obrazložitev definicije "Bog je...."

Posebna in splošna teorija relativnosti
Odgovori
Ramiz
Prispevkov: 10
Pridružen: 10.2.2013 18:05

obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a Ramiz »

Veliko spoštovani!
Vljudno Vas naprošam za obrazložitev definicije Boga v metafizičnemu smislu ("On he On"-Aristotel)"Bog je vse vidno in nevidno,izhaja iz nevidnega in se zmeraj vrne v nevidno".Prosim za pojasnitev z aspekta znanosti,seveda če je to zmožno.Z teološkega aspekta mi je ta definicija dokaj,ali pač približno jasna.Če dobim to pojasnilo bi mi vsekakor pomagalo pri bodoči raziskavah z lastno in pomočjo sodelavcev pripravljenih za pomoč. Veliko hvala,tudi za to če se odločite da odgovora ne dobim.
Lep dan želim! Ramiz.

Tommo
Prispevkov: 109
Pridružen: 24.8.2007 14:06

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a Tommo »

Ramiz napisal/-a:Veliko spoštovani!
Vljudno Vas naprošam za obrazložitev definicije Boga v metafizičnemu smislu ("On he On"-Aristotel)"Bog je vse vidno in nevidno,izhaja iz nevidnega in se zmeraj vrne v nevidno".Prosim za pojasnitev z aspekta znanosti,seveda če je to zmožno.Z teološkega aspekta mi je ta definicija dokaj,ali pač približno jasna.Če dobim to pojasnilo bi mi vsekakor pomagalo pri bodoči raziskavah z lastno in pomočjo sodelavcev pripravljenih za pomoč. Veliko hvala,tudi za to če se odločite da odgovora ne dobim.
Lep dan želim! Ramiz.
''Z aspekta znanosti'' lahko dobiš le pojasnilo, da bog ne obstaja, oziroma v nobeni znanstveni teoriji ne nastopa ko zaznavna, opazljiva, merljiva ali izračunljiva količina oziroma pojav.

Uporabniški avatar
pilot
Prispevkov: 234
Pridružen: 2.7.2009 20:27

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a pilot »

Navem če je bog dobro definirana stvar v znanosti. Ponavadi je tako, če ne moraš eksperimentirati ali teoretično ga dokazati potem stvar ne obstaja :lol: .
Lahko ti pa povem kaj meni predstavlja bog, če te zanima.
Zame je bog pojem, katerega so iznašli naši predniki, da so si lahko razlagali naravne pojave v naravi kot naprimer strelo.
S tem ko so pripisovali stvari bogovom so se bolje počutili saj pojav ni bila več neka skrivnost, znali so si ga razlagati.
Čez čas ko smo postajali pametnejši in smo začeli odkrivati naravo in njene zakonitosti smo si lahko veliko stvari,
katerih smo prej pripisovali božji volji znali razlagati in pojasniti. Tako so se stvari začele spreminjati.
Boga smo z znanjem začeli počasi porivati v prašen kot, na njegovo mesto pa je prihajala vse mogočna matematika in fizika.
Kmalu za boga nebo ostalo nič več prostora, vendar še vedno toliko da si bomo lahko razlagali tiste stvari ki so nam še vedno neznane.

Če povzamem: Bog je imaginaren člen v našem besedišču ki zavira napredek in um.

igy
Prispevkov: 337
Pridružen: 25.11.2005 1:16
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a igy »

pilot napisal/-a:Če povzamem: Bog je imaginaren člen v našem besedišču ki zavira napredek in um.
Je pa zelo priročen za vodenje in ustrahovanje naivne množice ljudi.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a problemi »

