izgorevanje vodika v helij

Astronomija, zvezde, planeti...
Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: izgorevanje vodika v helij

Odgovor Napisal/-a vojko »

osf napisal/-a:
15.2.2017 21:20
shrink napisal/-a:
14.2.2017 21:47
Pa koga bi ti rad farbal, neizobraženi trol? Jedrske centrale NE delujejo na vodik in tudi centrala v Fukushimi ni, pa ne glede na tvoje sprenevedanje sedaj z omenjanjem eksperimentalnih fuzijskih reaktorjev, za katere vsakdo izobražen ve, da NE proizvajajo neto energije. Samo za tvojo šarlatansko neizobraženo pamet podatek za Fukushimo:
The Fukushima Daiichi reactors are GE boiling water reactors (BWR) of an early (1960s) design supplied by GE, Toshiba and Hitachi, with what is known as a Mark I containment. Reactors 1-3 came into commercial operation 1971-75. Reactor power is 460 MWe for unit 1, 784 MWe for units 2-5, and 1100 MWe for unit 6. The fuel assemblies are about 4 m long, and there are 400 in unit 1, 548 in units 2-5, and 764 in unit 6. Each assembly has 60 fuel rods containing the uranium oxide fuel within zirconium alloy cladding. Unit 3 has a partial core of mixed-oxide (MOX) fuel (32 MOX assemblies, 516 LEU). They all operate normally at 286°C at core outlet under a pressure of 6930 kPa and with 115-130 kPa pressure in dry containment. The operating pressure is about half that in a PWR. NISA says maximum design base pressure for reactor pressure vessels (RPV) is 8240 kPa at 300°C, and for containment (PCV) is about 500 kPa*.
LEU (Low-enriched uranium) - nizko obogateni uran (uranov oksid).
MOX (Mixed oxide) - mešani oksid, ponavadi: plutonijev oksid + uranov oksid.

Sedaj pa marš nazaj v večerni tečaj, trol!

Že spet napaka:
z vodikom pridobimo več moči.

Tvoja izjava kaže, da nisi prebral/a tekstov, ki sem posredoval.

Poleg tega:

https://sh.m.wikipedia.org/wiki/Niz_ugl ... A1ik-kisik


Koliko poskusov oz. eksperimentov si do sedaj naredil/a?
Mislim, da tvoji posti so osnovani na sami teoriji.

Razvidni znanstveniki lahko živijo tudi od same teorije, ampak razvidni so tisti, ki iščejo resnico.


p.s.- si kdaj žgal/a Al + S?
Razvidni znanstveniki lahko živijo tudi od same teorije, ampak razvidni so tisti, ki iščejo resnico.
Ne, ne tako; prav je tako: nerazvidni pa živijo tudi od prakse ... :lol:

Si ti žgal kdaj žganjico, lažnivi osf? (C2H5OH-H2O) :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: izgorevanje vodika v helij

Odgovor Napisal/-a shrink »

osf napisal/-a:
15.2.2017 21:20
shrink napisal/-a:
14.2.2017 21:47
Pa koga bi ti rad farbal, neizobraženi trol? Jedrske centrale NE delujejo na vodik in tudi centrala v Fukushimi ni, pa ne glede na tvoje sprenevedanje sedaj z omenjanjem eksperimentalnih fuzijskih reaktorjev, za katere vsakdo izobražen ve, da NE proizvajajo neto energije. Samo za tvojo šarlatansko neizobraženo pamet podatek za Fukushimo:
The Fukushima Daiichi reactors are GE boiling water reactors (BWR) of an early (1960s) design supplied by GE, Toshiba and Hitachi, with what is known as a Mark I containment. Reactors 1-3 came into commercial operation 1971-75. Reactor power is 460 MWe for unit 1, 784 MWe for units 2-5, and 1100 MWe for unit 6. The fuel assemblies are about 4 m long, and there are 400 in unit 1, 548 in units 2-5, and 764 in unit 6. Each assembly has 60 fuel rods containing the uranium oxide fuel within zirconium alloy cladding. Unit 3 has a partial core of mixed-oxide (MOX) fuel (32 MOX assemblies, 516 LEU). They all operate normally at 286°C at core outlet under a pressure of 6930 kPa and with 115-130 kPa pressure in dry containment. The operating pressure is about half that in a PWR. NISA says maximum design base pressure for reactor pressure vessels (RPV) is 8240 kPa at 300°C, and for containment (PCV) is about 500 kPa*.
LEU (Low-enriched uranium) - nizko obogateni uran (uranov oksid).
MOX (Mixed oxide) - mešani oksid, ponavadi: plutonijev oksid + uranov oksid.

