SVETLOBNA HITROST KONČNO PREMAGANA

Posebna in splošna teorija relativnosti
Odgovori
Nande Ninja
Prispevkov: 219
Pridružen: 3.2.2013 5:52

Re: SVETLOBNA HITROST KONČNO PREMAGANA

Odgovor Napisal/-a Nande Ninja »

Nande Ninja napisal/-a:Predlagam, da kdor nasprotuje mojim teorijam kar sam izračuna s kakšno hitrostjo bi se premikal vrh stolpnice, ki sem jo opisal takoj na začetku.

Potem pa še izračunajte s kolikšno hitrostjo bi se gibal vrhnji tekoči trak v mojem primeru.
Zakaj nihče ne izračuna tega? Saj ste vendar sami pametnjakoviči na forumu. Kaj vas je zaustavilo? Nimate dovolj, kot jo vi imenujete "inteligencije"? Ali pomanjakanje matematičnega znanja? Potem čez nekaj strani, bo pa spet nekdo napisal, da ste mi to vse že zdavnaj dokazali itd...

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: SVETLOBNA HITROST KONČNO PREMAGANA

Odgovor Napisal/-a problemi »

Nande Ninja napisal/-a:
Nande Ninja napisal/-a:Predlagam, da kdor nasprotuje mojim teorijam kar sam izračuna s kakšno hitrostjo bi se premikal vrh stolpnice, ki sem jo opisal takoj na začetku.

Potem pa še izračunajte s kolikšno hitrostjo bi se gibal vrhnji tekoči trak v mojem primeru.
Zakaj nihče ne izračuna tega? Saj ste vendar sami pametnjakoviči na forumu. Kaj vas je zaustavilo? Nimate dovolj, kot jo vi imenujete "inteligencije"? Ali pomanjakanje matematičnega znanja? Potem čez nekaj strani, bo pa spet nekdo napisal, da ste mi to vse že zdavnaj dokazali itd...
Pri meni gre za pomanjkanje matematičnega znanja, mogoče celo za premalo inteligence, skoraj gotovo gre za oboje, no kakor koli ... zato bi te prosil, da ti to izračunaš za mene. Mogoče bom potem razumel.

Hvala

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: SVETLOBNA HITROST KONČNO PREMAGANA

Odgovor Napisal/-a bargo »

Nande Ninja napisal/-a:
bargo napisal/-a:
Nande Ninja napisal/-a: Ja res je bargo. Veliko je že napisanega, najbolj pa je ravno obsežen tisti naboj, oziroma s kakšno hitrostjo bi se gibal. Očitno drži, da se hitrosti seštevajo.
Ne tako hitro, Ninja. :shock: Spet si se prehitel. :wink: Hitrosti se seštevajo do neke meje, potem pa ne več. Videti je, da je ta meja ravno svetlobna hitrost, če gre za gibanje materije/energije.
Ja to je teorija, da naj bi se hitrosti seštevale le do neke meje in sicer do svetlobne hitrosti. Vendar zakaj bi se to zgodilo? Kaj bi preprečilo nadaljno seštevanje hitrosti? To me res zanima. Kaj bi dejansko hitrost zaustavilo?
PROSTOR!

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: SVETLOBNA HITROST KONČNO PREMAGANA

Odgovor Napisal/-a shrink »

Nande Ninja napisal/-a:
shrink napisal/-a:
Nande Ninja napisal/-a:Razlika med primeroma ki sta navedena je ogromna. A si res takšen bedak? Potem si pa zamisli letalo ki leti s hitrostjo 1000 km/h. Predstavljaj si, da letalo nima kabine. Ti tečeš s hitrostjo 20 mh/h in skočiš ven z letala. Boš potem letel s hitrostjo 1020 km/h ? Takšna je vaša logika na tem forumu.
Veš, Nande, če ima tvoja "inteligencija" slab spomin, še ne pomeni, da ga imajo tudi ostali. :lol:
Ja shrink o tem me boš pa res težko prepričal. Razloži mi kako bi v tem letalu, ki leti s hitrostjo 1000 km/h tekel. Te ne bi prilimalo na zadnjo steno? A boš tako kot nekdo drug pred tabo rekel, da bi moral odmisliti zračni upor? Jaz nisem ničesar odmislil. Torej odgovori mi s svojo inteligenco, ne z inteligencijo.

