Prostor do najbližje zvezde

Astronomija, zvezde, planeti...
Roberto11.
Prispevkov: 391
Pridružen: 30.12.2010 20:18
Kraj: Dolenjska

Re: Prostor do najbližje zvezde

Odgovor Napisal/-a Roberto11. »

silvester1234 napisal/-a:Bermudski trikotnik je zgolj ilustracija. Ne izgine vsako letalo ali ladja, ki gre čez tisto področje. Logično. Najbrž si pa tudi Ameriške
oblasti ne izmišljajo izginotij v tistem področju. Hotel sem samo ilustrirati dejstva, da se prostor čas malce različno obnaša že na tako
lokalnem nivojo, kot je zemlja, kaj šele vesoljski proporci. Nisem pa hotel mlatiti prazne slame o tem ali ima muha na vsaki nogi eno
ali dve koleni.
Nekakšna anomalija je tam sigurno prisotna. Kakšna, pa je drugo vprašanje. :)

Lahko so res žepi metana ali pa občasno prihaja do anomalij v magnetnem polju zemlje.

silvester1234
Prispevkov: 389
Pridružen: 30.3.2010 11:01

Re: Prostor do najbližje zvezde

Odgovor Napisal/-a silvester1234 »

Metan ravno ne povzroča tega, da ponorijo instrumenti v letalu (vsi brez izjeme). Mi vidimo vesolje tako, kot ga vidimo. Vseh
anomalij pa seveda ne vidimo. Vsekakor pa jih mora NASA upoštevati, ko določajo trajektorije satelitov skozi osončje. In ti sateliti
so običajno tudi polni merilnih instrumentov, ki merijo tudi magnetne in gravitacijske anomalije. Kot sem zasledil v enem od komentarjev
o tem so te anomalije pogostejše, kot smo mislili do predkratkim.

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Re: Prostor do najbližje zvezde

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

Moje razmišlanje o Bermudskem trikotniku:

http://www.blatnik.net/oki/teorije/04-t ... kotnik.htm

Ne bote verjeli ampak ima že nekaj citatov (na žalost samo v seminarskih nalogah in drugih forumih, heheh), čakamo na kako revijo s faktorjem, hahahah!

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: Prostor do najbližje zvezde

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Zanimiva teorija.

Morda veš, zakaj te dni množično umirajo živali?

Šrink gotove ve. Na dan z besedo šrinki.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Prostor do najbližje zvezde

Odgovor Napisal/-a shrink »

(ne)Ved(n)ež napisal/-a:Morda veš, zakaj te dni množično umirajo živali?

Šrink gotove ve. Na dan z besedo šrinki.
Preberi si odgovore v ustrezni temi.

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: Prostor do najbližje zvezde

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Takole bi ti jaz povedal, dragi znanstvenik šrink.

http://tvslo.si/predvajaj/zapisi-iz-moc ... .93481158/

silvester1234
Prispevkov: 389
Pridružen: 30.3.2010 11:01

Re: Prostor do najbližje zvezde

Odgovor Napisal/-a silvester1234 »

Ptiči pač ne letajo med zvezdami in s temo nimajo veze. Mislim, da je bilo govora o homogenosti, ali nehomogenosti prostor-čas.
Oz. anomalije in odstopanja.

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: Prostor do najbližje zvezde

Odgovor Napisal/-a Vedež »

šrink bo že vedel kaj mislim. Slivo, če si ti v spodnji povezavi slišal le zgodbo o ptičih, potem še ne veš, da pri debati s šrinkom vedno pride do delitve na znanstveniki in neznanstveniki, pametni in neumni, ne glede na naslov forumske teme.

Sporočilo je jasno, pozorno ga poslušaj.

http://tvslo.si/predvajaj/zapisi-iz-moc ... .93481158/

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Prostor do najbližje zvezde

Odgovor Napisal/-a problemi »

Vedež napisal/-a:šrink bo že vedel kaj mislim. Slivo, če si ti v spodnji povezavi slišal le zgodbo o ptičih, potem še ne veš, da pri debati s šrinkom vedno pride do delitve na znanstveniki in neznanstveniki, pametni in neumni, ne glede na naslov forumske teme.

