obrazložitev definicije "Bog je...."

Posebna in splošna teorija relativnosti
Odgovori
Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rozman napisal/-a:Shrink, komentiran članek je tipični religiozni članek. Prepričane še bolj prepriča, neprepričanim pa ne daje nobene osnove, da bi jih prepričal.
Zgolj za antirelativnostne šarlatane, drugače pa beri Romanov komentar na takšne idiotizme. :lol:
Za 'trdoglavca', kot sem jaz, bi bil edino primeren članek na pol strani, kjer bi pisalo: Izmerili smo frekvenco in valovno dolžino svetlobe iz gibajočega vira svetlobe: rezultat frekvence je …, rezultat valovne dolžine je ….
Kaj je primerno za neizobražene šarlatane, je irelevantno. :lol:
Na koncu pa še pripis: Ali ima kdo še kakšno vprašanje?
Pripis za konec: Rozman je tipičen predstavnik antirelativnostnega podzemlja. :lol:
PS: Včeraj je bila pri Polnočnem klubu na TV tema 'bonton'. Ali si že slišal za kaj takega?
Spet potrditev tipične šarlatanske pojavnosti: popolnoma enako zveniš kot Vedež, kateremu sem lepo povedal, koliko me ganejo pripombe o bontonu. :lol:

Motore
Prispevkov: 1107
Pridružen: 9.9.2009 23:28

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a Motore »

Rozman ti govoriš, da smo mi religiozni, vendar naredi mi uslugo, stopi do prvega ogledali in poglej vanj. Ti si tisti, ki trdi, da PTR nima prav in to brez vsakršnih dokazov in čeprav je bila tvoja teorija eksperimentalno že zavržena, ti kar naprej trdiš in dobrih meritev ne sprejmeš. Hmm res kdo je tukaj bolj religiozen, tisti ki trdi nekaj brez dokazov ali tisti, ki ima za sabo zelo veliko dokazov. Resno te pozivam: prej kot nadaljuješ spamanje na tem forumu, pometi pred svojim pragom.

Rozman
Prispevkov: 1519
Pridružen: 6.10.2005 14:50
Kraj: Tržič
Kontakt:

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a Rozman »

Toliko razprave na to temo bo zadoščalo. Pobuda za izvedbo manjkajočih meritev v fiziki – merjenje hitrosti svetlobe iz gibajočega vira na osnovi ločenega merjenja frekvence in valovne dolžine svetlobe - je bila dovolj jasno izražena in je ni treba ponavljati.

V fiziki so načeloma dobrodošle vse meritve, tudi če podobne že obstajajo. Neželene so le tiste nove meritve, ki ogrožajo, ali bi utegnile ogrožati naše prepričanje. Odklonilni odzivi na pobudo za izvedbo te nove meritve so le še emocionalni, ki pa se jih z argumenti ne da prepričati.

Na temo, meritve da ali ne, smo torej rekli dovolj. Tiste ki se strinjate, da bi bile predlagane meritve koristne, vabim k osebnemu sodelovanju. Pogovarjali se bomo o merilnih metodah. http://www.anti-energija.com/ Tisti, ki pa vas v fiziki nove meritve jezijo in vznemirjajo, si torej lahko oddahnete in odpočijete.

- GAME OVER

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rozman napisal/-a:Toliko razprave na to temo bo zadoščalo.
Saj ni bilo nobene razprave. O tvojih šarlatanskih predlogih ni česa razpravljati.
Pobuda za izvedbo manjkajočih meritev v fiziki – merjenje hitrosti svetlobe iz gibajočega vira na osnovi ločenega merjenja frekvence in valovne dolžine svetlobe - je bila dovolj jasno izražena in je ni treba ponavljati.
To je zgolj pobuda za hobi fiziko in hobi fizike, ne pa za resno fiziko. In ne zavajaj: to šarlatansko pobudo nisi podal samo enkrat, ampak večkrat. In seveda že prvič ni padla na plodna tla, samo nekdo s šarlatanskimi tendencami pa jo neprestano ponavlja in se pretvarja, da je še nikoli prej ni podal; jasno zakaj: ker se ne more sprijazniti s tem, da ga nihče ne jemlje resno.
V fiziki so načeloma dobrodošle vse meritve, tudi če podobne že obstajajo.
Šarlatanu sem že večkrat pojasnil, "da je teorija relativnosti (takoj za kvantno mehaniko) eksperimentalno najbolj preizkušena teorija in obstaja obilo meritev, ki jo potrjujejo, prav nobena pa je ne izpodbija." On pa je še vedno prepričan, da mora šele doživeti potrditev. Kako tipično šarlatansko prepričanje!
Neželene so le tiste nove meritve, ki ogrožajo, ali bi utegnile ogrožati naše prepričanje. Odklonilni odzivi na pobudo za izvedbo te nove meritve so le še emocionalni, ki pa se jih z argumenti ne da prepričati.
Argumentum ex coniuratio theoria ad nauseam.
Na temo, meritve da ali ne, smo torej rekli dovolj.
A se poslavljaš? Morda spet v tem, tem ali tem stilu?
Tiste ki se strinjate, da bi bile predlagane meritve koristne, vabim k osebnemu sodelovanju.
Se ti zdi, da se kdo strinja s tvojimi šarlatanskimi predlogi?
Pogovarjali se bomo o merilnih metodah.http://www.anti-energija.com/


