Je Zemlja res planet v obliki krogle?

Astronomija, zvezde, planeti...
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Je Zemlja res planet v obliki krogle?

Odgovor Napisal/-a shrink »

byron777 napisal/-a:Lepo se imejte,mislim da se v tej temi ne bom več oglašal,ker nima smisla...
No, bomo videli: marsikateri šarlatan užaljeno napove odhod, a se znova vrne. In spet dobi dobrodošlico, ki mu pritiče.

drejic
Prispevkov: 6
Pridružen: 13.5.2015 14:18

Re: Je Zemlja res planet v obliki krogle?

Odgovor Napisal/-a drejic »

Zemlja pravzaprav ni čisto okrogle oblike, ampak elipsaste, zaradi gravitacije.
Cerkev je v srednjem veku razlagala, da je zemlja ravna plošča in da je središče vesolja, pač zaradi tega, ker so nebesa zgoraj, pekel pa spodaj, to ima v tem primeru smisel, če pa bi bila okrogla, pa se ta dikcija spreminja.
Sicer pa kdor je mislil in razlagal drugače, so ga pač zažgali na grmadi, pa se zato sedaj še vedno planet segreva :D .

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Je Zemlja res planet v obliki krogle?

Odgovor Napisal/-a shrink »

drejic napisal/-a:Zemlja pravzaprav ni čisto okrogle oblike, ampak elipsaste, zaradi gravitacije.
To že, ampak ta detajl je za tiste, ki delijo imbecilno prepričanje, da je ravna, nepomemben.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Je Zemlja res planet v obliki krogle?

Odgovor Napisal/-a vojko »

drejic napisal/-a:Zemlja pravzaprav ni čisto okrogle oblike, ampak elipsaste, zaradi gravitacije.
Cerkev je v srednjem veku razlagala, da je zemlja ravna plošča in da je središče vesolja, pač zaradi tega, ker so nebesa zgoraj, pekel pa spodaj, to ima v tem primeru smisel, če pa bi bila okrogla, pa se ta dikcija spreminja.
Sicer pa kdor je mislil in razlagal drugače, so ga pač zažgali na grmadi, pa se zato sedaj še vedno planet segreva :D .
Če že dlakocepimo o obliki Zemlje: Zemlja je geoid... :D

NIKKI
Prispevkov: 743
Pridružen: 24.3.2006 20:22

Re: Je Zemlja res planet v obliki krogle?

Odgovor Napisal/-a NIKKI »

Najprej v stilu naših sodišč, citat narednika Tripkoviča iz časa kraljevine Jugoslavije: "Zemlja ima oblik paradajza! Ko ne veruje, tri dana zatvora! A' ima i drugih dokaza!"
shrink- u bi lahko težil glede lokalnosti, ne vemo koliko naj bi bil veliko dvigalo. ;) Jaz še vedno trdim, da v prvem približku pod nočnim nebom drži, da je Zemlja ravna plošča! :wink:
In še absoluten dokaz pristanka na Luni!
July 20-21 (p. 233): Soviet Premier Alexsey Kosygin complimented U.S. on lunar landing and expressed interest in widening U.S.-U.S.S.R. space cooperation during July 21 Moscow discussion with former Vice President Hubert H. Humphrey, who was ending Soviet visit. Soviet TV did not carry live coverage of Apollo 11 lunar landing July 20; Tass announcement was read by newscaster and carried in two-paragraph item on Pravda's front page. Evening paper, Izvestiya, accorded story more space and featured photo of astronauts on the moon. On TV, Cosmonaut Konstantin P. Feoktistov described landing as "major landmark" and said crew has coped "brilliantly" with mission. Georgy Petrov, Director of Soviet Institute for Cosmis Research, called Apollo 11 "outstanding achievement" but said more data per ruble could have been gathered by unmanned probes.
glej:
http://history.nasa.gov/AAchronologies/1969.pdf
Mislim, da bi nasprotovanje temu ob danem času pomenilo od 3 do 15 let neprijetnih klimatskih doživljajev, predpostavljam, da je še sedaj in v bodoče tam klima nemogoča! :lol: :lol: :lol:

maxwell
Prispevkov: 100
Pridružen: 16.11.2011 19:10

Re: Je Zemlja res planet v obliki krogle?

Odgovor Napisal/-a maxwell »

Ok zemlja je ravna plošča. Sedaj pa en poskusek...

