planet-luna

Astronomija, zvezde, planeti...
Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Odgovor Napisal/-a shrink »

celica napisal/-a:Ok tole je že res smešno Samsebi pa ne bom razlagal dvakrat. Dober je vsaj to da me kdaj podražite, ker se mi drugače ne da pisati, tudi to je nekaj.
Lp.
In potem se čudiš, če - po tvoje - "kompliciramo", ko pa še sam priznavaš, da se ti ne da podajati lastnih pozicij... Kvečjemu je tvoj pristop smešen.

Kar se tiče tvojega razmišljanja, da Maxwellov elektromagnetizem "ne gre v osnove", pa lahko na osnovi tvojih opisov/razlag (trenutno) samo rečem, da niso nič boljši od parapsiholoških opisov/razlag. Ko boš ponudil kakšne konkretne dokaze (ki morajo biti seveda primerno predstavljeni), da je Maxwellov pogled nepopoln oz. da ni v skladu z eksperimentalnimi opažanji, se bomo pogovarjali naprej.

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 858
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

shrink tole bo pa težko za tebe ker si še vedno pri elektromagnetizmu. Drugače se pa strinjam, to je šele teorija in bo potrebno dokazati. Ravno za to se zavzemem in tudi dosti delam na tem. Sam da pa termometra ni na Luni, se mi pa zdi smešno, to pa je parapsihološko.
Lp.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Sam da pa termometra ni na Luni, se mi pa zdi smešno, to pa je parapsihološko.
Pa kakšen termometer, hudimana?! Kam bi ga porinil?

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Odgovor Napisal/-a GJ »

ZdravaPamet napisal/-a:
Sam da pa termometra ni na Luni, se mi pa zdi smešno, to pa je parapsihološko.
Pa kakšen termometer, hudimana?! Kam bi ga porinil?
No sej, to sem ga tudi že jaz tukaj spraševal..
Pa kar nekaj 'bluzi', skratka nič jasnega..
(Verjetno pa želja pride od tega ker celici večkrat na dan izmerijo telesno temperaturo..:? )
Oprosti mi celica ampak, če že sprašuješ vsaj postavi vprašanje tako, da bo na nekem nivoju, torej določi kaj, kje, kako, in kdaj meriti! Po vseh teh postih prerekanja še vedno nismo uspeli izvleči iz tebe niti konkretnega vprašanja..

Dej zberi se, saj vem, da zmoreš..:D

Lep dan želim..

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 858
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

ZdravaPamet to so verjetno tudi tisti mislili ko so bili na Luni, pa so ga raje vzeli s sabo. To še niso napisali zato pa toliko vprašanj.
Veš kaj pomeni 130 stopinj? - veliko vprašanj v energetskem smislu in raziskav v vezi s tem. Ojej kje ste še.
Lp.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Veš kaj pomeni 130 stopinj?
130 stopinj ne pomeni prav nič. Ježeš, ježeš, kje si še.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Celica, malo mimo teme, preberi si tole: http://www.phys.uu.nl/~thooft/theoristbad.html
Ne vem več, kje sem pobral ta link, imam ga med priljubljenimi; mislim pa, da ga je nekdo na kvarkadabri objavil - bo že povedal.
Razmisli malo.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Odgovor Napisal/-a shrink »

celica napisal/-a:shrink tole bo pa težko za tebe ker si še vedno pri elektromagnetizmu. Drugače se pa strinjam, to je šele teorija in bo potrebno dokazati. Ravno za to se zavzemem in tudi dosti delam na tem.
Heh, v resnici bo ravno nasprotno: Ker sam težko razumeš elektromagnetizem, si izmišljaš svoje razlage, ki so povsem iz trte izvite. Razlika med tvojo in Maxwellovo teorijo pa je očitna: Tvoje ne potrjuje noben (meni znan) eksperiment, Maxwellova pa se z eksperimenti povsem ujema.
Sam da pa termometra ni na Luni, se mi pa zdi smešno, to pa je parapsihološko.
Meni se zdi pa "parapsihološko" to, da se še zmeraj nisi izjasnil, kaj bi rad počel s tem termometrom. :lol:
celica napisal/-a:ZdravaPamet to so verjetno tudi tisti mislili ko so bili na Luni, pa so ga raje vzeli s sabo. To še niso napisali zato pa toliko vprašanj.
Veš kaj pomeni 130 stopinj? - veliko vprašanj v energetskem smislu in raziskav v vezi s tem. Ojej kje ste še.
Še en primer nebuloznega (da ne rečem: "parapsihološkega") posta.
ZdravaPamet napisal/-a:Celica, malo mimo teme, preberi si tole: http://www.phys.uu.nl/~thooft/theoristbad.html
Ne vem več, kje sem pobral ta link, imam ga med priljubljenimi; mislim pa, da ga je nekdo na kvarkadabri objavil - bo že povedal.
Razmisli malo.
Link je navedel zupan in sicer kot odziv/odgovor na še enega od neštetih miselnih eksperimentov, ki si jih izmišljuje Rozman s ciljem, da bi pokazal nekonsistentnost PTR (na njegovo žalost mu to preveč ne uspeva):

viewtopic.php?p=8722&highlight=#8722

celica sicer spada v isto kategorijo "razlagalcev" Narave kot Rozman, vendar s to razliko, da so Rozmanovi posti dokaj jasno formulirani, vse njegove razlage pa je možno dobiti v dokumentih na njegovi spletni strani. celica pa ne zmore (ali pa noče) ponuditi ne prvega, ne drugega.

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 858
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

Nikjer nisem zasledil, da bi kdajkoli pri obisku na Luni, postavili termometer, katere rezultate bi spremljali na Zemlji. Če imaš kako informacijo mi jo prosim posreduj.
Kaj pa vse sonde ki so zunaj v vesolju, ali le te posredujejo podatke o temperaturi.
To za vas ni jasno vprašanje? Vidim ja, ga napišem v kitajščini.
Kaj pa ma Rozman tu zraven. Odgovori če veš.
Lp.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Temperatura Lune je 42!

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 858
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

pa reference

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Douglas Adams: Štoparski vodnik po galaksiji.

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 858
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

sej Luna še ni tok deleč.
ok lahkonoč :)

moderator
Prispevkov: 165
Pridružen: 5.2.2004 10:01

Odgovor Napisal/-a moderator »

Tema se je izrodila in jo zato zaklepam.

Zaklenjeno