Je svetlobna hitrost res največja?

Posebna in splošna teorija relativnosti
Odgovori
Nande Ninja
Prispevkov: 219
Pridružen: 3.2.2013 5:52

Re: Je svetlobna hitrost res največja?

Odgovor Napisal/-a Nande Ninja »

Roman, kako lahko rečeš, da ima moj dokaz napako, saj ga še videl nisi.

Ja, to razdaljo lahko prepotujemo tako hitro samo v moji teoriji, ravno zato pa je ta teorija tako pomembna in zagotovo si zaslužim nobelovo nagrado.

Kaj je to Amrit? Ko sem vtipkal na google nisem našel nič konkretnega.

Res me zanima kam naj se obrnem, da to teorijo dokažem, ker je v bistvu tako preprosta, da bo cel svet postalo sram, da je ni že kdo prej "iznašel".
Razumel jo bo vska kmet, ne rabi biti fizik, matematik ali pa kaj podobnega. Le prisluhniti bo moral in razumel bo mojo teorijo prej kot v petih minutah.

Uporabniški avatar
Aniviller
Prispevkov: 7263
Pridružen: 15.11.2004 18:16

Re: Je svetlobna hitrost res največja?

Odgovor Napisal/-a Aniviller »

No, napacne teorije nikakor ne bos dokazal. Zakaj izumljas napacne stvari, ce so pravilne ze znane? Ce obstojece teorije ne razumes, se ne pomeni, da si moras izmislit novo. Ce se tvoja "teorija" (ne vem kaksna je) v cimerkoli ne ujema z nestetimi eksperimenti in potrditvami teorije relativnosti, je avtomatsko narobe.

Motore
Prispevkov: 1107
Pridružen: 9.9.2009 23:28

Re: Je svetlobna hitrost res največja?

Odgovor Napisal/-a Motore »

Sumim na Animosa v novi preobleki.
Glede na to, da tvoja "teorija" verjetno ne bo priznana v znanstveni skupnosti, jo lahko brez skrbi predstaviš tukaj. Lahko ti zagotovim, da je ne bo nobeden ukradel ali karkoli. Če boš dovolj srečen lahko dubiš tudi kakšne nasvete od nekaterih, ki se na fiziko zelo dobro spoznajo (tipi ala Rozman, amrit, ... avtomatsko odpadejo).

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Je svetlobna hitrost res največja?

Odgovor Napisal/-a Roman »

Nande Ninja napisal/-a:Roman, kako lahko rečeš, da ima moj dokaz napako, saj ga še videl nisi.
Povedal si, kaj naj bi dokazal. To povsem zadošča.

zbe
Prispevkov: 49
Pridružen: 14.12.2008 11:13

Re: Je svetlobna hitrost res največja?

Odgovor Napisal/-a zbe »

Nande Ninja napisal/-a: Ja, to razdaljo lahko prepotujemo tako hitro samo v moji teoriji, [...]
Ob dovolj velikem pospesku lahko v 1 sekundi prepotujes poljubno razdaljo, pa vendar se vseeno potujes pocasneje od svetlobne hitrosti.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Je svetlobna hitrost res največja?

Odgovor Napisal/-a Roman »

Pa tudi pospešek ne more biti dovolj velik.

zbe
Prispevkov: 49
Pridružen: 14.12.2008 11:13

Re: Je svetlobna hitrost res največja?

Odgovor Napisal/-a zbe »

Roman napisal/-a:Pa tudi pospešek ne more biti dovolj velik.
Zakaj ne? Teoreticno je lahko poljubno velik.

Uporabniški avatar
Aniviller
Prispevkov: 7263
Pridružen: 15.11.2004 18:16

Re: Je svetlobna hitrost res največja?

Odgovor Napisal/-a Aniviller »

Zanimivo, vsi govorite o pospesku in casu, nihce pa ne pove, ali misli cas za opazovalca ali za tistega ki potuje...

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Je svetlobna hitrost res največja?