Greš na letališče, recimo v Stuttgart, plačaš veliko €, da najameš letalo s posadko, ki te pelje kamorkoli želiš. Se vkrcaš na airbusa in naročiš posadki naj letalo leti vedno proti vzhodu. Ker dopuščaš možnost, da posadka laže ali ne zaupaš GPS-u,... si vzel s seboj kompas, s katerim preverjaš smer poleta in gledaš skozi okno. Že nekaj časa letiš, pilot se drži smeri, roba-konec plošče zemlje še ne vidiš. Nakar ti okolica postaja nekam znana, kar potrdi tudi steverdesa, ki ti pride povedati, da si zopet v Stuttgartu. Zdi se ti čudno, kako sem prišel na isto mesto, če pa sem letel vedno v isti smeri stran od njega??? Misliš da je prišlo do pomote, zato let ponoviš. Tokrat si izbereš druge smeri recimo zahod, jug in sever. Če te jug in sever motita, ker ti tam kompas malo "ponagaja" pa letiš recimo v smeri sever-vzhod in sever-zahod. Vse lete opraviš in vedno se vrneš na začetek. Torej kaj je narobe pri začetni predpostavki??????? Izkaže se, da je zemlja začuda okrogla! Pokaži mi eno ravno ploščo, kjer je možen tak izid?? Če še ne verjameš se pa sam vkrcaj na letalo in obleti svet, samo ne pozabi kompasa, da boš res letel v isti smeri ;). Aja če pa ne verjameš, da kompas deluje se pa vdam...(črvine in podobno pa pustimo ob strani)

Pogledal sem en link, kjer piše, da zemja mora biti ravna, ker sicer bi jezera in morja poplavila, ker površina tekočine je vedno ravna. Sicer je tukaj prisoten drug efekt ampak en primer, kjer površina tekočine ni ravna: recimo površina tekočine v kozarcu, če malo preveč naliješ vanj. Zagotovo si to že videl kje...Kar ti začne vzbujati dvom v pravilnost začetne trditve, da je zemlja ravna, ker površina tekočine ne more biti ukrivljena.

Aja, lahko pa tudi osebno vprašaš Felix-a Baumgartner-ja kakšna se njemu zdi zemja in če je videl kakšen satelit ;)https://www.youtube.com/results?search_ ... aumgartner

Glede satelitov, da ne obstajajo...torej se moji profesorji ukvarjajo z vodenjem satelitov samo zato, da bi ukanili ljudi??? In vsi ti vzleti raket so samo privid??? In sem pogledal en video, ki si ga prilepil, sicer ne celega, ker sem obupal prej ampak ok... V njem pokaže sliko temperatur v atmosferi in naklada kako visoke so temperature gor, ter da bi se morali sateliti stopiti...Najprej link do njegove slike je pomankljiv! In nima pojma kako se prenaša toplota! Pa tudi, temperaturam verjame, da so tako visoke (zakaj, je bil tam, da to ve?????) ne verjame pa, da sateliti obstajajo!! Deluje mi, kakor, da meče kocko kaj bo verjel, kaj pa ne.

Glede GPS-a....
Dejansko GPS za svoje delovanje ne potrebuje nobenih satelitov!
Oprosti, ampak na podlagi česa lahko govoriš, da GPS ne potrebuje satelitov????!!!!!!!!!!!! Ali sploh veš kako deluje sistem????
Torej EU meče miljarde denarja stran ko gradi svoj sistem??? http://en.wikipedia.org/wiki/Galileo_%2 ... igation%29

offtopic..Večina vaših izjav mi deluje takole: jaz pa mislim, da je tako in imam prav (PIKA). Nobeden pa ne poda kakšnega res tehtnega dokaza, ko pa dobite dokaze o nasprotnem pa itak ne verjamete...

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Je Zemlja res planet v obliki krogle?

Odgovor Napisal/-a vojko »

maxwell napisal/-a:Ok zemlja je ravna plošča. Sedaj pa en poskusek...

