obrazložitev definicije "Bog je...."

Posebna in splošna teorija relativnosti
Odgovori
Rozman
Kraj: Tržič
Kontakt:

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a Rozman »

GJ, ves postopek definicije metra se dogaja v istem sistemu opazovanja (drugih možnosti ni), zato definicija metra ni vprašljiva.
- Vse predloge meritev, ki sem jih dobil na Kvarkadabri, sem že pred tem temeljito preštudiral skupaj s poznavalci na FMF. Skupna ugotovitev je, da nobena od teh meritev neposredno ne meri hitrosti svetlobe iz vesolja. Druga skupna ugotovitev je, da hitrost svetlobe iz vesolja neposredno še ni izmerjena. Tretja ugotovitev pa, da ločeno merjenje f in λ daje možnosti za neposredno merjenje hitrosti svetlobe iz vesolja.
- Pregled obstoječih meritev spektralnih črt pokaže, da so različni instrumenti (FPI, mrežica) različno občutljivi na frekvenco in valovno dolžino svetlobe. Nekateri instrumenti so občutljivi le na valovno dolžino svetlobe, drugi na kombinacijo frekvence in valovne dolžine. Ta razlika v občutljivosti omogoča ločeno prepoznavanje vpliva hitrosti izvora svetlobe na frekvenco in valovno dolžino svetlobe. To ločeno merjenje frekvence in valovne dolžine ni preprosto, je pa izvedljivo. Taka meritev je resen raziskovalni projekt, razbit na primer v naslednje faze:
  • - Priprava projekta meritve: študij podobnih meritev, postavitev teoretičnih osnov merilne metode (to dvoje je v moji knjigi), ocena stroškov, ocena rokov.
    - Pridobitev projekta: odobritev stroškov (IJS, FMF), postavitev raziskovalnega tima, potrditev projekta merjenja.
    - Postavitev metode: Pregled institucij v svetu, ki imajo primerno opremo, pregled njihovih podobnih meritev, dodelava merilne metode, prilagojene izbrani instituciji in njihovim instrumentom.
    - Povpraševanje institucije po sodelovanju pri izvedbi meritve ter sklenitev dogovora.
    - Izvedba meritve ter objava rezultatov.
Vse pa se začne s prvo točko, ocena teoretičnih in tehnoloških možnosti za izvedbo meritve, ko bo za meritev politična volja.

Uporabniški avatar
shrink

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rozman napisal/-a:- Vse predloge meritev, ki sem jih dobil na Kvarkadabri, sem že pred tem temeljito preštudiral skupaj s poznavalci na FMF. Skupna ugotovitev je, da nobena od teh meritev neposredno ne meri hitrosti svetlobe iz vesolja. Druga skupna ugotovitev je, da hitrost svetlobe iz vesolja neposredno še ni izmerjena. Tretja ugotovitev pa, da ločeno merjenje f in λ daje možnosti za neposredno merjenje hitrosti svetlobe iz vesolja.
Ciljaš na "pedagoški projekt", pod katerega si pod svoje šarlatanske interpretacije brez vednosti in dovoljenja podpisal prof. Rosino? :lol:
Taka meritev je resen raziskovalni projekt, razbit na primer v naslednje faze:/.../
Pridobitev projekta: odobritev stroškov (IJS, FMF), postavitev raziskovalnega tima, potrditev projekta merjenja.
Ahahahahahaha, šolski primer šarlatanske megalomanije. In šarlatanski megaloman bi še angažiral resne fizike, ki se z njegovimi šarlatanskimi interpretacijami niti približno ne strinjajo. :lol:
Vse pa se začne s prvo točko, ocena teoretičnih in tehnoloških možnosti za izvedbo meritve, ko bo za meritev politična volja.
Ocena teoretičnih možnosti: popolnoma zgrešeno nakladanje. :lol:

Seveda ne preseneča šarlatansko prepričanje, da so znanstvene razlage stvar politične volje; ja, krščenmatiček, Einstein je že celo stoletje na oblasti, zdaj ga imamo dovolj: Rozman for President! :lol:

Rozman
Kontakt:

Da ne zgubimo rdeče niti, je tekom razprave potrebno vsake toliko časa napraviti povzetek. Torej:
  • Članke (glej povezave na moji strani http://www.anti-energija.com/) se da brati tako, da so bile že opravljene neposredne meritve hitrosti svetlobe, ki prihaja iz vesolja.

