Nadsvetlobna hitrost

Posebna in splošna teorija relativnosti
Nande Ninja
Prispevkov: 219
Pridružen: 3.2.2013 5:52

Re: Nadsvetlobna hitrost

Odgovor Napisal/-a Nande Ninja »

Le kaj naj bi mi tvoji namigi pomagali? Saj nisi napisal nič konkretnega.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Nadsvetlobna hitrost

Odgovor Napisal/-a shrink »

Si že dobil namige, Ninja, samo kaj ko jih "inteligencija" tvojega kalibra ni dojela. :lol: Ravno tako pa očitno ne dojame pomena sintagme "tvojega kalibra", ampak saj ti je bil že dan namig, kaj je temu vzrok: tvoje bralno razumevanje, ki očitno ni v pravi korelaciji z deklariranim IQ. :lol:

Praviš, da imaš še vedno probleme z iskanjem seznama. V čem je sploh problem, Ninja? Morda v tem, da "inteligencija" tvojega kalibra ni opazila, da ga ima pred nosom? Ali morda v tem, da ne zna izluščiti imen iz seznama? Dodaten namig: imena so zapisana s poševno pisavo. :lol:

Glede uglednosti šarlatanov pa se kar pomeni z Vedežem. :lol:

Nande Ninja
Prispevkov: 219
Pridružen: 3.2.2013 5:52

Re: Nadsvetlobna hitrost

Odgovor Napisal/-a Nande Ninja »

Shrink, prepričan sem, da si prvi in edini, ki inteligencijo sploh meri, potem jo pa še celo meriš v kalibrih.

Jaz inteligencije nimam. Imam le inteligenco, zato tega prosim ne mešaj.

Tvojega seznama še vedno nisem našel.

Pa mi link prilepi, zraven pa še kakšen kaliber pusti.

xor
Prispevkov: 40
Pridružen: 21.6.2012 7:28

Re: Nadsvetlobna hitrost

Odgovor Napisal/-a xor »

vesolka napisal/-a:Pozdravljeni.

Teorija relativnosti nas uci, da se ne da potovati z nadsvetlobno hitrostjo, vendar me zanima vase mnenje glede naslednje ideje. Imamo avto v popolnem vakumu, ki potuje z 99,999999...% svetlobne hitrosti. V njem leti super hitra muha s svojo super hitrostjo. Leteti zacne z zadnjih sedezev avtomobila in pospesuje vse do vetrobranskega stekla, ki se nemudoma odpre in muha leti ven. Teorija relativnosti pravi, da se velike hitrosti ne morejo sestevati, vendar me vseeno zanima ali muha zunaj avtomobila leti z nadsvetlobno hitrostjo? Glede na zunanjega opazovalca verjetno ne, vsaj dokler je muha v avtu. Kaj pa zunaj njega, ko je dejansko pred njim, vendar se vedno v vakumu, saj ima ze pridobljene 99,9999999...% svetlobne hitrosti in max svojo, ki skupaj znasa le malo vec kot svetlobna...?

Hvala vsem za odgovore.
Kako pa izgleda let muhe v vakumu?

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: Nadsvetlobna hitrost

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Nande, ne pusti šrinku, da te sprovocira. Namreč on je tukaj varuh svojih pogledov brez pretirane uporabe inteligence in se počuti užaljenega, ker si se pojavil ti, ki imaš dober rezultat pri meritvi IQ.

Nisem še zasledil, da te je že imenoval za šarlatana, kajti ko te bo imenoval, bo to največji kompliment, ki ga boš slišal od njega. Če boš vztrajal , se nam boš pridružil, skupaj pa bomo močnejši. Svobodomiselnost šrink zatira, zato pri njemu nisi dobrodošel.

Kar se tiče IQ-ja - za razprave s šrinkom zadostuje že 89 in manj. Meni pri pogovoru z njim zadostuje slabih 88, kaj več res ni potrebno. Če imaš več, boš trpel pri takih debatah.

Nande Ninja
Prispevkov: 219
Pridružen: 3.2.2013 5:52

Re: Nadsvetlobna hitrost

Odgovor Napisal/-a Nande Ninja »

Ja, vedež, sem vse to že opazil, še hujši se mi zdi pa GJ. On pa res ne ve zakaj je na tem forumu.