Greš na letališče, recimo v Stuttgart, plačaš veliko €, da najameš letalo s posadko, ki te pelje kamorkoli želiš. Se vkrcaš na airbusa in naročiš posadki naj letalo leti vedno proti vzhodu. Ker dopuščaš možnost, da posadka laže ali ne zaupaš GPS-u,... si vzel s seboj kompas, s katerim preverjaš smer poleta in gledaš skozi okno. Že nekaj časa letiš, pilot se drži smeri, roba-konec plošče zemlje še ne vidiš. Nakar ti okolica postaja nekam znana, kar potrdi tudi steverdesa, ki ti pride povedati, da si zopet v Stuttgartu. Zdi se ti čudno, kako sem prišel na isto mesto, če pa sem letel vedno v isti smeri stran od njega??? Misliš da je prišlo do pomote, zato let ponoviš. Tokrat si izbereš druge smeri recimo zahod, jug in sever. Če te jug in sever motita, ker ti tam kompas malo "ponagaja" pa letiš recimo v smeri sever-vzhod in sever-zahod. Vse lete opraviš in vedno se vrneš na začetek. Torej kaj je narobe pri začetni predpostavki??????? Izkaže se, da je zemlja začuda okrogla! Pokaži mi eno ravno ploščo, kjer je možen tak izid?? Če še ne verjameš se pa sam vkrcaj na letalo in obleti svet, samo ne pozabi kompasa, da boš res letel v isti smeri ;). Aja če pa ne verjameš, da kompas deluje se pa vdam...(črvine in podobno pa pustimo ob strani)

Pogledal sem en link, kjer piše, da zemja mora biti ravna, ker sicer bi jezera in morja poplavila, ker površina tekočine je vedno ravna. Sicer je tukaj prisoten drug efekt ampak en primer, kjer površina tekočine ni ravna: recimo površina tekočine v kozarcu, če malo preveč naliješ vanj. Zagotovo si to že videl kje...Kar ti začne vzbujati dvom v pravilnost začetne trditve, da je zemlja ravna, ker površina tekočine ne more biti ukrivljena.

Aja, lahko pa tudi osebno vprašaš Felix-a Baumgartner-ja kakšna se njemu zdi zemja in če je videl kakšen satelit https://www.youtube.com/results?search_ ... aumgartner

Glede satelitov, da ne obstajajo...torej se moji profesorji ukvarjajo z vodenjem satelitov samo zato, da bi ukanili ljudi??? In vsi ti vzleti raket so samo privid??? In sem pogledal en video, ki si ga prilepil, sicer ne celega, ker sem obupal prej ampak ok... V njem pokaže sliko temperatur v atmosferi in naklada kako visoke so temperature gor, ter da bi se morali sateliti stopiti...Najprej link do njegove slike je pomankljiv! In nima pojma kako se prenaša toplota! Pa tudi, temperaturam verjame, da so tako visoke (zakaj, je bil tam, da to ve?????) ne verjame pa, da sateliti obstajajo!! Deluje mi, kakor, da meče kocko kaj bo verjel, kaj pa ne.

Glede GPS-a....
Dejansko GPS za svoje delovanje ne potrebuje nobenih satelitov!
Oprosti, ampak na podlagi česa lahko govoriš, da GPS ne potrebuje satelitov????!!!!!!!!!!!! Ali sploh veš kako deluje sistem????
Torej EU meče miljarde denarja stran ko gradi svoj sistem??? http://en.wikipedia.org/wiki/Galileo_%2 ... igation%29

offtopic..Večina vaših izjav mi deluje takole: jaz pa mislim, da je tako in imam prav (PIKA). Nobeden pa ne poda kakšnega res tehtnega dokaza, ko pa dobite dokaze o nasprotnem pa itak ne verjamete...
To pa je bila 'strokovna' razlaga in 'argumentacija', zakaj Zemlja ni ravna plošča... :lol: :lol:
O, sancta simplicitas... :lol:

Ker vidim, da si strokovnjak za (kontra)argumentacijo, "še en poskusek"... problem zate: jaz trdim, da okoli Saturna kroži vaza iz dinastije Ming. Dokaži, da to ni res! :wink:

maxwell
Prispevkov: 100
Pridružen: 16.11.2011 19:10

Re: Je Zemlja res planet v obliki krogle?

Odgovor Napisal/-a maxwell »

Nič nisem rekel, da je strokovna ali da je 100% dokaz. Je naiven primer ampak, če bo vsaj začel dvomiti in razmišljati s svojo glavo bo začetek. Sedaj pa samo trmasto verjame tistemu, kar vidi na posnetkih, ki niso vredni počenega groša... Lahko se mu pa pove, da je to zaradi gravitacije, ampak ali res misliš, da ga bo to prepričalo?...

Aha! Zdaj pa vem kje je moja vaza...;)

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Je Zemlja res planet v obliki krogle?

Odgovor Napisal/-a vojko »

maxwell napisal/-a:Nič nisem rekel, da je strokovna ali da je 100% dokaz. Je naiven primer ampak, če bo vsaj začel dvomiti in razmišljati s svojo glavo bo začetek. Sedaj pa samo trmasto verjame tistemu, kar vidi na posnetkih, ki niso vredni počenega groša... Lahko se mu pa pove, da je to zaradi gravitacije, ampak ali res misliš, da ga bo to prepričalo?...

