Kaj je to?

Astronomija, zvezde, planeti...
JonLaz
Prispevkov: 2
Pridružen: 25.2.2016 9:04

Kaj je to?

Odgovor Napisal/-a JonLaz »

Živjo!

Danes sem okoli 21:20 stal zunaj in ravno gledal v nebo. V smeri približno 130 - 150 stopinj od severa (danes je bilo to ob tej uri malo "levo" od Oriona na obzorju) in približno 10-20 stopinj nad obzorjem sem videl eno zelo zanimivo pojavo česar prej še nisem videl, me pa zelo muči kaj je. Vse kar google ponudi so čudni američani, ki poročajo o nekih močnih lučeh različnih barv, tako da mi to ravno ni bilo v veliko pomoč.
Bila je to rdeča pikica na nebu približno enako ali pa malo manj svetla kot druge zvezde. Zanimiva mi je bila zato, ker je bila rdeče barve in je utripala v nekem zaporedju (kot bi recimo gledal počasni posnetek pošiljanja morzejeve abecede z lučko). Vsakič ko je zasvetilo je zasvetilo za okoli 1s nato pa ali je bil vmes 0.5 - 1s premora in nato je nato ponovno zasvetila ali pa je bil vmes daljiši premor. Če je bil daljši premor (cca. 2s) je nato spet začela utripat. Na začetku se mi je zdelo strašno čudno, potem pa sem opazil da utripa po sklopih (zato prej morzejeva abeceda). Sklopi so bili pa približno takole 3 - 1 - 3 - 3 - 5 ("-" so daljši premori in "n" - namesto n je neko število - pa ponazarja število utripov v enem sklopu). Napisani so zadnji sklopi, ker sem si jih namenoma zapomnil, da bi mogoče kaj našel na internetu. Prej je bilo še par 3-k, in 1-k in ena 5-ka. No potem sem začel gledat okrog če se mi slučajno blede in ko sem hotel pogledat nazaj na luč, je ni bilo več - se mi pa zdi da jo je zakril oblak.

Torej to se mi zdi strašno čudno ker česa takega v življenju še nisem videl in me zanima če bi kdo znal razložit kaj to je. Dejansko bi lahko bil tudi helikopter, a se mi zdi da bi ga slišal. Od luči ni bilo ne zvoka ne nič in smečno je tudi to da je bila konstanto na enem mestu (brez premikanja ali kroženja) za okoli 3 minute, kolikor sem to opazoval, potem pa sem šel noter.

Hvala za odgovore.

derik
Prispevkov: 2044
Pridružen: 6.3.2010 9:04

Re: Kaj je to?

Odgovor Napisal/-a derik »

Dron?

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Kaj je to?

Odgovor Napisal/-a Roman »

Mars?

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: Kaj je to?

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Nibiru?

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Kaj je to?

Odgovor Napisal/-a shrink »

(ne)Ved(n)ež napisal/-a:Nibiru?
A imaš kovčke pri roki? :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Kaj je to?

Odgovor Napisal/-a Rock »

Dron?
Mars?
Nibiru?
A imaš kovčke pri roki?

Karakteristični odgovori slovenskega poljudnoznanstvenega foruma:
- kako čudna in nezaželena so ne-šolska sporočila
- prirejen odnos (vpraševalec - 'etablirani udeleženci Kv.') je nezaželen, in ga je potrebno zatreti ter v bodoče preprečiti.

Tisti, ki ga zanima resnica/ki odobrava vedoželjnost/ki ni moralno pokvarjen (npr. astronomski šolski krožek, ali grupa višjega statusa), bi dal vzpodbuden in poučen odgovor.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Kaj je to?

Odgovor Napisal/-a shrink »

Prva dva odgovora sta povsem zadovoljiva, a kaj bi to vedel neizobraženi ned. prav., ki ne razlikuje med Marsom in Nibirujem, zato pa tudi ne med resnimi odgovori in odgovori nevednežev, h katerim praviloma gravitira. :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Kaj je to?

Odgovor Napisal/-a Rock »

shrink napisal/-a:Prva dva odgovora sta povsem zadovoljiva,
V podobi ene besede, z vprašajem na koncu?
Brez komentarja, brez ocene verodostojnosti vprašanja, brez omembe podobnih primerov.
To je domet?
To ne more biti nivo poljudno-znanstvenega foruma državnega pomena.

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: Kaj je to?

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Nibiru se vidi zdaj tudi s prosim očesom, kar je opazil tudi naš bralec. Njegov prihod v bližino Zemlje je znanstveno dokazan in izračunan za 15.09.2016.