Sedaj pa marš nazaj v večerni tečaj, trol!
Že spet napaka:
z vodikom pridobimo več moči.
Napaka je le v tvoji šarlatanski glavi, ki ne premore zdrave pameti:

Kakšna večja moč, neizobraženi trol, če jedrske centrale NE delujejo na vodik? Očitno tvoja motena pamet tega ne zmore razumeti. :lol:
Tvoja izjava kaže, da nisi prebral/a tekstov, ki sem posredoval.

Poleg tega:

https://sh.m.wikipedia.org/wiki/Niz_ugl ... A1ik-kisik
Ta tvoja imbecilna izjava kaže na to, da ne razumeš gornjega: gre za procese v zvezdah. Zmore tvoji moteni pameti potegniti, da to nima zveze ne s fuzijskimi reaktorji, še manj pa s fisijskimi reaktorji v jedrskih centralah? Očitno ne. :lol:
Koliko poskusov oz. eksperimentov si do sedaj naredil/a?
Mislim, da tvoji posti so osnovani na sami teoriji.
Že povprečno srednješolsko dete je naredilo več eksperimentov, kot si jih tvoja šarlatanska pamet uspe zamisliti. Tvoje poznavanje teorije pa prekaša že tisto od kratkohlačnikov v jutranji izmeni. :lol:
Razvidni znanstveniki lahko živijo tudi od same teorije, ampak razvidni so tisti, ki iščejo resnico.
Razvidno je, da si navaden neveden šarlatanski trol. :lol:
p.s.- si kdaj žgal/a Al + S?
Raje kot žganjekuhe se loti medikamentozne terapije; na sebi seveda. :lol:

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: izgorevanje vodika v helij

Odgovor Napisal/-a Roman »

Pravzaprav imamo elektrarne, ki delajo na vodik (skupaj s kisikom, po dva na enega).

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: izgorevanje vodika v helij

Odgovor Napisal/-a shrink »

Roman napisal/-a:
16.2.2017 12:38
Pravzaprav imamo elektrarne, ki delajo na vodik (skupaj s kisikom, po dva na enega).
Ampak ne jedrske.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: izgorevanje vodika v helij

Odgovor Napisal/-a vojko »

Roman napisal/-a:
16.2.2017 12:38
Pravzaprav imamo elektrarne, ki delajo na vodik (skupaj s kisikom, po dva na enega).
:!: :D :lol: :lol:
Dravske elektrarne, na primer ... :D

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: izgorevanje vodika v helij

Odgovor Napisal/-a osf »

shrink napisal/-a:
16.2.2017 8:56
osf napisal/-a:
15.2.2017 21:20
shrink napisal/-a:
14.2.2017 21:47
Pa koga bi ti rad farbal, neizobraženi trol? Jedrske centrale NE delujejo na vodik in tudi centrala v Fukushimi ni, pa ne glede na tvoje sprenevedanje sedaj z omenjanjem eksperimentalnih fuzijskih reaktorjev, za katere vsakdo izobražen ve, da NE proizvajajo neto energije. Samo za tvojo šarlatansko neizobraženo pamet podatek za Fukushimo:



LEU (Low-enriched uranium) - nizko obogateni uran (uranov oksid).
MOX (Mixed oxide) - mešani oksid, ponavadi: plutonijev oksid + uranov oksid.

