2012 DA14

Astronomija, zvezde, planeti...
NIKKI
Prispevkov: 743
Pridružen: 24.3.2006 20:22

2012 DA14

Odgovor Napisal/-a NIKKI »

Sicer ta tema ne sodi k "O svetu za Luno", pojav bo cislunaren! :D
Koristne strani za "mimolet*" asteroida** 2012 DA14 v petek 15.02.2013 ob cca 21h SEČ.
Za koordinate glej:
http://ssd.jpl.nasa.gov/horizons.cgi...=2012%2 0DA14 ,
karto pa dobiš tukaj:
http://www.heavens-above.com/?lat=46...t=284&t z=CET
Na začetku bo šel asteroid mimo Berenikinih kodrov, v naših krajih nizko nad vzhodnim obzorjem nekaj po 21h SEČ.
Bo med 7. in 8. magnitudo, torej bo lepo viden skozi binokular. Možno ga bo posneti z DSLR-jem, na stativu in tudi brez sledenja!
* "Mimolet" je v bistvu novorek!
**Štajerci rečejo asteroidek!

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: 2012 DA14

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Dragi bralci, z veseljem potrjujemo neuradno novico, da prihaja Nibiru. Pripravite dežnike.

P.S.: šrink bo hotel situacijo pomirit s kontranapadom. Ne mu verjet.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: 2012 DA14

Odgovor Napisal/-a shrink »

(ne)Ved(n)ež napisal/-a:Dragi bralci, z veseljem potrjujemo neuradno novico, da prihaja Nibiru. Pripravite dežnike.
Menda ne trdiš, da je ta asteroid "Nibiru", k'ne da ne, (ne)Ved(n)ež? :lol:
P.S.: šrink bo hotel situacijo pomirit s kontranapadom. Ne mu verjet.


Napovedi šarlatanov se dovolj dobro napadajo že same po sebi. :lol:

NIKKI
Prispevkov: 743
Pridružen: 24.3.2006 20:22

Re: 2012 DA14

Odgovor Napisal/-a NIKKI »

Vedež napisal/-a:Dragi bralci, z veseljem potrjujemo neuradno novico, da prihaja Nibiru. Pripravite dežnike.

P.S.: šrink bo hotel situacijo pomirit s kontranapadom. Ne mu verjet.
Resničnost je vedno boljša od vseh naših fantazij!
http://rt.com/news/meteorite-crash-ural ... binsk-283/
Kar kaže na prisotnost resne nevarnosti. Trda znanost!
Glede dodatnih velikih planetov v Osončju, smo že dovolj pisali na tem forumu. Še enkrat nič ne kaže, da obstajajo! :twisted: Glede samotarskih (divjih planetov) planetov mislim, da sem dal že dovolj povezav! :evil:

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: 2012 DA14

Odgovor Napisal/-a Vedež »

šronk, kot si lahko že večkrat prebral Nibiruja na njegovi poti spremlja cela vojska asteroidov in meteoritov, ki lahko padejo na Zemljo. Kako lahko potem tako neumno vprašaš, če je današnji dogodek kar Nibiru? Nibiru šele prihaja.

Sem vedel, da bo šrink napadel iz vseh topov, toda dejstva ga bodo počasi utišala.

BTW: Da je danes v Rusiji padel meteorni dež so se izmislili šarlatani. Prosto po šrinku.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: 2012 DA14

Odgovor Napisal/-a problemi »

NIKKI, v prvem postu nekja z linki ne štima.

NIKKI
Prispevkov: 743
Pridružen: 24.3.2006 20:22

Re: 2012 DA14

Odgovor Napisal/-a NIKKI »

Sem vedel, da bo ta dogodek spravil čudake na plano! :roll:
Vemo, da se to redno dogaja! Ob npr. mrkih, kometih, meteorskih pojavih itd. Sem imel ob vseh teh prilikah opravka s zaresnimi čudaki. Kaj več ne bom zapisal, ker se iz bolezni ne norčujem.
Glede pojavnosti zračnih eksplozij, glej:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_meteor_air_bursts .
Naštete so samo nad kopnem.

