Kaj je to?

Astronomija, zvezde, planeti...
Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Kaj je to?

Odgovor Napisal/-a Rock »

shrink napisal/-a:
Rock napisal/-a:Oglasi se, ko ti bo beseda stekla.
Za neizobraženega ned. prav. sta dovolj dve besedi: šiba in posmeh.
Moja prisotnost na forumu mi udobno krepi lastnosti, po katerih sam obupno hlepiš.

derik
Prispevkov: 2044
Pridružen: 6.3.2010 9:04

Re: Kaj je to?

Odgovor Napisal/-a derik »

Rock napisal/-a:
shrink napisal/-a:Prva dva odgovora sta povsem zadovoljiva,
V podobi ene besede, z vprašajem na koncu?
Brez komentarja, brez ocene verodostojnosti vprašanja, brez omembe podobnih primerov.
To je domet?
Motiš se. Enobesedni komentar z vprašajem na koncu je povsem v skladu z načeli učinkovite komunikacije. Ker sami pojava nismo videli, je treba najprej navreči nekaj možnosti in potem z izključevanjem priti do najbolj verjetnega odgovora. Ker pa se je opazovalec umaknil, je pri tem pač ostalo.
To ne more biti nivo poljudno-znanstvenega foruma državnega pomena.
Ah, ti še vedno misliš, da je ta forum nekakšen državni servis, ki bo ne samo skrbel za tvojo izobrazbo, pač pa tudi s terapevtsko potrpežljivostjo prenašal tvoje vsakodnevne izlive žolča in izkašljevanje ideološkega katarja. Tvoji očitki in moraliziranje so spet popolnoma odveč. Strezni se že vendar.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Kaj je to?

Odgovor Napisal/-a vojko »

derik napisal/-a:
Rock napisal/-a:
shrink napisal/-a:Prva dva odgovora sta povsem zadovoljiva,
V podobi ene besede, z vprašajem na koncu?
Brez komentarja, brez ocene verodostojnosti vprašanja, brez omembe podobnih primerov.
To je domet?
Motiš se. Enobesedni komentar z vprašajem na koncu je povsem v skladu z načeli učinkovite komunikacije. Ker sami pojava nismo videli, je treba najprej navreči nekaj možnosti in potem z izključevanjem priti do najbolj verjetnega odgovora. Ker pa se je opazovalec umaknil, je pri tem pač ostalo.
To ne more biti nivo poljudno-znanstvenega foruma državnega pomena.
Ah, ti še vedno misliš, da je ta forum nekakšen državni servis, ki bo ne samo skrbel za tvojo izobrazbo, pač pa tudi s terapevtsko potrpežljivostjo prenašal tvoje vsakodnevne izlive žolča in izkašljevanje ideološkega katarja. Tvoji očitki in moraliziranje so spet popolnoma odveč. Strezni se že vendar.
:!: :D :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Kaj je to?

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rock napisal/-a:
shrink napisal/-a:
Rock napisal/-a:Oglasi se, ko ti bo beseda stekla.
Za neizobraženega ned. prav. sta dovolj dve besedi: šiba in posmeh.
Moja prisotnost na forumu mi udobno krepi lastnosti, po katerih sam obupno hlepiš.
Ne bodi, no, naiven, ned. prav.: le kdo pri zdravi pameti bi hlepel po neizobraženosti in verski spranosti? :lol:

Si opazil vprašaj na koncu povedi? :lol:

Ne, ne pomeni vprašanja, ki čaka na odgovor. :lol:

anzovc
Prispevkov: 92
Pridružen: 12.8.2010 13:58

Re: Kaj je to?

Odgovor Napisal/-a anzovc »

Jaz sem pa včeraj 16. 4. 2016 okoli 13.30 nad Savinjsko dolino opazil podolgovat predmet bele (srebrne) barve. Ni bilo sledi izpuha oz. kondenzirane pare kot je običajna za letala, ni oddajal nobenega zvoka. Velikost je bila približno taka kot običajna reaktivna letala. Čisto v bližini je letelo potniško letalo, ki pa je imelo za sabo sled. Točne višine predmeta nisem mogel oceniti, vendar kot sem napisal je bila navidezna velikost podobna potniškim letalom. Predmet je bil orientiran jugozahod - severovzhod. Kakšna manjša letala, ki jih je tudi večkrat opaziti na nebu se gibljejo vedno v smeri orientacije, krožijo, ne pa bočno ali celo počasi nazaj, pri tem predmetu pa je bilo gibanje bilo bočno, naprej in nazaj. Helikopter ni mogel biti ker je bil predmet ozek in podolgovat. Počasi se je oddaljeval proti severu, tako, da mi je ušel iz vidnega polja, daljnogleda pa nisem imel pri sebi.
Kaj bi to bilo? :shock: :)

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Kaj je to?

