Je Zemlja res planet v obliki krogle?

Astronomija, zvezde, planeti...
Zaklenjeno
byron777
Prispevkov: 14
Pridružen: 14.5.2015 16:59

Je Zemlja res planet v obliki krogle?

Odgovor Napisal/-a byron777 »

Pozdravljeni!
Sem nov na vašem zanimivem forumu,in imam par (verjetno) zelo čudnih vprašanj glede naše Zemlje...(prosim administratorja,da ne izbriše ali zablokira teme)

Že od nekdaj imam občutek,da naša Zemlja ni planet v obliki krogle,ki se na ekvatorju vrti s hitrostjo več kot 1.600 km/h. Če bi bilo to res,bi se morala skupaj z Zemljo vrteti še celotna atmosfera,torej ves zrak (do višine xxx kilometrov?),kar se mi zdi še posebej nemogoče. Ne vem,preprosto imam že od nekdaj občutek,da vse skupaj leži na neki ravni plošči :)
Drug dokaz (zame osebno) pa je ta,da je s termodinamičnega stališča nemogoče,da bi se zemlja ohlajala tako dolgo (v primeru da je krogla),če upoštevamo,da je v notranjosti žareča sredica,zunaj pa so večinoma oceani (btw,kako VEDO,da je znotraj žareča sredica,če pa še nikoli niso vrtali globlje kot 12 ali 13 kilometrov?). Po termodinamičnem zakonu vsak sistem teži k temperaturnemu uravnoteženju,kar pri Zemlji očitno ne velja?

Na yt sem našel ta video,ki mi je dal dodatno misliti:
https://www.youtube.com/watch?v=Fotw9y88PZg

in mimogrede še tega o satelitih (če je zemlja ravna,seveda tudi sateliti ne obstajajo). Dejansko GPS za svoje delovanje ne potrebuje nobenih satelitov!
https://www.youtube.com/watch?v=wLMRWvXuc5U (btw,če res obstajajo...je že kdo kdaj slikal kakšen satelit iz zemlje? Na netu ne obstaja niti ena slika,pa pravijo,da jih gor kroži na tisoče...)

Zdaj me pa zanima,ali sem v tem razmišljanju edini pri nas,ali je še kdo kdaj razmišljal o tem,da nas že od Kopernika naprej nategujejo s to okroglo Zemljo?
Pričakujem tudi komentarje,da sem nor,ampak ne bom nikomur zameril (prosim samo,da si prej ogledate video),ker ideja je res nora,glede na to,kar so nas učili v šolah :D

Hvala za komentarje in odgovore! ;)

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Je Zemlja res planet v obliki krogle?

Odgovor Napisal/-a shrink »

Na vse svoje pomisleke in vprašanja zlahka najdeš odgovore (kar pobrskaj po spletu), na tvoje osnovno vprašanje pa odgovarja ta slika (s površja Lune):

Slika

Če je takšna slika uspela prepričati rimskokatoliško cerkev, bi morala tudi tebe; no, razen če ne spadaš med teoretike zarote, ki menijo, da so pristanek na Luni posneli v filmskem studiu. :lol:

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 855
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Re: Je Zemlja res planet v obliki krogle?

Odgovor Napisal/-a celica »

shrink
A na Luni niso imeli s sabo kamere.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Je Zemlja res planet v obliki krogle?

Odgovor Napisal/-a shrink »

Seveda so jo imeli. Armstrongov in Aldrinov posnetek pa je npr. na razpolago tukaj:

http://www.scientificamerican.com/slide ... rom-space/

byron777
Prispevkov: 14
Pridružen: 14.5.2015 16:59

Re: Je Zemlja res planet v obliki krogle?

