Je svetlobna hitrost res največja?

Posebna in splošna teorija relativnosti
Odgovori
Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: Je svetlobna hitrost res največja?

Odgovor Napisal/-a GJ »

Nande Ninja napisal/-a:Pisal mi je GJ
Kdaj sem ti pisal?
Ljubček golobček moj?
Morda v sanjah... :lol:
Nande Ninja napisal/-a: in trdi, da imaš IQ 160+. Je to res?
To pa sem omenil v tem postu, ja preberi si ga še enkrat!
Nande Ninja napisal/-a:Nikakor tega ne verjamem.
Kaj pa sedaj?
Najbolje, da greš v jok in stok pa na drevo, kamor spadaš in nikoli več dol. :lol:
Nande Ninja napisal/-a: Saj ne trdim, da imaš IQ nizek, vidim, da si zelo izobražen, vendar IQ 160+? Res malo verjetno. Mnenja sem, da je Rozman precej pametnejši, čeprav ga tudi jaz povsem ne razumem.
Res je z Rozmanom sta si zelo blizu, morda celo v žlahti, ker imaš šarlatansko kri... :lol:
Morda pa je pred 28 leti hodil po vaših koncih... :mrgreen:

Lep večer še naprej...

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Je svetlobna hitrost res največja?

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

He he...

Nande Ninja
Prispevkov: 219
Pridružen: 3.2.2013 5:52

Re: Je svetlobna hitrost res največja?

Odgovor Napisal/-a Nande Ninja »

GJ napisal/-a:
Ljubček golobček moj Najbolje, da greš v jok in stok pa na drevo, kamor spadaš in nikoli več dol. :lol:
A tukaj vidiš kaj sem naredil GJ. Podobno izgleda ko ti citiraš moje stavke oziroma le dele teh stavkov. Res klobasaš same traparije.

Nande Ninja
Prispevkov: 219
Pridružen: 3.2.2013 5:52

Re: Je svetlobna hitrost res največja?

Odgovor Napisal/-a Nande Ninja »

Tako, nekateri so mi res pokvarili moj dober pogled na fiziko in me tukaj bolj ali manj le zmerjali.

Vsi ostali, ki vas pa mogoče res zanima ta tema, torej hitrost, si pa lahko nekaj preberete v knjigi, ki sem jo napisal. Knjiga vsebuje matematiko, fiziko, splošno inteligenco in modrost. Če vas zanima moje videnje vesolja, vam želim prijetno branje.

http://www.elektronske-knjige.si/knjiga ... ancic.html

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Je svetlobna hitrost res največja?

Odgovor Napisal/-a vojko »

Nande Ninja napisal/-a:Tako, nekateri so mi res pokvarili moj dober pogled na fiziko in me tukaj bolj ali manj le zmerjali.

Vsi ostali, ki vas pa mogoče res zanima ta tema, torej hitrost, si pa lahko nekaj preberete v knjigi, ki sem jo napisal. Knjiga vsebuje matematiko, fiziko, splošno inteligenco in modrost. Če vas zanima moje videnje vesolja, vam želim prijetno branje.

http://www.elektronske-knjige.si/knjiga ... ancic.html
Kako postati genij? Ti si se očitno že rodil kot genij... :lol:

Nande Ninja
Prispevkov: 219
Pridružen: 3.2.2013 5:52

Re: Je svetlobna hitrost res največja?

Odgovor Napisal/-a Nande Ninja »

Vojko, predlagam ti, da knjigo raje prebereš in me ne obsojaš in se ne norčuješ preden si videl vsebino.

Mogoče ti bo pa všeč.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Je svetlobna hitrost res največja?

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Torej si navodila, kako postati genij, napisal v enem mesecu in dveh tednih?

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Je svetlobna hitrost res največja?

Odgovor Napisal/-a Roman »

Koliko časa od tega je porabil, da je postal genij?

Nande Ninja
Prispevkov: 219
Pridružen: 3.2.2013 5:52

Re: Je svetlobna hitrost res največja?

Odgovor Napisal/-a Nande Ninja »

ZdravaPamet napisal/-a:Torej si navodila, kako postati genij, napisal v enem mesecu in dveh tednih?
ZdravaPamet, če knjige še nisi prebral, je nikar ne opisuj. Napisal si, da sem napisal navodila, kako postati genij. Nikjer ne piše, da so v knjigi navodila, kako bi postali genij. Takšen je samo naslov. Sicer sem vedle, da bo veliko ljudi pomislilo na to kar si ti, vendar knjiga ni ravno to kar pove naslov.

