Večanje krožnice Zemlje?

Astronomija, zvezde, planeti...
Odgovori
Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Večanje krožnice Zemlje?

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

Da se Luna oddalji od Zemlje vsako leto za 3 cm, sem že dostikrat slišal. Prav tako tudi to, da se Zemlja vedno počasneje suče okoli svoje osi. Sem pa danes prvič prebral na Wikipedii, da Zemlja povečuje svojo krožnico okoli Sonca zaradi tega, ker sonce izgublja svojo maso, ki se pretvarja v sevanje.

Ve kdo od vas kaj več o tem pojavu in kako blizu je Bila Zemlja pred 4 miljardami let?

NIKKI
Prispevkov: 743
Pridružen: 24.3.2006 20:22

Odgovor Napisal/-a NIKKI »

Zakon o ohranitvi vrtilne količine!

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 858
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

MAVER|CK, kot vidim se počasi potrjuje moja teorija o soncu.
Vendar tole verjetno ni vzrok, da se z zemljo in luno to dogaja "sonce izgublja svojo maso, ki se pretvarja v sevanje." Res bo verjetno da se masa sonca spreminja v trdno snov in s tem oddaja sevanje - da ne omenim magnetizma da kdo ne izgubi še zadnje koc.... Konc koncev je edino ta energija možna v vesolju da kaj spremeni.
Kje je bila zemlja pred miljardami let - prav tu kot sedaj v istem prostoru z malo drugačnimi krivuljami obhoda okoli sonca in verjetno drugačno vrtilno hitrostjo. To pa zaradi tega ker je bilo razmerje in število planetov in ostalega drugačno. Tudi sonce je bilo povsem drugje, vendar v istem prostoru kot danes.
Lp.

nejc@
Prispevkov: 19
Pridružen: 18.5.2007 22:14

Odgovor Napisal/-a nejc@ »

a
Zadnjič spremenil nejc@, dne 2.2.2021 16:13, skupaj popravljeno 1 krat.

Rokerda
Prispevkov: 799
Pridružen: 11.11.2006 16:18

Odgovor Napisal/-a Rokerda »

Kej kmal res ne, ampak nekje sem prebral da naj bi leta 2029 (al neki tazga) meteor trčil v zemljo. Ampak Nasa ma že neke načrte kako to presprečit z dvema satelitoma, ki bosta krožila okoli meteorja....

no če zadene zemljo, bo to konec življenja na zemlji in tudi zemlja bo mogoče spremenila svojo krožnico

nejc@
Prispevkov: 19
Pridružen: 18.5.2007 22:14

Odgovor Napisal/-a nejc@ »

a
Zadnjič spremenil nejc@, dne 2.2.2021 16:13, skupaj popravljeno 1 krat.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Kje je bila zemlja pred miljardami let - prav tu kot sedaj v istem prostoru z malo drugačnimi krivuljami obhoda okoli sonca in verjetno drugačno vrtilno hitrostjo.
Relativno rečeno, seveda.

Odgovori