Boš sploh lahko tekel od repa do kraja kjer bi morala biti kabina in izskočil?
Dej nehi, no, šarlatanski Nande, saj ti je že gcn64 razložil: če tvoja šarlatanska "inteligencija" ni sposobna dojeti, je to njen problem. :lol:

Sicer pa naj tvoja šarlatanska "inteligencija" razmisli, kako se piloti lovcev sploh lahko katapultirajo iz letala - predvsem naj tvoja "inteligencija" razmisli, kakšno hitrost glede na opazovalca na Zemlji ima pilot ob katapultiranju; naj namignem tvoji "inteligenciji": vektorsko vsoto hitrosti letala glede Zemljo in hitrosti katapultiranega pilota glede na letalo. :lol: :lol: :lol:

Nande Ninja
Prispevkov: 219
Pridružen: 3.2.2013 5:52

Re: SVETLOBNA HITROST KONČNO PREMAGANA

Odgovor Napisal/-a Nande Ninja »

problemi, jaz sem to že storil in vsem na forumu zagotavljam, da sem izračunal pravilno. Nekateri podatki sicer niso povsem točni, vendar dovolj natančni, da po mojih izračunih vsekakor svetlobo prehitimo.

Poglej, primer stolpnice je povsem jasen: če bi bila stolpnica visoka 2 biljona kilometrov, in bi se zemlja še vedno vrtela tako kot se sedaj, potem bi vrh stolpnice krožil s takšno hitrostjo, da bi v eni sekundi prepotoval razdaljo od zemlje do sonca, ki je 150 miljonov km. Za to razdaljo svetloba porabi 8 minut, vrh stolpnice pa bi takšno razdaljo prepotoval v eni sami sekundi. Ne vem kje so dokazali na tem forumu, da se to ne bi zgodilo. Le trdijo, da nimam prav, brez kakršnegakoli izračuna ali "teoretične" razlage, da nimam prav.

Primer tekočih trakov pa prav tako. Doma sem izračunal koliko tekočih trakov potrebujemo in kako hitro se morajo gibati, da dosežemo in presežemo svetlobno hitrost. Vendar ne vem katera teorija naj bi to hitrost zaustavila. Kaj bi se zgodilo, da bi to hitrost ustavili?

bargo, praviš da bi prostor preprečil, da bi se hitrosti seštevale? Kaj natanko pa misliš s tem? Kaj bi se prostor skrčil? Prostora je vendar dovolj saj je vesolje neskončno.

shrink, zakaj nisi raje odgovoril na enostavno vprašanje, namesto, da se norčuješ? Torej bi lahko v letalu ki je brez kabine tekel? Te ne bi prilimalo na zadnjo steno? Mogoče si ti tako močan, da bi tekel proti tako močnemu vetru? Zakaj nisi raje odgovoril na vprašanje. Ker se trapasto izogibaš preprosti logiki in trosiš svoje neznanje.

Kar se tiče pa katapultiranja pilotov iz lovcev, ti pa lahko povem, da se je zgodilo že veliko nesreč, najbrž je kdo tebi podoben načrtoval takšno katapultiranje.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: SVETLOBNA HITROST KONČNO PREMAGANA

Odgovor Napisal/-a shrink »

Nande Ninja napisal/-a:
shrink napisal/-a:
Primer letala in potnika, ki teče proti kabini je bil že ves čas jasen, saj je nekdo prej prilepil slikico, kjer spustimo žogico na letalu proti kabini. Glede na opazovalca iz tleh je žogica imela svojo hitrost+hitrost letala. Tukaj zame ni bilo nobenih dvomov.
Hah, ja, seveda ti je bil "že ves čas jasen", le poglej kako:
Nande Ninja napisal/-a:Razlika med primeroma ki sta navedena je ogromna. A si res takšen bedak? Potem si pa zamisli letalo ki leti s hitrostjo 1000 km/h. Predstavljaj si, da letalo nima kabine. Ti tečeš s hitrostjo 20 mh/h in skočiš ven z letala. Boš potem letel s hitrostjo 1020 km/h ? Takšna je vaša logika na tem forumu.
Veš, Nande, če ima tvoja "inteligencija" slab spomin, še ne pomeni, da ga imajo tudi ostali. :lol:
shrink, a ne vidiš, da sta ta dva primera različna? Če potnik teče v letalu ki leti s hitrostjo 1000 km/h proti kabini lahko teče s hitrostjo 20 km/h, če pa to letalo nima kabine, pa zagotovo ne bo mogel teči. Se strinjaš? To vprašanje je preprosto celo zate.
Dej nehi, no, šarlatanski Nande, primera sta povsem identična, tvoji pomisleki pa zgolj preprosto kažejo na tvoje tipično šarlatansko razmišljanje. :lol:

Nande Ninja
Prispevkov: 219
Pridružen: 3.2.2013 5:52

Re: SVETLOBNA HITROST KONČNO PREMAGANA

Odgovor Napisal/-a Nande Ninja »

Res me zanima zakaj vsi tako radi pišete hrvaško besedo "inteligencija". Pravilna slovenska beseda je inteligenca, vendar očitno tega ne veste.

shrink, torej v letalu, ki leti s hitrostjo 1000 km/h in nima kabine ne bi nič pihalo?