Povej, kaj je res kje kakšen seznam, ki ga je omenjal? Jaz sem v bistvu prišel sem le prikazat, opisat svojo teorijo. A si že videl novo temo, ki sem jo odprl? Res me zanima tvoje mnenje. Gre za isto temo, a tukaj je že preveč komentarjev, zato sem raje novo temo odprl, pa je tudi tista že precej polna. viewtopic.php?f=19&t=5142

Ja, nekateri so me že poimenovali za šarlatana, pa sem jim tudi razložil, da to niti ni nič tako slabega po mojem mnenju. Saj nisem posebno izobražen, le IQ imam visok, veliko osnov fizike mi manjka in če mi nekdo napiše jfdghsjsjfh+djfghdjuskld=fhjsdjsk jaz nimam pojma o čem govori :)

Imam pa ideje in jih rad predstavim.

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: Nadsvetlobna hitrost

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Šrink ti bo najverjetneje pljuval po ideji, zato te vnaprej vzpodbujam, da bodi hraber in se mu upri z vso silo. To dela ta forum toliko bolj privlačen za branje in sodelovanje.

Željni smo novih idej. Kar je znanega, nas učijo v šolah, kar ni znanega zvemo tukaj.

Nande Ninja
Prispevkov: 219
Pridružen: 3.2.2013 5:52

Re: Nadsvetlobna hitrost

Odgovor Napisal/-a Nande Ninja »

Ravno tako mislim jaz Vedež, kar je znanega smo se učili v šoli. Vem, da bodo pljuvali po ideji vsi, ki jo ne razumejo. Aniviller je vsaj korekten in mi poskuša razložiti, zakaj nimam prav, ostali me pa samo žalijo. Pa, saj je tudi to zabavno, v bistvu mi je prav smešno, koliko slabih argumentov so mi nekateri podali in mislijo, da so me osramotili, medtem, ko so po večini le potrdili moje trditve, ali pa izpodkopali svoje. Nekateri so res smešni, še posebej Motore, Shrink me pa ne skrbi posebno, (da ne bo pomote, ne skrbi me niti Motore) ker res vidim, da ima IQ nizek, ali se pa samo dela tako.

Si si pogledal link? Nova tema je odprta, kjer sem svojo idejo predstavil, pa je še niso popolnoma podprli s svojimi komentarji, le nekateri pišejo, da bi to bilo mogoče ČE, pa ČE, pa ČE...

Jaz sem pa kar dobro pojasnil svoj poskus/idejo, kako bi svetlobo prehitel kar 500X.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Nadsvetlobna hitrost

Odgovor Napisal/-a Roman »

Vedež napisal/-a:Željni smo novih idej.
Tudi, če so povsem zgrešene?
Kar je znanega, nas učijo v šolah, kar ni znanega zvemo tukaj.
Marsikaj znanega se v šoli nisi naučil. In kar izveš tu, je znano, če seveda zanemarimo _šarlatane.

Nande Ninja
Prispevkov: 219
Pridružen: 3.2.2013 5:52

Re: Nadsvetlobna hitrost

Odgovor Napisal/-a Nande Ninja »

Roman napisal/-a:Marsikaj znanega se v šoli nisi naučil. In kar izveš tu, je znano, če seveda zanemarimo _šarlatane.
Le kako ti veš, kaj se je Vedež naučil v šoli, da o tem pišeš?

Poleg tega, pa razloži, zakaj bi ti zanemaril sarlatane? Kaj sarlatan ne more imeti dobre ideje?

Seveda je nekaj povsem drugega, če ti ideje ne razumeš, ne moreš pa zato reči, da ni dobra, ali pa da ne drži.

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: Nadsvetlobna hitrost

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Roman, ne obsojaj drugih po svojih napakah. Vedno se lahko vpišeš v večerno šolo za odrasle.

Kljub vsemu Nande ni tipičen šarlatan, saj bi rad dobil le pojasnila za svoje ideje. Jih ne vsiljuje, temveč jih odkrito deli in upošteva konstruktivna mnenja.

BTW: Je trditev, da planeti v osončju potujejo v spirali, pravilna ali ne?

Nande Ninja
Prispevkov: 219
Pridružen: 3.2.2013 5:52

Re: Nadsvetlobna hitrost

Odgovor Napisal/-a Nande Ninja »

Vedež napisal/-a:
BTW: Je trditev, da planeti v osončju potujejo v spirali, pravilna ali ne?
Kako si to mislil, "v spirali". Planeti krožijo in se vrtijo a ne? Delno imaš prav, vsaj tako napovedujejo znanstveniki, naj bi res krožili okrog sonca. Vendar nisem prepričan ali se zemlja in ostali planeti res približujejo soncu, ali se sonce veča. Mislim, da se sonce spreminja, med drugim tudi veča. Če se pa zemlja približuje soncu, pa ne vem. Napovedano je da se bosta sonce in zemlja čez miljarde let srečala. Toliko verjetno sonce ne bo zraslo, zato imaš ti o lijaku in spirali verjetno prav.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Nadsvetlobna hitrost

