Je svetlobna hitrost res največja?

Posebna in splošna teorija relativnosti
Odgovori
Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Je svetlobna hitrost res največja?

Odgovor Napisal/-a Roman »

Vedež napisal/-a:
Roman napisal/-a:Pač, telesa (ljudem zaenkrat še) ni mogoče pospešiti do svetlobne hitrosti.
To je le Romanovo mnenje in pošteno bi bilo od njega, da to tudi pove.
Pošteno od tebe bi pa bilo, če bi priznal, da to ni le moje mnenje. Navsezadnje samo povzemam po drugih.
Alcubierrov pogon bo kmalu dosegljiv. Upam, da bodo tudi v Cernu našli kaj uporabnega. Nenazadnje so ga zato zgradili.
Še dobro, da si navedel povezave. Wikipedia je poučna, si jo bral? Mislim, da od tam ne moreš črpati snovi za svoj optimizem.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Je svetlobna hitrost res največja?

Odgovor Napisal/-a vojko »

Vedež je napisal:
Alcubierrov pogon bo kmalu dosegljiv.
Ja, morda že pojutrišnjem, bolj verjetno pa »malo morgen«. :lol: Samo še nekaj "malenkosti manjka". Med drugim izdelava eksotične materije, ki jo potrebujemo zaradi negativne energije. Delci takšne eksotične energije bi imeli negativno (!) maso, kršili bi fizikalne zakone, ki jih poznamo. Za izlet preko galaksije s skromnim vesoljskim čolničkom bi potrebovali od »skromnih« 10*64 kg mase/energije (To je več, kot znaša ocenjena masa vesolja!) pa do »bagatelnih« treh Sončevih mas..

Vse to seveda leži za vogalom, čeprav edina veljavna teorija o svetu (standardni model) o tem ne ve nič…

Kakorkoli: »Alcubierrov pogon bo kmalu dosegljiv«… :lol:

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: Je svetlobna hitrost res največja?

Odgovor Napisal/-a GJ »

Vedež napisal/-a:Dobrodošel v zaporu imenovanem Planet Zemlja, ki ga s svojim pokvarjenim umom ne smeš zapustiti!
Če nimaš nič proti te izstrelimo z Zemlje kar s topom, jaz častim... :mrgreen:
Seveda se boš moral prej podpisati, da na lastno odgovornost, vendar dvomim, da bo to dovolj, ker nisi razsoden! :lol:

Lep dan...

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: Je svetlobna hitrost res največja?

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Jasno Vojko, ti govoriš le tisto kar veš in ne pustiš, da obstaja še kakšna druga rešitev, ki jo tvoj um ne obvlada.

To je isto kot so inkvizitorji trdili, da je Zemlja glavna v vesolju in druga opcija ne obstaja.

Prepričan sem, da obstaja možnost potovanja s hitrostjo večjo od svetlobne, vendar te ta trenutek tvoje fizikalne rešitve omejujejo. Drugo znanje ti ni dosegljivo. Pojdi 600 let nazaj in povej takratnim znanstvenikom, da bo leta 2012 naš robot kopal po Marsu. Hitro te bodo sežgali. Danes je to realnost, jutri bo realnost warp.

Še Hawking ni tako prepričan, da vse ve, kot so nekateri na tem forumu. Čudno. :roll:

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Je svetlobna hitrost res največja?

Odgovor Napisal/-a Roman »

