Pridobivanje električne energije

Tehnika. Kako deluje...? Zakaj ne moremo narediti...?
Zaklenjeno
Celeron
Prispevkov: 168
Pridružen: 12.12.2007 13:52

Odgovor Napisal/-a Celeron »

To niso besede strokovnjaka.......tako je res...podatki so resnični.

Ni res da od teh stvari nimam pojma.......o tem velikopa to niso hidrocentrale ampak hidroelektrarne.

Od njoh pa res malo manj vem priznam......sem bolj specializiran za nuklearne.

Ubistvu specializiran ne sam tko kar nekaj vem.

Meglich......nevem kaj je tu smešnega.....mi se samo pogovarjamo in razglabljamo o elektrarnah.

Uporabniški avatar
Aniviller
Prispevkov: 7263
Pridružen: 15.11.2004 18:16

Odgovor Napisal/-a Aniviller »

........

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Odgovor Napisal/-a shrink »

Celeron napisal/-a:To niso besede strokovnjaka.......tako je res...podatki so resnični.
Resda podatkom na medmrežju ni vselej za verjeti, ampak v tiste podatke, katere smo do sedaj navajali, ni za dvomiti, zato tvoje potrjevanje o resničnosti ni potrebno.
Celeron napisal/-a:Ni res da od teh stvari nimam pojma.......
Pa še kako je res! Pa tudi bolj slabo znaš brati: V prejšnjem postu si bil npr. začuden nad podatkom, da je jez dolg 170 km. Če bi znal brati ali bil sposoben razumevanja besedila, bi ugotovil, da se ta podatek nanaša na dolžino akumulacijskega jezera. Sam jez je namreč dolg 7.6 km (glej eno od slik).

Strokovnjak pa tak!
Celeron napisal/-a:o tem velikopa to niso hidrocentrale ampak hidroelektrarne.
In kakšna je razlika med hidrocentralo in hidroelektrarno? :lol:

Da ne boš slučajno v dvomih:
SSKJ napisal/-a:hidrocentrala -e ž (i-a) elektrarna, ki
izkorišča za pogon turbin mehansko energijo
vode: jez hidrocentral; sistem hidrocentral z
akumulacijskimi jezeri
SSKJ napisal/-a:hidroelektrarna -e ž (i-a) elektrarna, ki
izkorišča za pogon turbin mehansko energijo
vode: hidroelektrarna obratuje
* elektr. pretočna hidroelektrarna brez večjega
akumulacijskega bazena
Kaj lahko iz tega sklepaš? :lol:
Celeron napisal/-a:Od njoh pa res malo manj vem priznam......sem bolj specializiran za nuklearne.
Khm, o nekomu, ki o nuklearkah trdi:
Celeron napisal/-a:Reaktor pa se res ne zaganja s pritiskom na gumb. Se strinjam kle ti dam prav. Če me spomin ne vara se ta zaganja s pomočjo nekega elektromotorja...... dokler niso vrtljaji reaktorskega rotorja enaki nazivnim......potem pa to nadaljujemo tako da notri črpamo uran in potem reator ustvarja električno energijo, ki jo peljemo na transformator in potem na daljnovod in potem do porabnikov......tako nekako mislim da to gre............približno no.......zej čist točn se ne spomnem vsega.
in
Celeron napisal/-a:Da nima vrtljivih delov?........pomoje da jih ima no......samo nisem prepričan kako to deluje....se bom v kratkem pozanimal.
bi bolj rekel, da je specializiran za nakladanje. :lol:
Celeron napisal/-a:Ubistvu specializiran ne sam tko kar nekaj vem.
Res ti priporočam, da upoštevaš pravila foruma:

viewtopic.php?t=559,

še posebej:
Kvarkadabra - pravila napisal/-a:Če imate vprašanje, priporočam, da najprej poskusite preiskati Kvarkadabro (članki - glej spodaj) in internet s kakim dobrim iskalnikom, npr. Google, nato pa le - podkovani z znanjem - vprašajte tudi na forumu.

Pri odgovarjanju v forumu bodite pozorni in preverite svojo slovnico, izražajte se logično, argumentirajte svoje trditve. Edino tako bo dialog med uporabniki stekel gladko in vsem razumljivo.
Tvoje dosedanje postanje teh kriterijev namreč ne dosega.

Celeron
Prispevkov: 168
Pridružen: 12.12.2007 13:52

Odgovor Napisal/-a Celeron »

No.....to ni res jes upoštevam pravila foruma....se ne obnašam grdo in ne žalim nikogar.....ampak vam samo skušam dopovedati določene stvari.

170 km.....vem da ni toliko dolg jez....sem se zmotil se opravičujem vem da je toliko dolgo jezero ampak pomoje da to ni res....to je namreč skor cela Slovenija.

Dobro no.....pa nej bo hidrocentrala al pa hidroelektrarna.

Kar se pa tiče tist od nuklearke k mi ne vrjamete pa se nisem jaz spomnil....tako sem nekje bral. Nevem mogoče da sem se kaj zmotil nič ne rečem da ne.....samo v glavnem je kar realno.

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 855
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

Celeron dej bod tolk dobr pa me prišparaj za praznovanje novega leta, drgač bom kr umru od smeha.
Evo tukaj si tačas Sestavi jedrsko elektrarno.

http://www.nek.si/sl/o_jedrski_tehnolog ... lektrarno/
Pa ne brskaj preveč ker te bodo prišli iskat!

