Teorija, ki bi poenotila gravitacijsko in e.m. polje

Posebna in splošna teorija relativnosti
Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Teorija, ki bi poenotila gravitacijsko in e.m. polje

Odgovor Napisal/-a shrink »

fogl napisal/-a:
shrink napisal/-a:Po STR je gravitacija kar ukrivljen prostor-čas: masivna telesa ga ukrivljajo, kar si razlagamo kot gravitacijo.
A potem je ta teorija samo drugačna interpretacija gravitacije? Meni se zdi povsem enako, če rečemo da gravitacija ukrivi prostor v katerem svetloba potuje naravnost, ali pa da gravitacija deluje na svetlobo in ta zaradi tega "zavije". Zakaj je sploh potrebna taka interpretacija, je mar kaj boljša?
Prostor-čas ukrivlja masa/energija, kar se kaže kot gravitacija.

Uporabniški avatar
fogl
Prispevkov: 546
Pridružen: 7.11.2004 20:25
Kraj: Radovljica

Re: Teorija, ki bi poenotila gravitacijsko in e.m. polje

Odgovor Napisal/-a fogl »

Sedaj si še enkrat isto povedal... masa ukrivlja prostor, kar se kaže (oz. interpretira) kot gravitacija. Ne vidim odgovora na moje vprašanje.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Teorija, ki bi poenotila gravitacijsko in e.m. polje

Odgovor Napisal/-a shrink »

fogl napisal/-a:Sedaj si še enkrat isto povedal... masa ukrivlja prostor, kar se kaže (oz. interpretira) kot gravitacija. Ne vidim odgovora na moje vprašanje.
Ja, sem ponovil, ker STR gravitacijo tretira ravno na tak način. Gravitacija je po STR pač lastnost prostor-časa.

Uporabniški avatar
fogl
Prispevkov: 546
Pridružen: 7.11.2004 20:25
Kraj: Radovljica

Re: Teorija, ki bi poenotila gravitacijsko in e.m. polje

Odgovor Napisal/-a fogl »

Saj to... v čem je potem smisel tega, če je to samo druga interpretacija iste stvari. BTW, pa ne poznam STR :)

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Teorija, ki bi poenotila gravitacijsko in e.m. polje

Odgovor Napisal/-a shrink »

fogl napisal/-a:Saj to... v čem je potem smisel tega, če je to samo druga interpretacija iste stvari. BTW, pa ne poznam STR :)
Ja, pa ni: iz formulacije STR je možna samo ena "interpretacija", da je gravitacija vpeta v sam prostor-čas.

Odgovori