Sporočilo je jasno, pozorno ga poslušaj.

http://tvslo.si/predvajaj/zapisi-iz-moc ... .93481158/
Nekaj podobnega sem tudi sam opomnil v prispevku o poginu ptičev. Kaj je znanost in kdo je znanstvenik nam bo pa shrink, zagotovo, z veseljem odgovoril.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Prostor do najbližje zvezde

Odgovor Napisal/-a shrink »

(ne)Ved(n)ež napisal/-a:Takole bi ti jaz povedal, dragi znanstvenik šrink.

http://tvslo.si/predvajaj/zapisi-iz-moc ... .93481158/
Če že smetiš, smeti v za to primerni temi, (ne)Ved(n)ež. :lol:
(ne)Ved(n)ež napisal/-a:šrink bo že vedel kaj mislim. Slivo, če si ti v spodnji povezavi slišal le zgodbo o ptičih, potem še ne veš, da pri debati s šrinkom vedno pride do delitve na znanstveniki in neznanstveniki, pametni in neumni, ne glede na naslov forumske teme.

Sporočilo je jasno, pozorno ga poslušaj.

http://tvslo.si/predvajaj/zapisi-iz-moc ... .93481158/
Spet smetiš, (ne)Ved(n)ež.

Zate pa je več kot očitno, da si pristaš šarlatanskih teorij, teorij zarote in podobnega. Vsak neznanstvenik/laik pa še ni CENZURA, pa tudi ne neumen in konec koncev neveden, kot natolcuje nevedni CENZURA (ne)Ved(n)ež, da izhaja iz mojih komentarjev. :lol:
problemi napisal/-a:
Vedež napisal/-a:šrink bo že vedel kaj mislim. Slivo, če si ti v spodnji povezavi slišal le zgodbo o ptičih, potem še ne veš, da pri debati s šrinkom vedno pride do delitve na znanstveniki in neznanstveniki, pametni in neumni, ne glede na naslov forumske teme.

Sporočilo je jasno, pozorno ga poslušaj.

http://tvslo.si/predvajaj/zapisi-iz-moc ... .93481158/
Nekaj podobnega sem tudi sam opomnil v prispevku o poginu ptičev. Kaj je znanost in kdo je znanstvenik nam bo pa shrink, zagotovo, z veseljem odgovoril.
In kaj si opomnil? Ah, ja, saj res: da bi se na poljudno-znanstvenem forumu raje spraševali in razglabljali o tem, zakaj se Američani in zavezniki še vedno "lasajo" s "silami zla". :lol:

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Prostor do najbližje zvezde

Odgovor Napisal/-a problemi »

shrink napisal/-a:In kaj si opomnil? Ah, ja, saj res: da bi se na poljudno-znanstvenem forumu raje spraševali in razglabljali o tem, zakaj se Američani in zavezniki še vedno "lasajo" s "silami zla". :lol:
Mi lahko ti kot Veliki Um razložiš zaklaj naj se na poljudno-znastvenem forumu (mislim, do jaja, poljudno-znanstveni da je, čovjek prosto da ne veruje) ne bi raje spraševali o tem (lasajo????; človek dol se pobijajao in ne lasajo) kot pa o poginu nekih ptičev, rib, žab, rakov in ostalih živali. Morebiti zato, ker znanost ne pozna odgovora na to vprašanje, ali zato ker mora znanost biti tiho, ker nje ustvarjanje financirajo korporacije in države, ki imajo največjo korist od te morije ali oboje in še kaj?