Vedež napisal/-a:ti govoriš le tisto kar veš
Kar je veliko bolj pošteno, kot pa govoriti nekaj, česar ne veš, in trditi, da je (ali bo) to gotovo resnično.
in ne pustiš, da obstaja še kakšna druga rešitev, ki jo tvoj um ne obvlada.
Sploh ni problem njegovega (ali kogarkoli) uma, problem je nesprejemanje izidov poskusov, ki so nedvoumni.
To je isto kot so inkvizitorji trdili, da je Zemlja glavna v vesolju in druga opcija ne obstaja.
S to razliko, da tega niso (in niti niso hoteli) tega preveriti v naravi.
Prepričan sem, da obstaja možnost potovanja s hitrostjo večjo od svetlobne
Prepričan si tudi, da obstaja kozmična inteligenca.
vendar te ta trenutek tvoje fizikalne rešitve omejujejo
Popolnoma zgrešeno, in s tvoje strani tudi prevzetno.
Drugo znanje ti ni dosegljivo.
Tudi tebi ne.
Še Hawking ni tako prepričan, da vse ve, kot so nekateri na tem forumu. Čudno.
Pometaj (no, kidaj sneg) pred svojim pragom.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Je svetlobna hitrost res največja?

Odgovor Napisal/-a shrink »

GJ napisal/-a:
Vedež napisal/-a:Dobrodošel v zaporu imenovanem Planet Zemlja, ki ga s svojim pokvarjenim umom ne smeš zapustiti!
Če nimaš nič proti te izstrelimo z Zemlje kar s topom, jaz častim... :mrgreen:
Ni potrebe: E.T. Vesoljček, t.j. Nibiru, bo (bojda) kmalu pobral nevedneže z ustreznim umom. :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Je svetlobna hitrost res največja?

Odgovor Napisal/-a vojko »

Vedež je napisal:
Jasno Vojko, ti govoriš le tisto kar veš in ne pustiš, da obstaja še kakšna druga rešitev, ki jo tvoj um ne obvlada.
Prvi del povedi drži, drugi ne.
To je isto kot so inkvizitorji trdili, da je Zemlja glavna v vesolju in druga opcija ne obstaja.
Poslušaj, jaz sem se spotaknil ob tvojo (nevzdržno) trditev: Alcubierrov pogon bo kmalu dosegljiv. Četudi tvoj »kmalu« raztegnemo na desetletja in stoletja, se stvar ne izide. Očitno nimaš predstave o strašljivih energetskih zahtevah, da ne govorim o tehnološki in finančni plati takšnega astroinženirskega podviga! To je naloga za civilizacijo tipa II ali celo III po Kardaševu!

Vse ob (za zadaj še nedokazani!) predpostavki, da je takšen pogon sploh fizikalno mogoč!
Prepričan sem, da obstaja možnost potovanja s hitrostjo večjo od svetlobne, vendar te ta trenutek tvoje fizikalne rešitve omejujejo. Drugo znanje ti ni dosegljivo. Pojdi 600 let nazaj in povej takratnim znanstvenikom, da bo leta 2012 naš robot kopal po Marsu. Hitro te bodo sežgali. Danes je to realnost, jutri bo realnost warp.
Jaz pa »sem prepričan«, da obstajajo angeli in pekel. :lol: Obe najini trditvi spadata v isto kategorijo: sta nedokazljivi. Trenutno vse kar vemo o fiziki prepoveduje nadsvetlobno komunikacijo, kaj šele potovanja skozi prostor. O Alcubierrovem pogonu sem že povedal, da tudi ta trenutno spada v fantastiko (namenoma sem izpustil »znanstveno«).
Še Hawking ni tako prepričan, da vse ve, kot so nekateri na tem forumu. Čudno.
Hawking nikoli ni bil »prepričan, da vse ve«; kaj tako bebastega lahko misli le kakšen religiozni spranec, ne pa resen znanstvenik, kot je Hawking. Znanstveniki njegovega profila se raje držijo tiste znane Aristotelove: vem samo to, da nič ne vem… :lol:

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: Je svetlobna hitrost res največja?

Odgovor Napisal/-a Vedež »

shrink napisal/-a:Ni potrebe: E.T. Vesoljček, t.j. Nibiru, bo (bojda) kmalu pobral nevedneže z ustreznim umom. :lol:
Eureka, poglejte dragi bralci izjavo veleuma. Kaj pametnejšega itak še nisem slišal ali bral od njega. Amritu po inteligenci in ustvarjalnosti ne seže niti do kolen.

