VPLIV LUNE

Astronomija, zvezde, planeti...
Odgovori
Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: VPLIV LUNE

Odgovor Napisal/-a Rock »

Sluzasti otrob: sicer kot običajno napačno; vendar spovednik ti bo nedvomno pripravil ustrezen sprejem. - Zaradi generalne prevencije pa nam lahko poročaš o svoji skesanosti.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: VPLIV LUNE

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:Sluzasti otrob: sicer kot običajno napačno; vendar spovednik ti bo nedvomno pripravil ustrezen sprejem. - Zaradi generalne prevencije pa nam lahko poročaš o svoji skesanosti.
Ti bi zaradi specialne prevencije moral že zdavnaj plesti košare v kakšni instituciji... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: VPLIV LUNE

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a:Sluzasti otrob: sicer kot običajno napačno; vendar spovednik ti bo nedvomno pripravil ustrezen sprejem. - Zaradi generalne prevencije pa nam lahko poročaš o svoji skesanosti.
Ti bi zaradi specialne prevencije moral že zdavnaj plesti košare v kakšni instituciji... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Institucionalno ali ne, zate bi se specialno potrudil in izdelal koš, skladen tvoji osebi.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: VPLIV LUNE

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a:Sluzasti otrob: sicer kot običajno napačno; vendar spovednik ti bo nedvomno pripravil ustrezen sprejem. - Zaradi generalne prevencije pa nam lahko poročaš o svoji skesanosti.
Ti bi zaradi specialne prevencije moral že zdavnaj plesti košare v kakšni instituciji...
Institucionalno ali ne, zate bi se specialno potrudil in izdelal koš, skladen tvoji osebi.
Za tak "specialni" trud ti pripada nagrada v obliki pogojnega odpusta...:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: VPLIV LUNE

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:Ti bi zaradi specialne prevencije moral že zdavnaj plesti košare v kakšni instituciji...
Institucionalno ali ne, zate bi se specialno potrudil in izdelal koš, skladen tvoji osebi.
Za tak "specialni" trud ti pripada nagrada v obliki pogojnega odpusta...:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vseeno se boš vedno znova znašel v košu.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: VPLIV LUNE

Odgovor Napisal/-a vojko »

Lili (rock) je napisal:
Ti bi zaradi specialne prevencije moral že zdavnaj plesti košare v kakšni instituciji...
Institucionalno ali ne, zate bi se specialno potrudil in izdelal koš, skladen tvoji osebi.
Za tak "specialni" trud ti pripada nagrada v obliki pogojnega odpusta...
Vseeno se boš vedno znova znašel v košu.
Pogojni odpust preklican, ker pacient ne loči med "košaro" in "košem"... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: VPLIV LUNE

Odgovor Napisal/-a Rock »

nagnusni otrob napisal/-a:
Rock napisal/-a: Vseeno se boš vedno znova znašel v košu.
Pogojni odpust preklican, ker pacient ne loči med "košaro" in "košem"... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Lahko ti ugodim in ti na željo priznam košaro namesto koša.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: VPLIV LUNE

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
nagnusni otrob napisal/-a:
Rock napisal/-a: Vseeno se boš vedno znova znašel v košu.
Pogojni odpust preklican, ker pacient ne loči med "košaro" in "košem"...
Lahko ti ugodim in ti na željo priznam košaro namesto koša.
Prekludiran si! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: VPLIV LUNE

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a:Lahko ti ugodim in ti na željo priznam košaro namesto koša.
Prekludiran si! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Neupoštevna izjava!

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: VPLIV LUNE

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a:Lahko ti ugodim in ti na željo priznam košaro namesto koša.
Prekludiran si!
Neupoštevna izjava!
Pacient v zaprtem odedelku ne more odločati o svoji usodi... :lol: :lol: :lol: :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: VPLIV LUNE

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:Prekludiran si!
Neupoštevna izjava!
Pacient v zaprtem odedelku ne more odločati o svoji usodi... :lol: :lol: :lol: :lol:
Osebek v košu (košari) nima družbenih pravic - imaš le pravico do vegetiranja.

