obrazložitev definicije "Bog je...."

Posebna in splošna teorija relativnosti
Odgovori
Rozman
Prispevkov: 1519
Pridružen: 6.10.2005 14:50
Kraj: Tržič
Kontakt:

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a Rozman »

GJ, preveč se trudiš z razlaganjem česa jaz ne razumem. Tvoji odgovori na vprašanja so tako kar izgubljeni in se je treba kar potruditi do njih. Praviš:
vsi fotoni popolnoma mirujejo med seboj, seveda le, če imajo enako smer
Moje naslednje vprašanje pa je, kaj pa če imata fotona na Soncu isto točko izvora, na Zemljo pa prispeta en meter narazen. Na poti se njuna razdalja poveča za en meter. Kakšna je v tem primeru njuna medsebojna hitrost na poti ?
lepo prosim, poglobi v moj primer "različno pospešenih fotonov
Na vprašanje različno pospešenih fotonov sem ti odgovoril 8.4 in sicer: 'Seveda morava dopustiti možnost, da različno pospešeni protoni oddajajo fotone z različno hitrostjo in da v optičnem vlaknu pride do dohitevanja in do interferenc. V tem primeru se hitrosti fotonov med seboj uskladijo, med seboj izenačijo in zato na SPAD detektorju ne moremo zaznati pričakovanega časovnega raztrosa fotonov. V tem primeru SPAD detektor ni občutljiv za različne hitrosti svetlobe, kar si to lahko napačno razlagamo, kot vedno enako hitrost svetlobe.' Izven optičnega vlakna pa se fotoni lahko prehitevajo in kasneje izsevani fotoni pridejo na cilj preje, prehitijo druge fotone. Izbruhi gama žarkov so posledica takih dohitevanj.
Vojko, tebi odgovorim takoj, ko malo počijem.

Rozman
Prispevkov: 1519
Pridružen: 6.10.2005 14:50
Kraj: Tržič
Kontakt:

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a Rozman »

Vojko, jaz PTR nikoli ne razlagam, vedno le vprašujem. Bom skušal biti pri vprašanju razdalje med Zemljo in Soncem, za katerega ugotavljaš, da ni zadosti razumljiv, bolj jasen. Foton se od Sonca oddaljuje s svetlobno hitrostjo. Zaradi njegove hitrosti se na osnovi kontrakcije časa in prostora zmanjša štirirazsežni razmik (prostor/čas) med fotonom in Soncem. Če to poenostavimo, lahko ugotovimo, da pri svetlobni hitrosti čas stoji, trirazsežna razdalja med gibajočim fotonom in Soncem se zaradi kontrakcije po PTR skrajša na nič. Enako je tudi glede razdalje med tem fotonom in Zemljo, kamor potuje foton. Tudi hitrost med fotonom in Zemljo je enaka svetlobni hitrosti, zato je tudi štirirazsežni razmik oziroma trirazsežna razdalja od tega fotona do Zemlje ves čas njegove poti enaka nič. Če seštejemo razdaljo od Sonca do fotona (ki je nič) in razdaljo od fotona do Zemlje (ki je tudi nič), dobimo rezultat, da foton 'vidi', da se Zemlja in Sonce dotikata. Še enkrat opozarjam, da to ni moja trditev ampak moje vprašanje. Ali to drži ali ne, in če ne zakaj ne?

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a GJ »

Rozman napisal/-a:GJ, preveč se trudiš z razlaganjem česa jaz ne razumem. Tvoji odgovori na vprašanja so tako kar izgubljeni in se je treba kar potruditi do njih. Praviš:
vsi fotoni popolnoma mirujejo med seboj, seveda le, če imajo enako smer
Moje naslednje vprašanje pa je, kaj pa če imata fotona na Soncu isto točko izvora, na Zemljo pa prispeta en meter narazen. Na poti se njuna razdalja poveča za en meter. Kakšna je v tem primeru njuna medsebojna hitrost na poti ?
To iz stališča relativnostne teorije ni možno, ker oba opravita enako pot s popolnoma enako hitrostjo c in tako ne pride do pojava interference.
Rozman napisal/-a:
lepo prosim, poglobi v moj primer "različno pospešenih fotonov
Na vprašanje različno pospešenih fotonov sem ti odgovoril 8.4 in sicer: 'Seveda morava dopustiti možnost, da različno pospešeni protoni oddajajo fotone z različno hitrostjo in da v optičnem vlaknu pride do dohitevanja in do interferenc. V tem primeru se hitrosti fotonov med seboj uskladijo, med seboj izenačijo in zato na SPAD detektorju ne moremo zaznati pričakovanega časovnega raztrosa fotonov. V tem primeru SPAD detektor ni občutljiv za različne hitrosti svetlobe, kar si to lahko napačno razlagamo, kot vedno enako hitrost svetlobe.' Izven optičnega vlakna pa se fotoni lahko prehitevajo in kasneje izsevani fotoni pridejo na cilj preje, prehitijo druge fotone. Izbruhi gama žarkov so posledica takih dohitevanj.
Ah no Rozman, interferenca svetlobe se dogaja seveda tudi v vakuumu, razen, če po tvoji teoriji tudi ta ni možna! :lol:
Torej v primeru, de imajo fotoni svoj prehitevalni pas, da ne pride do interference? :lol:
Rozman napisal/-a:Vojko, tebi odgovorim takoj, ko malo počijem.
No pa si me le poslušal...