Ramiz napisal/-a:Veliko spoštovani!
Vljudno Vas naprošam za obrazložitev definicije Boga v metafizičnemu smislu ("On he On"-Aristotel)"Bog je vse vidno in nevidno,izhaja iz nevidnega in se zmeraj vrne v nevidno".Prosim za pojasnitev z aspekta znanosti,seveda če je to zmožno.Z teološkega aspekta mi je ta definicija dokaj,ali pač približno jasna.Če dobim to pojasnilo bi mi vsekakor pomagalo pri bodoči raziskavah z lastno in pomočjo sodelavcev pripravljenih za pomoč. Veliko hvala,tudi za to če se odločite da odgovora ne dobim.
Lep dan želim! Ramiz.
Ramiz, tema ravno ne sodi v to izbo, ampak nič ne de. Najprej, kar mi je padlo v oči je tvoje vprašanje glede definicije Boga v metafizičnem smislu, ker gre pri definiciji le tega vedno za "metafizični smisel". Z veseljem bi ti sam pomagal, ampak bi te pa prosil, če si lahko bolj natančen, namreč ta Aristotelov citat, bi recimo lahko v znanstvenem smislu obravnavali kot Bog-Energija in bi se osredotočili recimo na Zakon o ohranitvi energije, prehajanje med različnimi energijami (npr. iz kinetične v toplotno itn.), Energijo ničelne točke, ... marsikaj. Kot vidiš je nujno, da si bolj natančen.

Ramiz
Prispevkov: 10
Pridružen: 10.2.2013 18:05

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a Ramiz »

Veliko spoštovani!
Povsem ste mi jasni.Zahvaljujem se Vam,ob enem Vam se opravičujem zaradi zgrešene izbe.Nov sem na tem forumu in vidim da se tega zavedate,to mi je zelo všeč. V smislu Vaše sugestije o jasnosti,ali preciziranja vprašanja se v popolnosti strinjam(bilo je splošno in težavno je ujeti bit-bistvo)o Vaši predlogi moram nadrobno premisliti.Uganili ste mojo misel in je bistvo prav v Vaši zadnji besedi ko omenjate energijo.(Odsoten bom na eden teden zaradi odhoda v tujino)No o tem po tem.Upam da mi ne zamerite če Vas spotoma zaprosim za napotitev v pravo izbo.Hvala Vam in lep in prijeten dan Vam želim.
P.S. Lepo Vas prosim za potrpljenje pri moji slabi slovenščini!

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Ne glede na vse religije in ne glede na znanost, bog je vse kar je. Drugega ni. Je vsak najmanjši delec v vesolju. Je planet, je zvezda, je galaksija. Vse je ena sama celota. Bog je v vsem živem in neživem svetu. To ni mož s sivo brado, čeprav si ga lahko kdo tudi tako predstavlja in nikomur ne more biti nič prepovedano.

Nekaterim ljudem se zdi, da boga ni, zato ker si po novem znajo predstavljati nekatere pojave v naravi bolj kot njihovi predniki. To je zelo zgrešena predstava.

Postavi še kakšno vprašanje Ramiz. Svetujem, ti da ne bereš šrinka, ki se bo kmalu oglasil in ima debelo glavo. On obstaja tukaj na tem forumu le zato, da ti zamegli um. Tvoj um je zdrav, ne daj se, da ti ga šrink pokvari. Aho.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a Roman »

Ramiz, tudi jaz ti nekaj svetujem, ne beri Vedeža. Ni to, kar trdi, da je.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a shrink »

(ne)Ved(n)ež napisal/-a:Postavi še kakšno vprašanje Ramiz. Svetujem, ti da ne bereš šrinka, ki se bo kmalu oglasil in ima debelo glavo. On obstaja tukaj na tem forumu le zato, da ti zamegli um. Tvoj um je zdrav, ne daj se, da ti ga šrink pokvari. Aho.
Le čemu naj bi se oglašal, (ne)Ved(n)ež? Na religiozna vprašanja (ki niti ne sodijo na ta forum) ne dajem odgovorov. Seveda pa bom vselej repliciral na onaniranja šarlatanov, ki si jemljejo pravico deliti očitke znanosti. Tudi tokrat bom to storil:
(ne)Ved(n)ež napisal/-a:Ne glede na vse religije in ne glede na znanost, bog je vse kar je. Drugega ni. Je vsak najmanjši delec v vesolju. Je planet, je zvezda, je galaksija. Vse je ena sama celota. Bog je v vsem živem in neživem svetu. To ni mož s sivo brado, čeprav si ga lahko kdo tudi tako predstavlja in nikomur ne more biti nič prepovedano.