Aha! Zdaj pa vem kje je moja vaza...;)


Nisi opazil narekovajev pri besedi 'strokovna'? :D

No vidiš, našla sva tvojo vazo... :lol:

maxwell
Prispevkov: 100
Pridružen: 16.11.2011 19:10

Re: Je Zemlja res planet v obliki krogle?

Odgovor Napisal/-a maxwell »

Ups pa res.
No vidiš, našla sva tvojo vazo...
Vsaj jaz sem nekaj pridobil iz te teme :D

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Je Zemlja res planet v obliki krogle?

Odgovor Napisal/-a vojko »

maxwell napisal/-a:Ups pa res.
No vidiš, našla sva tvojo vazo...
Vsaj jaz sem nekaj pridobil iz te teme :D
Vazo?

Nelnexuss
Prispevkov: 1
Pridružen: 9.6.2016 18:12

Re: Je Zemlja res planet v obliki krogle?

Odgovor Napisal/-a Nelnexuss »

Napisal/-a maxwell » 20.5.2015 19:37
Pogledal sem en link, kjer piše, da zemja mora biti ravna, ker sicer bi jezera in morja poplavila, ker površina tekočine je vedno ravna. Sicer je tukaj prisoten drug efekt ampak en primer, kjer površina tekočine ni ravna: recimo površina tekočine v kozarcu, če malo preveč naliješ vanj. Zagotovo si to že videl kje...Kar ti začne vzbujati dvom v pravilnost začetne trditve, da je zemlja ravna, ker površina tekočine ne more biti ukrivljena.
Sem že naletel v pogovoru o ravni zemlji o primeru s kozarcem,globalkoti se trdno oprijemljajo primera kozarca in pa primera kaplje,ampak
ne dojamejo in ne morejo dojeti(kognitivna disonanca)da zemlja ni steklen kozarec z tako gosto strukturo in obliko,zemljini robovi so pronicljive peščene in kamnite plaže ne pa trd in gost rob kozarca,če tudi je voda v strukturi kozarca rahlo ukrivljena ga rahlo nagnite in se bo prelila,(kaj šele,da širni ocean tvori krivulju zemlje kot sfere),,nikakršna
gravitacija ji ne bo tega preprečila.Voda kamorkoli se zlije išče nivo ravnosti(sea level) in to vam zdrav razum pove.Ampak mi ne verjamemo več lastnim občutkom in tistemu kar vidimo,ker mislimo da bomo ispadli čudni.Primite globus v roke in razmišljajte malo o zemlji kot sferi,nikjer na svetu razen direktno na severnem in direkto na južnem polu lahko stojite ravno ne da bi bili nagnjeni pod določenim kotom a ko stopite iz hiše kamorkoli vse je ravno (razen elevacije hribovja)in tudi zdi se vam da ne stojite pod kotom in da se ne vrtite s 1600km na uro.Na lep dan vidim Kamniško Savinjske Alpe 60km daleč stojijo pokončno ko moj k...brez da so nagnjene ali pod kotom v razmerju z krivuljo zemlje.Neverjetno se mi zdi,koliko dokazov je proti sferični zemlji in je očitno,da nekateri ne bodo nikoli ali nočejo razumeti,mogoče zaradi strahu pred bogom,ker ko odstraniš širnost vesolja
kozmično nesrečo,katera pravijo da smo,preidemo nazaj na Boga kot stvarnika.Zakaj smo bili prelesičeni v oddaljavo božje besede lahko izveste v
odstranjenih delih biblije,ki so jih odstranili nekje 500n.š. to so The Book of Enoch,The book of Ezra,The Vision Of St. Paul.....

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 855
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Re: Je Zemlja res planet v obliki krogle?

Odgovor Napisal/-a celica »

Nelnexuss če te prav razumem praviš da je Zemlja ploščata.

maxwell
Prispevkov: 100
Pridružen: 16.11.2011 19:10

Re: Je Zemlja res planet v obliki krogle?

