearko postavili pa še več moči bi dibili....ne pa da zrušjo pol kitajske zarad ene hidro......... nelogično nerazumljivo neuresničljivo....jes bi namesto njih posavil nuklearko.
Aha, sedaj smo že na tem, "da bi ti namesto njih"... :lol:

Rušenje polovice Kitajske? :shock: Se ti sploh zavedaš, kaj pišeš? Poglej si še enkrat zgornji zemljevid in si pozorno oglej področje predvidenega akumulacijskega rezervarja... Se ti zdi, da zajema polovico Kitajske? :? In mimogrede: O rušenju sploh ni govora (razen na področju jezu), področje je/bo zgolj poplavljeno. Ampak spet ne pol Kitajske, kot si sam naivno predstavljaš...

Je pa že skrajni čas, da nehaš bluziti o "neuresničljivosti", ker omenjena hidrocentrala že obratuje, pa tudi, da nehaš vseprek streljati kozle, ker se zgolj smešiš. :!:

Celeron
Prispevkov: 168
Pridružen: 12.12.2007 13:52

Odgovor Napisal/-a Celeron »

No........jes nisem dobesedno mislil "pol" kitajske.

Samo pravim vam.....da če bi naredili nuklearko bi za manj porabljenega prostora pridobili več energije ne pa de se sam narava uničuje.

Mar temu ni tako?

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Katera narava se uničuje pri tem? Pozabljaš na ribe, ki so s tem povečale svoj življenjski prostor. :D

Celeron
Prispevkov: 168
Pridružen: 12.12.2007 13:52

Odgovor Napisal/-a Celeron »

Ej tega ribe....... kaj pa ostalo?

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Ej tega ribe....... kaj pa ostalo?
No prav, pa še kakšna alga.

Celeron
Prispevkov: 168
Pridružen: 12.12.2007 13:52

Odgovor Napisal/-a Celeron »

Ne pravim kdo pridobi s tem....pust ti ribe pa alge......

Obstajajo še mnoge stvari ki se s tem uničijo.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Ne moreš živeti, da ne bi "uničeval". Kaj pa je uničevanje?

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Odgovor Napisal/-a shrink »

Celeron napisal/-a:Samo pravim vam.....da če bi naredili nuklearko bi za manj porabljenega prostora pridobili več energije ne pa de se sam narava uničuje.

Mar temu ni tako?
Pa poračunajmo malo:

HE "Three Gorges" bo dosegala nazivno moč 22.5 GW. Če predpostavimo, da je povprečna moč jedrskega reaktorja 1 GW, bi morali zgraditi kompleks z vsaj 23 reaktorji, kar pa svet še ni videl (in niti ne bo: predvsem zaradi varnosti). Praktično bi za doseganje enake moči morali zgraditi več nukleark s po nekaj reaktorji. Če bi se zgledovali po največji nuklearki na svetu:

http://en.wikipedia.org/wiki/Kashiwazak ... ower_Plant,

ki ima 7 reaktorjev s skupno močjo 8.212 GW, bi morali Kitajci zgraditi vsaj 3 tako zmogljive nuklearke (seveda ne na kupu), kar bi bil enormen podvig, pa čeprav bi bil ekološko bolj sprejemljiv. O vzdrževanju (ki je dražje) in življenski dobi (ki je neprimerno krajša) nukleark pa niti ni vredno izgubljati besed.

Celeron
Prispevkov: 168
Pridružen: 12.12.2007 13:52

Odgovor Napisal/-a Celeron »

Čak čak.........jes sem pa nekje bral da nuklearke dajejo več moči kot hidro elektrarne....... ubistvo kle v sloveniji sam Krško da toliko kot skoraj vse ostale elektrarne skupaj.

Malo čudno se mi zdi to.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Odgovor Napisal/-a shrink »

Celeron napisal/-a:Čak čak.........jes sem pa nekje bral da nuklearke dajejo več moči kot hidro elektrarne.......
Ti si res en biser. Najprej se pouči/informiraj/izobrazi in potem komentiraj. Dandanes najbolj zmogljive Francisove turbine dajejo na generator moči primerljive z nuklearnimi reaktorji. Skupna moč niza turbin (tudi manjših moči) na jezu posamezne hidrocentrale pa seveda brez težav prekaša moč nuklearke z enim samim reaktorjem (kot je npr. NEK Krško). Z NEK Krško v tem smislu npr. pomete HE Đerdap na srbsko-romunski meji z 1 GW (skupna moč na 6 generatorjih po 171 MW, ki jih poganja 6 Kaplanovih turbin z nazivno močjo po 194 MW).
ubistvo kle v sloveniji sam Krško da toliko kot skoraj vse ostale elektrarne skupaj.
Pa menda ne boš sodil na osnovi razmer v Sloveniji (mimogrede: NEK Krško ima 40% delež )? :lol:

No, pa poglejmo kakšno drugo deželo, npr. Kitajsko (ker je bilo že govora o njej):

http://www.world-nuclear.org/info/inf63.html

Največji delež v proizvodnji električne energije imajo TE (80%), sledijo HE (18%), nuklearke spadajo med preostala 2%. Torej?
Malo čudno se mi zdi to.
Dovoli, da te poučim:

http://www.iaea.org/cgi-bin/db.page.pl/ ... opucct.htm

Na svetu je trenutno v obratovanju 439 reaktorjev, ki dajejo skupno električno moč 371684 MW. Povprečna moč je 850 MW. To pa dosegajo najbolj zmogljive vodne turbine (glej link na Alstomove reference v enem od mojih začetnih postov).

Hja, Celeron, boš moral malo posurfati, pa še kaj prebrati in morda se ti bo vse skupaj zdelo malo manj čudno. :lol:

Rokerda
Prispevkov: 799
Pridružen: 11.11.2006 16:18

Odgovor Napisal/-a Rokerda »

shrink napisal/-a:Ti si res en biser. Najprej se pouči/informiraj/izobrazi in potem komentiraj.
Pomoje pa smo tukaj, da se poučimo, informiramo in izobrazimo. Ali ne?

Celeron
Prispevkov: 168
Pridružen: 12.12.2007 13:52

Odgovor Napisal/-a Celeron »

Dobro.....vredu.....pa naj naj Fracijeve turbine dajejo več moči kot v nuklearkah.....sam zakaj pa teh turbin ne dajejo tudi v nuklearke?.......

To bi prineslo v svet revolucijo pomoje in bi se skupna moč vseh nukleark povečala iz zdajšnjih 371684 MW na približno....če malo preračunam...671684 MW približno........pomoje bi bilo tako bolje.

Se bom pa pozanimal če se to da.......ker se mi zdi čudno da se še niso spomnili tega.

Zaklenjeno