Odgovor Napisal/-a Roman »

zbe napisal/-a:
Roman napisal/-a:Pa tudi pospešek ne more biti dovolj velik.
Zakaj ne?
Ker s hitrostjo narašča masa.
Teoreticno je lahko poljubno velik.
Če naj bo teorija skladna z resničnostjo, že ne.

zbe
Prispevkov: 49
Pridružen: 14.12.2008 11:13

Re: Je svetlobna hitrost res največja?

Odgovor Napisal/-a zbe »

Govora je seveda o perspektivi tistega, ki potuje. Vsaj iz moje strani. Ce pa Nande Ninja misli, da lahko iz Zemlje opazujemo nekoga, ki bo prepotoval pot Sonce -> Zemlja v 1 sekundi, bi pa rad slisal njegovo "teorijo".=)

zbe
Prispevkov: 49
Pridružen: 14.12.2008 11:13

Re: Je svetlobna hitrost res največja?

Odgovor Napisal/-a zbe »

Roman, iz perspektive potujocega je masa vedno enaka, saj je pri miru. Pa tudi sicer je razlaga, da se pri relativisticnih hitrostih povecuje masa, ze zastarela.
Tako da lahko pospesuje poljubno casa s poljubnim pospeskom - dano, da ima super tehnologijo.=)

Vse kar hocem povedati je le, da PTR tega nikjer ne prepoveduje.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Je svetlobna hitrost res največja?

Odgovor Napisal/-a Roman »

zbe napisal/-a:Pa tudi sicer je razlaga, da se pri relativisticnih hitrostih povecuje masa, ze zastarela.
Tudi Newtonovi zakoni so zastareli, pa so zato že napačni?
Vse kar hocem povedati je le, da PTR tega nikjer ne prepoveduje.
Pač, telesa ni mogoče pospešiti do svetlobne hitrosti.

zbe
Prispevkov: 49
Pridružen: 14.12.2008 11:13

Re: Je svetlobna hitrost res največja?

Odgovor Napisal/-a zbe »

Roman napisal/-a:Tudi Newtonovi zakoni so zastareli, pa so zato že napačni?
Mesas hruske in klobase. Meni se niti ne zdijo zastareli.
Pač, telesa ni mogoče pospešiti do svetlobne hitrosti.
Tega nikjer ne trdim - ravno nasprotno, kar je razvidno iz mojega prvega post-a v tej temi. Tako da niti ne vem v cem je nestrinjanje. Bolj me zanima odgovor Nande Ninje.=)

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: Je svetlobna hitrost res največja?

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Roman napisal/-a:Pač, telesa (ljudem zaenkrat še) ni mogoče pospešiti do svetlobne hitrosti.
To je le Romanovo mnenje in pošteno bi bilo od njega, da to tudi pove.

Kar pa ne pomeni, da kdo drug tega ne zna, le da skriva pred javnostjo oziroma človeštvu. To je moje mnenje.

Praktični primer:

When Stephen Hawking guest starred on the Star Trek: The Next Generation episode "Descent", he was taken on a guided tour of the set. Pausing in front of the warp core set piece, he remarked, "I'm working on that".

Alcubierrov pogon bo kmalu dosegljiv. Upam, da bodo tudi v Cernu našli kaj uporabnega. Nenazadnje so ga zato zgradili.

http://en.wikipedia.org/wiki/Alcubierre_drive
http://en.wikipedia.org/wiki/Faster-than-light
http://en.wikipedia.org/wiki/Warp_drive

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: Je svetlobna hitrost res največja?

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Alcubierrov pogon bi lahko bil kmalu dosegljiv. Upam, da bodo tudi v Cernu našli kaj uporabnega. Nenazadnje so ga zato zgradili. Vendar jim bodo sile, ki upravljajo z zaporom to elegantno in za tamkaj zaposlene ter javnost, na lep način preprečile. In tako ne bo ostalo nič več kot le sci-fi teorije.

Bolj odprto ostaja vprašanje: Zakaj človeštvu ni dosegljiv pogon za premagovanje svetlobne hitrosti?

Odgovor: Ker še ne smemo na pot! Nismo še dovolj zreli. Vojna zvezd bi postala realna grožnja, tega pa Zveza ne dovoli.

Dobrodošel v zaporu imenovanem Planet Zemlja, ki ga s svojim pokvarjenim umom ne smeš zapustiti!

Odgovori