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: SVETLOBNA HITROST KONČNO PREMAGANA

Odgovor Napisal/-a shrink »

nindža stil napisal/-a:shrink, zakaj nisi raje odgovoril na enostavno vprašanje, namesto, da se norčuješ? Torej bi lahko v letalu ki je brez kabine tekel? Te ne bi prilimalo na zadnjo steno? Mogoče si ti tako močan, da bi tekel proti tako močnemu vetru? Zakaj nisi raje odgovoril na vprašanje. Ker se trapasto izogibaš preprosti logiki in trosiš svoje neznanje.
Hah, šarlatanski Ninja, gcn64 ti je že razložil, da ni ne moč naboja, ne moč potnika, relevantna: če ima en ali drugi glede na avtomobil/letalo neko začetno hitrost, potem je hitrost enega ali drugega glede na opazovalca na Zemlji vsota hitrosti enega ali drugega in hitrosti avtomobila/letala. In to je bistvo, ki ga tvoja "inteligencija" pač ne dojame. :lol:
Kar se tiče pa katapultiranja pilotov iz lovcev, ti pa lahko povem, da se je zgodilo že veliko nesreč, najbrž je kdo tebi podoben načrtoval takšno katapultiranje.
Hah, tipična imbecilna pripomba povprečnega šarlatana, ki meni, da nesreče dokazujejo, da se piloti pravzaprav ne morejo katapultirati iz letal. :lol: :lol: :lol:
Zadnjič spremenil shrink, dne 30.8.2013 0:46, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: SVETLOBNA HITROST KONČNO PREMAGANA

Odgovor Napisal/-a shrink »

Hah, Nande, pa saj sem ti že povedal, da se ti posmehujem in za to uporabljam stilske dodatke iz repertoarja naših južnih bratov: ni pa moj problem, če je tvoja "inteligencija" pozabljiva. :lol:

Nande Ninja
Prispevkov: 219
Pridružen: 3.2.2013 5:52

Re: SVETLOBNA HITROST KONČNO PREMAGANA

Odgovor Napisal/-a Nande Ninja »

shrink, še vedno nisi odgovoril na enostavno vprašanje, ki sem ti ga postavil. Kaj bi se zgodilo v primeru letala brez kabine in kako bi potnik tekel v njem.

Potem si pa celo trdil, da menim, da nesreče dokazujejo celo, da se piloti ne morejo katapultirati iz letal? Res pretiravaš. Jaz nisem rekel, da se piloti ne morejo katapultirati iz letal. Napisal sem le, da se je tako zgodilo veliko nesreč. Moje besede obračaš tako že ves čas in lažeš sam sebi.

Vem, da se mi posmehuješ, tudi jaz se tebi, vendar svojega posmeha ne objavljam. Če iz mojih postov nisi razbral kje si izpadel bedak, to že dokazuje tvojo "inteligencijo". Moja inteligenca pa vsekakor ni pozabljiva, pozabil bom le tvoje zbadljivke in žaljivke, ki mi ne pridejo do živega. To si ti rekel, ko si obračal moje besede in moje vprašanje sebi prilagodil in spremenil. Briješ norca iz samega sebe, čestitke.

skrat
Prispevkov: 381
Pridružen: 15.11.2011 15:32

Re: SVETLOBNA HITROST KONČNO PREMAGANA

Odgovor Napisal/-a skrat »

Nande Ninja napisal/-a:shrink, še vedno nisi odgovoril na enostavno vprašanje, ki sem ti ga postavil. Kaj bi se zgodilo v primeru letala brez kabine in kako bi potnik tekel v njem.
Bom jaz odgovoril. Lahko tečeš kolikor te je volja po letalu brez kabine, ki leti s hitrostjo 1000 km/h, ali več, če tako hočeš. Sezidal bi 2 bilijona kilometrov visoko stolpnico, strah pa te je postavit letalo na višino (govorim na pamet: 30km), kjer je zrak dovolj redek gravitacija pa še vedno dovolj močna, da te nebi odneslo neznano kam? Res je, tvoji koraki bi bli verjetno daljši, komu mar? Torej ja, lahko tečeš po letalu brez kabine, ki leti s hitrostjo 1000 km/h. Prepričaj me v nasprotno.
Nande Ninja napisal/-a: Potem si pa celo trdil, da menim, da nesreče dokazujejo celo, da se piloti ne morejo katapultirati iz letal? Res pretiravaš. Jaz nisem rekel, da se piloti ne morejo katapultirati iz letal. Napisal sem le, da se je tako zgodilo veliko nesreč. Moje besede obračaš tako že ves čas in lažeš sam sebi.
Saj zato pa so se katapultirali (ker se je zgodila nesreča)... ali pa maš svojo teorijo zakaj to počnejo? Malo nerodno se izražaš Nande in dokler to počneš je obračanje besed neizogibno.