Sedaj pa marš nazaj v večerni tečaj, trol!
Že spet napaka:
z vodikom pridobimo več moči.
Napaka je le v tvoji šarlatanski glavi, ki ne premore zdrave pameti:

Kakšna večja moč, neizobraženi trol, če jedrske centrale NE delujejo na vodik? Očitno tvoja motena pamet tega ne zmore razumeti. :lol:
Tvoja izjava kaže, da nisi prebral/a tekstov, ki sem posredoval.

Poleg tega:

https://sh.m.wikipedia.org/wiki/Niz_ugl ... A1ik-kisik
Ta tvoja imbecilna izjava kaže na to, da ne razumeš gornjega: gre za procese v zvezdah. Zmore tvoji moteni pameti potegniti, da to nima zveze ne s fuzijskimi reaktorji, še manj pa s fisijskimi reaktorji v jedrskih centralah? Očitno ne. :lol:
Koliko poskusov oz. eksperimentov si do sedaj naredil/a?
Mislim, da tvoji posti so osnovani na sami teoriji.
Že povprečno srednješolsko dete je naredilo več eksperimentov, kot si jih tvoja šarlatanska pamet uspe zamisliti. Tvoje poznavanje teorije pa prekaša že tisto od kratkohlačnikov v jutranji izmeni. :lol:
Razvidni znanstveniki lahko živijo tudi od same teorije, ampak razvidni so tisti, ki iščejo resnico.
Razvidno je, da si navaden neveden šarlatanski trol. :lol:
p.s.- si kdaj žgal/a Al + S?
Raje kot žganjekuhe se loti medikamentozne terapije; na sebi seveda. :lol:

Izmikanje zvezdice.


Povej vojku, koliko tvegasta, če sta besedo imbecil ali duhovno moten, prilepila mladoletni osebi.

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: izgorevanje vodika v helij

Odgovor Napisal/-a osf »

Roman napisal/-a:
16.2.2017 12:38
Pravzaprav imamo elektrarne, ki delajo na vodik (skupaj s kisikom, po dva na enega).

Imamo tudi vozila, ki delajo na vodik.
Večja laž pri tem je, da pravijo, da nimamo zadosti platine za katalizatorje.
Lahko bi uporabili zlato, srebro, nikel,...

Ampak jedrske centrale, ki delujejo na vodik, ga ne mešajo s kisikom.
Ne posnemajo delovanja zvezd s pomočjo katalizatorjev.

Shrink dokazuje neznanje:
- ne omenja izgorevanja snovi z žveplom
- je osmešil/a pretvorbo vodika v helij, zdaj govori obratno
- ne zna, da obstajajo centrale na vsak možen element
- je osmešil/a superprevodne tuljave

Komentar?

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: izgorevanje vodika v helij

Odgovor Napisal/-a vojko »

osf napisal/-a:
16.2.2017 15:13
shrink napisal/-a:
16.2.2017 8:56
osf napisal/-a:
15.2.2017 21:20


Že spet napaka:
z vodikom pridobimo več moči.
Napaka je le v tvoji šarlatanski glavi, ki ne premore zdrave pameti:

Kakšna večja moč, neizobraženi trol, če jedrske centrale NE delujejo na vodik? Očitno tvoja motena pamet tega ne zmore razumeti.
Tvoja izjava kaže, da nisi prebral/a tekstov, ki sem posredoval.

Poleg tega:

https://sh.m.wikipedia.org/wiki/Niz_ugl ... A1ik-kisik
Ta tvoja imbecilna izjava kaže na to, da ne razumeš gornjega: gre za procese v zvezdah. Zmore tvoji moteni pameti potegniti, da to nima zveze ne s fuzijskimi reaktorji, še manj pa s fisijskimi reaktorji v jedrskih centralah? Očitno ne.
Koliko poskusov oz. eksperimentov si do sedaj naredil/a?
Mislim, da tvoji posti so osnovani na sami teoriji.
Že povprečno srednješolsko dete je naredilo več eksperimentov, kot si jih tvoja šarlatanska pamet uspe zamisliti. Tvoje poznavanje teorije pa prekaša že tisto od kratkohlačnikov v jutranji izmeni. :lol:
Razvidni znanstveniki lahko živijo tudi od same teorije, ampak razvidni so tisti, ki iščejo resnico.
Razvidno je, da si navaden neveden šarlatanski trol. :lol:
p.s.- si kdaj žgal/a Al + S?
Raje kot žganjekuhe se loti medikamentozne terapije; na sebi seveda.