Kar pripravi se na monolog.
Tisti, ki pa vas v fiziki nove meritve jezijo in vznemirjajo, si torej lahko oddahnete in odpočijete.
Misliš na meritve v hobi fiziki, šarlatanski nakladač? In ne, tiste, ki so zares študirali fiziko, šarlatani ali njihovi predlogi ne vznemirjajo, jih pa primerno zabavajo.
GAME OVER
Konec igre je bil pravzaprav že tukaj:

viewtopic.php?p=8722#p8722

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Rozman
Prispevkov: 1519
Pridružen: 6.10.2005 14:50
Kraj: Tržič
Kontakt:

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a Rozman »

Motore, malo me peče vest, da sem se prehitro poslovil iz te teme in ti nisem odgovoril. 'Religiozen' je tisti, ki iz čustvenih razlogov zavrača dokaze. Sam s fiziki razpravljam o vsebini čisto vseh meritev po cele dneve (pogosto gremo na planinarjenje in si po cel dan vzamemo za iskanje odgovorov). Z veseljem se poglabljam v vse meritve, ki so bile opravljene (GPS, …) in tudi nove. Nimam nobenega zadržka, da ne bi raziskoval v kateri koli smeri. Druga stvar je, če imam pomisleke in postavljam pod vprašaj vsebino nekaterih dokazov. O meritvah (tudi o GPS, …) bom seveda razpravljal še naprej, vendar ocenjujem da predvsem na individualni ravni, ker so ravno iz 'religioznih' razlogov vsebinske razprave tu na forumu problematične. Da ponovno ne odpreva 'filozofskih' vprašanj predlagam, da zaključiva te splošne razprave, z veseljem pa ti prisluhnem na komentiranju kakšnih čisto vsebinskih vprašanj.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rozman napisal/-a:Motore, malo me peče vest, da sem se prehitro poslovil iz te teme in ti nisem odgovoril.
Se mi je prav zdelo, da se šarlatanski nakladač ne bo tako zlahka poslovil. :lol:
'Religiozen' je tisti, ki iz čustvenih razlogov zavrača dokaze.
Pa saj ti je Motore lepo povedal, a zaradi lastne šarlatanske zaslepljenosti ne dojameš:
Motore napisal/-a:Ti si tisti, ki trdi, da PTR nima prav in to brez vsakršnih dokazov in čeprav je bila tvoja teorija eksperimentalno že zavržena, ti kar naprej trdiš in dobrih meritev ne sprejmeš. Hmm res kdo je tukaj bolj religiozen, tisti ki trdi nekaj brez dokazov ali tisti, ki ima za sabo zelo veliko dokazov.
A morda v zvezi s tem potrebuješ dodatne podnapise? :lol:
Rozman napisal/-a:Sam s fiziki razpravljam o vsebini čisto vseh meritev po cele dneve (pogosto gremo na planinarjenje in si po cel dan vzamemo za iskanje odgovorov).
Ampak pozabil si povedati, da se fiziki s tvojimi šarlatanskimi sklepi ne strinjajo. :lol:
/.../vendar ocenjujem da predvsem na individualni ravni, ker so ravno iz 'religioznih' razlogov vsebinske razprave tu na forumu problematične.
O šarlatanskih vsebinah ne more biti razprave - so pač zgrešene in pika. Tipičen primer šarlatanske vsebine s strani Rozmana:
Rozman napisal/-a:Ljudje se skupaj z našo galaksijo zelo hitro oddaljujemo od središča vesolja, kjer se je dogodil velik pok. Gibljemo se kot posledica velike eksplozije in velikih pospeškov snovi ob velikem poku, iz katere smo ustvarjeni.