Jaz dam lahko naslov knjige: moj računalnik; pišem pa knjigo o televiziji. Na koncu knjige pa razkrijem, da ko gledam televizijo, takrat računalnik v moji glavi shranjuje slike in jih obdeluje :)

A razumeš? Naslov ne pove vsega.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Je svetlobna hitrost res največja?

Odgovor Napisal/-a vojko »

Nande Ninja napisal/-a:Vojko, predlagam ti, da knjigo raje prebereš in me ne obsojaš in se ne norčuješ preden si videl vsebino.

Mogoče ti bo pa všeč.
Sem malo prelistal. Oprosti, Nande, ampak moraš pa imeti jajca, da si s tvojo izobrazbo (v tvojem curriculumu je navedeno, da si po poklicu zidar) upaš napisati kakršnokoli knjigo, kaj šele znanstveno! Mislim, da to tvoje početje meji na megalomanijo in bolno pretencioznost.

Sam zase si domišljam, da kot laik nekaj malega vem o fiziki in sploh o naravoslovju, pa mi v najbolj vročičnih sanjah ne bi padlo na um, da bi se lotil pisati knjige z izvirnimi (shrink bi rekel 'instant') fizikalnimi teorijami. Namesto tega pohlevno in skromno sprašujem (tudi na tem forumu!) ljudi, ki nekaj vedo o tem in cenim njihove odgovore. Jaz vsaj vem, da nič ne vem; msilim pa, da ti še nisi v tej fazi... :lol:

Zelo simptomatičen je tale odlomek iz tvoje samoreklame za knjigo:

Vse ideje so njegove lastne in je resnično njihov avtor. Kaj se skriva pa v knjigi, je pa precej norčevanja, vendar je pisatelj prepričan, da ne bo vsak razumel njegovega humorja. Je tudi nekaj koristnih dejstev in teorij, še posebno na področju fizike in matematike. Nekaj matematičnih idej, ki jih pisatelj predstavi, jih je želel predstaviti že v osnovni Takrat je bil zelo jezen šoli svojim učiteljem vendar ga niso poslušali in razumeli. zaradi tega, ker je bil pač otrok in mu ni nihče verjel, ali potrdil, da ima mogoče prav. Zdaj ko je pa dovolj star, da sam sprejema svoje odločitve se je pa odločil te teorije predstaviti v knjigi in je prepričan, da jih bo kdo razumel in mogoče kakšen profesor matematike ali fizike tudi podprl." :shock: :(

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Je svetlobna hitrost res največja?

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Takšen je samo naslov. Sicer sem vedle, da bo veliko ljudi pomislilo na to kar si ti, vendar knjiga ni ravno to kar pove naslov.
In zakaj bi kdo bral knjigo, ki ima tak naslov? Očitno se še avtor ni znal odločiti.
Nande Ninja napisal/-a:Mislim, da to tvoje početje meji na megalomanijo in bolno pretencioznost.
Aha. Oprosti mi, ampak ta hip ne vidim slabega v tem.
Nande Ninja napisal/-a:Jaz dam lahko naslov knjige: moj računalnik; pišem pa knjigo o televiziji. Na koncu knjige pa razkrijem, da ko gledam televizijo, takrat računalnik v moji glavi shranjuje slike in jih obdeluje :)

A razumeš? Naslov ne pove vsega.
Ja razumem. Naslov ne pove vsega. Recimo to, da je avtor tako rekoč prostozidar.

Nande Ninja
Prispevkov: 219
Pridružen: 3.2.2013 5:52

Re: Je svetlobna hitrost res največja?

Odgovor Napisal/-a Nande Ninja »

ZdravaPamet, kaj ti počneš s citati?

Ta stavek: Mislim, da to tvoje početje meji na megalomanijo in bolno pretencioznost.

Izgleda, kot da si citiral mene, a to je napisal vojko. Prosim, da če citiraš mene, ne vstavljaš stavkov, ki so jih napisali drugi.

Še enkrat si kar sam poglej koga si citiral.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Je svetlobna hitrost res največja?

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Pa res, Nande Ninja. Se ti oproščam. Imena sem narobe napisal.

Odgovori