Radar, ki odkriva pijane voznike

Tehnika. Kako deluje...? Zakaj ne moremo narediti...?
Odgovori
Uporabniški avatar
sniper
Prispevkov: 231
Pridružen: 30.10.2006 13:08

Radar, ki odkriva pijane voznike

Odgovor Napisal/-a sniper »

Slika

http://24ur.com/ekskluziv/zanimivosti/r ... znike.html


Ima morda kdo kakšno idejo kako taka stvar deluje (če sploh) ?

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Re: Radar, ki odkriva pijane voznike

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

Če bi bil prvi april bi rekel, da meri mikrometrsko vjuganje avtomobila po cesti, tako pa nimam blage veze. Sej zastopim, da se da z laserjem marsikaj zmerit, sam kako pa v eni sekundi zmeriš tistih par izdihanih molekul zraka v celem volumnu avta?

silvester1234
Prispevkov: 389
Pridružen: 30.3.2010 11:01

Re: Radar, ki odkriva pijane voznike

Odgovor Napisal/-a silvester1234 »

Kolikor se jaz spoznam na zadeve, bi bilo kaj takega možno le s kako spektralno analizo zraka v kabini, podobno kot astronomi
analizirajo sestavo nekega objekta v vesolju. Je pa novica malce premalo povedala o vsemskupaj, da bi človek to jemal povsem
brez zadržkov. Zanima pa me, od česa se odbije laserski žarek, da merilec dobi povratno informacijo. Kaj če zadane voznika v
oči, z laserskim žarkom? Klasični laserski merilci svetlobe morajo biti usmerjeni v registersko tablico, da nebi poškodovali voznikovega
očesa. Pa še zelo robusten se mi zdi. To ne bo ravno vse tako kot predstavljajo.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Radar, ki odkriva pijane voznike

Odgovor Napisal/-a shrink »

Laptev pravi: "Alcolaser, prva naprava za odkrivanje alkoholnih hlapov v potniški kabini, reagira že na en kozarček vodke, meritve pa so točne tudi pri hitrosti vozila 120 km/h.
Morda pa Rusi ne poznajo konkurence (razen če nimajo poslovnih partnerjev v Kanadi):

http://www.quantum-laser.com/products.php#alcolaser

8)

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Re: Radar, ki odkriva pijane voznike

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

Sam še vedno moreš avto ustavit in preverit voznika, če jih je več v avtu. Sigurno laser ne more identificirati vira, torej kaj če je pil kdo izmed sopotnikov. Oziroma je vsak spil le eno pivo, hehe!

Odgovori