širjenje Sonca

Astronomija, zvezde, planeti...
mija
Prispevkov: 2
Pridružen: 28.9.2004 15:43
Kontakt:

širjenje Sonca

Odgovor Napisal/-a mija »

kdaj se bo sonce začelo širiti? kdaj se bo spremenilo v super novo?

JAN
Prispevkov: 65
Pridružen: 2.7.2004 18:03

Odgovor Napisal/-a JAN »

V supernovo se najbrž ne bo spremenilo nikoli.

Marjan
Prispevkov: 320
Pridružen: 25.12.2002 17:01

Odgovor Napisal/-a Marjan »

Smrt Sonca napovedujejo čez okoli 5 miljard let. Takrat naj bi se napihnilo, požgalo planete do Zemlje in se nato skrčilo v belo pritlikavko.

HišA
Prispevkov: 5
Pridružen: 24.10.2004 20:41
Kraj: kamnik
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a HišA »

da zvezda explodira v supernovo mora bit mislm dd velka vsaj za tri naša sonca, naša je premičkena :roll:

xxxxxy
Prispevkov: 42
Pridružen: 21.5.2005 13:52
Kraj: Ljubno (46°18´46,29˝S 14°14´45,38˝V),
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a xxxxxy »

Sonce se bo začelo šriti čez pribižno štiri miljarde let in se bo razširilo čez Zemljino orbito. Na koncu bo zunanje plasti sonca odneslo in nastala bo planetarna meglica (podobna kot Helix, Sova itd.). Nikakor pa ne bo eksplodiral kot supernova saj, supernove postanejo zvezde z maso 1,4 Sonca.

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 858
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

Sonce se bo spremenilo v planet in to kar kmalu,Začetek spreminjanja bo nakazalo novo sonce,se pravi da moramo počakati da se pojavi,do takrat naj se pa nebi zgodilo kaj pomembnejšega s soncem.Večje in hitrejše spremembe na zemlji nam bodo pokazale bližino teh dejanj s soncem.

Uporabniški avatar
sstone
Prispevkov: 180
Pridružen: 30.11.2004 0:05

Odgovor Napisal/-a sstone »

:D
A opišeš bl podrobno ti to tvoje razmiščlanje, da bomo še drugi razumeli kaj sploh hočeš povedat, oz. kako se bo to vse izpeljalo, ker zdej ne razumem čisto nič pa ne samo to, čisto v nasprotju je z vsem drugim..sonce->planet, novo sonce, razloži PROSIM!
:D

Hvala!

Pa ne da bo spet magnetno polje pršlo pa vse spremenilo :D

xxxxxy
Prispevkov: 42
Pridružen: 21.5.2005 13:52
Kraj: Ljubno (46°18´46,29˝S 14°14´45,38˝V),
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a xxxxxy »

Ja od kod vm, da bo Sonce planet??????????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sonce ne bo nikdar planet. Sonce bo, ko bo mu čez 5 miljard let zmanjkalo vodika v jedru odvrglo svoje zunanje plasti in nastala bo planetarna meglica. Planetarna meglica pa tudi približno ni isto, kot planet.

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 858
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

Delam na metodi diagnosticiranja s pomočjo magnetizma,žal,toda ta metoda je najbolj natančna,lahko se izmeri in v končni fazi uporabi tisto kar ste se do sedaj naučili - računati.
Pa brez panike,še manj pa da bi to verjeli,kot sem napisal počakajmo,ker to pa res ne bo jutri.
Ja za razlago bi moral napisati celo knjigo,pa po eni strani nimam časa po drugi pa priznam da sem len za pisanje.Kot vidite sem se tu začel razpisovati in upam da bom vso to pisanje nekoč dokončal v knjigi.Ker ta znanja z metodami izključno zahtevajo disciplino dela in razmišljanja,je temo težko zastopiti iz vašega zornega kota.
Čeprav imate toliko proti magnetizmu bo v bodoče ena glavnih vej,sej v bistvu je že danes,kaj pa lahko naredite brez njega,ali bolj razumljivo - elektromagnetno valovanje - osnova je pa seveda magnetno.
Poglejte vsa moja razmišljnja na forumu,pa vam bo mogoče bolj jasno o čem pišem.Podal bom zadosti informacij,vendar počasi da bo bolj sproti jasno.
Komentarji so lahko tudi kruti,vedno bom na njih odgovoril po strokovni plati - seveda primerno mojemu znanju,saj nisem fizik,ne astronom.
LP.

Uporabniški avatar
sstone
Prispevkov: 180
Pridružen: 30.11.2004 0:05

Odgovor Napisal/-a sstone »