Pa še te stvari si oglej:
Elektrarne in proizvodnja
http://www.dem.si/slo/elektrarneinproiz ... naenergija

Srečno 2008

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Celo tehnične podatke imajo:
http://www.nek.si/sl/o_jedrski_tehnolog ... i_podatki/
Kaže, da v prejšnjih postih nisem kozlov streljal. Elektrarna ima dva (blokovna) transformatorja, moči 500 MVA in 400 MVA s prestavnim razmerjem 21:400. Nazivni faktor moči je 0,85, kot sem dejal, he, he. Nazivna moč eklektričnega generatorja 813 MVA. Skupni masni pretok vode: 9,2 ton na sekundo. Izgleda, da so srednješolski učbeniki še vedno pričevanje resnice.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Odgovor Napisal/-a shrink »

Celeron napisal/-a:No.....to ni res jes upoštevam pravila foruma....se ne obnašam grdo in ne žalim nikogar.....ampak vam samo skušam dopovedati določene stvari.
Dopovedovanje bi imelo smisel, če bi se motili. Ker se - bodisi zaradi napačnih informacij bodisi zaradi neznanja - motiš le sam (to smo ti pokazali ob skoraj vsaki tvoji trditvi), tvoje vztrajanje, da so podatki oz. informacije nerealne/nesmiselne/neresnične, meji že na sprenevedanje.
Celeron napisal/-a:170 km.....vem da ni toliko dolg jez....sem se zmotil se opravičujem vem da je toliko dolgo jezero ampak pomoje da to ni res....to je namreč skor cela Slovenija.
Spet en dokaz o tvojem sprenevedanju. Kaj bi pa porekel na akumulacijsko jezero dolžine 600 km, ki je bilo ustvarjeno z jezom HE Three Gorges? :shock:
Priporočam, da se, preden karkoli izustiš, prej pozanimaš. :lol:
Celeron napisal/-a:Kar se pa tiče tist od nuklearke k mi ne vrjamete pa se nisem jaz spomnil....tako sem nekje bral. Nevem mogoče da sem se kaj zmotil nič ne rečem da ne.....samo v glavnem je kar realno.
Spet sprenevedanje. Sicer pa se pri tvojih izjavah v zvezi z nuklearkami ne morem odločiti, kaj je bolj realno:
Celeron napisal/-a:Nemogoče se zdi da elektrarno hladijo z vodo. To ni nikjer na svet tko. Elektrika pa voda ne gresta skupaj.
ali
Celeron napisal/-a:Če me spomin ne vara se ta zaganja s pomočjo nekega elektromotorja...... dokler niso vrtljaji reaktorskega rotorja enaki nazivnim :!: ......potem pa to nadaljujemo tako da notri črpamo uran :!: in potem reator ustvarja električno energijo[...]
:lol:

P.S. Prijetno silvestrovanje vsem uporabnikom foruma!

Celeron
Prispevkov: 168
Pridružen: 12.12.2007 13:52

Odgovor Napisal/-a Celeron »

Am......Celica kaj si mislil s tistim da me pridejo iskat........

Drugače pa hvala za te linke in informacije......nekaj sem jih že pregledal in se v glavnem kar strinjam s podatki, ostalo bom pa še pregledal....... 600 km jezera je čez pol Evrope.

Kar se tiče mojih podatkov jih imam tako v spominu........

Ja dobro praznujte novo leto vsi...

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Drugače pa hvala za te linke in informacije......nekaj sem jih že pregledal in se v glavnem kar strinjam s podatki, ostalo bom pa še pregledal....... 600 km jezera je čez pol Evrope.
Če pogledaš na fizično karto sveta, boš hitro videl, da Evropa ni ravno velika. Zakaj pa bi bila dolžina vprašljiva? Še reke imajo daljše struge.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Odgovor Napisal/-a shrink »

Celeron napisal/-a:600 km jezera je čez pol Evrope.
Eh, nejeverni Tomaž:

Slika
Type: Concrete Gravity Dam
Cost: Official cost $25bn - actual cost believed to be much higher
Work began: 1993
Due for completion: 2009
Power generation: 26 turbines on left and right sides of dam. Six underground turbines planned for 2010
Power capacity: 18,000 megawatts
Reservoir: 660km long, submerging 632 sq km of land. When fully flooded, water will be 175m above sea level
Navigation: Two-way lock system became operational in 2004. One-step ship elevator due to open in 2009.
http://news.bbc.co.uk/2/hi/asia-pacific/5000092.stm.

Celeron
Prispevkov: 168
Pridružen: 12.12.2007 13:52

Odgovor Napisal/-a Celeron »

Zanimivo........sam men je res škoda narave...........jes nevem...jes sem slišal da če to nardijo da kar poplavijo travnike pa gozdove......pol pa to živali prežene al pa se utopijo.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Zanimivo........sam men je res škoda narave...........jes nevem...jes sem slišal da če to nardijo da kar poplavijo travnike pa gozdove......pol pa to živali prežene al pa se utopijo.
To je samo bog načrtno počel, ne Človek.

Celeron
Prispevkov: 168
Pridružen: 12.12.2007 13:52

Odgovor Napisal/-a Celeron »

Ja sej glih zato je nerealno......to bi namreč povzročilo prevelik odziv okljevarstvenikov

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Ja sej glih zato je nerealno......to bi namreč povzročilo prevelik odziv okljevarstvenikov
Mislim, da se je samo Noe odzval.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Pa še njemu očitajo, zakaj je moral vzeti na ladjo tudi tisti par komarjev.

Zaklenjeno