Nekaterim ljudem se zdi, da boga ni, zato ker si po novem znajo predstavljati nekatere pojave v naravi bolj kot njihovi predniki. To je zelo zgrešena predstava.
Nevedno nakladanje religioznega šarlatana.

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Brezvezno "mordorvanje" brezveznega šrinka.

BTW: Roman, koliko ti debeloglavec plačuje za odvetniške storitve ali zakaj je šrink "šarlatan"?

Namreč dragi bralci: nikjer ni dokončno dokazano, da kar šrink prebere, da 100% drži.

Šrink živi v utopijah imenovanih spoznavanje narave (malo manj pa družbe, še najmanj pa vesolja kot edine entitete).

In še nekaj, Slovenija se vseskozi giblje levo desno, ne glede na časovna obdobja po principu milo za drago, šrink pač vedno bluzi in kontrira, da si zadovoljuje ego na principu "najpametnejši sem na forumu".

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a shrink »

(ne)Ved(n)ež napisal/-a:Brezvezno "mordorvanje" brezveznega šrinka.
Če je kaj brezveznega, so šarlatanska "onduliranja" nevednežev na tem forumu. :lol:
(ne)Ved(n)ež napisal/-a:BTW: Roman, koliko ti debeloglavec plačuje za odvetniške storitve ali zakaj je šrink "šarlatan"?
V eni sami vrstici je (ne)Ved(n)ež izkazal tipično šarlatansko pojavnost (recimo značilno tudi za tehtalca črvjih duš amrita):

1. Spotikanje šarlatanov ob moj avatar.

2. Šarlatansko paranojo, da na tem forumu obstaja zarota do šarlatanov.

3. Namenjanje oznake šarlatana tistim, ki so jih upravičeno označili za šarlatane.

:lol:
(ne)Ved(n)ež napisal/-a:Namreč dragi bralci: nikjer ni dokončno dokazano, da kar šrink prebere, da 100% drži.
Tipično šarlatansko argumentiranje. :lol:
(ne)Ved(n)ež napisal/-a:Šrink živi v utopijah imenovanih spoznavanje narave (malo manj pa družbe, še najmanj pa vesolja kot edine entitete).
Tipično šarlatansko onaniranje. :lol:
(ne)Ved(n)ež napisal/-a:In še nekaj, Slovenija se vseskozi giblje levo desno, ne glede na časovna obdobja po principu milo za drago, šrink pač vedno bluzi in kontrira, da si zadovoljuje ego na principu "najpametnejši sem na forumu".
Seveda, za šarlatanske nevedneže se je vlada v Sloveniji med '92 in '04 vseskozi gibala levo-desno, ampak tega dejstva - razen šarlatanskih nevednežev samih - nihče ni opazil, ampak nič ne de: tudi konca sveta že nekajkrat nihče ni opazil, pa čeprav se je po pričanjih šarlatanskih nevednežev zgodil. :lol:

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Bruhuhu, mighty Silas alias šrink misli, da je resnični odposlanec za obrambo svoje vrste. Izgubil je stik z realnostjo in nima pojma kaj je prav in kaj narobe, pomembno mu je le to, da je kot Silas - prva linija obrambe ali In the line of fire po istoimenskem filmu.

Bog mu odpusti, saj ne ve kaj dela.

Ker pa igra vlogo branitelja (še dandanes nikomur ni jasno koga ali kaj brani - važno mu je le, da brani), mu je to delo potrebno vseskozi zagotavljati. Včasih mu priskoči na pomoč agent Roman, ko je situacija res huda, pa aktivirajo še kakšnega nabornika (recimo healty minda).

