VPLIV LUNE

Astronomija, zvezde, planeti...
Odgovori
Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: VPLIV LUNE

Odgovor Napisal/-a GJ »

Rock napisal/-a:
Aniviller napisal/-a:Haha ze ta izjava je povsem bebava.

Prosim, da me ne imenuješ bebavca.

Auu, občudovalca pedofilov je prizadelo in sedaj prosi! :lol: :lol: :lol:

Kako je lahko dan lep...
Zadnjič spremenil GJ, dne 11.6.2013 9:19, skupaj popravljeno 1 krat.

Motore
Prispevkov: 1107
Pridružen: 9.9.2009 23:28

Re: VPLIV LUNE

Odgovor Napisal/-a Motore »

Rock napisal/-a:
Motore napisal/-a:Ja, še ko jim poveš, da ima hiša v bližini večji gravitacijski vpliv kot luna, še vedno bodo fantazirali po svoje.
Radodarnost v trditvah, skromnost v utemeljitvah.
Računal sem za 5000 tonsko zgradbo na 1 m oddaljenosti, kjer je gravitacijska sila na 80 kg težkega človeka večja kot lunina. Sicer pa ti je že vse Aniviller povedal.

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: VPLIV LUNE

Odgovor Napisal/-a GJ »

Motore napisal/-a:
Rock napisal/-a:
Motore napisal/-a:Ja, še ko jim poveš, da ima hiša v bližini večji gravitacijski vpliv kot luna, še vedno bodo fantazirali po svoje.
Radodarnost v trditvah, skromnost v utemeljitvah.
Računal sem za 5000 tonsko zgradbo na 1 m oddaljenosti, kjer je gravitacijska sila na 80 kg težkega človeka večja kot lunina. Sicer pa ti je že vse Aniviller povedal.
Nikakor nimaš prav, ker je Rock za Luno! :lol: :lol: :lol:

Lep dan vsem...

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: VPLIV LUNE

Odgovor Napisal/-a Rock »

Aniviller napisal/-a:
Rock napisal/-a:
Aniviller napisal/-a:še ko jim poveš, da ima hiša v bližini večji gravitacijski vpliv kot luna,
---------------------
Gravitacija hise je torej 100-krat manjsa od gravitacije lune.
Boš preklical katero od teh medsebojno protislovnih trditev?
In upošteval boš morda še oddaljenost hiše in Lune od opazovanega predmeta (oddaljenost mora biti za hišo in za Luno enaka, da bosta tezi vsaj približno primerljivi)?
Kje vidis pa protislovje? Kot prvo, zgornja izjava o gravitacijskem vplivu lune ni bila moja.
Zanikaš avtorstvo?
Obe izjavi si napisal ti, istega dne, 10.6.2013, in to ob 20,45 oziroma ob 21,28.
Ali obtožuješ administratorja, da je zlorabil tvoj vzdevek?
Aniviller napisal/-a:In kot drugo, jasno sem ti pokazal, da plimski vpliv in direkten gravitacijski vpliv nista eno in isto,
Kakšna je razlika med plimskim vplivom in gravitacijo ni predmet diskusije, niti z moje strani ni bila osporjena.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: VPLIV LUNE

Odgovor Napisal/-a Rock »

Aniviller napisal/-a:Razdalje sem ti natancno povedal, katere sem uporabil. Govoril sem o razdalji 10m od hise. Govora je o prakticnem vplivu v vsakanjem zivljenju,
O praktičnem vplivu (o redukciji) se bomo pogovarjali, ko boš predhodno natančen na teoretični ravni (ko boš obvladal logično mišljenje z abstrakcijami).

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: VPLIV LUNE

Odgovor Napisal/-a Rock »

Motore napisal/-a:
Rock napisal/-a:
Motore napisal/-a:Ja, še ko jim poveš, da ima hiša v bližini večji gravitacijski vpliv kot luna, še vedno bodo fantazirali po svoje.
Radodarnost v trditvah, skromnost v utemeljitvah.
Računal sem za 5000 tonsko zgradbo na 1 m oddaljenosti, kjer je gravitacijska sila na 80 kg težkega človeka večja kot lunina. Sicer pa ti je že vse Aniviller povedal.
Bi želel z veseljem izračunati še za slona in mravljo?
In z navdušenjem pozabil na neprijetni začetni zastavljeni pomislek (Luna, bibavica in 80%-no vodo /človeka/)?

