"Mars tako velik kot Luna" ?

Astronomija, zvezde, planeti...
Odgovori
kiky84
Prispevkov: 72
Pridružen: 9.1.2007 23:59
Kontakt:

"Mars tako velik kot Luna" ?

Odgovor Napisal/-a kiky84 »

No zadnjič sem dobil tale mail : Kjerkoli že boste, 27. avgusta 2009 se ob 0h 30min ozrite v nebo.
Videli boste namreč 2 luni, le da eden bo Mars, ki bo najlepše
osvetljen in bo izgledal kot polna luna. Mars bo zelo blizu Zemlji,
kaj takega se bo znova ponovilo šele leta 2287. Posreduj to
informacijo dalje, ker kaj podobnega sedaj živeči človek več nima
možnosti videt. Izkoristite enkratno priložnost in uživajte v
razgledu!

OK.... Danes pa mi je nekdo povedal da je to nateg. Res je da se bo mars videl vecje ce ga bos gledal s teleskopmo,a tako velik kot luna na lastne oci ne bo.

Sedaj pa želim vaše mnenje. Hvala vsem!

Uporabniški avatar
Aniviller
Prispevkov: 7263
Pridružen: 15.11.2004 18:16

Re: Mars tako velik kot Luna

Odgovor Napisal/-a Aniviller »

Ne samo nateg, zalitev za zdrav razum. Ce vidim v cetrtek ponoci koga zijat v luft mu bom prisolil klofuto.
In tudi to ni vse, mars je bil zemlji najblizje 27. avgusta 2003. Ali je nekdo tako nepismen da ne zna bedarije niti prepisat, ali pa se je nekomu zdelo fajn in je recikliral foro. To je dejansko prepis necesa, ker se spomnim originalne verzije izpred nekaj let.

Marsa s prostimi ocmi niti ne vidis kot ploscico ampak kot se eno zvezdo (pa tudi s teleskopom rabis kar resno povecavo, da se kaj vidi). Tudi mars ne bo kar skocil za en dan k zemlji in nazaj. Krozi lepo enakomerno po svoji tirnici in postopoma doseze najblizjo tocko zemlji in se odpravi naprej. To je tako kot bi rekli da je celo leto dan dolg dve uri, nakar je 21. junija dan dolg 24 ur, naslednji dan pa spet tema.

kiky84
Prispevkov: 72
Pridružen: 9.1.2007 23:59
Kontakt:

Re: Mars tako velik kot Luna

Odgovor Napisal/-a kiky84 »

Heheheheh...OK pol pa se ti pridružim v četrtek. Se pravi vsi kateri ste zato da bomo vsakemu prislonili klofutu v četrtek zvečer ki bo gledal v zrak se javi te. Pa hvala ti za obrazložitev.

Uporabniški avatar
matemusic
Prispevkov: 72
Pridružen: 22.7.2006 19:09

Re: Mars tako velik kot Luna

Odgovor Napisal/-a matemusic »

Jaz se pridružujem klofotanju :)


Odgovori