Ha ha ha ali po njegovo :lol: :lol: :lol:

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Je svetlobna hitrost res največja?

Odgovor Napisal/-a problemi »

vojko napisal/-a:tiste znane Aristotelove: vem samo to, da nič ne vem… :lol:
:?:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Je svetlobna hitrost res največja?

Odgovor Napisal/-a shrink »

(ne)Ved(n)ež napisal/-a:
shrink napisal/-a:Ni potrebe: E.T. Vesoljček, t.j. Nibiru, bo (bojda) kmalu pobral nevedneže z ustreznim umom. :lol:
Eureka, poglejte dragi bralci izjavo veleuma. Kaj pametnejšega itak še nisem slišal ali bral od njega. Amritu po inteligenci in ustvarjalnosti ne seže niti do kolen.

Ha ha ha ali po njegovo :lol: :lol: :lol:
Lepo je videti, (ne)Ved(n)ež, da se smeješ lastnim izjavam, kajti - saj veš - gornje je tvoja napoved. LOL

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: Je svetlobna hitrost res največja?

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Naslednji papež bo iz Gane. To bo hkrati tudi zadnji papež.

Se slišimo po izboru, če imam prav.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Je svetlobna hitrost res največja?

Odgovor Napisal/-a shrink »

(ne)Ved(n)ež napisal/-a:Naslednji papež bo iz Gane.
Zakaj tvoj vsevedni um ni napovedal piranskega župana iz Gane? :lol:
To bo hkrati tudi zadnji papež.
Spet napoved o koncu sveta, (ne)Ved(n)ež? :lol:
Se slišimo po izboru, če imam prav.
Torej: se ne slišimo. :lol:

bianko
Prispevkov: 578
Pridružen: 15.12.2002 17:00

Re: Je svetlobna hitrost res največja?

Odgovor Napisal/-a bianko »

Vedež napisal/-a:Naslednji papež bo iz Gane. To bo hkrati tudi zadnji papež.
Se slišimo po izboru, če imam prav.
Franci mi nekako ne izgleda črn :D

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Je svetlobna hitrost res največja?

Odgovor Napisal/-a vojko »

bianko napisal/-a:
Vedež napisal/-a:Naslednji papež bo iz Gane. To bo hkrati tudi zadnji papež.
Se slišimo po izboru, če imam prav.
Franci mi nekako ne izgleda črn :D
In če bi naš (bivšii) župan Kangler vprašal tega papeža iz Gane, kje je rojen, bi mu ta seveda odgovoril: "V Gani!" In naš vrli župan bi mu odgovoril: "Kaj mo te vgano, rajši mi povej sam!"

Anekdota je resnična, verjeli ali ne. Šlo pa je za piranskega župana Bossmana. Poglejte!

http://www.youtube.com/watch?v=qUrJpD7dvG4

Nande Ninja
Prispevkov: 219
Pridružen: 3.2.2013 5:52

Re: Je svetlobna hitrost res največja?

Odgovor Napisal/-a Nande Ninja »

Uf, dolgo me ni bilo tukaj, pa sem sam odprl to temo. Res zanimivo, veliko idej, teorij, praktičnih dokazov in materialnega gradiva ter ogromno žaljivk in norčevanja. Če se med seboj ne razumete ni treba "pljuvati" po sogovornikih. Malo že, a ne pretiravajte, ker se mi je po svoje zdelo, da imate kar vsak svoj prav, le da se nekateri vse skupaj malo drugače razlagate.

Nekaj me pa res moti, pri celotni debati. Nikogar ne bom citiral, ampak nekako sem razbral, kot da svetlobne hitrosti še nismo izmerili in da nimamo dovolj natančnih instrumentov itd. Je to res? Torej v bistvu sploh ne vemo kako hitro svetloba potuje? Vem, da vemo približek, a povsem točnih podatkov pa ni?

Odgovori