hitrost gravitacije

Posebna in splošna teorija relativnosti
Odgovori
Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: hitrost gravitacije

Odgovor Napisal/-a shrink »

osmoljenileo napisal/-a:Ker me že omenjaš spoštovani quasi naravoslovec - če ti pišeš moj nick smolejleo, bom jaz tvojega shrink!!!!!!!!!!!
Ne, ne, ti boš zame vselej osmoljenileo, tvoj nick pa sem zapisal tako zato, da bo oni šarlatanski spammer vedel, o kom je govora. :lol:
Saj se pridno učiš!
Očitno se ti rad učiš od drugih šarlatanov: svojo lastno kvazivost (beri: hobizem) projeciraš na ostale tako kot recimo Rock. :lol:
Rozman napisal/-a:To vprašanje naslavljam nate - ne glej okrog - nate ki bereš te vrstice. Ali znaš pojasniti že nekaj krat ponovljen paradoks izvora potencialne energije, ali pa si oboževalec cesarjevih novih oblačil.
Paradoks obstaja samo za šarlatane tipa Rozman. :lol:
Prav zanimivo je namreč, kako številni so komentarji na cesarjeva nova oblačila, nobenega pa na temo fizikalne razjasnitve potencialne energije.
Cesarja si ves čas zgolj sam slačil (pa čeprav si si domišljal, da si ga celo skupaj s prof. Rosino), ta pa je ostal oblečen; saj veš: "naiven in površen kiks". :lol:

Rozman
Prispevkov: 1519
Pridružen: 6.10.2005 14:50
Kraj: Tržič
Kontakt:

Re: hitrost gravitacije

Odgovor Napisal/-a Rozman »

Shrink toliko pozna fiziko, da se na področju pojasnjevanja potencialne energije nikakor ne bo spustil v strokovno fizikalno razpravo. Tu je za fiziko preveč spolzek teren. Zakaj?

V članku 'Gravitational potential' ki smo ga v tej temi že obravnavali, je zapisano, The gravitational potential is the potential energy per unit mass. Glede na definicijo gravitacijskega potenciala to pomeni, da je potencialna energije masne enote v neki točki odvisna le od lastnosti gravitacijskega polja. Gravitacijsko polje energije ne more ustvarjati iz česarkoli, ustvarja jo lahko le iz neke, katere koli oblike energije. To pa posledično pomeni, da je gravitacijsko polje oblika energijskega polja.

Ta ugotovitev pa je v protislovju z aktualno definicijo gravitacijskega polja, kjer je gravitacijsko polje definirano kot zakrivljenost prostora.

Seveda ne morem zahtevati, da se kdor koli na forumu spušča v strokovni del te razprave. Naj za sedaj zadošča vprašanje. Samo vprašanje pomeni že pol odgovora, za končni odgovor pa počakajmo, da za to dozori čas.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: hitrost gravitacije

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rozman napisal/-a:Shrink toliko pozna fiziko, da se na področju pojasnjevanja potencialne energije nikakor ne bo spustil v strokovno fizikalno razpravo. Tu je za fiziko preveč spolzek teren. Zakaj?
Hah, tipičen argument teorije zarote s strani šarlatanov tipa Rozman. :lol: S tabo pa sicer ne more biti nikakršne strokovne razprave, ker si laik, ki ga "naivno in površno kiksa", razlog pa je seveda jasen: neizobraženost. In nikakor se ne želiš izobraziti. :lol:
Seveda ne morem zahtevati, da se kdor koli na forumu spušča v strokovni del te razprave.
S tabo pa sicer ne more biti nikakršne strokovne razprave, ker si laik, ki ga "naivno in površno kiksa", razlog pa je seveda jasen: neizobraženost. In nikakor se ne želiš izobraziti (drugič). :lol:
Naj za sedaj zadošča vprašanje. Samo vprašanje pomeni že pol odgovora, za končni odgovor pa počakajmo, da za to dozori čas.
Seveda, šarlatani že poznajo odgovor na vprašanja, ki jih postavljajo:

"Fizika me ignorira. Fizika skuša pomesti neprijetno resnico pod preprogo. Fizika je zarotniška do mojega revolucionarnega spoznanja (ki je seveda "ključno vprašanje" zanjo :lol: ) in bo naredila vse, da se ga ne preveri in da se na vprašanje ne odgovori. Tema, ki sem jo načel, je tabu tema v fiziki in zato ne steče razprava."

