obrazložitev definicije "Bog je...."

Posebna in splošna teorija relativnosti
Odgovori
Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a bargo »

Roman napisal/-a:Kaj to "Drugo"?
Ja, tista za "Prvo", kjer zmanjka enoličnih orginalov. Saj je tudi takšna, a ne?

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a Roman »

Še vedno nisem dojel.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a bargo »

Roman napisal/-a:Še vedno nisem dojel.
Očitno sva vsaj dva. :wink: No, pa še tretji je potreben, da naredi vso to zmedo, a ne? 8)

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a Rock »

bargo napisal/-a:
Rock napisal/-a:Potrdi:
Če je iztisnila ali ker je iztisnila?
Lahko tudi tako: Seveda ne, ker je iztisnila neskončnost! (Ne pozabi, da imaš sedaj spet element in množico!)
Kakšen element, kakšno množico, in še enkrat, "če" ali "ker"? - Bodi jasen, da te lahko pohvalim ali očrnim.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a Rock »

Roman napisal/-a:
Rock napisal/-a:Odlično: množica z neskončno mnogo elementi ni neskončnost.
Seveda ne. Si tudi slovnico prešprical? Naj ti pomagam:
neskončnost 1. značilnost, lastnost neskončnega
Neskončnost je lastnost neskončne množice. No, če ti enačiš lastnost z nosilcem te lastnosti (zakaj tega nisi prej povedal), tudi ne bo velike škode.
Fantastično. Matematika je postala prvovrstna (sholastična) filozofija.
Matematični pojmi so (abstraktni) pojmi, in pojmi, ki niso značilni zgolj za matematiko, in so (zelo) koristni pojmi.
--------------
Prav, ampak neskončnost izven matematike ni bila nikoli dokazana.
Tvoja izjava implicira, da je imela matematika uspeh.
Škoda, da nisi nadaljeval s pojasnili.

Toda pri uporabi izbranega pojma v nadaljevanju procesa ne smeš arbitrarno spremeniti vsebine pojma.
----------------
Tega nisem storil.
Pač. In to je prava napaka. - Do tedaj je obstajalo igračkanje z besedami (kjer pa ni uspeh a priori ni izključen), kasneje je nastala nesmiselnost.
Ker je neskončnost dobro definirana, pripoznam, da bo končnost v okviru tvojih pojmov povsem zadostovala.
---------------
Zakaj tako vztrajno nočeš odgovoriti na vprašanje? V matematiki seveda razlikujemo med končnimi in neskončnimi množicami.
Zopet zavajanje.
Potrebno je razlikovati med pojasnilom (razlago, definicijo, opredelitvijo) - in oznako za nedoumljivo.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a Rock »

bargo napisal/-a:
Roman napisal/-a:Kaj to "Drugo"?
Ja, tista za "Prvo", kjer zmanjka enoličnih orginalov. Saj je tudi takšna, a ne?
Zmanjka?
Na ta način je neskončnost definirana v Romanovi matematiki?
Kako enostavna je resnica, ko je obrazložena.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a:
Rock napisal/-a:Potrdi:
Če je iztisnila ali ker je iztisnila?
Lahko tudi tako: Seveda ne, ker je iztisnila neskončnost! (Ne pozabi, da imaš sedaj spet element in množico!)
Kakšen element, kakšno množico, in še enkrat, "če" ali "ker"? - Bodi jasen, da te lahko pohvalim ali očrnim. :lol: :lol: :lol: :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a bargo »

Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a:
Rock napisal/-a:Potrdi:
Če je iztisnila ali ker je iztisnila?
Lahko tudi tako: Seveda ne, ker je iztisnila neskončnost! (Ne pozabi, da imaš sedaj spet element in množico!)
še enkrat, "če" ali "ker"? -
Nedeločenost je bolj vznemirljiva! Trenutno je mogoče uporabiti obe možnosti, obe sta pravilni. Izbereš lahko torej , kar želiš! Če boš izbral, bi bilo pogumno, da napišeš svojo izbiro in mogoče še kakšen vzrok in razlog izbire navedeš.
Rock napisal/-a: Kakšen element, kakšno množico, ...
hm. Ne vem natanko kako naj ti to razložim, ker je videti da imaš težave z matematiko. Recimo, da tvegam in grem na tvoje bolj domače področje. Torej izberem očeta, sina in svetega duha.
Koliko je to struktur ? 1,2,3 ali več. ? Spomniti te moram, da ne vem veliko in torej uporabljaj enostaven jezik, brez tujk in okrajšav, če je mogoče.
Rock napisal/-a: Bodi jasen, da te lahko pohvalim ali očrnim.
Če me uspeš očrniti v zvezi z neskončnostjo, bom sprva začuden in kasneje zagotovo vesel. :wink: Hvala ni potrebna.
Rock napisal/-a: Fantastično. Matematika je postala prvovrstna (sholastična) filozofija.
Nikar ne sodi prehitro Rock! Matematika je univerzalen jezik in morda ima celo potecial, da objame dejanskost. :oops:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a Rock »

bargo napisal/-a: Nedeločenost je bolj vznemirljiva!
Se lahko strinjam.
A v matematiki čustva niso relevantna.
Rock napisal/-a:Kakšen element, kakšno množico, ...
bargo napisal/-a:hm. Ne vem natanko kako naj ti to razložim, ker je videti da imaš težave z matematiko. Recimo, da tvegam in grem na tvoje bolj domače področje. Torej izberem očeta, sina in svetega duha.
Koliko je to struktur ? 1,2,3 ali več. ? Spomniti te moram, da ne vem veliko in torej uporabljaj enostaven jezik, brez tujk in okrajšav, če je mogoče.
Menim, da bi ostal pri "matematični neskončnosti". Menim, da je predmet zadosti zahteven.
Trinitaričnost te kot naravoslovca pač ne more in ne sme zanimati.
Rock napisal/-a: Bodi jasen, da te lahko pohvalim ali očrnim.
bargo napisal/-a:Če me uspeš očrniti v zvezi z neskončnostjo, bom sprva začuden in kasneje zagotovo vesel. :wink: Hvala ni potrebna.
Ne gre nujno za neskončnost.
Vsaka razprava zahteva jasnost. (Razen če spadaš k številčno nezanemarljivi kategoriji, ki zaradi subjektivne nujnosti in inertnosti žele ribariti v kalnem.)

