Globus zvezd

Astronomija, zvezde, planeti...
Odgovori
qg
Prispevkov: 786
Pridružen: 13.1.2006 20:05

Globus zvezd

Odgovor Napisal/-a qg »

Ali se v Sloveniji ali drugače lahko kupi globus z zvezdami, ki ni prezrcaljen, če ga gledamo od zunaj.

Namreč lahko ga kupimo, recimo preko AMAZON-a, a je predrag.

https://www.google.si/search?q=star+glo ... B550%3B550

derik
Prispevkov: 2044
Pridružen: 6.3.2010 9:04

Re: Globus zvezd

Odgovor Napisal/-a derik »

A 16 evrov se ti zdi preveč za globus zvezd? Koliko pa bi ti bil pripravljen plačati?

qg
Prispevkov: 786
Pridružen: 13.1.2006 20:05

Re: Globus zvezd

Odgovor Napisal/-a qg »

Eden na Amazonu je res samo za 17 $, toda premer je samo 10 cm. Mislim, da veliko zvezd ni na njem. Za ostale pa so cene nekje od 45 $ do 150 $. To se mi zdi preveč, pa še prezrcaljeni so. Mislil sem, če kje pri nas prodajajo kaj cenejšega in primerne velikosti?
Zadnjič spremenil qg, dne 14.8.2014 17:03, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: Globus zvezd

Odgovor Napisal/-a GJ »

Telefon + OS Android + Google Sky Map = popolna zmaga

Odličen, zastonj program! Zaženeš programček, obrneš telefon proti zvezdi in prebereš na telefonu kaj gledaš (ozvezdja, zvezde, planeti, lune)!

Lep dan...

derik
Prispevkov: 2044
Pridružen: 6.3.2010 9:04

Re: Globus zvezd

Odgovor Napisal/-a derik »

GJ napisal/-a:Telefon + OS Android + Google Sky Map = popolna zmaga

Odličen, zastonj program! Zaženeš programček, obrneš telefon proti zvezdi in prebereš na telefonu kaj gledaš (ozvezdja, zvezde, planeti, lune)!

Lep dan...
No ni čisto zastonj, ker mu moraš dovoliti dostop do svojih datotek in podatkov o telefonskih klicih. Za potrebe višje astronomije.

Je pa res, da Google vse to verjetno že itak ima ;)
Zadnjič spremenil derik, dne 14.8.2014 19:00, skupaj popravljeno 1 krat.

derik
Prispevkov: 2044
Pridružen: 6.3.2010 9:04

Re: Globus zvezd

Odgovor Napisal/-a derik »

qg napisal/-a:Eden na Amazonu je res samo za 17 $, toda premer je samo 10 cm. Mislim, da veliko zvezd ni na njem. Za ostale pa so cene nekje od 45 $ do 150 $. To se mi zdi preveč, pa še prezrcaljeni so. Mislil sem, če kje pri nas prodajajo kaj cenejšega in primerne velikosti?
Tisti, katerega lik si dal, je pri proizvajacu le 13 funtov in je 16 inčni. No, za poštnino iz UK boš moral tudi nekaj primakniti.

Odgovori