Skratka: Argumentum ex coniuratio theoria ad nauseam. :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: hitrost gravitacije

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Z expertom, ki napiše
shrink napisal/-a:Tvoj očitek o mešanju megle s tem, da vzrok za pospešeno gibanje vesolja pripisujem konstanti, je ekvivalenten očitku, da se pospešeno padanje teles pripisuje konstantnemu težnemu pospešku (po Galileju).
je možno diskutirati le o fiziki peskovnika in lego modelčkov. Za kaj več je preveč konstanten. :shock:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: hitrost gravitacije

Odgovor Napisal/-a shrink »

smolejleo napisal/-a:Z expertom, ki napiše
shrink napisal/-a:Tvoj očitek o mešanju megle s tem, da vzrok za pospešeno gibanje vesolja pripisujem konstanti, je ekvivalenten očitku, da se pospešeno padanje teles pripisuje konstantnemu težnemu pospešku (po Galileju).
je možno diskutirati le o fiziki peskovnika in lego modelčkov. Za kaj več je preveč konstanten. :shock:
To ponavljajoče se (sicer tipična značilnost šarlatanov) jokcanje neizobraženega in polpismenega hobista osmoljenegaleota kaže na tipično "nič pika jožef" znanje fizike, ki je bilo že deležno ustrezne replike:

viewtopic.php?p=78500#p78500
:lol:

Rozman
Prispevkov: 1519
Pridružen: 6.10.2005 14:50
Kraj: Tržič
Kontakt:

Re: hitrost gravitacije

Odgovor Napisal/-a Rozman »

  • - Sila teže urine uteži na poti spuščanja uteži opravlja delo – poganja uro.
    - Energija uteži za pogon ure izhaja iz gravitacijskega polja.
    - Po zakonu o ohranitvi energije je posledično gravitacijsko polje oblika energije.
Shrink, pričakujem podobne: kratke in razumljive fizikalne protiargumente. Demagoški odgovori so namreč znak tvoje nekompetentnosti in šibkosti.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: hitrost gravitacije

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rozman napisal/-a:Shrink, pričakujem podobne: kratke in razumljive fizikalne protiargumente. Demagoški odgovori so namreč znak tvoje nekompetentnosti in šibkosti.
"Fizika me ignorira. Fizika skuša pomesti neprijetno resnico pod preprogo. Fizika je zarotniška do mojega revolucionarnega spoznanja (ki je seveda "ključno vprašanje" zanjo :lol: ) in bo naredila vse, da se ga ne preveri in da se na vprašanje ne odgovori. Tema, ki sem jo načel, je tabu tema v fiziki in zato ne steče razprava."

Skratka: Argumentum ex coniuratio theoria ad nauseam. :lol:

Rozman
Prispevkov: 1519
Pridružen: 6.10.2005 14:50
Kraj: Tržič
Kontakt:

Re: hitrost gravitacije

Odgovor Napisal/-a Rozman »

Fizika skuša pomesti neprijetno resnico pod preprogo. Fizika je zarotniška do mojega revolucionarnega spoznanja (ki je seveda "ključno vprašanje" zanjo) in bo naredila vse, da se ga ne preveri in da se na vprašanje ne odgovori.

Shrink, kdorkoli v zgodovini je skušal opozoriti na kaj res novega, posebno če je ob tem dregnil ob kakšna zasidrana stališča, je doživel (npr Tesla, Bruno, Kopernik, …) natanko to kar si zapisal. Ti odzivi mi prigovarjajo k nadaljnjemu iskanju. Seveda pa me mnogo bolj kot dogmatika zanimajo fizikalni argumenti.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: hitrost gravitacije

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rozman napisal/-a:
Fizika skuša pomesti neprijetno resnico pod preprogo. Fizika je zarotniška do mojega revolucionarnega spoznanja (ki je seveda "ključno vprašanje" zanjo) in bo naredila vse, da se ga ne preveri in da se na vprašanje ne odgovori.

Shrink, kdorkoli v zgodovini je skušal opozoriti na kaj res novega, posebno če je ob tem dregnil ob kakšna zasidrana stališča, je doživel (npr Tesla, Bruno, Kopernik, …) natanko to kar si zapisal. Ti odzivi mi prigovarjajo k nadaljnjemu iskanju. Seveda pa me mnogo bolj kot dogmatika zanimajo fizikalni argumenti.
Povzete so bile tvoje paranoične trditve, s katerimi si seveda pridno višaš šarlatanski indeks:
40 points for comparing yourself to Galileo, suggesting that a modern-day Inquisition is hard at work on your case, and so on.

40 points for claiming that the "scientific establishment" is engaged in a "conspiracy" to prevent your work from gaining its well-deserved fame, or suchlike.


:lol:

Rozman
Prispevkov: 1519
Pridružen: 6.10.2005 14:50
Kraj: Tržič
Kontakt:

Re: hitrost gravitacije

Odgovor Napisal/-a Rozman »

Wikipedija pravi o demagogiji:

Demagogija je metoda, ki se jo poslužuje demagog. Vključuje zaničevanje z lažnimi izjavami in napovedmi, s katerimi bi dosegel strah sogovornikov, izzval sovraštvo, pohlep in paranojo.