Odgovor Napisal/-a maxwell »

Nelnexuss napisal/-a:
Napisal/-a maxwell » 20.5.2015 19:37
Pogledal sem en link, kjer piše, da zemja mora biti ravna, ker sicer bi jezera in morja poplavila, ker površina tekočine je vedno ravna. Sicer je tukaj prisoten drug efekt ampak en primer, kjer površina tekočine ni ravna: recimo površina tekočine v kozarcu, če malo preveč naliješ vanj. Zagotovo si to že videl kje...Kar ti začne vzbujati dvom v pravilnost začetne trditve, da je zemlja ravna, ker površina tekočine ne more biti ukrivljena.
Sem že naletel v pogovoru o ravni zemlji o primeru s kozarcem,globalkoti se trdno oprijemljajo primera kozarca in pa primera kaplje,ampak
ne dojamejo in ne morejo dojeti(kognitivna disonanca)da zemlja ni steklen kozarec z tako gosto strukturo in obliko,zemljini robovi so pronicljive peščene in kamnite plaže ne pa trd in gost rob kozarca,če tudi je voda v strukturi kozarca rahlo ukrivljena ga rahlo nagnite in se bo prelila,(kaj šele,da širni ocean tvori krivulju zemlje kot sfere)
Če je v kozarcu voda lahko urivljena, zakaj ne more biti tudi kje drugje na svetu? Ko poliješ nekaj tekočine po mizi, zakaj se ne razlije čisto? Vedno se obrži v neki obliki z ukrivljenim robom, pa nima nobene ovire...
,nikakršna gravitacija ji ne bo tega preprečila.
Zakaj ne? Naj bo Zemlja okrogla ali ravna, ko skočiš pristaneš nazaj na tleh, ko predmet vržeš navpično v zrak pade nazaj na tla. Očitno neka sila-gravitacija deluje na ta telesa. Zakaj ta sila ne bi delovala na vodo? Je voda neka čudežna snov, ki se tej sili upira?
Voda kamorkoli se zlije išče nivo ravnosti(sea level) in to vam zdrav razum pove.
Kaj ti zdrav razum pove glede tega: http://www.techinsider.io/science-water ... ng-2015-10?
Ampak mi ne verjamemo več lastnim občutkom in tistemu kar vidimo,ker mislimo da bomo ispadli čudni.Primite globus v roke in razmišljajte malo o zemlji kot sferi,nikjer na svetu razen direktno na severnem in direkto na južnem polu lahko stojite ravno ne da bi bili nagnjeni pod določenim kotom a ko stopite iz hiše kamorkoli vse je ravno (razen elevacije hribovja)in tudi zdi se vam da ne stojite pod kotom in da se ne vrtite s 1600km na uro.Na lep dan vidim Kamniško Savinjske Alpe 60km daleč stojijo pokončno ko moj k...brez da so nagnjene ali pod kotom v razmerju z krivuljo zemlje.
Ali misliš, da se mravlja, ki hodi po toplozračnem balonu ali kakšni drugi podobni veliki zadevi zaveda, da ta zadeva ni ravna? Sprašujem se tudi, če je Zemlja ravna, zakaj nihče ne zgradi teleskopa s katerim bi iz Ljubljane videl New York? Ali pa pri ravni Zemlji, kako prideš z letalom nazaj do začetka, če letiš samo naravnost?

Me zanima, kaj bi on dejal na dejstvo o ravni Zemlji...https://www.youtube.com/watch?v=VKojXTWJIhg

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Je Zemlja res planet v obliki krogle?

Odgovor Napisal/-a Roman »

maxwell napisal/-a:Če je v kozarcu voda lahko urivljena, zakaj ne more biti tudi kje drugje na svetu?
Saj je, le da zaradi drugih, hujših fizikalnih pojavov tega ni videti. Gre za površinsko napetost (in pojav močenja sten posod), ki deluje na vseh gladinah vseh tekočin.
Zakaj ta sila ne bi delovala na vodo? Je voda neka čudežna snov, ki se tej sili upira?
Saj deluje. Ampak sila gravitacije, o kateri govoriš, ima smer proti središču (težišču) Zemlje, ki je pravzaprav točka. Gladina vode se oblikuje pravokotno na silo teže, ampak ta sila ima na različnih mestih različno smer, zato gladina vode ne more biti ravna.
Voda kamorkoli se zlije išče nivo ravnosti(sea level) in to vam zdrav razum pove.
Voda išče nivo pravokotnosti na smer sile teže. Če ti tega zdrav razum ne pove, ga moraš popraviti.
Kaj ti zdrav razum pove glede tega: http://www.techinsider.io/science-water ... ng-2015-10?
Ljubek naraven fizikalni pojav. Nič čud(ež)nega.
Me zanima, kaj bi on dejal na dejstvo o ravni Zemlji...https://www.youtube.com/watch?v=VKojXTWJIhg
Da pač ne gre za dejstvo.

Zaklenjeno