Odgovor Napisal/-a vojko »

anzovc napisal/-a:Jaz sem pa včeraj 16. 4. 2016 okoli 13.30 nad Savinjsko dolino opazil podolgovat predmet bele (srebrne) barve. Ni bilo sledi izpuha oz. kondenzirane pare kot je običajna za letala, ni oddajal nobenega zvoka. Velikost je bila približno taka kot običajna reaktivna letala. Čisto v bližini je letelo potniško letalo, ki pa je imelo za sabo sled. Točne višine predmeta nisem mogel oceniti, vendar kot sem napisal je bila navidezna velikost podobna potniškim letalom. Predmet je bil orientiran jugozahod - severovzhod. Kakšna manjša letala, ki jih je tudi večkrat opaziti na nebu se gibljejo vedno v smeri orientacije, krožijo, ne pa bočno ali celo počasi nazaj, pri tem predmetu pa je bilo gibanje bilo bočno, naprej in nazaj. Helikopter ni mogel biti ker je bil predmet ozek in podolgovat. Počasi se je oddaljeval proti severu, tako, da mi je ušel iz vidnega polja, daljnogleda pa nisem imel pri sebi.
Kaj bi to bilo? :shock: :)
Gotovo Marsovci na običajnem sobotnem družinskem izletu ... :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Kaj je to?

Odgovor Napisal/-a Rock »

derik napisal/-a:
Rock napisal/-a:
shrink napisal/-a:Prva dva odgovora sta povsem zadovoljiva,
V podobi ene besede, z vprašajem na koncu?
Brez komentarja, brez ocene verodostojnosti vprašanja, brez omembe podobnih primerov.
To je domet?
Motiš se. Enobesedni komentar z vprašajem na koncu je povsem v skladu z načeli učinkovite komunikacije. Ker sami pojava nismo videli,
Ker nisi bil očividec, moraš biti zelo previden, da se s 'komentarjem' ne osmešiš (ali storiš še hujšo napako).
To ne more biti nivo poljudno-znanstvenega foruma državnega pomena.
------------------
Ah, ti še vedno misliš, da je ta forum nekakšen državni servis, ki bo ne samo skrbel za tvojo izobrazbo, pač pa tudi s terapevtsko potrpežljivostjo prenašal tvoje vsakodnevne izlive žolča in izkašljevanje ideološkega katarja.
Drugi so 'nevedni' (naj se ne oglašajo z nezrelimi pripombami) in 'ideološki sovražniki' (ki jih je potrebno nevtralizirati).

Mislim, da zadostuje izpostavitev konstatacije, in da komentar ni potreben.

derik
Prispevkov: 2044
Pridružen: 6.3.2010 9:04

Re: Kaj je to?

Odgovor Napisal/-a derik »

Rock napisal/-a:
derik napisal/-a:
Rock napisal/-a:V podobi ene besede, z vprašajem na koncu?
Brez komentarja, brez ocene verodostojnosti vprašanja, brez omembe podobnih primerov.
To je domet?
Motiš se. Enobesedni komentar z vprašajem na koncu je povsem v skladu z načeli učinkovite komunikacije. Ker sami pojava nismo videli,
, je treba najprej navreči nekaj možnosti in potem z izključevanjem priti do najbolj verjetnega odgovora. Ker pa se je opazovalec umaknil, je pri tem pač ostalo.
Ker nisi bil očividec, moraš biti zelo previden, da se s 'komentarjem' ne osmešiš (ali storiš še hujšo napako).
Nikar ne napihuj tako nedolžnega posta. On je videl utripajočo lučko na nebu, jaz sem pa menil, da bi to lako bil dron. Tvoja pravniška fantaziranja so popolnoma odveč. Če veš, kaj bi lučke lahko bile, povej svoje mnenje, drugače pa nehaj smetiti.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Kaj je to?

Odgovor Napisal/-a Rock »

derik napisal/-a:
Rock napisal/-a: Ker nisi bil očividec, moraš biti zelo previden, da se s 'komentarjem' ne osmešiš (ali storiš še hujšo napako).
Nikar ne napihuj tako nedolžnega posta. On je videl utripajočo lučko na nebu, jaz sem pa menil, da bi to lako bil dron.
Ni potrebno ponavljati, kaj je kdo napisal.

Važno je, kako se komentar na vprašanje ni glasil. (Če te zadeva podrobneje zanima, kako se obravnava tozadevna delikatna problematika - se pozanimaj pri pilotih; pri vojaških in policijskih strokovnjakih za UFO; itd.).

Če si zadovoljen z amaterskim pristopom, poslušaj druge in se ùči, pri izrekanju svojih 'mnenj' pa bodi raje skrajno zadržan.

derik
Prispevkov: 2044
Pridružen: 6.3.2010 9:04

Re: Kaj je to?