Lep večer leže...

zbe
Prispevkov: 49
Pridružen: 14.12.2008 11:13

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a zbe »

Rozman napisal/-a: Če to poenostavimo, lahko ugotovimo, da pri svetlobni hitrosti čas stoji, trirazsežna razdalja med gibajočim fotonom in Soncem se zaradi kontrakcije po PTR skrajša na nič.
Po PTR nic od tega ne drzi. Prevec gledas Discovery. ;P

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a GJ »

Rozman napisal/-a: Ali to drži ali ne, in če ne zakaj ne?
Prav nič ne drži? :oops:

Fotoni že ima eno razsežnost manj kot masni delci, in ta je hitrost.
Če ima lahko neki fizikalni delec več različnih hitrosti, potem mora to njegovo hitrost določati neka vrednost X, ki predstavlja eno izmed prostor-čas razsežnosti. Foton seveda te lastnosti nima, zato se vedno giblje le s hitrostjo c.
Za foton torej ne velja kontrakcija, saj te razsežnosti ne pozna.
Ti pa mu jemlješ nekaj česar nima! :lol: :lol: :lol:

Lep dan...

Rozman
Prispevkov: 1519
Pridružen: 6.10.2005 14:50
Kraj: Tržič
Kontakt:

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a Rozman »

GJ, v mislih izstreliva iz LHC proti Soncu proton s hitrostjo 0,999999 c. Na kakšni razdalji bo proton videl Sonce in Zemljo?

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a GJ »

Rozman napisal/-a:GJ, v mislih izstreliva iz LHC proti Soncu proton s hitrostjo 0,999999 c. Na kakšni razdalji bo proton videl Sonce in Zemljo?
Kaj naj bi to vprašanje sploh pomenilo?
S čim naj bi proton videl?
Če leti proti Soncu potem vidi hkrati tudi Zemljo?
Kaj ima opraviti razdalja z videnjem?
Kaj ima to skupnega s tvojo teorijo?

Lep dan....

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a shrink »

Da šarlatanski megaloman ne bo ostal brez replike:
Rozman napisal/-a:
Koliko poskusov imam na razpolago?
Predlagam en sam poskus odgovora na to vprašanje in sicer meritev hitrosti svetlobe iz vesolja. Vse ostalo je gostilniško nakladanje. Po opravljeni meritvi se bomo mogoče lahko malo odpočili od smeha.
Prodajalec megle ni dojel, da gre za retorično vprašanje in da se "poskusi" nanašajo na število ugibanj. :lol: Drugače pa mu je bilo že večkrat povedano, da PTR ne potrebuje nobenih dodatnih poskusov, ki bi jo potrjevali, njegovi predlogi pa - to mu priznavam - res sodijo zgolj v kako gostilno ali pa na kakšen cocktail-party, ampak zgolj kot nadomestilo za kak slab vic. :lol:

Rozman
Prispevkov: 1519
Pridružen: 6.10.2005 14:50
Kraj: Tržič
Kontakt:

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a Rozman »

Nikoli ne bomo opazili, kako se iz protona vidi razdalja med Zemljo in Soncem. Se strinjam, to je gostilniška debata. Znanosti pa je dosegljivo merjenje hitrosti svetlobe, ki prihaja iz vesolja, zakar pa v znanosti še ni interesa.

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a GJ »

Rozman napisal/-a:Nikoli ne bomo opazili, kako se iz protona vidi razdalja med Zemljo in Soncem.
Zakaj ne?
Misliš, da niso naredili slik iz nje?
Slika
Ruska nosilna raketa Proton
Rozman napisal/-a:Se strinjam, to je gostilniška debata.
Ampak Kvarkadabra ni gostilna!
Rozman napisal/-a:Znanosti pa je dosegljivo merjenje hitrosti svetlobe, ki prihaja iz vesolja, zakar pa v znanosti še ni interesa.
Znanosti so tudi dosegljivi skoraj mirujoči fotoni iz kraljestva globin LHC Cern. :lol: :lol: :lol:

Razpis še traja!

Lep dan...

Rozman
Prispevkov: 1519
Pridružen: 6.10.2005 14:50
Kraj: Tržič
Kontakt:

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a Rozman »

GJ, imava srečo da hitrost fotonov iz gibajočega vira svetlobe še ni izmerjena. Ko bo izmerjena bo konec modrovanja in dolgčas. Takrat bo vse jasno.