Po teoriji relativnosti bi zaradi velike hitrosti morali opažati spremembo dimenzij kvadratne plošče, ko jo obračam v roki. :!:

Ploščico na primer lahko obračamo v rokah tako, da se enkrat dogaja skrajšanje stranice »a«, enkrat skrajšanje ploščice po diagonali, enkrat skrajšanje stranice »b«.

Po teoriji relativnosti bi se mora oblika kvadratne ploščice izdatno spreminjati iz kvadrata v pravokotnik in romb, kadar ploščico obračam v roki.

Ker v resnici ne zaznam spremembe oblike keramične ploščice, ko jo obračam v rokah, lahko sklepam, da posebna teorija relativnosti govori kvečjemu o projekcijah, ki bi jih videl nekdo iz drugega sistema opazovanja, ne pa o resničnih spremembah dimenzij kvadratne ploščice.
Gornja seveda implicira eklatantno nerazumevanje PTR, šarlatani pa bi o tem še vsebinsko razpravljali. :lol:

Rozman
Prispevkov: 1519
Pridružen: 6.10.2005 14:50
Kraj: Tržič
Kontakt:

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a Rozman »

Na Kvarkadabro me je danes spomnila iskrica v časopisu Delo, kjer takole citirajo Marka Twaina: Izogibajte se ljudem, ki zaničujejo vaše želje. To počnejo majhni ljudje.

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a Roman »

In katere tvoje želje so bile tu zaničevane?

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rozman napisal/-a:Na Kvarkadabro me je danes spomnila iskrica v časopisu Delo, kjer takole citirajo Marka Twaina: Izogibajte se ljudem, ki zaničujejo vaše želje. To počnejo majhni ljudje.
No, naj spomnim, kaj se je Rozmanu porajalo na začetku oglašanja na tem forumu za tem, ko mu je bil dan nasvet, da naj si ogleda razliko med dobrim in slabim teoretičnim fizikom:

viewtopic.php?p=8745#p8745

Toliko o željah megalomanskih šarlatanov. :lol:

Rozman
Prispevkov: 1519
Pridružen: 6.10.2005 14:50
Kraj: Tržič
Kontakt:

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a Rozman »

Roman, moja želja je, da fizika zavzame pozitiven odnos do merjenja hitrosti svetlobe na osnovi ločenega merjenja frekvence in valovne dolžine svetlobe.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rozman napisal/-a:Roman, moja želja je, da fizika zavzame pozitiven odnos do merjenja hitrosti svetlobe na osnovi ločenega merjenja frekvence in valovne dolžine svetlobe.
Do šarlaranskih predlogov je možen samo en odnos: ignoriranje.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a mriz »

Rozman napisal/-a:Na Kvarkadabro me je danes spomnila iskrica v časopisu Delo, kjer takole citirajo Marka Twaina: Izogibajte se ljudem, ki zaničujejo vaše želje. To počnejo majhni ljudje.
Kaj pa tvoje zaničevanje želj drugih, da jih nehaš posiljevati s svojimi umotvori?

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Rozman napisal/-a:Marka Twaina: Izogibajte se ljudem, ki zaničujejo vaše želje. To počnejo majhni ljudje.
Dovoli, da te popravim. Moralo bi pisati ambicije, ne želje. Hudičeva razlika!

Rozman
Prispevkov: 1519
Pridružen: 6.10.2005 14:50
Kraj: Tržič
Kontakt:

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a Rozman »

ZdravapPamet, nič ni narobe z mojo ambicijo, da predlagam izvedbo meritev hitrosti svetlobe, kot tudi ni nič narobe s tvojo ambicijo, da se meritev hitrosti svetlobe na osnovi meritve frekvence in valovne dolžine sploh ne opravi ali vsaj čim dlje ne opravi. Mriz tudi ni nič narobe, če se take ambicije izražajo na forumu, ker forum je za izražanje različnih idej in ne enoumja. Mark Twain pravi, da je majhen človek tisti, ki take ambicije smeši. Ločevati pa je potrebno med argumentiranim nestrinjanjem ni smešenjem.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Nisi kapiral, Rozman. Ti si napisal "želje", Mark Twain je napisal "ambicije". Je razlika.
Želim si, da bi me Scotty prežarčil na Mars. Imam ambicijo, da bi potoval po vesolju. Čutiš razliko?

Odgovori