V člankih je nakazano, da niso problem meritev frekvence in valovne dolžine svetlobe iz vesolja, ampak strah pred objavo rezultatov teh meritev.

Z razpravo na Kvarkadabri hočem predvsem opozoriti ne te meritve, nimam pa nerealnih pričakovanj, da bi rezultate teh meritev objavila kakšna SLO institucija.

Rezultati teh meritev imajo vpliv predvsem na razumevanje vesolja. Meritve bodo v veliki meri razjasnile temno snov, temno energijo, kefeide, … na primer na način, kot je to opisano v poglavju Vesolje v moji knjigi.

Kvarkadabrovci, hrabro se borite proti novim meritvam. Tu imate še posebno težko nalogo, ker se borite proti lastni fizikalni doktrini, ki daje meritve na prvo mesto pri raziskovanju fizikalnih pojavov.

Uporabniški avatar
vojko
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rozman napisal/-a:Da ne zgubimo rdeče niti, je tekom razprave potrebno vsake toliko časa napraviti povzetek. Torej:
  • Članke (glej povezave na moji strani http://www.anti-energija.com/) se da brati tako, da so bile že opravljene neposredne meritve hitrosti svetlobe, ki prihaja iz vesolja.

V člankih je nakazano, da niso problem meritev frekvence in valovne dolžine svetlobe iz vesolja, ampak strah pred objavo rezultatov teh meritev.

Z razpravo na Kvarkadabri hočem predvsem opozoriti ne te meritve, nimam pa nerealnih pričakovanj, da bi rezultate teh meritev objavila kakšna SLO institucija.

Rezultati teh meritev imajo vpliv predvsem na razumevanje vesolja. Meritve bodo v veliki meri razjasnile temno snov, temno energijo, kefeide, … na primer na način, kot je to opisano v poglavju Vesolje v moji knjigi.

Kvarkadabrovci, hrabro se borite proti novim meritvam. Tu imate še posebno težko nalogo, ker se borite proti lastni fizikalni doktrini, ki daje meritve na prvo mesto pri raziskovanju fizikalnih pojavov.
V garaži sem izdelal delujoč model perpetuum mobila. Nihče mi ga noče odkupiti. Vsi so se zarotili proti meni, čeprav gre za izum, ki bo spremenil svet. Vem, da stoji zadaj avtomobilska industrija, pa multinacilnalke...

Rozman, lahko pri vas opravite ustrezne meritve in preizkuse? Pri meni v garaži je vse delovalo... :lol:

Uporabniški avatar
shrink

Tipična megalomanija s strani šarlatana Rozmana:
Rozman napisal/-a:Članke (glej povezave na moji strani http://www.anti-energija.com/) se da brati tako, da so bile že opravljene neposredne meritve hitrosti svetlobe, ki prihaja iz vesolja.

:lol:

Teorija zarote s strani šarlatana Rozmana:
V člankih je nakazano, da niso problem meritev frekvencein valovne dolžine svetlobe iz vesolja, ampak strah pred objavo rezultatov teh meritev.

Zavedanje megalomanije (očitno) s strani šarlatana Rozmana:

Rozman
Kontakt:

Vojko, po svetu je stotine forumov, ki stresno (kot forum Vprašanja za Einsteina) zagovarjajo PTR. Druge znanstvene discipline praviloma sploh nimajo forumov, kjer bi morale nenehoma dokazovati svojo upravičenost. Njihova teorija nedvoumna. Nobena znanstvena disciplina torej ni tako pod udarom in postavljena tako pod vprašaj, kot ravno PTR.

Za tako stanje je kriva PTR sama. Temelji na v vseh razmerah enaki hitrosti svetlobe, ob tem pa hitrost svetlobe, ki prihaja iz vesolja sploh ni izmerjena. PTR nima rezultatov neposredne meritve, s kakšno hitrostjo prihaja svetloba iz vesolja, s tem pa zase ne primerno izmerjene osnove.

PTR bo dobila svojo verodostojnost, ko bo izmerjen v vseh razmerah enaka hitrost svetlobe, torej hitrost svetlobe ki prihaja iz vesolja in se tam ustvarja v različnih okoliščinah. Moja prizadevanja so v tem, da PTR dobi to meritev in se tako dokončno potrdi. Lahko pa se dogodi tudi obratno, da ta meritev zada PTR smrtni udarec.

