sevanje v vesolju

Tehnika. Kako deluje...? Zakaj ne moremo narediti...?
Odgovori
stanko
Prispevkov: 3
Pridružen: 14.1.2003 14:33

sevanje v vesolju

Odgovor Napisal/-a stanko »

Glede na vprašanja, ki me zadnje čase begajo in sicer v zvezi z možnostjo preživetja človeka v vesolju izven magnetnega polja Zemlje, me zanima nekaj . Kako so bili zaščiteni astronavti na potovanjih na Luno, saj so bili predvsem ob sprehodih izpostavljeni direktno sevanu s Sonca ( mislim predvsem na sončni veter in gama žarke). Dosegljivi podatki o sestavi zaščiznih plasti skafandrov kažejo samo na zaščito ljudi pred visokimi/nizkimi temperaturami, prenizkemu tlaku in UV sevanju.

nil mocna roka

Odgovor Napisal/-a nil mocna roka »

jaz bom rekel takole.kdaj in kdo je bil na luni se ni znano povsem tocno.vprasanje je-ce je sploh kdaj kdo bil.storija kubrick puscava in podobne reci.o sevanju nimam pojma predstavljam pa si , da bi astronavti iz tistega cajta morali imeti vsi raka.ce ga nimajo -strbunk.mogoce primerjava tehnicnih podrobnosti astro-oblek za casa vladavine JFK in postaja mir.ali pa obleke zadnjih deset let.seveda ob predpostavki, da imamo originalne dokumente iz leta pristanka na luni.

Gost

Odgovor Napisal/-a Gost »

kdaj in kdo je bil na luni se ni znano povsem tocno.vprasanje je-ce je sploh kdaj kdo bil.storija kubrick puscava in podobne
Tist dokumentarc na TVSLO ki si ga verjetno gledal je bil natega. A ga nisi do konca gledu.

Marjan
Prispevkov: 320
Pridružen: 25.12.2002 17:01

Odgovor Napisal/-a Marjan »

Se strinjam.

Potrebno je vedeti, da je veliko takih "pravljic", ki krožijo med ljudmi in posledično tudi po internetu. Taka, da ljudje niso bili na luni je tipična.

Kar se pa teme tiče - skafandri so danes bistveno izboljšani kot so bili 30 in več let nazaj.
Seveda pa je človek kljub vsemu zelo nebogljeno bitje za sprehode izven Zemlje.
Evolucija ga je prilagodila samo zemeljskim razmeram.

Pentium (na javnem rač)

Odgovor Napisal/-a Pentium (na javnem rač) »

Koliko časa so sploh prebili na Luni? Če si sevanju izpostavljen nekaj minut, ne boš dobil raka.

Odgovori