Najprej je bil Tiamat. Zemlja je del tega nekoč velikega planeta. Zato so bili dinozavri tako veliki, ker je bil planet pač večji. Udarec jih je takoj pokopal. Ljudje se niso samostojno in naključno razvili iz opic, temveč so jih ustvarili Anunaki iz osnovnega DNK-ja (biblijsko EVA). Sprva so jim bili sužnji za izkopavanje zlata, ki ga potrebuje Nibiru. Nato so postali samostojni, kar je zgodba o izgonu iz raja.

Kdor slepo verjame nevednemu šrinku, bo pač zaveden toliko časa, dokler ne bo spregledal resnico.

Pomembno: Vse kar bo nevedni šrink izrekel, da oblati tale post bo njegov patetičen poskus prikirvanja resnice. Le poglejte si njegovo reakcijo ...

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Kaj je to?

Odgovor Napisal/-a vojko »

Vedež napisal/-a:Nibiru se vidi zdaj tudi s prosim očesom, kar je opazil tudi naš bralec. Njegov prihod v bližino Zemlje je znanstveno dokazan in izračunan za 15.09.2016.

Najprej je bil Tiamat. Zemlja je del tega nekoč velikega planeta. Zato so bili dinozavri tako veliki, ker je bil planet pač večji. Udarec jih je takoj pokopal. Ljudje se niso samostojno in naključno razvili iz opic, temveč so jih ustvarili Anunaki iz osnovnega DNK-ja (biblijsko EVA). Sprva so jim bili sužnji za izkopavanje zlata, ki ga potrebuje Nibiru. Nato so postali samostojni, kar je zgodba o izgonu iz raja.

Kdor slepo verjame nevednemu šrinku, bo pač zaveden toliko časa, dokler ne bo spregledal resnico.

Pomembno: Vse kar bo nevedni šrink izrekel, da oblati tale post bo njegov patetičen poskus prikirvanja resnice. Le poglejte si njegovo reakcijo ...
Oprosti, vedež, da se mešam v tele tvoje visoko znanstvene astronomske hipoteze (kaj hipoteze! To so že dokazane teorije! :lol: ), a moram te - kot strokovnjaka za astrofiziko - opomniti na tole: do sedaj je veljalo, da čim večji (masivnejši) je planet, tem manjša bitja se lahko razvijejo ... To je nekako v skladu z zakoni fizike in biomehanike ... A, če ti praviš tako, bo že držalo ... :lol:

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: Kaj je to?

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Saj če so manjša bitja, ne pomeni, da na večjih planetih niso tudi večja bitja, kot na Zemlji. Trenutno imamo tako mravlje, kot tudi slone in kite. Diplodok in Argentinozaver sta živela na mnogo večjem planetu kot današnja Zemlja, pač preden je osnovni Tiamat zadela luna Nibiruja in ga zmanjšala na današnjo velikost.

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: Kaj je to?

Odgovor Napisal/-a Vedež »


Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Kaj je to?

Odgovor Napisal/-a vojko »

Vedež napisal/-a:Saj če so manjša bitja, ne pomeni, da na večjih planetih niso tudi večja bitja, kot na Zemlji. Trenutno imamo tako mravlje, kot tudi slone in kite. Diplodok in Argentinozaver sta živela na mnogo večjem planetu kot današnja Zemlja, pač preden je osnovni Tiamat zadela luna Nibiruja in ga zmanjšala na današnjo velikost.
Hvala za izčrpen in neskončno strokoven odgovor ... :lol: Zdaj mi je vse jasno ... :lol:

P.S. Napisal si: "Trenutno imamo tako mravlje, kot tudi slone in kite." Mislim, da je tvoj seznam malce preozek. 'Trenutno' imamo tudi še kakšno miš, pa vrabca, pa orangutana ... :lol:

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: Kaj je to?

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Hvala ti za tvoj strokovno znanstven pristop k debati in me veseli, da razumeš naš sončni sistem s Planetom X.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Kaj je to?

Odgovor Napisal/-a Rock »

Vedež napisal/-a:Nibiru se vidi zdaj tudi s prosim očesom, kar je opazil tudi naš bralec. Njegov prihod v bližino Zemlje je znanstveno dokazan in izračunan za 15.09.2016.
Najprej je bil Tiamat. Zemlja je del tega nekoč velikega planeta. Zato so bili dinozavri tako veliki, ker je bil planet pač večji. Udarec jih je takoj pokopal. Ljudje se niso samostojno in naključno razvili iz opic, temveč so jih ustvarili Anunaki iz osnovnega DNK-ja (biblijsko EVA). Sprva so jim bili sužnji za izkopavanje zlata, ki ga potrebuje Nibiru. Nato so postali samostojni, kar je zgodba o izgonu iz raja.
Lahko navedeš kak vir (čim krajši in čimbolj verodostojen)?

Zaklenjeno