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: VPLIV LUNE

Odgovor Napisal/-a Vedež »


Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: VPLIV LUNE

Odgovor Napisal/-a vojko »

Vedež napisal/-a:Kaj je to odedelek?
http://bos.zrc-sazu.si/cgi/a03.exe?name ... delek&hs=1
Odedelek je isto kot 'oddelek', malo večji in z enim "e" več... :lol: :lol: :lol: :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: VPLIV LUNE

Odgovor Napisal/-a shrink »

sanej napisal/-a:Pozna kdo kakšen strokoven članek, ki bi na malo bolj fizikalen način razložil s čim vse Luna lahko vpliva na kogarkoli na zemlji?
http://astronomska-revija-spika.si/medi ... ih_men.pdf
6. Zaključek

V tem članku sem ugotavljal morebitno korelacijo med Luninimi menami in številom prometnih nesreč z namenom, da bi potrdil ali ovrgel vražo ki pravi, da je nesreč ob polni Luni več. Analiziral sem podatke o številu prometnih nesreč v obdobju med 1. 1. 1995 in 30. 6. 2010, ki so na voljo na spletni strani Policije Republike Slovenije. Za Lunine mene sem uporabil podatke US Naval Observatory. Ugotovil sem sledeče:
  • V omenjenem obdobju se je zgodilo več prometnih nesreč, ko je bila osvetljenost Lune taka, da je bila skoraj v mlaju (mlada Luna, ko se je ne vidi) ali skoraj v ščipu (polna Luna).
  • Število dni, ko je Luna skoraj v mlaju ali ščipu, je večje več od števila dni, ko je Luna skoraj v prvem oziroma zadnjem krajcu. To je posledica dejstva, da se osvetljenost Lune spreminja počasneje, ko le-ta znaša skoraj 100 % oz. približno 0 %.
  • Povprečno število prometnih nesreč na dan je enako za vse stopnje osvetljenosti Lune oz. za vse njene mene. Korelacije med povprečnim številom prometnih nesreč na dan in Luninimi menami ni.
  • Nisem našel nobenega indica, da bi Luna kakor koli vplivala število prometnih nesreč.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: VPLIV LUNE

Odgovor Napisal/-a Rock »

shrink napisal/-a:
sanej napisal/-a:Pozna kdo kakšen strokoven članek, ki bi na malo bolj fizikalen način razložil s čim vse Luna lahko vpliva na kogarkoli na zemlji?
http://astronomska-revija-spika.si/medi ... ih_men.pdf
6. Zaključek
V tem članku sem ugotavljal morebitno korelacijo med Luninimi menami in številom prometnih nesreč z namenom, da bi potrdil ali ovrgel vražo ki pravi, da je nesreč ob polni Luni več. Analiziral sem podatke o številu prometnih nesreč v obdobju med 1. 1. 1995 in 30. 6. 2010, ki so na voljo na spletni strani Policije Republike Slovenije. Za Lunine mene sem uporabil podatke US Naval Observatory. Ugotovil sem sledeče:
  • V omenjenem obdobju se je zgodilo več prometnih nesreč, ko je bila osvetljenost Lune taka, da je bila skoraj v mlaju (mlada Luna, ko se je ne vidi) ali skoraj v ščipu (polna Luna).
  • Število dni, ko je Luna skoraj v mlaju ali ščipu, je večje več od števila dni, ko je Luna skoraj v prvem oziroma zadnjem krajcu. To je posledica dejstva, da se osvetljenost Lune spreminja počasneje, ko le-ta znaša skoraj 100 % oz. približno 0 %.
  • Povprečno število prometnih nesreč na dan je enako za vse stopnje osvetljenosti Lune oz. za vse njene mene. Korelacije med povprečnim številom prometnih nesreč na dan in Luninimi menami ni.
  • Nisem našel nobenega indica, da bi Luna kakor koli vplivala število prometnih nesreč.
'da bi potrdil ali ovrgel vražo ki pravi, da':

Obstaja sum na nestrokovno delo: vraža ima slabšalni prizvok (toda tema še ni bila dokazana); potreben bi bil nevtralen izraz, npr. 'trditev'.

Odgovori