Motore
Prispevkov: 1107
Pridružen: 9.9.2009 23:28

Re: VPLIV LUNE

Odgovor Napisal/-a Motore »

Bolje kot Aniviller razložil, ti jaz ne znam. Ampak če ti dela tisto težave kar pot pod noge naproti izobrazbi.

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: VPLIV LUNE

Odgovor Napisal/-a GJ »

Rock napisal/-a:
Aniviller napisal/-a:Razdalje sem ti natancno povedal, katere sem uporabil. Govoril sem o razdalji 10m od hise. Govora je o prakticnem vplivu v vsakanjem zivljenju,
O praktičnem vplivu (o redukciji) se bomo pogovarjali, ko boš predhodno natančen na teoretični ravni (ko boš obvladal logično mišljenje z abstrakcijami).
Saj je bil natančen!
Sicer je res, da fizikalne enačbe kako pada sila gravitacije z razdaljo ni RKC nikoli uradno potrdila, ampak zanikala tudi ne, torej 10m od hiše je povsem natančno!

Lahko noč...

Uporabniški avatar
Aniviller
Prispevkov: 7263
Pridružen: 15.11.2004 18:16

Re: VPLIV LUNE

Odgovor Napisal/-a Aniviller »

Zanikaš avtorstvo?
Obe izjavi si napisal ti, istega dne, 10.6.2013, in to ob 20,45 oziroma ob 21,28.
Ali obtožuješ administratorja, da je zlorabil tvoj vzdevek?
Hm:
Motore ob 10.6.2013 22:45 napisal/-a:Ja, še ko jim poveš, da ima hiša v bližini večji gravitacijski vpliv kot luna, še vedno bodo fantazirali po svoje.
Ti si se pritozil o skromnosti utemeljitev, in jaz sem izbral nek povprecen primer hise in primerjal z luno, da si imel utemeljitev. Prav?

sanej
Prispevkov: 71
Pridružen: 25.8.2010 18:00

Re: VPLIV LUNE

Odgovor Napisal/-a sanej »

Glede gravitacije, ne rabimo iskati dlake v jajcu, ko nam velikostni redi vse povedo.

Vendar pa nismo še nič točno povedali kaj je drugačnega na svetlobi, ki gre od Sonca najprej na Luno pa potem na Zemljo. Recimo če gledamo sončno svetlobo enkrat opoldne ali pa ob Sončnem zahodu, lepo opazimo da se zaradi različne dolžine poti skozi atmosfero spremenei "barva" .
Kaj lahko rečemo za odbito svetlobo od Lune?

To s krompirjem je zanimiva stvar, in sicer če ga imaš podnevi na soncu je tak kot je, če pa ga ponoči dobi Lunina svetloba, pa postane na obsijanem mestu zelen ??
Ve kdo mogoče kaj bi bil vzrok temu ?

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: VPLIV LUNE

Odgovor Napisal/-a Rock »

Aniviller napisal/-a:Hm:
Motore ob 10.6.2013 22:45 napisal/-a:Ja, še ko jim poveš, da ima hiša v bližini večji gravitacijski vpliv kot luna, še vedno bodo fantazirali po svoje.
Ne. Motore je to napisal ob 20,45. (Toda predmet diskusije niso njegove izjave.)
Ti si se pritozil o skromnosti utemeljitev, in jaz sem izbral nek povprecen primer hise in primerjal z luno, da si imel utemeljitev. Prav?
Povprečen primer hiše? - Ne. Najprej je potrebno razrešiti splošne okoliščine primera, potem pridejo na vrsto detajli.

*=X
Prispevkov: 69
Pridružen: 15.9.2006 18:48

Re: VPLIV LUNE

Odgovor Napisal/-a *=X »

sanej napisal/-a: To s krompirjem je zanimiva stvar, in sicer če ga imaš podnevi na soncu je tak kot je, če pa ga ponoči dobi Lunina svetloba, pa postane na obsijanem mestu zelen ??
Ve kdo mogoče kaj bi bil vzrok temu ?
Ali govoris to na osnovi izkusenj? V tem primeru je bolj verjetno, da je krompir bil na soncu, vendar je potreboval nekaj casa (skozi noc), da je postal zelen. Iz ljudske pameti bi rekel, da je to zaradi normalnega odziva na *soncno svetlobo; torej proizvodnja klorofila in v primeru krompirja se kaksen strup.