Izmikanje zvezdice.


Povej vojku, koliko tvegasta, če sta besedo imbecil ali duhovno moten, prilepila mladoletni osebi.
Midva zavestno tvegasma ... Oznaka 'imbecil' ni rezervirana za polnoletne osebe, lažnivi osf. :lol:

Ne vem sicer, kaj naj bi pomenila besedna zveza 'duhovno moten', predpostavljam pa, da se trudiš povedati, da je lahko nekdo tudi 'duševno moten'. Moram ti zaupati, lažnivi osf, da tudi ta oznaka ni namenjena samo polnoletnim osebam ... :lol:

Kakorkoli: s shrinkom pač tvegasma ... hrabrim je sreča mila ... :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: izgorevanje vodika v helij

Odgovor Napisal/-a vojko »

osf napisal/-a:
16.2.2017 15:24
Roman napisal/-a:
16.2.2017 12:38
Pravzaprav imamo elektrarne, ki delajo na vodik (skupaj s kisikom, po dva na enega).

Imamo tudi vozila, ki delajo na vodik.
Večja laž pri tem je, da pravijo, da nimamo zadosti platine za katalizatorje.
Lahko bi uporabili zlato, srebro, nikel,...

Ampak jedrske centrale, ki delujejo na vodik, ga ne mešajo s kisikom.
Ne posnemajo delovanja zvezd s pomočjo katalizatorjev.

Shrink dokazuje neznanje:
- ne omenja izgorevanja snovi z žveplom
- je osmešil/a pretvorbo vodika v helij, zdaj govori obratno
- ne zna, da obstajajo centrale na vsak možen element
- je osmešil/a superprevodne tuljave

Komentar?
No comment, bi rekli Angleži ... :lol:

Posebej je 'ženialna' tvoja ugotovitev, da "jedrske centrale, ki delujejo na vodik, ga ne mešajo s kisikom." Verjetno so njihovi konstruktorji pogledali v kakšen učbenik kemije za osnovne šole in presenečeni ugotovili, da bi na ta način pravzaprav delali vodo ... In potem bi lahko ta voda gnala tiste elektrarne, o katerih je govoril roman ...

Močna je tudi tvoja klena ugotovitev, da v teh čudnih centralah "ne posnemajo delovanja zvezd s pomočjo katalizatorjev."

Brez 'katalizatorjev' pa skušajo posnemati delovanje zvezd v napravi, ki se ji reče ITER, ki se gradi v Cadarachu v južni Franciji, ki bo stal več kot 20 milijard EUR in ki bo začel delovati tam nekje okoli leta 2025. Tu pa bodo uporabljali kot gorivo vodik (pravzaprav devterij in tricij, njegova težka izotopa).
Ampak ta realna slika se seveda ne sklada s tvojimi fantazijami o 'izgorevanju' vodika v 'centralah', kajne lažnivi osf? :lol:

Praviš, da shrink 'ne zna, da obstajajo centrale na vsak možen element'. Tudi jaz 'ne znam', pa tudi nihče od tistih, ki jih poznam ne. Predstavi nam, lažnivi osf, kako deluje 'centrala' recimo na železo (Fe)? :lol:

Obtožil si shrinka, da 'je osmešil/a superprevodne tuljave'. To ni prav, se strinjam, lažnivi osf, le kaj so mu te uboge tuljave storile? :lol:

Po moje zdaj kar brnijo od besa in užaljenosti ... :lol:
Zadnjič spremenil vojko, dne 16.2.2017 17:00, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: izgorevanje vodika v helij

