Novo v vesolju

Astronomija, zvezde, planeti...
Odgovori
Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: Novo v vesolju

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Pozdravljam zelo dober članek na blogu o ploščati Zemlji. Napočil je čas, ko bo potrebno veliko laž o okroglem planetu zamenjati z resnico. V članku piše vse, tako da nimam kaj dodati. Ne vem kaj bo rekel šrink zdaj, ko je nekoč blateno šarlatanstvo, dobilo zares znanstven pomen. Dokazi so dokazi, učbenike bo potrebno spremeniti, ravna je tudi Luna. Gravitacija je umetna. Luna ni naraven satelit. Črne luknje ne obstajajo, vesolje se ni začelo z big bangom. Čas ne obstaja, obstaja le meritev časa, s kaetrim štejemo od začetka do konca, od rojstva do smrti, kar je seveda le epizodnega pomena. Pravi čas, ki ga v bistvu sploh ni, z našimi meritvami nima nobene zveze.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Novo v vesolju

Odgovor Napisal/-a problemi »

Vedež, kaj pa, da bi še objavil link do tega članka? Namreč, to kar si tako na hitro nametal skupaj ni nič drugega kot kup nebuloz.

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: Novo v vesolju

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Seveda, članek je že kar nekaj dni objavljen. Najdeš ga na uvodni strani Kvarkadabre / levo je kvarkadabra blog / naslov: Nujno preberite!

Ali pa bližnjica:
http://blog.kvarkadabra.net/2014/10/nuj ... ra+blog%29

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Novo v vesolju

Odgovor Napisal/-a vojko »

Vedež je napisal:
Pozdravljam zelo dober članek na blogu o ploščati Zemlji.


Pridružujem se pozdravom! Salut!
Napočil je čas, ko bo potrebno veliko laž o okroglem planetu zamenjati z resnico.


Tako je, treba bo popljuvati Pitagoro, Teofrasta, Parmenida, Eratostena in Zena, ki smo jih doslej neupravičeno častili kot velike mislece...
V članku piše vse, tako da nimam kaj dodati.
Morda samo to, da je pravilna predkopernikanska biblična predstava o ploščati Zemlji, ki so jo podpirali krščanski 'učenjaki' Laktantij, John Chrysostom in Atanasij iz Aleksandrije. Predlagam, da porušimo spomenike spredaj naštetim in na njihovo mesto postavimo spomenike krščanskim 'učenjakom'... :lol:
Ne vem kaj bo rekel šrink zdaj, ko je nekoč blateno šarlatanstvo, dobilo zares znanstven pomen.


Po moje se bo usral v gate... :lol:
Dokazi so dokazi, učbenike bo potrebno spremeniti, ravna je tudi Luna.
To je samo po sebi razumljivo! Če je ravna Zemlja, je ravna tudi Luna in vsa ostala nebesna telesa. To, kar vidimo, če pogledamo skozi teleskop, so seveda samo prividi, ki jih je izzval peklenšček in nas uročil. Tudi vsi astronavti bi morali k eksorcistom, ker čvekajo nekaj o tem, da so videli na lastne oči, da je Zemlja okrogla... :lol:
Gravitacija je umetna.


Jasno. Povzroča jo perpetuum mobile Mk 6. :lol:
Luna ni naraven satelit.


Kje pa! Je 'protinaraven', perverzen satelit! Izstrelili so ga 'nenaravni' Feničani leta 3451 p.n.š.
Črne luknje ne obstajajo, vesolje se ni začelo z big bangom.
Fakt. To si lahko vsak prebere v knjigi vseh knjig v prvem poglavju z naslovom 'Geneza'...
Čas ne obstaja, obstaja le meritev časa, s kaetrim štejemo od začetka do konca, od rojstva do smrti, kar je seveda le epizodnega pomena.

To amrit trdi že ves čas, pa mu rovtarji zabiti niso verjeli...
Pravi čas, ki ga v bistvu sploh ni, z našimi meritvami nima nobene zveze.
Popolnoma pravilno! Nekaj "česar v bistvu sploh ni" je hudičevo težko meriti... :lol:

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Novo v vesolju

Odgovor Napisal/-a problemi »

Vedež napisal/-a:Seveda, članek je že kar nekaj dni objavljen. Najdeš ga na uvodni strani Kvarkadabre / levo je kvarkadabra blog / naslov: Nujno preberite!

Ali pa bližnjica:
http://blog.kvarkadabra.net/2014/10/nuj ... ra+blog%29
Joj, joj, Vedež, pa si ti sploh razumel ironijo s katero Gregor Majdic skuša opozoriti na "new age skeptike" in raznorazne šarlatane, ki v vsakem znanstvenem dosežku vidijo zaroto, prikrivanje resničnih rezultatov in podobne neumnosti?