Tommo
Prispevkov: 109
Pridružen: 24.8.2007 14:06

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a Tommo »

Vedež napisal/-a:Bruhuhu, mighty Silas alias šrink misli, da je resnični odposlanec za obrambo svoje vrste. Izgubil je stik z realnostjo in nima pojma kaj je prav in kaj narobe, pomembno mu je le to, da je kot Silas - prva linija obrambe ali In the line of fire po istoimenskem filmu.

Bog mu odpusti, saj ne ve kaj dela.

Ker pa igra vlogo branitelja (še dandanes nikomur ni jasno koga ali kaj brani - važno mu je le, da brani), mu je to delo potrebno vseskozi zagotavljati. Včasih mu priskoči na pomoč agent Roman, ko je situacija res huda, pa aktivirajo še kakšnega nabornika (recimo healty minda).
Bom rekel takole, kar se tice shrinka. Tudi jaz sem bil nekajkrat presenecen nad ostrino njegovih postov ampak sem scasoma spremenil mnenje. Prav je, da razkrinkava nestete poskuse degradacije tega foruma v neke sorte new-age debatni krozek, kjer bomo (bodo) razglabljali o koncih sveta, tehtanju nevem cesa ze, neobstoju casa, neveljavnosti relativnostne teorije in hitrostih, ki so vecje od svetlobne, ter seveda ugotavljali nesporen obstoj Boga in nujnost kaznovanja znanstvenikov za napacne napovedi nenapovedljivih pojavov. To bi bila za Kvarkadabro velika skoda in zaenkrat Shrink pocne samo to, kar bi morali poceti vsi... neumorno in brezkompromisno kazati na zmote, napake ali neumnosti, ki jih je dandanes polno na vsakem koraku in se prakticno nikomur ne ljubi vec opozarjati nanje.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a shrink »

(ne)Ved(n)ež napisal/-a:Bruhuhu, mighty Silas alias šrink misli, da je resnični odposlanec za obrambo svoje vrste. Izgubil je stik z realnostjo in nima pojma kaj je prav in kaj narobe, pomembno mu je le to, da je kot Silas - prva linija obrambe ali In the line of fire po istoimenskem filmu.
No, šarlatanski (ne)Ved(n)ež je na "bruhuhuje" že davno dobil ustrezne replike:

viewtopic.php?p=36979#p36979

:lol:
(ne)Ved(n)ež napisal/-a:Bog mu odpusti, saj ne ve kaj dela.
Ni potrebe, kajti na razna onaniranja niti približno ne prisegam. :lol:
(ne)Ved(n)ež napisal/-a:Ker pa igra vlogo branitelja (še dandanes nikomur ni jasno koga ali kaj brani - važno mu je le, da brani), mu je to delo potrebno vseskozi zagotavljati.
Absolutno, (ne)Ved(n)ež, šiba je zate vselej pripravljena. :lol:
(ne)Ved(n)ež napisal/-a:Včasih mu priskoči na pomoč agent Roman, ko je situacija res huda, pa aktivirajo še kakšnega nabornika (recimo healty minda).
A te še vedno daje paranoja? To se pa zgodi, ko opustiš dnevni odmerek nevroleptikov. :lol:

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a Roman »

Vedež napisal/-a:Brezvezno "mordorvanje" brezveznega šrinka.
Na to bo (je) odgovoril sam. Jaz nisem njegov odvetnik, se pa mi zdi potrebno odzvati na tvoje besede, komurkoli so že namenjene. Iz njih namreč veje toliko napuha in kompleksa večvrednosti, da se kar tema dela. Žal mi je, da je tako, verjetno se sam tega dejstva sploh ne zavedaš.
... da si zadovoljuje ego na principu "najpametnejši sem na forumu".
Pometi vendar enkrat pred svojim pragom. Zmoreš?

Odgovori