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Prostor do najbližje zvezde

Odgovor Napisal/-a shrink »

problemi napisal/-a:
shrink napisal/-a:In kaj si opomnil? Ah, ja, saj res: da bi se na poljudno-znanstvenem forumu raje spraševali in razglabljali o tem, zakaj se Američani in zavezniki še vedno "lasajo" s "silami zla". :lol:
Mi lahko ti kot Veliki Um razložiš zaklaj naj se na poljudno-znastvenem forumu (mislim, do jaja, poljudno-znanstveni da je, čovjek prosto da ne veruje) ne bi raje spraševali o tem (lasajo????; človek dol se pobijajao in ne lasajo) kot pa o poginu nekih ptičev, rib, žab, rakov in ostalih živali. Morebiti zato, ker znanost ne pozna odgovora na to vprašanje, ali zato ker mora znanost biti tiho, ker nje ustvarjanje financirajo korporacije in države, ki imajo največjo korist od te morije ali oboje in še kaj?
Spet tipično nakladanje vredno kvazifilozofa. Lasanje sem seveda dal v narekovaje in verjamem, da kvazifilozof razume, kaj s tem mislim.

Sicer pa: zakaj bi se pa raje spraševali o poginu ljudi (v vojnah) kot o poginu ptičev? A je spraševanje po vzrokih o poginu ptičev morda nemoralno, neetično, nasploh nesmiselno, saj obstajajo na tem svetu bistveno večji problemi, kot je pogin nekaj ptic? In seveda kvazifilozof takoj ponudi odgovor: znanost je desna roka kapitala, ideologija in seveda ne bo odgovarjala na vprašanja, ne katera ne zna ali pa noče dati odgovora, bo pa z veseljem odgovorjala na banalnosti tipa, kako sa lahko prelomi špaget na dva dela. :lol:

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Prostor do najbližje zvezde

Odgovor Napisal/-a problemi »

shrink napisal/-a:Spet tipično nakladanje vredno kvazifilozofa. Lasanje sem seveda dal v narekovaje in verjamem, da kvazifilozof razume, kaj s tem mislim.
Drugič uporabi izraz "obmetavajo z rožicami", bom kvazifilozof vsekakor tudi to razumel.
shrink napisal/-a:Sicer pa: zakaj bi se pa raje spraševali o poginu ljudi (v vojnah) kot o poginu ptičev?
Zajebavaš se, a ne?
shrink napisal/-a:A je spraševanje po vzrokih o poginu ptičev morda nemoralno, neetično, nasploh nesmiselno, saj obstajajo na tem svetu bistveno večji problemi, kot je pogin nekaj ptic?
Spraševanje nemoralno, neetično? O čemu ti to? Zakaj bi bilo spraševanje po čem takem nemoralno? Nesmiselno? Kaj misliš s tem smiselno/nesmiselno? Mislim da smo temo glede smisla že imeli.
shrink napisal/-a:In seveda kvazifilozof takoj ponudi odgovor: znanost je desna roka kapitala, ideologija in seveda ne bo odgovarjala na vprašanja, ne katera ne zna ali pa noče dati odgovora, bo pa z veseljem odgovorjala na banalnosti tipa, kako sa lahko prelomi špaget na dva dela. :lol:
Kaj ko bi raje s kakim argumentom napisal v čem se motim in ne ponavljal tistega kar sem napisal?

Drugače pa seveda zelo dobro napisano. Mogoče bi te edino poravil, upam da ne boš zameril, ne samo desna roka, obe roki kapitala. Vidiš, saj ti gre, počasi, do neke mere celo razumeš napisano, še dojami to, kar piše, pa bo.

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: Prostor do najbližje zvezde

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Dobri vojak šrink. Ker s takšno lahkoto vsepoprek žališ nevedne ljudi na forumu, je takšnim vojakom treba kdaj reči tudi "bobu bob".

Nisem goreč pristaš teorij zarot, priznam pa, da so zanimive, ker ponujajo alternativo ponavadi tam in takrat, ko tvoja znanost nima več kaj za povedat.

Pa da ne bi kdo narobe razumel. Prav nič nimam proti znanosti. Nemoralno je samo tvoje obnašanje v gorečem zagovarjanju nečesa o čemer niti sam nisi 100% prepričan.

Najlaže ti je zasipavanje z nazivom CENZURA, ko nekdo pripomne, da npr. v Cernu niso odkrili delovanje bozona in ga verjetno nikoli ne bodo. In ko rečeš, da je Nasa pripomogla k iznajdbi LCD zaslona ali ležišč za spanje, zato ker je delala poskuse, so what. A se zavedaš, da so Nasa, Cern in podobni zapravili dragocene milijarde € ali $. Se zavedaš tega dejstva nevednež?

