Sky Chart - astronomski program v slovenscini

Astronomija, zvezde, planeti...
Odgovori
grofaty
Prispevkov: 32
Pridružen: 11.5.2003 15:43

Sky Chart - astronomski program v slovenscini

Odgovor Napisal/-a grofaty »

Zdravo,

Na spletni strani http://www.stargazing.net/astropc/language.html je od 20.12.2003 dopolnjen slovenski prevod za brezplačen program Sky Chart.

Odpravil sem manjse slovnicne napake in nekaj drobnih tehnicnih nepravilnosti.

Vsi tisti, ki imaste ta program, vam priporocam, da si downloadate novo verzijo slovenskega jezika.

Prosim za komentar na temo slovenskega prevoda. Ce boste opazili kaksno napako, bom zelo vesel in jo v najkrajsem moznem casu odpravil.

Stran za download programa se vedno ostaja http://www.stargazing.net/astropc/download.html

Novi uporabniki: Najprej morate namestiti program nato pa slovenski prevod.

Vec lahko preberete tudi na forumu Vesolje.net, kjer sem na to temo vec pisal.

Lp,
Grofaty

grofaty
Prispevkov: 32
Pridružen: 11.5.2003 15:43

Odgovor Napisal/-a grofaty »

Zdravo,

Na sledeci spletni strani http://www.ap-i.net/skychart/index.php? ... page_id=23 je nova alfa verzija Sky Chart programa. Sedaj je verzija 3 alfa 0.0.4. Na voljo je za Windows in Linux okolje.

Lp,
Grofaty

grofaty
Prispevkov: 32
Pridružen: 11.5.2003 15:43

Odgovor Napisal/-a grofaty »

Zdravo,

Avtor brezplacnega programa se trudi z novimi alfa verzijami. Za neucakane je spletna stran Version 3 alpha 0.0.5.

Lp,
Grofaty

grofaty
Prispevkov: 32
Pridružen: 11.5.2003 15:43

Kometi in asteroidi v alfa 0.0.5

Odgovor Napisal/-a grofaty »

Zdravo,

Danes sem se podrobneje pospilal s Sky Chart alfa verzijo 0.0.5. Stestiral sem tudi zahtevnejse kombinacije, kot sta na primer uporaba kometov in asteroidov.


ZA VSE TISTE, KI SE ZANIMATE ZA KOMETE IN ASTEROIDE

Za Windows okolje naredite sledece:
1. Downloadate alfa verzijo
2. Downloadate MySQL bazo podatkov (enak www naslov kot pod točko 1). To je zelo oskubljena verzija MySQL baze (dolžina je le 1,2 MB - kar gre mimogrede na eno samcato disketo).
3. Razpakirajte in instalirate program SkyChart in nato install MySql baze.
4. Zazenite SkyChart program in v meniju Setup | Configuration izberite "8-System".
6. Kliknite na gumb Check, da preverite ali MySQL baza dela pravilno.
7. Ustvarite bazo, tako da kliknete na gumb "Create Database".
8. Nato kliknite na "5-Solar system" | "2-Comets" | Load MPC file. Ter kliknite na gumb "Load file".
9. Preverite ali je na "General Settings" obkljukana nastavitev "Show comets on the shart"
10. Nato kliknite na "5-Solar system" | "3-Asteroids" | Load MPC file. Ter kliknite na gumb "Load file".
11. Ustvarite/skalkulirajte se podatke za polozaj asteroidov v tem letu, tako da kliknete Compute na jezicku Prepare Monthly Data.
12. Preverite ali je na "General Settings" obkljukana nastavitev "Show asteroids on the shart"
13. S tem je vse pripravljeno, da si lahko ogledate KOMETE in ASTEROIDE v Sky Chart programu.

Ce bodo tezave, lahko kar postavite vprasanje na tem forumu, ali pa mi pisete na grofaty@hotmail.com. Ce vam anglescina ni tuja pa lahko vprasanje postavite tudi na Sky Chart forum. Za ta forum je potrebna brezplacna registracija, enako kot za ta forum, v katerem se sedaj sporazumevamo.

Lp,
Grofaty

Odgovori