Uporabniški avatar
vojko
Kontakt:

Rozman napisal/-a:Vojko, po svetu je stotine forumov, ki stresno (kot forum Vprašanja za Einsteina) zagovarjajo PTR. Druge znanstvene discipline praviloma sploh nimajo forumov, kjer bi morale nenehoma dokazovati svojo upravičenost. Njihova teorija nedvoumna. Nobena znanstvena disciplina torej ni tako pod udarom in postavljena tako pod vprašaj, kot ravno PTR.

Za tako stanje je kriva PTR sama. Temelji na v vseh razmerah enaki hitrosti svetlobe, ob tem pa hitrost svetlobe, ki prihaja iz vesolja sploh ni izmerjena. PTR nima rezultatov neposredne meritve, s kakšno hitrostjo prihaja svetloba iz vesolja, s tem pa zase ne primerno izmerjene osnove.

PTR bo dobila svojo verodostojnost, ko bo izmerjen v vseh razmerah enaka hitrost svetlobe, torej hitrost svetlobe ki prihaja iz vesolja in se tam ustvarja v različnih okoliščinah. Moja prizadevanja so v tem, da PTR dobi to meritev in se tako dokončno potrdi. Lahko pa se dogodi tudi obratno, da ta meritev zada PTR smrtni udarec.
Na kaj bi ti stavil?

Uporabniški avatar
shrink

Prav patetično (kaj patetično: pomilovanja vredno) je, kako Rozman ponavlja ene in iste neumnosti. Ampak vseeno:
Rozman napisal/-a:Vojko, po svetu je stotine forumov, ki stresno (kot forum Vprašanja za Einsteina) zagovarjajo PTR.
Narobe: sploh ne gre za zagovarjanje, gre za izobraževanje (tudi nevednih šarlatanov). Ampak šarlatani se kar nočejo izobraziti in vztrajajo na svojih zgrešenih pogledih, ki se jim lahko smeje že povprečen srednješolec. :lol:
Druge znanstvene discipline praviloma sploh nimajo forumov, kjer bi morale nenehoma dokazovati svojo upravičenost.
Spet narobe, ravno obratno je res: fizika nima česa dokazovati šarlatanom, se pa šarlatani trudijo "dokazati" svoje instant "teorije", ki seveda po pravilu nasprotujejo fizikalnim razlagam. Ker pa jih vsakdo, ki je vsaj malo naravoslovno razgledan, takoj odpravi z mezincem leve roke, pa šarlatani nakladajo, kako se mora fizika "nenehno dokazovati" in halucinirajo, kako je to za fiziko "stresno". :lol:
Njihova teorija [ni] nedvoumna. Nobena znanstvena disciplina torej ni tako pod udarom in postavljena tako pod vprašaj, kot ravno PTR.
Teorija relativnosti je nedvoumna in nedvomno velja: je (takoj za kvantno mehaniko) eksperimentalno najbolj preizkušena teorija in obstaja obilo meritev, ki jo potrjujejo, prav nobena pa je ne izpodbija (n-tič).

Seveda je fizika oz. teorija relativnosti zgolj pod "udarom" šarlatanov. Ampak to "udarjanje" je kot sapica (iz pljuč šarlatana :lol: ) ob trdnjavo, zgolj šarlatani pa lahko halucinirajo, da je fizika ali teorija relativnosti postavljena pod vprašaj. Analiza pojavnosti antirelativnostnih šarlatanov (med katere spada tudi Rozman) je na razpolago tukaj (n-tič):