In ne reci mi čez nekaj let, da bodo v Cernu kot stranski produkt vseh zapravljenih milijard za iskanje temne snovi na koncu iznašli nov sistem za televizijski signal ali pa kakšne super lahke superge za tek na 100 m z ovirami.

Sploh veš o čem govorim? Poskusi se enkrat normalno in konstruktivno pogovarjat. To, da sem jaz CENZURA in da hočem škodovat znanosti je le tvoja paranoja, blodnja.

Če je na dolarskem bankovcu upodobljena piramida in vsevidno oko, to ni nobena teorija zarote, tako pač je, zadosti javno in jasno, mar ne?

In če se vrnem k instant umirajočim živalim - dokler bo znanost rekla, da so ptiči umrli zaradi petarde in dokler ne napišejo kaj bolj otipljivega, do takrat bom prebral še kakšno teorijo zarote.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Prostor do najbližje zvezde

Odgovor Napisal/-a shrink »

problemi napisal/-a:
shrink napisal/-a:Spet tipično nakladanje vredno kvazifilozofa. Lasanje sem seveda dal v narekovaje in verjamem, da kvazifilozof razume, kaj s tem mislim.
Drugič uporabi izraz "obmetavajo z rožicami", bom kvazifilozof vsekakor tudi to razumel.
Dvomim. :lol:
shrink napisal/-a:Sicer pa: zakaj bi se pa raje spraševali o poginu ljudi (v vojnah) kot o poginu ptičev?
Zajebavaš se, a ne?
Ponavljam: zakaj bi se pa raje spraševali o poginu ljudi (v vojnah) kot o poginu ptičev? Kdo si ti, da narekuješ pomembnost debat?
shrink napisal/-a:A je spraševanje po vzrokih o poginu ptičev morda nemoralno, neetično, nasploh nesmiselno, saj obstajajo na tem svetu bistveno večji problemi, kot je pogin nekaj ptic?
Spraševanje nemoralno, neetično? O čemu ti to? Zakaj bi bilo spraševanje po čem takem nemoralno? Nesmiselno? Kaj misliš s tem smiselno/nesmiselno? Mislim da smo temo glede smisla že imeli.
Tvoje muzanje je jasno:
Zanimivo, da odpremo temo (pa da ne bo pomote nimam nič proti) o padanju ptičev, za katere meni v osnovi dol visi, nisem pa zasledil teme o padanju nekih drugih tičev na območju: Iraka, Afganistana, Konga, Sudana ...
No, to je konec koncev razumno. Ko jebe človeka, važne so ptice.
shrink napisal/-a:In seveda kvazifilozof takoj ponudi odgovor: znanost je desna roka kapitala, ideologija in seveda ne bo odgovarjala na vprašanja, ne katera ne zna ali pa noče dati odgovora, bo pa z veseljem odgovorjala na banalnosti tipa, kako sa lahko prelomi špaget na dva dela. :lol:
Kaj ko bi raje s kakim argumentom napisal v čem se motim in ne ponavljal tistega kar sem napisal?
Nerelevantno. Govora je bilo o ptičih.
Drugače pa seveda zelo dobro napisano. Mogoče bi te edino poravil, upam da ne boš zameril, ne samo desna roka, obe roki kapitala. Vidiš, saj ti gre, počasi, do neke mere celo razumeš napisano, še dojami to, kar piše, pa bo.
Povsem jasno mi je, da kvazifilozof pač neprestano sili s svojim videnjem znanosti kot ideologije in da v nedolžnem vprašanju po vzrokih za pogin ptic in odsotnosti spraševanja po vzrokih za dnevno umiranje ljudi po svetu zaradi vojn (za katere je - jasno - kriva tudi znanost :lol:), vidi dokaz za to, da se tudi uporabnikom tega foruma "jebe za človeka". :lol: :lol: :lol:

Odgovori