Predlagam da izvedes eksperiment ;)

sanej
Prispevkov: 71
Pridružen: 25.8.2010 18:00

Re: VPLIV LUNE

Odgovor Napisal/-a sanej »

Ja to kar se dogaja z krompirjem je iz lastnih izkušenj. Sicer nisem še naredil kontroliranega poiskusa, da bi ob "različnih" Lunah primerjal kakšna je intenziteta zelenega dela. Je pa dejstvo, da če nanj sije Lunina svetloba da ga postane zelen.
*=X napisal/-a:
Iz ljudske pameti bi rekel, da je to zaradi normalnega odziva na *soncno svetlobo; torej proizvodnja klorofila in v primeru krompirja se kaksen strup.

Predlagam da izvedes eksperiment ;)
To s krolofilom mi je malo čudno, ker da bi gomolj sam od sebe potem izvajal fotosintezo. To z strupi sem pa zasledil da so neki hormoni, zarad katerih se ti ob zaužitju poslabša počutje, če pa je prevelika količina rede mg pa lahko celo umreš

Ali je klučna, sprememba valovne dolžine svetlobe? Kajti jaz mislim da je glavni vpliv svetloba.

Z moje strani je nepreverjeno ampak ljudje, ki spremljajo les od poseka pa do kurjave ali obdelave, vejo da je razlika v količini tekočine ki jo vsebuje les.
Mogoče kdo ve, bi bil lahko vzrok delovanje ksilema ali fluema oz cele rastline zaradi spremembe svetlobe ?

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: VPLIV LUNE

Odgovor Napisal/-a Rock »

sanej napisal/-a:Ja to kar se dogaja z krompirjem je iz lastnih izkušenj. Sicer nisem še naredil kontroliranega poiskusa, da bi ob "različnih" Lunah primerjal kakšna je intenziteta zelenega dela. Je pa dejstvo, da če nanj sije Lunina svetloba da ga postane zelen.
*=X napisal/-a:
Iz ljudske pameti bi rekel, da je to zaradi normalnega odziva na *soncno svetlobo; torej proizvodnja klorofila in v primeru krompirja se kaksen strup.

Predlagam da izvedes eksperiment ;)
To s krolofilom mi je malo čudno, ker da bi gomolj sam od sebe potem izvajal fotosintezo. To z strupi sem pa zasledil da so neki hormoni, zarad katerih se ti ob zaužitju poslabša počutje, če pa je prevelika količina rede mg pa lahko celo umreš

Ali je klučna, sprememba valovne dolžine svetlobe? Kajti jaz mislim da je glavni vpliv svetloba.

Z moje strani je nepreverjeno ampak ljudje, ki spremljajo les od poseka pa do kurjave ali obdelave, vejo da je razlika v količini tekočine ki jo vsebuje les.
Mogoče kdo ve, bi bil lahko vzrok delovanje ksilema ali fluema oz cele rastline zaradi spremembe svetlobe ?
Tvoja znanstvena radovednost je povsem upravičena.
In tudi Kv. se (sicer samo)oglašuje kot vrhunska znanstvena forumska slovenska točka.
Toda, končno imaš že nekaj deset prispevkov.
Torej bi moral pač nujno zaključiti, čeprav morda ne-rad, da je pričakovati prijazen odgovor isto, kot od volkov pričakovati, da menjajo čud.

Tommo
Prispevkov: 109
Pridružen: 24.8.2007 14:06

Re: VPLIV LUNE

Odgovor Napisal/-a Tommo »

sanej napisal/-a:Ja to kar se dogaja z krompirjem je iz lastnih izkušenj. Sicer nisem še naredil kontroliranega poiskusa, da bi ob "različnih" Lunah primerjal kakšna je intenziteta zelenega dela. Je pa dejstvo, da če nanj sije Lunina svetloba da ga postane zelen.
Tole lahko izpodbijam na podlagi lastnih izkušenj. Jaz sem že več kot 10 let nazaj naredil poskus, ki je pokazal, da je trditev iz trte zvita in gre za navaden nateg. Krompir (gomolj) sem vsako noč izpostavljal izključno lunini svetlobi za 5 noči, pri čemer je obdobje vključevalo tudi polno luno, vremenske razmere pa so bile recimo temu "običajne" v smislu, da ni mogoče, da niti malo lunine svetlobe ne bi padlo na krompir. Za tiste, ki me boste vprašali po (duševnem) zdravju, ker sem šel delat tak poskus, naj povem, da je šlo za stavo in za (takrat še) trdno prepričanje, da argumenti, dejstva in dokazi enostavno morajo prepričati vsakega človeka, ki se šteje za pripadnika rase Misleči človek. Seveda sem se zmotil in ta človek verjetno še danes verjame, da krompir na luni postane zelen.

Odgovori