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a GJ »

Rozman napisal/-a:GJ, imava srečo da hitrost fotonov iz gibajočega vira svetlobe še ni izmerjena.

Imava?
Jaz nimam te sreče, ker verjamem, da je ta meritev bila posredno opravljena, kot sem navedel v mojih prejšnjih postih, že ničkolikokrat. :lol:

Rozman napisal/-a:Ko bo izmerjena bo konec modrovanja in dolgčas.
Modrovanja?
Si mislili trmarjenja, a ne? :lol:
Do takrat pa ponavljaj PTR, morda jo kdaj uspeš razumeti!
Rozman napisal/-a:Takrat bo vse jasno.
No vsaj tebi, (čeprav dvomim, da kaj več kot danes), nam pa je že! :lol:

Lep dan vsem...

Rozman
Prispevkov: 1519
Pridružen: 6.10.2005 14:50
Kraj: Tržič
Kontakt:

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a Rozman »

GJ, eni vse vedo in so srečni, drugi vrtajo v neznano in so nosilci napredka. Jaz želim vedeti, zakaj proton, ki od Zemlje s skoraj svetlobno hitrostjo leti proti Soncu, po PTR zaznava Zemljo in Sonce zelo blizu skupaj (proton je zaradi hitrosti in kontrakcije ves čas poti v neposredni bližini tako Zemlji kot Soncu), posledično sta si tudi Zemlja in Sonce zelo blizu, ti pa si se odločil, da vprašanja ne razumeš.

Drugo, ti si predlagal, da upošteva interferenco v SPAD detektorju in sem jo, odgovoril sem ti 'zaradi interference se hitrosti fotonov med seboj uskladijo, hitrosti se med seboj izenačijo in zato na SPAD detektorju ne moremo zaznati pričakovanega časovnega raztrosa fotonov. V tem primeru SPAD detektor ni občutljiv za različne hitrosti svetlobe, kar si to lahko napačno razlagamo, kot vedno enako hitrost svetlobe.' Spregledati je treba to in ostala vprašanja glede posredne meritve in živiš lahko v udobni iluziji, da si si za potešitev našel vsaj posredno meritev hitrosti svetlobe, da te ne bi vznemirjala kakšna nova meritev. PTR lahko nudi veliko zadovoljstva, le preveč se ne smeš spraševati.

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a GJ »

Rozman napisal/-a:GJ, eni vse vedo in so srečni, drugi vrtajo v neznano in so nosilci napredka. Jaz želim vedeti, zakaj proton, ki od Zemlje s skoraj svetlobno hitrostjo leti proti Soncu, po PTR zaznava Zemljo in Sonce zelo blizu skupaj (proton je zaradi hitrosti in kontrakcije ves čas poti v neposredni bližini tako Zemlji kot Soncu), posledično sta si tudi Zemlja in Sonce zelo blizu, ti pa si se odločil, da vprašanja ne razumeš.
Povsem očitno zato, ker nimaš pojma o PTR in si jo povsem narobe razlagaš. :lol:
Kontrakcija dolžine velja le za proton in ne za razdaljo med protonom in Zemljo ali protonom in Soncem.
Izobrazi se najprej! :oops:
Rozman napisal/-a:Drugo, ti si predlagal, da upošteva interferenco v SPAD detektorju in sem jo, odgovoril sem ti 'zaradi interference se hitrosti fotonov med seboj uskladijo, hitrosti se med seboj izenačijo in zato na SPAD detektorju ne moremo zaznati pričakovanega časovnega raztrosa fotonov.
Bluziš Rozman. Pa poglejva: najprej imava foton, ki ima hitrost skoraj 2 c in nato foton, ki ima hitrost c, fotona se ob trku v vlaknu uskladita v kaj?
Slabšega izgovora nisi mogel najti! :mrgreen:
Rozman napisal/-a: PTR lahko nudi veliko zadovoljstva, le preveč se ne smeš spraševati.
To velja zate, ker je nisi sposoben razumeti in to dokazuješ znova in znova. :lol:

Lahko noč...

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rozman napisal/-a:Nikoli ne bomo opazili, kako se iz protona vidi razdalja med Zemljo in Soncem. Se strinjam, to je gostilniška debata. Znanosti pa je dosegljivo merjenje hitrosti svetlobe, ki prihaja iz vesolja, zakar pa v znanosti še ni interesa.
Miselni eksperimenti šarlatana Rozmana sodijo samo za šank (s tem strinja vsakdo količkaj fizikalno razgledan), njegovi pameti pa več kot očitno niso dosegljive znanstvene razlage, kajti če bi mu bile, bi že zdavnaj ugotovil, da njegove šarlatanske "meritve" znanosti niso potrebne in seveda zakaj ne vzbujajo interesa. :lol:

Odgovori