Kako lahko nasedeš, mi ni jasno.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Novo v vesolju

Odgovor Napisal/-a shrink »

(ne)Ved(n)ež, (ne)Ved(n)ež, (ne)Ved(n)ež, menda ne misliš, da bodo forumaši omenjeni post na blogu brali dobesedno, kot to počnejo šarlatani tvojega kova? :lol:

Če ti ne potegne, prosi Anunake, da ti malo razložijo. :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Novo v vesolju

Odgovor Napisal/-a vojko »

shrink napisal/-a:(ne)Ved(n)ež, (ne)Ved(n)ež, (ne)Ved(n)ež, menda ne misliš, da bodo forumaši omenjeni post na blogu brali dobesedno, kot to počnejo šarlatani tvojega kova? :lol:

Če ti ne potegne, prosi Anunake, da ti malo razložijo. :lol:
Shrink, motiš se! Jaz sem članek razumel dobesedno in to tudi javno napisal... :lol: :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Novo v vesolju

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
shrink napisal/-a:(ne)Ved(n)ež, (ne)Ved(n)ež, (ne)Ved(n)ež, menda ne misliš, da bodo forumaši omenjeni post na blogu brali dobesedno, kot to počnejo šarlatani tvojega kova?

Če ti ne potegne, prosi Anunake, da ti malo razložijo. :lol:
Shrink, motiš se!
Prav imaš Vojko. :mrgreen:
Stvar okusa, torej, melisa ali jagoda? :lol:
Češnja press
vojko napisal/-a: Jaz sem članek razumel dobesedno in to tudi javno napisal... :lol:
Kar se pa razumevanja tiče, točno tako dobesedno si ga razumel, kot bereš in razumeš Biblijo. :D

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Novo v vesolju

Odgovor Napisal/-a shrink »

vojko napisal/-a:
shrink napisal/-a:(ne)Ved(n)ež, (ne)Ved(n)ež, (ne)Ved(n)ež, menda ne misliš, da bodo forumaši omenjeni post na blogu brali dobesedno, kot to počnejo šarlatani tvojega kova? :lol:

Če ti ne potegne, prosi Anunake, da ti malo razložijo. :lol:
Shrink, motiš se! Jaz sem članek razumel dobesedno in to tudi javno napisal... :lol: :lol:
Res je in sedaj bodo šarlatani tipa (ne)Ved(n)ež tudi tvoj post dobesedno brali. :lol:

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 855
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Re: Novo v vesolju

Odgovor Napisal/-a celica »

Ne držite se teme !!!

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: Novo v vesolju

Odgovor Napisal/-a Vedež »

vojko napisal/-a:Vedež je napisal:
Pozdravljam zelo dober članek na blogu o ploščati Zemlji.

Pridružujem se pozdravom! Salut!

Napočil je čas, ko bo potrebno veliko laž o okroglem planetu zamenjati z resnico.

Tako je, treba bo popljuvati Pitagoro, Teofrasta, Parmenida, Eratostena in Zena, ki smo jih doslej neupravičeno častili kot velike mislece...

V članku piše vse, tako da nimam kaj dodati.

Morda samo to, da je pravilna predkopernikanska biblična predstava o ploščati Zemlji, ki so jo podpirali krščanski 'učenjaki' Laktantij, John Chrysostom in Atanasij iz Aleksandrije. Predlagam, da porušimo spomenike spredaj naštetim in na njihovo mesto postavimo spomenike krščanskim 'učenjakom'...

Ne vem kaj bo rekel šrink zdaj, ko je nekoč blateno šarlatanstvo, dobilo zares znanstven pomen.

Po moje se bo usral v gate...

Dokazi so dokazi, učbenike bo potrebno spremeniti, ravna je tudi Luna.

To je samo po sebi razumljivo! Če je ravna Zemlja, je ravna tudi Luna in vsa ostala nebesna telesa. To, kar vidimo, če pogledamo skozi teleskop, so seveda samo prividi, ki jih je izzval peklenšček in nas uročil. Tudi vsi astronavti bi morali k eksorcistom, ker čvekajo nekaj o tem, da so videli na lastne oči, da je Zemlja okrogla...

Gravitacija je umetna.

Jasno. Povzroča jo perpetuum mobile Mk 6.

Luna ni naraven satelit.

Kje pa! Je 'protinaraven', perverzen satelit! Izstrelili so ga 'nenaravni' Feničani leta 3451 p.n.š.

Črne luknje ne obstajajo, vesolje se ni začelo z big bangom.