http://www.salon.com/2000/07/06/einstein/
Že večkrat ponovljeno šarlatansko prepričanje, ki je seveda vnebovpijoča neumnost. PTR ima še kako trdno osnovo. :lol:
PTR bo dobila svojo verodostojnost, ko bo izmerjen v vseh razmerah enaka hitrost svetlobe, torej hitrost svetlobe ki prihaja iz vesolja in se tam ustvarja v različnih okoliščinah.
PTR je neverodostojna samo za šarlatanske hobiste. Za tiste, ki so količkaj razgledani, pa je jasno, da je (takoj za kvantno mehaniko) eksperimentalno najbolj preizkušena teorija in obstaja obilo meritev, ki jo potrjujejo, prav nobena pa je ne izpodbija.
Moja prizadevanja so v tem, da PTR dobi to meritev in se tako dokončno potrdi.
Samo šarlatani lahko halucinirajo, da PTR še ni doživela potrditve.
Lahko pa se dogodi tudi obratno, da ta meritev zada PTR smrtni udarec.
Na to seveda upa Rozman in ker ga v zvezi z njegovimi prizadevanji fizika "ne šljivi 5 posto", je prepričan, da fizika skriva umazano resnico. Ampak naj se kar sprijazni s tem, da gre zgolj za mokre šarlatanske sanje. :lol:

Rozman
Kontakt:

Vojko, imam dva debela fascikla natisnjenih člankov meritev spektralnih črt, ki jih je opravila NASA s pomočjo satelita SOHO za opazovanje Sonca, člankov o meritvah, ki so jih opravili Japonci preko satelita Hinode ter meritve, ki so jih opravili ruski, indijski in drugi osrednji nacionalni inštituti za opazovanje vesolja. Pri mnogih člankih se iz metode merjenja ne da ugotoviti, ali so merili frekvenčni zamik spektralne črte ali spremembo valovne dolžine. V vsaj desetih člankih je možno enoumno, čeprav ne formalno in neposredno razbrati, da hitrost vira svetlobe vpliva le na frekvenco svetlobe, ne pa na njeno valovno dolžino. Več o teh meritvah je v moji knjigi. Če se te meritve tudi v formalni obliki izkažejo kot verodostojne, potem to pomeni smrtni udarec za PTR.

Vedež

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Pohvaliti moram g. Rozmana v njegovih prizadevanjih za nova spoznanja, ki jih je včasih potrebno iskati zunaj obsega sprejetih teorij.

Gre za svobodomiselnost, ki jo poskuša šrink preusmeriti na šarlatanstvo, ki to v bistvu ni. S preusmerjanjem svobodomiselnih procesov na nivo šarlatanskih prodajalcev megle, si popravlja le svoj ego in čisto nič drugega.

Le svobodomiselnost poganja proces novih spoznanj naprej, zato postaja šrink toliko večja tragikomična figura. Včasih je potrebno pogledat čez planke, sicer postajaš vse bolj zaplankan.

Zaplankanost ni povezana z inteligenco ali znanjem. Lahko si pameten, veliko veš, vendar kljub vsemu zaplankan.

Uporabniški avatar
vojko
Kontakt:

Rozman napisal/-a:Vojko, imam dva debela fascikla natisnjenih člankov meritev spektralnih črt, ki jih je opravila NASA s pomočjo satelita SOHO za opazovanje Sonca, člankov o meritvah, ki so jih opravili Japonci preko satelita Hinode ter meritve, ki so jih opravili ruski, indijski in drugi osrednji nacionalni inštituti za opazovanje vesolja. Pri mnogih člankih se iz metode merjenja ne da ugotoviti, ali so merili frekvenčni zamik spektralne črte ali spremembo valovne dolžine. V vsaj desetih člankih je možno enoumno, čeprav ne formalno in neposredno razbrati, da hitrost vira svetlobe vpliva le na frekvenco svetlobe, ne pa na njeno valovno dolžino. Več o teh meritvah je v moji knjigi. Če se te meritve tudi v formalni obliki izkažejo kot verodostojne, potem to pomeni smrtni udarec za PTR.
Rozman, cenim tvojo zagnanost, ki meji na obsesijo, mislim pa, da svojo energijo usmerjaš v napačno smer. Škoda časa in truda v tej smeri. Preveč so stvari dognane in potrjene.

Kaj pomeni:"V vsaj desetih člankih je možno enoumno, čeprav ne formalno in neposredno razbrati/.../"?

In pozabil si odgovoriti na moje vprašanje: ko bodo vsi potrebni poskusi opravljeni, na kakšen izid staviš (recimo svojo reputacijo)?

Uporabniški avatar
GJ

Odgovor Napisal/-a GJ »

Rozman napisal/-a: Pri mnogih člankih se iz metode merjenja ne da ugotoviti, ali so merili frekvenčni zamik spektralne črte ali spremembo valovne dolžine.
Kaj pa polarizacija svetlobe Rozman? Nikjer je ne omenjaš, kaj šele njenega vpliva na meritve. :oops:
Lep dan...