celica napisal/-a:Delam na metodi diagnosticiranja s pomočjo magnetizma,žal,toda ta metoda je najbolj natančna,lahko se izmeri in v končni fazi uporabi tisto kar ste se do sedaj naučili - računati.
Pa brez panike,še manj pa da bi to verjeli,kot sem napisal počakajmo,ker to pa res ne bo jutri.
Ja za razlago bi moral napisati celo knjigo,pa po eni strani nimam časa po drugi pa priznam da sem len za pisanje.Kot vidite sem se tu začel razpisovati in upam da bom vso to pisanje nekoč dokončal v knjigi.Ker ta znanja z metodami izključno zahtevajo disciplino dela in razmišljanja,je temo težko zastopiti iz vašega zornega kota.
Čeprav imate toliko proti magnetizmu bo v bodoče ena glavnih vej,sej v bistvu je že danes,kaj pa lahko naredite brez njega,ali bolj razumljivo - elektromagnetno valovanje - osnova je pa seveda magnetno.
Poglejte vsa moja razmišljnja na forumu,pa vam bo mogoče bolj jasno o čem pišem.Podal bom zadosti informacij,vendar počasi da bo bolj sproti jasno.
Komentarji so lahko tudi kruti,vedno bom na njih odgovoril po strokovni plati - seveda primerno mojemu znanju,saj nisem fizik,ne astronom.
LP.
No pa prosim odgovori po strokovni plati...kako je mogoče da sonce postane planet(elektromagnetizem?)? Ni treba knjig pisat, napišeš samo v par stavkih, mogoče par več stavkih, kako je to mogoče, kako si to zamišljaš; če res razumeš kar govoriš, potem boš sposoben to opisat v nekaj stavkih tako, da boš zajel bistvo zadeve.
Hvala za odgovor!

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

To s planetom me spominja na tole spletno stran: http://www.distinti.com/distinti/index.htm, kjer avtor uničuje cel elektromagnetizem s svojimi teorijami. Vsak pomemben odstavek pa konča, da bo vse zbrano v njegovi knjigi. Se strinjam s sstoneom. Če imamo ideje, moramo znati povedati, kar mislimo, ne pa čakati na branestorm čase, ko bomo pisali knjige.
*Po enem letu pa sem opazil skromen napis:
This site is under renovation: Updates are on hold --- I've gone back to school to get my graduate degree -- thesis will be on New Electromagnetism.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

celica napisal/-a:Podal bom zadosti informacij,vendar počasi da bo bolj sproti jasno.
Če si že pri tem.. že kakšen teden čakam na odgovore v temi Nastanek Uma ... tako počasi ti tudi ni treba podajati informacij.

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 858
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

zdravo
Pri pregledu foruma sem naletel na tole:
ko imaš v roki dva magneta čutiš, ko se odbijata, da je njuno polje oblike poloble. ali je mogoče ustvariti magnet z ploščatim poljem? ali taki magneti že obstajajo?
Zanimivo vprašanje ki pa ni bilo odgovorjeno,bi vidva poskusila odgovoriti na to vprašanje.
Kar se pa tiče sonca pa lepo počasi,nebi bilo slabo ko bi se vključila tudi v druge dele foruma v katerih pišem.predlagam pa da odpremo novo temo:sonce kot nov planet,kajti tu je vprašanje:
kdaj se bo sonce začelo širiti? kdaj se bo spremenilo v super novo?

Uporabniški avatar
sstone
Prispevkov: 180
Pridružen: 30.11.2004 0:05

Odgovor Napisal/-a sstone »

celica napisal/-a:zdravo
Pri pregledu foruma sem naletel na tole:
ko imaš v roki dva magneta čutiš, ko se odbijata, da je njuno polje oblike poloble. ali je mogoče ustvariti magnet z ploščatim poljem? ali taki magneti že obstajajo?
Zanimivo vprašanje ki pa ni bilo odgovorjeno,bi vidva poskusila odgovoriti na to vprašanje.
Kar se pa tiče sonca pa lepo počasi,nebi bilo slabo ko bi se vključila tudi v druge dele foruma v katerih pišem.predlagam pa da odpremo novo temo:sonce kot nov planet,kajti tu je vprašanje:
kdaj se bo sonce začelo širiti? kdaj se bo spremenilo v super novo?
Na vprašanje nebi znal odgovorit, pa to tudi povem(ne bom odgovora objavil v svoji bodoči knjigi), ker se v to nisem (še) spuščal. Vidim pa tudi, da ti nebi vedel glede sonca, vsaj po odgovoru sodeč, o čemu sploh govoriš.
Tema o novem soncu pa se mi ne zdi ravno pametna, no razen, če kdo zna povedat KAJ sploh hoče povedat s tem, ker mi nekateri bi naprej "šlepali" "klasično(e)" verzijo(e), nekdo pa bi spet govoril o novem soncu, o njem pa prazaprav nebi povedal nič oprijemljivega, tako, da, v kolikor misliš da se bo povedalo kaj pametnega in oprijemljivega, temo odpri, samo po prejšnjih odgovorih sodeč bomo odgovore našli v tvoji bodoči knjigi, ki pa je morda ne bomo nikoli dočakali. Tako, da tema o novem soncu ne prinaša nič novega, zgleda.
Ne vem, meni se zdi neumno, da rušiš vse teme nekoga, nimaš prav, ker se bo zgodilo to pa to, ko pa te kdo vpraša zakaj pa tako misliš(in jaz SEM odprt za nove stvari, pa čeprav še tako neumne, če le predlagatelj pove kaj, zakaj, kako) pa nikjer nobenega odgovora. Odgovori v stilu boste zvedeli v knjigi čez ne vem kolk časa mi niso všeč, ker kažejo, da tudi v knjigi ne bo nič, razen govoričenje brez podlage. Tako se meni zdi vse to skupaj.

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 858
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

Po eni strani imate pa prav saj nekaj pišem tu nekaj drugje,tako da ni celote.Se pripravljam da ne bo kot je tu.Ok Lp.

Odgovori