Odgovor Napisal/-a derik »

Rock napisal/-a:Ni potrebno ponavljati, kaj je kdo napisal.
Pri tebi je treba, ker rad s prirejanjem citatov spreminjaš kontekst.
Važno je, kako se komentar na vprašanje ni glasil.

A ja? Tebi se zdi potrebno polemizirati o tem, česar nisem rekel? :roll: No, potem boš imel pa kar precej materijala za obdelati.
(Če te zadeva podrobneje zanima, kako se obravnava tozadevna delikatna problematika - se pozanimaj pri pilotih; pri vojaških in policijskih strokovnjakih za UFO; itd.).
Me ne zanima.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Kaj je to?

Odgovor Napisal/-a Rock »

derik napisal/-a:
Rock napisal/-a:Važno je, kako se komentar na vprašanje ni glasil.
A ja? Tebi se zdi potrebno polemizirati o tem, česar nisem rekel? :roll: No, potem boš imel pa kar precej materijala za obdelati.
Polemika pri molku ni indicirana. Molk je zgovoren per se.
(Če te zadeva podrobneje zanima, kako se obravnava tozadevna delikatna problematika - se pozanimaj pri pilotih; pri vojaških in policijskih strokovnjakih za UFO; itd.).
-----------------
Me ne zanima.
Konsekventno s predhodnim molkom.

derik
Prispevkov: 2044
Pridružen: 6.3.2010 9:04

Re: Kaj je to?

Odgovor Napisal/-a derik »

Rock napisal/-a:Polemika pri molku ni indicirana. Molk je zgovoren per se.
Potem pa skušaj res čimveč povedati z molkom.
V stilu: Kdor nima kaj početi, prosimo, naj tega ne počne tukaj!

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Kaj je to?

Odgovor Napisal/-a shrink »

Ob trdovratnem Rockovem flancanju v tej temi se ponuja priložnost za ponovno navedbo odzivov na njegova flancanja na njegovem matičnem - sedaj vnebovzetem - RKC forumu:
shrink napisal/-a:Daj, no, Rock, priznaj, da se ti tudi na tvojem matičnem, sedaj vnebovzetem, forumu, ni godilo nič kaj bolje:
Mastodon napisal/-a:
Rock napisal/-a:Izjava APA je lahko vir za "objavo povzetka", ni pa dokaz za vsebino.
Izjava dokazuje, da si lažnivec. Ampak to že vemo. :mrgreen:
Mastodon napisal/-a:Mah kaj znanje in vera... Ti si odličen dokaz, da razum in vera nista kompatibilna, saj niti svoje vere ne znaš opredeliti. Kar pa pomeni, da so tvoji "odlični argumenti" zgolj pobožne želje.
Mastodon napisal/-a: :shock:
kdo za vraga tebe uči pravo? A ve, kakšne klobasaš?
In če si jih še tam vselej dobil po prstih, ko si v skladu s svojo nedeljskopravno svobodno voljo klobasal/pisal traparije, potem te ne sme presenetiti, da jih tukaj tudi vselej dobiš. :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Kaj je to?

Odgovor Napisal/-a Rock »

derik napisal/-a:
Rock napisal/-a:Polemika pri molku ni indicirana. Molk je zgovoren per se.
Potem pa skušaj res čimveč povedati z molkom.
V stilu: Kdor nima kaj početi, prosimo, naj tega ne počne tukaj!
Vedeti je potrebno, kdaj govoriti.
In kdaj je molk oglušujoč.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Kaj je to?

Odgovor Napisal/-a Rock »

shrink napisal/-a:Ob trdovratnem Rockovem flancanju v tej temi se ponuja priložnost za ponovno navedbo odzivov na njegova flancanja na njegovem matičnem - sedaj vnebovzetem - RKC forumu:
shrink napisal/-a:Daj, no, Rock, priznaj, da se ti tudi na tvojem matičnem, sedaj vnebovzetem, forumu, ni godilo nič kaj bolje:
Mastodon napisal/-a: Izjava dokazuje, da si lažnivec. Ampak to že vemo. :mrgreen:
Mastodon napisal/-a:Mah kaj znanje in vera... Ti si odličen dokaz, da razum in vera nista kompatibilna, saj niti svoje vere ne znaš opredeliti. Kar pa pomeni, da so tvoji "odlični argumenti" zgolj pobožne želje.
Mastodon napisal/-a: :shock:
kdo za vraga tebe uči pravo? A ve, kakšne klobasaš?
In če si jih še tam vselej dobil po prstih, ko si v skladu s svojo nedeljskopravno svobodno voljo klobasal/pisal traparije, potem te ne sme presenetiti, da jih tukaj tudi vselej dobiš. :lol:
Ne bodi zavisten, šarlatanski naravoslovec. Tudi kvazinaravoslovci imajo svojim lastnostim primerno mesto v družbi, družba potrebuje vsakovrstne osebke.

Zaklenjeno