Odgovor Napisal/-a shrink »

osf napisal/-a:
16.2.2017 15:13
shrink napisal/-a:
16.2.2017 8:56
osf napisal/-a:
15.2.2017 21:20


Že spet napaka:
z vodikom pridobimo več moči.
Napaka je le v tvoji šarlatanski glavi, ki ne premore zdrave pameti:

Kakšna večja moč, neizobraženi trol, če jedrske centrale NE delujejo na vodik? Očitno tvoja motena pamet tega ne zmore razumeti.
Tvoja izjava kaže, da nisi prebral/a tekstov, ki sem posredoval.

Poleg tega:

https://sh.m.wikipedia.org/wiki/Niz_ugl ... A1ik-kisik
Ta tvoja imbecilna izjava kaže na to, da ne razumeš gornjega: gre za procese v zvezdah. Zmore tvoji moteni pameti potegniti, da to nima zveze ne s fuzijskimi reaktorji, še manj pa s fisijskimi reaktorji v jedrskih centralah? Očitno ne.
Koliko poskusov oz. eksperimentov si do sedaj naredil/a?
Mislim, da tvoji posti so osnovani na sami teoriji.
Že povprečno srednješolsko dete je naredilo več eksperimentov, kot si jih tvoja šarlatanska pamet uspe zamisliti. Tvoje poznavanje teorije pa prekaša že tisto od kratkohlačnikov v jutranji izmeni.
Razvidni znanstveniki lahko živijo tudi od same teorije, ampak razvidni so tisti, ki iščejo resnico.
Razvidno je, da si navaden neveden šarlatanski trol.
p.s.- si kdaj žgal/a Al + S?
Raje kot žganjekuhe se loti medikamentozne terapije; na sebi seveda.
Izmikanje zvezdice.
Da nisi pomešal lončkov, trol: se ti morda izmika zvezdica na večernem tečaju, ker si dobil črno piko? :lol:
Povej vojku, koliko tvegasta, če sta besedo imbecil ali duhovno moten, prilepila mladoletni osebi.
Če si mladoleten, se sploh ne bi smel oglašati brez nadzora staršev ali skrbnikov. :lol:

Sicer pa še vedno ne ločiš med "imbecilen" in "imbecil". In ja, tvoje oglašanje je imbecilno, kažeš pa znake duševne motenosti. To so pač dejstva. :lol:

In ne, midva prav nič ne "tvegasma". :lol:

Repliko na imbecilen post, ki si ga sproduciral za tem postom, pa beri pri vojku. :lol:

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: izgorevanje vodika v helij

Odgovor Napisal/-a osf »

V dveh si dajeta prav, ostali se smejejo.

Saj je link glede superprevodne tuljave, dokaz vaše vsestranske lažnjivosti.

Vaše izjave glede vodika in helija so pomešane kakor zelenjavna juha.

Dve lutki v večji piramidi.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: izgorevanje vodika v helij

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
16.2.2017 16:35
Tudi jaz 'ne znam', pa tudi nihče od tistih, ki jih poznam ne.
Kako pa nastanejo težji elementi od železa(fe), zlato moje? :roll:
vojko napisal/-a: Predstavi nam, lažnivi osf, kako deluje 'centrala' recimo na železo (Fe)?
Kot veš sam, deluje relativno kratek čas, sunkovito bi rekli in rezultati tega delovanja so katastrofalni za okolico 'centrale', kot tudi za samo 'centralo' in hvale vredni za Zemeljsko ekonomijo. :lol: 8)

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: izgorevanje vodika v helij

Odgovor Napisal/-a vojko »

Bargo je napisal:
Kako pa nastanejo težji elementi od železa(fe), zlato moje?
Hja, v eksplozijah supernov seveda, železo moje ... :lol:

Pri eksploziji supernove se sprostijo tako kolosalne količine energije (reda velikosti 10*46 J!), da jo je dovolj, da sprožijo in kratek čas vzdržujejo fuzijo težjih elementov od Fe. Ampak – železo moje – gre za endotermno reakcijo (kmečko rečeno, ta reakcija porabi več energije, kot jo odda).