Fakt. To si lahko vsak prebere v knjigi vseh knjig v prvem poglavju z naslovom 'Geneza'...

Čas ne obstaja, obstaja le meritev časa, s kaetrim štejemo od začetka do konca, od rojstva do smrti, kar je seveda le epizodnega pomena.

To amrit trdi že ves čas, pa mu rovtarji zabiti niso verjeli...

Pravi čas, ki ga v bistvu sploh ni, z našimi meritvami nima nobene zveze.

Popolnoma pravilno! Nekaj "česar v bistvu sploh ni" je hudičevo težko meriti...
Tako je Vojko, vesel sem, da si se pridružil mojem mnenju oziroma svobodomiselnem mnenju. Dobrodošel med šarlatane, ki tukaj zaradi šrinkovega pljuvalnika ne dosežemo renomeja, ki si ga zaslužimo. Za šrinka sem vedel, da bo trdil nasprotno in se izgovarjal na neko "dobesednost". Le kdo bi ga razumel. :lol:

Avtor članka je seveda napisal dobesedno (od besede do besede - dobesedno) in ga je potrebno jemati znanstveno, sicer nam je še dolžan pojasnila, kako je prišel do vseh navedenih podatkov.
shrink napisal/-a:ne)Ved(n)ež, (ne)Ved(n)ež, (ne)Ved(n)ež, menda ne misliš, da bodo forumaši omenjeni post na blogu brali dobesedno, kot to počnejo šarlatani tvojega kova?
:lol: :lol:
problemi napisal/-a:Joj, joj, Vedež, pa si ti sploh razumel ironijo s katero Gregor Majdic skuša opozoriti na "new age skeptike" in raznorazne šarlatane, ki v vsakem znanstvenem dosežku vidijo zaroto, prikrivanje resničnih rezultatov in podobne neumnosti?

Kako lahko nasedeš, mi ni jasno.
:lol:

Jaz, da sem nasedel ?? Nihče ni nasedel. Tudi Vojko je končno sprevidel, preberi si njegovo spreobrnjenje. Čestitam mu z vsem srcem.

Če ni zarota, kje je letalo, da ga ne moremo najti z vso "new age" tehnologijo in z vsem šrinkovim znanjem (btw: jaz sem vedež, on je pa vseved, kdor tega še ni vedel). Gledamo kako se kamenčki na Marsu svetlikajo, letala pa ne najdemo. :shock:

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 855
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Re: Novo v vesolju

Odgovor Napisal/-a celica »

Opozorilo drugič:

Ne držite se teme !!!

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Novo v vesolju

Odgovor Napisal/-a vojko »

Vedež je napisal:
Tako je Vojko, vesel sem, da si se pridružil mojem mnenju oziroma svobodomiselnem mnenju. Dobrodošel med šarlatane, ki tukaj zaradi šrinkovega pljuvalnika ne dosežemo renomeja, ki si ga zaslužimo. Za šrinka sem vedel, da bo trdil nasprotno in se izgovarjal na neko "dobesednost". Le kdo bi ga razumel.
Vedno sem na strani tistih, ki zagovarjajo razum, resnico in znanost! :lol:
Avtor članka je seveda napisal dobesedno (od besede do besede - dobesedno) in ga je potrebno jemati znanstveno, sicer nam je še dolžan pojasnila, kako je prišel do vseh navedenih podatkov.
Kakšna 'pojasnila' neki?! Mi šarlatani verjamemo na besedo! Če je značilnost zaslepljencev znanosti, da verjamejo v dokaze, mi verniki tega ne potrebujemo. Mi verjamemo brez dokazov, samo da je v skladu z božjo besedo... :lol:
Jaz, da sem nasedel ?? Nihče ni nasedel. Tudi Vojko je končno sprevidel, preberi si njegovo spreobrnjenje. Čestitam mu z vsem srcem.
Hvala za čestitke, (ne)ved(n)ež! Vidiš, dolgo je trajalo, da sem se otresel tega znanstvenega mumbo-jumbo sitnarjenja po dokazih in spet dokazih! Vrag naj jih vzame z njihovimi dokazi vred! Dokazi niso nič, vera in zaupanje v (božjo) besedo je tisto pravo!