Odgovor Napisal/-a byron777 »

shrink napisal/-a:Na vse svoje pomisleke in vprašanja zlahka najdeš odgovore (kar pobrskaj po spletu)...
Eno vprašanje,preden gremo naprej z debato...si pogledal tista dva vido posnetka,ki sem ju prilepil? Predvidevam da ne...
Če si ju,me zanima,kje konkretno se motijo?
Glede satelitov...kako je možno,da satelit lahko naredi precej lepo sliko tvoje hiše in avtomobila na dvorišču...po drugi strani pa z Zemlje ni možno slikati tega satelita? (s fotografskega stališča to ne gre skupaj).
Še ena stvar glede tiste "slike na Luni"...že po prvi sekundi se lahko ugotovi,da je to delo photoshopa,razen če je luna krogla s premerom par kilometrov (glej odrezan rob tik za lunarnim vozilom)

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Je Zemlja res planet v obliki krogle?

Odgovor Napisal/-a shrink »

Kakšen photoshop neki! Očitno ne veš, kako se računa razdaljo do obzorja; naj ti pomagam:

viewtopic.php?p=25059#p25059

Če se kamera nahaja npr. na h = 2 m, je na Luni (polmer r = 1738 km) razdalja do obzorja slabe 3 km. Zato se raje prej pozanimaj, preden nakladaš o zarotah.

Linkanih videov ne mislim posebej komentirati, ker gre za nakladanja neukih šarlatanov, kar se tiče satelitov, pa naj te kak astronom poduči o opazovanju zvezd podnevi, kak fotograf pa o slikanju hiš ponoči v temi brez flasha. :lol:

byron777
Prispevkov: 14
Pridružen: 14.5.2015 16:59

Re: Je Zemlja res planet v obliki krogle?

Odgovor Napisal/-a byron777 »

shrink napisal/-a: Linkanih videov ne mislim posebej komentirati, ker gre za nakladanja neukih šarlatanov...

Sploh nikjer nisem omenjal kakršnih koli teorij zarot,očitno si ti bolj obseden z njimi! Jaz verjamem samo dejstvom,ki jih vidim na lastne oči!
In uradno dejstvo,da naj bi se Zemlja na ekvatorju vrtela s hitrostjo 1.600 km/h (torej hitreje od zvoka),je zame totelen BS!
Torej si posnetkov nisi niti pogledal? Ok,vseeno hvala za tvoje odgovore,vendar zame nisi več merodajen oz.se v tej temi ne rabiš več oglašat...

Kakšno je mišljenje ostalih o tem?

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Je Zemlja res planet v obliki krogle?

Odgovor Napisal/-a shrink »

byron777 napisal/-a:
shrink napisal/-a: Linkanih videov ne mislim posebej komentirati, ker gre za nakladanja neukih šarlatanov...
Torej si posnetkov nisi niti pogledal? Ok,vseeno hvala za tvoje odgovore,vendar zame nisi več merodajen oz.se v tej temi ne rabiš več oglašat...
Hah, seveda, ker ne mislim komentirati neumnosti, katere lahko identificira vsakdo, ki je vsaj malo izobražen, kar naenkrat nisem več merodajen. :lol:

A ti je vsaj potegnilo, zakaj gornja slika ni photoshop in zakaj satelitov ni mogoče dobro opazovati? :lol:

Sicer pa se bom oglašal, ko se mi bo zahotelo in kolikor se mi bo zahotelo. :lol:

byron777
Prispevkov: 14
Pridružen: 14.5.2015 16:59

Re: Je Zemlja res planet v obliki krogle?

Odgovor Napisal/-a byron777 »

OK,ni panike,napisal si svoje prepričanje,spoštujem to,ne želim te prepričavati. (vseeno pa ponudba zate: ponujam ti 300 eurov,če mi od tal narediš par jasnih slik satelitov,ki naj bi krožili okoli zemlje. S fotoaparatom,pritrjenim na karkoli - daljnogled,teleskop,whatever...sporoči kje in kdaj...pa mislim čisto resno! Po mojem naloga ne bo pretežka,ker menda jih gor kroži na tisoče...)

Vseeno pa me zanima še mnenje ostalih o tej temi!

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Je Zemlja res planet v obliki krogle?