NIKKI
Prispevkov: 743
Pridružen: 24.3.2006 20:22

Re: 2012 DA14

Odgovor Napisal/-a NIKKI »

problemi napisal/-a:NIKKI, v prvem postu nekja z linki ne štima.
http://ssd.jpl.nasa.gov/horizons.cgi?fi ... 012%20DA14

http://www.heavens-above.com/?lat=46.05 ... 284&tz=CET

Upam, da ta dela, verjetno ločilo na koncu vrstice škoduje! :oops:

NIKKI
Prispevkov: 743
Pridružen: 24.3.2006 20:22

Re: 2012 DA14

Odgovor Napisal/-a NIKKI »

Vedež napisal/-a:šronk, kot si lahko že večkrat prebral Nibiruja na njegovi poti spremlja cela vojska asteroidov in meteoritov, ki lahko padejo na Zemljo. Kako lahko potem tako neumno vprašaš, če je današnji dogodek kar Nibiru? Nibiru šele prihaja.

Sem vedel, da bo šrink napadel iz vseh topov, toda dejstva ga bodo počasi utišala.

BTW: Da je danes v Rusiji padel meteorni dež so se izmislili šarlatani. Prosto po šrinku.
N morem si kaj, da ne naredim bibličnega (po Videnju) vica!
A se ne imenuje ta zvezda Pelin? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: 2012 DA14

Odgovor Napisal/-a Roman »

Vedež napisal/-a:Sem vedel, da bo šrink napadel iz vseh topov, toda dejstva ga bodo počasi utišala.
Prepričan sem, da Shrinka dejstva utišajo. Škoda le, da ne utišajo tebe. Zgodovina je polna zgrešenih prerokb. Kako to, da te do dejstvo čisto nič ne moti?

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: 2012 DA14

Odgovor Napisal/-a shrink »

(ne)Ved(n)ež napisal/-a:šronk, kot si lahko že večkrat prebral Nibiruja na njegovi poti spremlja cela vojska asteroidov in meteoritov, ki lahko padejo na Zemljo. Kako lahko potem tako neumno vprašaš, če je današnji dogodek kar Nibiru? Nibiru šele prihaja.
1. Šarlatanskih nakladanj ne prebiram. :lol:
2. Šarlatanskega nevedneža sem seveda povprašal, ali je asteroid 2012 DA14 (tema se nanaša nanj) "Nibiru", kar pa nevednež seveda ni dojel. :lol:
3. Dogodek v Rusiji ni nič posebnega, seveda pa lahko le šarlatani nakladajo, da napoveduje prihod E.T. vesoljčka. :lol:
Sem vedel, da bo šrink napadel iz vseh topov, toda dejstva ga bodo počasi utišala.
Dejstvo je, da šarlatanski nevedneži v dogodkih, ki sicer niso nič posebnega, vidijo bližajoči se konec sveta in podobno. To, da so že večkrat napovedali konec sveta in podobno (ki se seveda kot po pravilu nikoli ni uresničil), pa je seveda zanje zgolj nepomembno dejstvo. :lol:
BTW: Da je danes v Rusiji padel meteorni dež so se izmislili šarlatani. Prosto po šrinku.
Narobe, (ne)Ved(n)ež: šarlatani tvojega kova si izmišljujejo, da tak dogodek, ki seveda v osnovi ni nič posebnega, napoveduje prihod E.T. vesoljčka, konec sveta in odhod posvečenih. Mimogrede, a nam lahko zaupaš, kolikokrat si že pripravljal kovčke? :lol:

Uporabniški avatar
Aniviller
Prispevkov: 7263
Pridružen: 15.11.2004 18:16

Re: 2012 DA14

Odgovor Napisal/-a Aniviller »

No, tale dogodek v Rusiji je bil dokaj destruktiven, in ceprav taki dogodki niso tako redki (so pa redko direktno nad poseljenimi kraji), je precejsnje nakljucje, da se je zgodil na tocno isti dan, kot mimohod navadenega asteroida. Res cudno :)

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: 2012 DA14

Odgovor Napisal/-a shrink »

Slika

NIKKI
Prispevkov: 743
Pridružen: 24.3.2006 20:22

Re: 2012 DA14

Odgovor Napisal/-a NIKKI »

Aniviller napisal/-a:No, tale dogodek v Rusiji je bil dokaj destruktiven, in ceprav taki dogodki niso tako redki (so pa redko direktno nad poseljenimi kraji), je precejsnje nakljucje, da se je zgodil na tocno isti dan, kot mimohod navadenega asteroida. Res cudno :)
Objekta nista bila tako blizu, oddaljenost med njunima tiroma je cca 1,7 miljona km (dt= cca 16h, Vz= 30 km/s)!

Uporabniški avatar
Aniviller
Prispevkov: 7263
Pridružen: 15.11.2004 18:16

Re: 2012 DA14

Odgovor Napisal/-a Aniviller »

To ze, ampak sovpadanje datumov je kar hudo nakljucje.

Odgovori