Prostor do najbližje zvezde

Astronomija, zvezde, planeti...
Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Prostor do najbližje zvezde

Odgovor Napisal/-a shrink »

(ne)Ved(n)ež napisal/-a:Dobri vojak šrink. Ker s takšno lahkoto vsepoprek žališ nevedne ljudi na forumu, je takšnim vojakom treba kdaj reči tudi "bobu bob".

Nisem goreč pristaš teorij zarot, priznam pa, da so zanimive, ker ponujajo alternativo ponavadi tam in takrat, ko tvoja znanost nima več kaj za povedat.

Pa da ne bi kdo narobe razumel. Prav nič nimam proti znanosti. Nemoralno je samo tvoje obnašanje v gorečem zagovarjanju nečesa o čemer niti sam nisi 100% prepričan.

Najlaže ti je zasipavanje z nazivom CENZURA, ko nekdo pripomne, da npr. v Cernu niso odkrili delovanje bozona in ga verjetno nikoli ne bodo. In ko rečeš, da je Nasa pripomogla k iznajdbi LCD zaslona ali ležišč za spanje, zato ker je delala poskuse, so what. A se zavedaš, da so Nasa, Cern in podobni zapravili dragocene milijarde € ali $. Se zavedaš tega dejstva nevednež?

In ne reci mi čez nekaj let, da bodo v Cernu kot stranski produkt vseh zapravljenih milijard za iskanje temne snovi na koncu iznašli nov sistem za televizijski signal ali pa kakšne super lahke superge za tek na 100 m z ovirami.

Sploh veš o čem govorim? Poskusi se enkrat normalno in konstruktivno pogovarjat. To, da sem jaz CENZURA in da hočem škodovat znanosti je le tvoja paranoja, blodnja.

Če je na dolarskem bankovcu upodobljena piramida in vsevidno oko, to ni nobena teorija zarote, tako pač je, zadosti javno in jasno, mar ne?

In če se vrnem k instant umirajočim živalim - dokler bo znanost rekla, da so ptiči umrli zaradi petarde in dokler ne napišejo kaj bolj otipljivega, do takrat bom prebral še kakšno teorijo zarote.
Z nevedneži, ki vsevprek smetijo, se nimam česa pogovarjati. Lahko se jim samo posmehujem. Mimogrede: Kdaj pride ladja za Nibiru?. :lol:

P.S. Žalitve dojemajo samo nevedni šarlatani, ki ne prenesejo kritike (že n-tič ti je bilo to povedano).

silvester1234
Prispevkov: 389
Pridružen: 30.3.2010 11:01

Re: Prostor do najbližje zvezde

Odgovor Napisal/-a silvester1234 »

Kar se tiče ljudi in narave menim, da so stvari sicer v korelaciji je pa ena bistvena razlika. Živali so žrtve človeške destrukcije narave.
Človeštvo pa je in uničevalec in žrtev v enem in ima sočasno možnost odločitve, česar živali niti nimajo. Če gledamo človeka, moramo
upoštevati to dualnost, dočim pri živalih pa tega ni. Predlagam debato, ki jo narekuje naslov teme.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Prostor do najbližje zvezde

Odgovor Napisal/-a Roman »

silvester1234 napisal/-a:Živali so žrtve človeške destrukcije narave.
Misliš tudi tista antilopa, ki jo pozajtrkuje lev?

silvester1234
Prispevkov: 389
Pridružen: 30.3.2010 11:01

Re: Prostor do najbližje zvezde

Odgovor Napisal/-a silvester1234 »

Roman. Z normalnim nivojem inteligence je zmožen vsakdo intuitivno razumeti, kja je bilo mišljeno. Debato sem pač hotel
vrniti na pot ki jo definira naslov teme. Za filozofe je verjetno prostor na kakem drugem delu foruma in drugačnih temah.

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Re: Prostor do najbližje zvezde

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

Oba sta daleč od naslova teme, bom pa še jaz zabluzil in rekel, da je tisti procent živali ki se pojedo med sabo zanemarljiv s tistim, ki ga povzroči človek (prehrana, uničevanje narave...).

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Prostor do najbližje zvezde

Odgovor Napisal/-a problemi »

MAVER|CK napisal/-a:Oba sta daleč od naslova teme, bom pa še jaz zabluzil in rekel, da je tisti procent živali ki se pojedo med sabo zanemarljiv s tistim, ki ga povzroči človek (prehrana, uničevanje narave...).
Ker mi je blues zelo všeč bom še jaz malo bluzil:

Ne vem, če lahko primerjamo te "procente" med seboj. Človek producira hrano oziroma "proizvaja" živali, ki so namenjene prehranjevanju. Proizvodnja hrane (živali) vsekakor ima vpliv na okolje, ampak govoriti o tem, da so živali žrtve človekove destrukcije narave je nesmiselno. Konec koncev je tudi človek samo del te narave. Sploh pa, od kje nam to, da človek počne neko "destrukcijo narave"? To mi res ni jasno.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Prostor do najbližje zvezde

Odgovor Napisal/-a Roman »

silvester1234 napisal/-a:Z normalnim nivojem inteligence je zmožen vsakdo intuitivno razumeti, kja je bilo mišljeno.
Kar velja tudi za mojo pripombo.
Debato sem pač hotel vrniti na pot ki jo definira naslov teme.
Ni ti uspelo.
Za filozofe je verjetno prostor na kakem drugem delu foruma in drugačnih temah.
Moja pripomba ni bila čisto nič filozofska.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Prostor do najbližje zvezde

Odgovor Napisal/-a problemi »

Roman napisal/-a:[Moja pripomba ni bila čisto nič filozofska.
Seveda je bila.

Aja, katera pripomba je tu sploh mišljena? :D

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Re: Prostor do najbližje zvezde

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

Da rešim temo se prestavljam v novo debato:

viewtopic.php?f=16&t=4337

ker mi nikakor ne potegne razmišlanje od problemi-ja!!!

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Prostor do najbližje zvezde

Odgovor Napisal/-a Roman »

problemi napisal/-a:Aja, katera pripomba je tu sploh mišljena? :D
Tista o antilopi in levu.

silvester1234
Prispevkov: 389
Pridružen: 30.3.2010 11:01

Re: Prostor do najbližje zvezde

Odgovor Napisal/-a silvester1234 »

Ja seveda. ČE antilopa in lev zelo visoko skočita, se bosta pač znašla v prostoru do najbližje zvezde. Samo, da se vmes ne bosta zaletela
v Hublov teleskop. :wink:

Odgovori