Odgovor Napisal/-a shrink »

To ni nikakršno moje prepričanje, to je dejstvo, ki bi moralo biti jasno vsakomur, ki je vsaj malo naravoslovno razgledan. Očitno pa tebi ni in ker ti tudi namig ni pomagal, samo zate schellkurs:
Any visible satellite is visible because it reflects sunlight. Satellites generally can't be seen during the daytime or in the middle of the night. In daytime, the sky is too bright. In the middle of the night, those satellites close enough to the Earth to see are in the Earth's shadow, so there is no sunlight to be reflected. But for a few hours after sunset or a few hours before sunrise, the sky is dark but we can often see satellites outside the Earth's shadow, reflecting sunlight to us.
Ti je potegnilo?

byron777
Prispevkov: 14
Pridružen: 14.5.2015 16:59

Re: Je Zemlja res planet v obliki krogle?

Odgovor Napisal/-a byron777 »

Ok,očitno nima smisla,ne bova prišla skupaj...

V glavnem,spodaj so še tri zanimive povezave,vredne branja.
Vesel bi bil,če se mi bo javil kdo,ki dopušča možnost,da nam lažejo že 500 let :wink:

http://www.waykiwayki.com/2014/11/earth ... n-out.html

http://www.waykiwayki.com/2014/11/earth ... -ball.html

http://www.waykiwayki.com/2014/12/earth ... rtoon.html

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Je Zemlja res planet v obliki krogle?

Odgovor Napisal/-a Roman »

Zarota ravne Zemlje res nima smisla. Prav nobenega smisla. Argumenti iz prvega videa niso vredni časa, da bi se ukvarjal z njimi.

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: Je Zemlja res planet v obliki krogle?

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Pridružujem se mnenju glede prikrivanja dejstev o pravem položaju Zemlje oziroma njenem videzu.

Jasno kot beli dan je, da na Luni nikoli niso bili. Sonce ni v središču, temveč je Zemlja v središču vesolja. Ko potuje po prostoru riše DNK.

Prikrivajo se dejstva o črnem planetu s katerega se je inteligenca na Zemlji pravzaprav začela.

Zanimivo je, kako se na alternativne poglede na karkoli, zgodba na KVK vedno konča na isti način :lol: :lol: .

BTW: kam je šel tok? g. stream je podajal alternativne pristope k urejanju kaotičnih razmer na področju postmoderne fizike, pa mu je gladiator odsekal glavo. Prav tako ga je profesor polil z inteligenčnim blatom, tako sta združno utopila še en ambiciozen projekt za izboljšanje sobivanja na ravnem planetu.

Baronu se ne obeta nič dobrega. Staroselci poznamo konflikte, ki jih konfliktnež ustvari, po nekaj postih pa z vso močjo tolče po prstih še profesor (leo, tok, srečko, bargo vs. šrink, da ne pozabim začetke pri distraktusu - tisto je bilo boljše od vsakega stripa ali romana).

Šalo na stran - Newton je bil član združenja, zato mu je bilo "povedano" kaj naj napiše. Kdor misli, da se je sam vsega spomnil, se hudo moti.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Je Zemlja res planet v obliki krogle?

Odgovor Napisal/-a Roman »

Katero šalo?

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Je Zemlja res planet v obliki krogle?

Odgovor Napisal/-a shrink »

byron777 napisal/-a:Ok,očitno nima smisla,ne bova prišla skupaj...
Vnebovpijoče neumnosti ne morejo imeti nič skupnega z realnostjo.
V glavnem,spodaj so še tri zanimive povezave,vredne branja.
Samo za naravoslovno nerazgledane.
Vesel bi bil,če se mi bo javil kdo,ki dopušča možnost,da nam lažejo že 500 let :wink:
Spodaj se je oglasil (ne)Ved(n)ež, ki najbrž dopušča to možnost, pa še kaj: da nas bodo kmalu obiskali Anunaki oz. Nibiru (po domače: E.T. Vesoljček), kar bodo opazili le posvečeni; da se je/bo zgodil konec sveta, a so/bodo to spet opazili le posvečeni itd. itd. :lol:

Zaklenjeno