Naju pa čaka težko delo. Treba bo prepričati shrinka in vse ostale znanstvene dogmatike, da so v zablodi in da je Zemlja (da o Luni niti ne govoriva!) ploščata... :lol:

P.S. Kaj če bi ti stopil v stik s Preprostim (rockom), prepričan sem, da bi se nama takoj pridružil. Že dolgo se ni oglasil, predpostavljam, da je na kakšnem 'znanstvenem' seminarju', kjer razpravlja o misteriju svete trojice... :lol:

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: Novo v vesolju

Odgovor Napisal/-a Vedež »

vojko izmisli si svoje zmerljivke in ne uporabljaj šrinkopatske. Tako te na primer tudi jaz ne obmetavam s psovkami tipa Sluzasti otrob. :lol:

Mimogrede: Darwin ni nikoli izjavil, da evolucija ni del božjega načrta. Lahko imamo oboje: torej evolucijo in stvarjenje oziorma kreacionizem. Bog je vsemogoč, zato je lahko pred tvojim ali našim rojstvom sliko vesolja priredil tako, da ti ne najdeš sledi njegovega obstoja (če seveda tega nočeš). Nekateri čutijo moč stvarjenja v vsem vidnem in nevidnem, drugi pač ne.

Načrt je bil ravno v tem, da se bog skrije in ti prepusti življenje in dojemanje življenja po tvoji izbiri. Se spomniš zgodbe o izgonu iz raja? Zdaj pa marš nazaj k znanosti in tvojem prepričanju o neobstoju boga, samo za božjo voljo, prenehaj se spakowati kot šrink.
Vesel sem, da se je zameril Bargu. Bargo je dolgo, predolgo prenašal tega norčavega zmerljivca. :lol: Zdaj mu vrača z obrestmi.

A ne vidiš, da se šrink hrani s šarlatani. Brez šarlatanov, šrink ne obstaja. Opažam, da tudi ti prežiš le še na oglašanje šarlatanov, toda tebi tega za razliko od zmerljivca, ni potrebno početi. Le potegnilo te je v brezno, ker se ti zdi zanimivo metati blatne in kamnite kepe v nedolžne ljudi. Za šrinka so vsi bedaki razen njega, le poskusi se mu postaviti z eno samo mislijo po robu, pa boš videl, da si šarlatan tudi sam.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Novo v vesolju

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:Vedež je napisal:
Tako je Vojko, vesel sem, da si se pridružil mojem mnenju oziroma svobodomiselnem mnenju. Dobrodošel med šarlatane, ki tukaj zaradi šrinkovega pljuvalnika ne dosežemo renomeja, ki si ga zaslužimo. Za šrinka sem vedel, da bo trdil nasprotno in se izgovarjal na neko "dobesednost". Le kdo bi ga razumel.
Vedno sem na strani tistih, ki zagovarjajo razum, resnico in znanost!
Avtor članka je seveda napisal dobesedno (od besede do besede - dobesedno) in ga je potrebno jemati znanstveno, sicer nam je še dolžan pojasnila, kako je prišel do vseh navedenih podatkov.
Kakšna 'pojasnila' neki?! Mi šarlatani verjamemo na besedo! Če je značilnost zaslepljencev znanosti, da verjamejo v dokaze, mi verniki tega ne potrebujemo. Mi verjamemo brez dokazov, samo da je v skladu z božjo besedo...
Jaz, da sem nasedel ?? Nihče ni nasedel. Tudi Vojko je končno sprevidel, preberi si njegovo spreobrnjenje. Čestitam mu z vsem srcem.
Hvala za čestitke, (ne)ved(n)ež! Vidiš, dolgo je trajalo, da sem se otresel tega znanstvenega mumbo-jumbo sitnarjenja po dokazih in spet dokazih! Vrag naj jih vzame z njihovimi dokazi vred! Dokazi niso nič, vera in zaupanje v (božjo) besedo je tisto pravo!

Naju pa čaka težko delo. Treba bo prepričati shrinka in vse ostale znanstvene dogmatike, da so v zablodi in da je Zemlja (da o Luni niti ne govoriva!) ploščata... :lol:

P.S. Kaj če bi ti stopil v stik s Preprostim (rockom), prepričan sem, da bi se nama takoj pridružil. Že dolgo se ni oglasil, predpostavljam, da je na kakšnem 'znanstvenem' seminarju', kjer razpravlja o misteriju svete trojice...
Narobe Vojko. Shrinka in njegovo posadko v gumenjaku, ki je že onstran horizonta, Schwarzschild radiusa po domače, čaka delo, da pojasni skreganost matematike in testne delce v vesolju, ki se širi. :D :lol:
Shrink opravi že končno nalogo, te bo ja razrezala singularnost. :lol:


Van Halen-Jump Official Video


I get up, and nothing gets me down.
You got it tough, I’ve seen the toughest soul around
And I know, baby just how you feel.
You've got to roll with the punches to get to what's real
Oh can't you see me standing here,
I've got my back against the record machine, I ain't the worst that you've seen.
Oh can't you see what I mean ?
Might as well jump. JUMP! :D :lol:

Odgovori