Strinjal se boš, da bi to bila kaj bizarna 'centrala' za proizvodnjo energije. Eksotermne fuzijske reakcije pa gredo samo do železa, železo moje ... Prav na to sem ciljal, ko sem lažnivega osf potegnil za jezik glede njegove traparije, ko je obtožil shrinka, da »ne zna, :lol: da obstajajo centrale na vsak možen element« ... :lol: :lol:
Kot veš sam, deluje relativno kratek čas, sunkovito bi rekli in rezultati tega delovanja so katastrofalni za 'centralo' in hvale vredni za Zemeljsko ekonomijo.
Težko bi rekli, da je nekaj milisekund (kolikor traja kolaps zgornjih plasti, ki s 70.000km/s (pazi: to je 0,23c!!!) treščijo proti sredici supernove!) »relativno kratek čas«. To je tako bliskovito, da tega sploh ne moremo registrirati, če dogajanja ne upočasnimo. Traja dosti manj kot bi trenil z očesom ...

Govoriti tu o nekakšni 'centrali' je zato smešno in absurdno, železo moje; jasno pa kaže seveda na dejstvo, da lažnivi osf nima pojma, o čem divani ... :lol:
Zadnjič spremenil vojko, dne 6.8.2019 18:16, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: izgorevanje vodika v helij

Odgovor Napisal/-a vojko »

osf napisal/-a:
16.2.2017 21:06
V dveh si dajeta prav, ostali se smejejo.

Saj je link glede superprevodne tuljave, dokaz vaše vsestranske lažnjivosti.

Vaše izjave glede vodika in helija so pomešane kakor zelenjavna juha.

Dve lutki v večji piramidi.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: izgorevanje vodika v helij

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
16.2.2017 22:48
Bargo je napisal:
Kako pa nastanejo težji elementi od železa(fe), zlato moje?
Hja, v eksplozijah supernov seveda, železo moje ...

Pri eksploziji supernove se sprostijo tako kolosalne količine energije (reda velikosti 10*46 J!), da jo je dovolj, da sprožijo in kratek čas vzdržujejo fuzijo težjih elementov od Fe. Ampak – železo moje – gre za endotermno reakcijo (kmečko rečeno, ta rekacija porabi več energije, kot jo odda).

Strinjal se boš, da bi to bila kaj bizarna 'centrala' za proizvodnjo energije. Eksotermne fuzijske reakcije pa gredo samo do železa, železo moje ... Prav na to sem ciljal, ko sem lažnivega osf potegnil za jezik glede njegove traparije, ko je obtožil shrinka, da »ne zna, :lol: da obstajajo centrale na vsak možen element« ...
Kot veš sam, deluje relativno kratek čas, sunkovito bi rekli in rezultati tega delovanja so katastrofalni za 'centralo' in hvale vredni za Zemeljsko ekonomijo.
Težko bi rekli, da je nekaj milisekund (kolikor traja kolaps zgornjih plasti, ki s 70.000km/s (pazi: to je 0,23c!!!) treščijo proti sredici supernove!) »relativno kratek čas«. To je tako bliskovito, da tega sploh ne moremo registrirati, če dogajanja ne upočasnimo. Traja dosti manj kot bi trenil z očesom ...

Govoriti tu o nekakšni 'centrali' je zato smešno in absurdno, železo moje; jasno pa kaže seveda na dejstvo, da lažnivi osf nima pojma, o čem divani ... :lol:
No, zlato moje, povej ti meni, kje piše, da 'centrala' pomeni, da mora biti razmerje med vloženo in pridobljeno energijo manjše od 1? :roll:
Saj sam veš, da tudi tvoja centrala ni bila učinkovita, dajala je mogoče veliko, samo učinka pa ni bilo in je šla sfalit. :lol: :lol:

Odgovori