Mimogrede, srečno pri dokazovanju svojih teorij prehitevanja svetlobe.

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: SVETLOBNA HITROST KONČNO PREMAGANA

Odgovor Napisal/-a Vedež »


derik
Prispevkov: 2044
Pridružen: 6.3.2010 9:04

Re: SVETLOBNA HITROST KONČNO PREMAGANA

Odgovor Napisal/-a derik »

Nande Ninja napisal/-a:
derik napisal/-a:
Nande Ninja napisal/-a:Ko si napisal, da bi kot zidarski vajenec mojstru pokazal, kako se pravilno drži svinčnico, ti lahko povem, da sem res kot zidarski vajenec pred desetimi leti mnogim mojstrom pokazal marsikaj koristnega in so me ponavadi debelo gledali, le nekateri so bili užaljeni, da znam več kot oni in potem niso več želeli delati z mano. So pa tudi drugi mojstri meni pokazali marsikaj dobrega in koristnega. Sicer nekateri tukaj bodo rekli, kaj pa zidar ve, vendar vam zagotavljam, da ravno zidar mora veliko vedeti o fiziki.
No, potem pa povej, kako bi kot zidar preveril, če so vsa nadstropja tvoje dva bilijona kilometrov visoke stolpnice res v ravni črti?
Ti je odgovoril Roman. Z uporabo vodne tehtnice, svinčnice, laserja,...
Vprašal sem, kako, kakšen bi bil konkretno ta postopek. Če recimo z laserjem posvetiš dol v neko zrcalo v pritličju, bo žarek s take višine potoval do tal zelo dolgo in ne bo nujno sploh zadel pritličja, ker se to pač vrti skupaj z Zemljo, ki se bo medtem že recimo stokrat zavrtela.

Glede vodne tehnice pa, a misliš, da na taki višini še vedno kaže vodoravnost glede na Zemljo?

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: SVETLOBNA HITROST KONČNO PREMAGANA

Odgovor Napisal/-a GJ »

Nande Ninja napisal/-a:
derik napisal/-a:
Nande Ninja napisal/-a:Ko si napisal, da bi kot zidarski vajenec mojstru pokazal, kako se pravilno drži svinčnico, ti lahko povem, da sem res kot zidarski vajenec pred desetimi leti mnogim mojstrom pokazal marsikaj koristnega in so me ponavadi debelo gledali, le nekateri so bili užaljeni, da znam več kot oni in potem niso več želeli delati z mano. So pa tudi drugi mojstri meni pokazali marsikaj dobrega in koristnega. Sicer nekateri tukaj bodo rekli, kaj pa zidar ve, vendar vam zagotavljam, da ravno zidar mora veliko vedeti o fiziki.
No, potem pa povej, kako bi kot zidar preveril, če so vsa nadstropja tvoje dva bilijona kilometrov visoke stolpnice res v ravni črti?
Ti je odgovoril Roman. Z uporabo vodne tehtnice, svinčnice, laserja,...
derik napisal/-a:Vprašal sem, kako, kakšen bi bil konkretno ta postopek. Če recimo z laserjem posvetiš dol v neko zrcalo v pritličju, bo žarek s take višine potoval do tal zelo dolgo in ne bo nujno sploh zadel pritličja, ker se to pač vrti skupaj z Zemljo, ki se bo medtem že recimo stokrat zavrtela.

Glede vodne tehnice pa, a misliš, da na taki višini še vedno kaže vodoravnost glede na Zemljo?
No, no saj ni to glavni problem! Centrifugalna sila, ki je posledica vrtenja, pri določeni obodni hitrosti povzroči izhlapevanje materije! To recimo velja za kovinske diske, ki jih zavrtijo v magnetnem polju v vakuumu, obodna hitrost takšnega diska je še zelo daleč od svetlobne, ko disk preprosto razpade.
Seveda je Nande je pozabil, da popolnoma tog material ne obstaja, kar zaradi vrtenja povzroči ukrivljenost oziroma porušitev zgradbe.

Lep dan...

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: SVETLOBNA HITROST KONČNO PREMAGANA

Odgovor Napisal/-a Roman »

Nande Ninja napisal/-a:Ti je odgovoril Roman. Z uporabo vodne tehtnice, svinčnice, laserja,...
:lol:

Odgovori