Odgovor Napisal/-a shrink »

Nande Ninja napisal/-a:Shrink, prepričan sem, da si prvi in edini, ki inteligencijo sploh meri, potem jo pa še celo meriš v kalibrih.
Spet dokaz, da tvoje bralno razumevanje ni v korelaciji s tvojim deklariranim IQ (t.j. kalibrom tvoje "inteligencije").
Jaz inteligencije nimam. Imam le inteligenco, zato tega prosim ne mešaj.
Spet tvoje siromašno bralno razumevanje na delu. :lol: Še en namig: povprašaj pri naših nekdanjih južnih bratih.
Tvojega seznama še vedno nisem našel.
Še malo napenjaj "inteligencijo". :lol:
Pa mi link prilepi, zraven pa še kakšen kaliber pusti.
Bo ja "inteligencija" tvojega kalibra sama znala poiskati post s seznamom. Ja, na njem so sami pravi šarlatanski kalibri. :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Nadsvetlobna hitrost

Odgovor Napisal/-a shrink »

(ne)Ved(n)ež napisal/-a:Nande, ne pusti šrinku, da te sprovocira. Namreč on je tukaj varuh svojih pogledov brez pretirane uporabe inteligence in se počuti užaljenega, ker si se pojavil ti, ki imaš dober rezultat pri meritvi IQ.
Ni potrebno biti pretirano inteligenten; dovolj je biti razgledan, da se ugotovi, da (ne)Ved(n)ež in njemu podobni spadajo v šarlatansko kasto. Slika
(ne)Ved(n)ež napisal/-a:Nisem še zasledil, da te je že imenoval za šarlatana, kajti ko te bo imenoval, bo to največji kompliment, ki ga boš slišal od njega.
Uuuuu, (ne)Ved(n)ež, to pa pomeni 1:0 za Nandeja: on je namreč takoj ugotovil, kam spada. Priporočam, da si Nandeja izbereš za učitelja, kajti njegova "inteligencija" je očitno večjega kalibra od tvoje. Slika
(ne)Ved(n)ež napisal/-a:Če boš vztrajal , se nam boš pridružil, skupaj pa bomo močnejši.
Oh, yeah, uncle (ne)Ved(n)ež wants you! Slika
(ne)Ved(n)ež napisal/-a:Svobodomiselnost šrink zatira, zato pri njemu nisi dobrodošel.
Absolutno: svobodomiselnost (po nevedneževem mnenju) = šarlatanstvo. In jasno je, da je treba šarlatanstvo na tem forumu zatirati v kali. Slika
(ne)Ved(n)ež napisal/-a:Kar se tiče IQ-ja - za razprave s šrinkom zadostuje že 89 in manj.
Ni potrebno biti pretirano inteligenten; dovolj je biti razgledan, da se ugotovi, da (ne)Ved(n)ež in njemu podobni spadajo v šarlatansko kasto (drugič). Slika
(ne)Ved(n)ež napisal/-a:Meni pri pogovoru z njim zadostuje slabih 88, kaj več res ni potrebno.
No, zaupaj nam, koliko ga potrebuješ, ko "onaniraš" o igri, koncih sveta in Nibiruju? Slika
(ne)Ved(n)ež napisal/-a:Če imaš več, boš trpel pri takih debatah.
Seveda bo: ko bo "onaniral", kot to počneš sam, bo deležen takšne šibe, kot si jo sam. Slika
(ne)Ved(n)ež napisal/-a:Šrink ti bo najverjetneje pljuval po ideji, zato te vnaprej vzpodbujam, da bodi hraber in se mu upri z vso silo. To dela ta forum toliko bolj privlačen za branje in sodelovanje.
Jasno: mazohisti pač uživajo, če se jih šiba. Slika
(ne)Ved(n)ež napisal/-a:Željni smo novih idej. Kar je znanega, nas učijo v šolah, kar ni znanega zvemo tukaj.
Šarlatani so željni šarlatanskih idej, ker znanih idej pač z "inteligencijo" svojega kalibra niso zmožni dojeti. Slika

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Nadsvetlobna hitrost

Odgovor Napisal/-a shrink »

Nande Ninja napisal/-a:Nekateri so res smešni, še posebej Motore, Shrink me pa ne skrbi posebno, (da ne bo pomote, ne skrbi me niti Motore) ker res vidim, da ima IQ nizek, ali se pa samo dela tako.
Če bi "inteligencija" tvojega kalibra dojela, kaj je na tem forumu res smešno, bi jo začelo skrbeti. :lol:

Odgovori