Mogoče kdo opazi kakšne podobnosti svojih izjav s to definicijo.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: hitrost gravitacije

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rozman napisal/-a:Wikipedija pravi o demagogiji:

Demagogija[/b] je metoda, ki se jo poslužuje demagog. Vključuje zaničevanje z lažnimi izjavami in napovedmi, s katerimi bi dosegel strah sogovornikov, izzval sovraštvo, pohlep in paranojo.
To, da spadaš med tipične šarlatane, ki brez osnove nasprotujejo uradni fiziki, je čista resnica. :lol:
Mogoče kdo opazi kakšne podobnosti svojih izjav s to definicijo.
A si že preštel, koliko točk si si nabral po šarlatanskem indeksu? Če imaš težave s preštevanjem, sporoči: z veseljem ti bom pomagal. :lol:

Rozman
Prispevkov: 1519
Pridružen: 6.10.2005 14:50
Kraj: Tržič
Kontakt:

Re: hitrost gravitacije

Odgovor Napisal/-a Rozman »

Shrink, obupal sem nad tabo, da bi mi lahko pojasnil osnovno dilemo gravitacije:

Energija urine uteži izhaja iz gravitacijskega polja. Po zakonu o ohranitvi energije je posledično gravitacijsko polje oblika energije.

Sem se pa domenil z enim od poznanih fizikov, da greva na Dobrčo. Povedal sem mu temo pogovora, pa je ocenil: 'Debata bo zanimiva'.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: hitrost gravitacije

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rozman napisal/-a:Shrink, obupal sem nad tabo, da bi mi lahko pojasnil osnovno dilemo gravitacije:

Energija urine uteži izhaja iz gravitacijskega polja. Po zakonu o ohranitvi energije je posledično gravitacijsko polje oblika energije.
Osnovno dilemo vidijo samo šarlatani. :lol:
Sem se pa domenil z enim od poznanih fizikov, da greva na Dobrčo. Povedal sem mu temo pogovora, pa je ocenil: 'Debata bo zanimiva'.
Seveda: "S Francijem Rozmanom se večkrat dobiva in nastopam kot dobronameren kritik njegovih zamisli. Mislim, da je potrebno, da se o fiziki pogovarjamo tudi z amaterji in laiki, fiziko rad populariziram."

Ampak ti si brezupen primer laičnega oz. amaterskega šarlatana z megalomanskimi tendencami, zato se utegne spet zgoditi naslednje:

"To pot pa je seveda Rozman napravil površen in naiven "kiks", da me je dal v isti koš. Sem ga opozoril, naj to popravi in me citira kvečjemu kot kritika."

:lol:

roberto11
Prispevkov: 1022
Pridružen: 17.11.2008 9:01
Kraj: Dolenjska

Re: hitrost gravitacije

Odgovor Napisal/-a roberto11 »

Rozman napisal/-a:GJ, sem en nesrečnik. O gravitaciji mi ponavljaš tisto, kar tudi sam lahko kjerkoli preberem. Ne dobim pa smiselnega in enoumnega odgovora na najbolj izstopajoče vprašanje, ali je gravitacija energijsko polje. Še eno mnenje. Pedagog ne ponavlja tistega, kar učenec lahko prebere ampak mu odgovarja na njegova vprašanja. Na Kvarkadabri očitni ni nikogar s pedagoškimi veščinami.
Kolikor mi je uspelo iz teh par komentarjev razbrati, svojo idejo utemeljuješ na tem, da je gravitacija posledica interakcije med masnimi delci. Masa = energija in tako sklepaš, da je gravitacija energijsko polje.
Vendar pa pozabljaš, da je vso vesolje energijsko polje. Zato s to definicijo gravitacije, ne poveš nič. Oziroma sploh ne definiraš gravitacije.

roberto11
Prispevkov: 1022
Pridružen: 17.11.2008 9:01
Kraj: Dolenjska

Re: hitrost gravitacije

Odgovor Napisal/-a roberto11 »

Rozman napisal/-a:Predlagam pa, da se vrnemo na naše osnovno vprašanje, od kod uteži energija.
Da boš to razumel, je treba le kakšno uro razmontirati. :)
Da ne boš delal škode, ti povem, da utež ni le za okras, ampak jo pri mehanskih urah preko mehanizma poganja in daje energijo, navita vzmet.
Utež potem služi kot stabilizator oziroma kot kvarc kristal, ki omogoča stabilno delovanje ure.

Pri elektronskih urah, pa baterija napaja navitje, ki ustvari EM polje in vpliva na nihanje uteži, ki ima v zgornjem delu majhen magnet.

Odgovori