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a vojko »

Lili (rock) se je trudil napisati:
Trinitaričnost te kot naravoslovca pač ne more in ne sme zanimati.
Si morda poleg vsega drugega tajni član Ordo Sanctissimae Trinitatis (O.SS.T.)? :lol: :lol: :lol: :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:Lili (rock) se je trudil napisati:
Trinitaričnost te kot naravoslovca pač ne more in ne sme zanimati.
Si morda poleg vsega drugega tajni član Ordo Sanctissimae Trinitatis (O.SS.T.)? :lol: :lol: :lol: :lol:
Direktno spraševanje po tem, kar je morda tajno, ni razumno.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:Lili (rock) se je trudil napisati:
Trinitaričnost te kot naravoslovca pač ne more in ne sme zanimati.
Si morda poleg vsega drugega tajni član Ordo Sanctissimae Trinitatis (O.SS.T.)?
Spraševanje po tem, kar je morda tajno, ni razumno.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a bargo »

Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a: Nedeločenost je bolj vznemirljiva!
Se lahko strinjam.
A v matematiki čustva niso relevantna.
Res je, vendar je očitno, da tebi matematika ni ravno blizu. No, pa tudi ljudje izvajajo matematiko. Nekateri to počno z užitkom in zaradi užitka. :roll:
Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a:hm. Ne vem natanko kako naj ti to razložim, ker je videti da imaš težave z matematiko. Recimo, da tvegam in grem na tvoje bolj domače področje. Torej izberem očeta, sina in svetega duha.
Koliko je to struktur ? 1,2,3 ali več. ? Spomniti te moram, da ne vem veliko in torej uporabljaj enostaven jezik, brez tujk in okrajšav, če je mogoče.
Menim, da bi ostal pri "matematični neskončnosti". Menim, da je predmet zadosti zahteven. Trinitaričnost te kot naravoslovca pač ne more in ne sme zanimati.
No, sem radovedno bitje in narava mi zmeraj predstavi kak čudež in če me zato imaš za naravoslovca, bodi tako. Me pa resnično zanima, ker se mi dozdeva, da bi lahko bila moja zgodba veliko bolj zanimiva, če mi poiskusiš pojasniti, kot praviš, Trinitaričnost. Tudi v moji razlagi nastopajo namreč ravno trije, kot si lahko že zaslutil. :oops:
Ne želiš tvegati?
Rock napisal/-a: Vsaka razprava zahteva jasnost. (Razen če spadaš k številčno nezanemarljivi kategoriji, ki zaradi subjektivne nujnosti in inertnosti žele ribariti v kalnem.)
Res je! Bojim se, da sem že vse jasno povedal, kar je bilo trenutno mogoče povedati. Samo pogledati in videti je potrebno. :wink:
Rock napisal/-a: Zmanjka?
Na ta način je neskončnost definirana v Romanovi matematiki?
Kako enostavna je resnica, ko je obrazložena.
Vse si pomešal, škoda. :( Želja je prevelika, takrat očitno umanjka razum. Ah, ta amigdala. :D

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a Roman »

Rock napisal/-a:Fantastično. Matematika je postala prvovrstna (sholastična) filozofija.
Čisto nič nisi razumel. Se tega zavedaš?
Tvoja izjava implicira, da je imela matematika uspeh.
Seveda. Če bi se o tem dal poučiti, bi ti to postalo jasno.
Škoda, da nisi nadaljeval s pojasnili.
Katero pojasnilo te zanima?
Tega nisem storil.
Pač.
Dokaži.
Potrebno je razlikovati med pojasnilom (razlago, definicijo, opredelitvijo) - in oznako za nedoumljivo.
Pa daj. Razlikuj vendar med matematično definicijo neskončne množice in s tvoje strani izpričanim nedojemanjem.
Rock napisal/-a:Na ta način je neskončnost definirana v Romanovi matematiki?
To vzamem kot žalitev. Ne obstaja Romanova matematika.
Kako enostavna je resnica, ko je obrazložena.
Niti enkrat nisi izrazil želje po obrazložitvi pojma neskončne množice. Če bi bil tak, za kakršnega se imaš, ne bi iz svojega neznanja črpal idej za pljuvanje po matematiki in matematikih. Pa saj vem, moja priporočila tebi so itak bob ob steno.

Motore
Prispevkov: 1107
Pridružen: 9.9.2009 23:28

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a Motore »

Roman napisal/-a:Pa saj vem, moja priporočila tebi so itak bob ob steno.
Na začetku sem tudi sam imel upanje, da je mogoče Rocku kaj razložiti, vendar sem obupal. Še posebno glede matematike je popoln analfabet, kar je že večkrat dokazal (primeri: ulomki, tri vrata, neskončne množice, ...). Argumenti, ki jih premore so večinoma njegova osebna mnenja, kar jim seveda dodobra zniža kvaliteto. Kdaj pa kdaj celo sumim, da je čez čas kaj razumel, vendar trmasto vztraja pri prvotni trditvi, pa čeprav še slepec vidi, da je zgrešena. Debatirat z njim je torej totalna izguba časa.

Odgovori