Uporabniški avatar
shrink

(ne)Ved(n)ež napisal/-a:Gre za svobodomiselnost, ki jo poskuša šrink preusmeriti na šarlatanstvo, ki to v bistvu ni. S preusmerjanjem svobodomiselnih procesov na nivo šarlatanskih prodajalcev megle, si popravlja le svoj ego in čisto nič drugega.
Rozman looks, smells, sounds, and acts like a crackpot; then you ask "is it STILL a crackpot?" :lol:

Glede ega pa šarlatanom priporočam, da se zazrejo v zrcalo. :lol:
Le svobodomiselnost poganja proces novih spoznanj naprej, zato postaja šrink toliko večja tragikomična figura. Včasih je potrebno pogledat čez planke, sicer postajaš vse bolj zaplankan.
"Svobodomiselnost" je tipičen argument šarlatanov, da so upravičeni do razmišljanja, ki ga imajo. Tragikomično pa je, da menijo, da se mora na tej osnovi njihova (že na prvi pogled zgrešena) nakladanja enakovredno jemati kot tiste razlage, ki jih ponuja znanost. :lol:
Zaplankanost ni povezana z inteligenco ali znanjem. Lahko si pameten, veliko veš, vendar kljub vsemu zaplankan.
Hah, zabavna izjava nekoga, ki je zaplankan v lastno "igro" (beri: "onaniranje"). :lol:

Rozman
Kontakt:

Vedež, hvala za razumevanje.

GJ, v člankih, ki sem jih študiral, nisem opazil odvisnosti valovne dolžine ali frekvence od polarizacije svetlobe.
Kaj pomeni:"V vsaj desetih člankih je možno enoumno, čeprav ne formalno in neposredno razbrati/.../"?
Vojko, ti bom pojasnil na zelo poenostavljenem primeru. Institucije, ki merijo zamike spektralnih črt praviloma posvečajo premalo pozornosti, koliko je njihov merilnik občutljiv na frekvenco in koliko na valovno dolžino svetlobe. Kadar merijo z merilnikom, ki je občutljiv samo na valovno dolžino, pride do zanimivega pojava. Ko merilnik usmerijo v sončev izbruh ne pokaže spremembe valovne dolžine kot posledica hitrosti sončevega izbruha. Ko preverijo delovanje merilnika s pomočjo mirujočega izvora svetlobe na zemlji, vse deluje. To lahko ponavljajo v nedogled. Iz člankov se vidi, da se je to dogodilo na SOHO, v Rusiji in tudi v Indiji. Na koncu obupajo in ugotovijo, da iz neznanega razloga s tem instrumentom niso mogli meriti sončevih izbruhov. Nihče pa ni pomislil, da njihov instrument ves čas deluje pravilno, da pa je slučajno občutljiv le na valovno dolžino in da se valovna dolžina svetlobe zaradi hitrosti izvora svetlobe ne spreminja. To se je dogajalo s popolnoma različnimi instrumenti, popolnoma neodvisno na različnih lokacijah. Instrument je na vseh navedenih mestih pravilno kazal vedno enako valovno dolžino, ki ni odvisna od hitrosti vira svetlobe, le da avtorji niso bili pripravljeni privzeti izmerjenega rezultata, ker je bil preveč izven njihovih pričakovanj. Druge primere si lahko ogledaš v moji knjigi.

Vojko, na kakšen izid stavim? Tako kot sem razumel opisane meritve v člankih se PTR slabo piše.

Tale razprava na forumu včasih zgleda neproduktivna, vendar ni tako. Na osnovi zadnjih vaših pripomb in vprašanj sem zbistril nekatere misli in jih objavil na moji strani http://www.anti-energija.com/Uvodne_misli.pdf

Uporabniški avatar
GJ

Odgovor Napisal/-a GJ »

Rozman napisal/-a:GJ, v člankih, ki sem jih študiral, nisem opazil odvisnosti valovne dolžine ali frekvence od polarizacije svetlobe.
Kaj takega? Kdo bi si to mislil o tebi? :oops:
No pa si preberi: The Wavelength Dependence of Polarization

Lep dan...

Odgovori