SVETLOBNA HITROST KONČNO PREMAGANA

Posebna in splošna teorija relativnosti
Odgovori
Nande Ninja
Prispevkov: 219
Pridružen: 3.2.2013 5:52

Re: SVETLOBNA HITROST KONČNO PREMAGANA

Odgovor Napisal/-a Nande Ninja »

Tako, nihče tukej se očitno ne strinja z mojo teorijo, a sem jo vseeno objavil v svoji knjigi. Saj vem, da se vam zdim precej neizobražen, to tudi sem. Nisem pa neumen ali nizko inteligenten, ko smo že rpecej govorili o inteligenci.

http://www.elektronske-knjige.si/knjiga ... ancic.html

Tukaj si lahko preberete kar sem napisal, če koga zanima. Knjiga je kratka, a ima precej zanimivo vsebino in ker ste pisali na tem forumu na to temo, vas bo mogoče zanimalo. V knjigi sem ponovno predstavil ti dve teoriji, kako bi prehiteli svetlobo, ter še eno teorijo prehitevanja svetlobe.

Dve sem predstavil že tukaj, še eno novo in drugačno teorijo pa predstavljam v knjigi, ki je že naprodaj. Zaenkrat je knjiga le v elektronski obliki in upam, da bo kmalu tudi natisnjena. Prvi dve teoriji prehitevanja svetlobe se mi zdi, da popolnoma držita, vendar se očitno nihče tukaj s tem ne strinja. Gre pač v obeh primerih za nekakšen vzvod, ki je zelo velik.

V knjigi pa predstavljam še eno teorijo, ki je drugačna. Ni na principu vzvoda, ampak nekaj povsem drugega. Seveda moramo ponovno zgraditi nekaj zelo velikega, a je teoretično povsem mogoče.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: SVETLOBNA HITROST KONČNO PREMAGANA

Odgovor Napisal/-a vojko »

Nande Ninja napisal/-a:Tako, nihče tukej se očitno ne strinja z mojo teorijo, a sem jo vseeno objavil v svoji knjigi. Saj vem, da se vam zdim precej neizobražen, to tudi sem. Nisem pa neumen ali nizko inteligenten, ko smo že rpecej govorili o inteligenci.

http://www.elektronske-knjige.si/knjiga ... ancic.html

Tukaj si lahko preberete kar sem napisal, če koga zanima. Knjiga je kratka, a ima precej zanimivo vsebino in ker ste pisali na tem forumu na to temo, vas bo mogoče zanimalo. V knjigi sem ponovno predstavil ti dve teoriji, kako bi prehiteli svetlobo, ter še eno teorijo prehitevanja svetlobe.

Dve sem predstavil že tukaj, še eno novo in drugačno teorijo pa predstavljam v knjigi, ki je že naprodaj. Zaenkrat je knjiga le v elektronski obliki in upam, da bo kmalu tudi natisnjena. Prvi dve teoriji prehitevanja svetlobe se mi zdi, da popolnoma držita, vendar se očitno nihče tukaj s tem ne strinja. Gre pač v obeh primerih za nekakšen vzvod, ki je zelo velik.

V knjigi pa predstavljam še eno teorijo, ki je drugačna. Ni na principu vzvoda, ampak nekaj povsem drugega. Seveda moramo ponovno zgraditi nekaj zelo velikega, a je teoretično povsem mogoče.
Pa kaj je zdaj to? Oglaševalski forum za psevdoznanost? To presega vse meje dobrega okusa in bontona...

Nande Ninja
Prispevkov: 219
Pridružen: 3.2.2013 5:52

Re: SVETLOBNA HITROST KONČNO PREMAGANA

Odgovor Napisal/-a Nande Ninja »

Se opravičejem, ker sem forum uporabil za oglaševanje. Res ni lepo oglaševati na tak način, vendar ima knjiga ravno takšno vsebino, ki ustreza vsem trem temam na katerih sem "oglaševal" svojo knjigo. Tema je hitrost in v knjigi je precej pomembna tema hitrost, oziroma svetlobna hitrost.

xor
Prispevkov: 40
Pridružen: 21.6.2012 7:28

Re: SVETLOBNA HITROST KONČNO PREMAGANA

Odgovor Napisal/-a xor »

Zidar, ki dela v revozovi proizvodnji je napisal knjigo Kako postati genij. Meni je smešno. Si nebi našel kakšnega drugega hobija?
Sicer pa ostale knjige iz iste zbirke vse povejo :)

Nande Ninja
Prispevkov: 219
Pridružen: 3.2.2013 5:52

Re: SVETLOBNA HITROST KONČNO PREMAGANA

Odgovor Napisal/-a Nande Ninja »

Povsem razumem kaj ti je smešno xor. Če je nekdo zidar, ali pa če dela v revozovi proizvodnji, po tvojem mnenju ne more biti genij?
To je očitno razbrati iz tvojega odgovora. Ti očitno misliš, da so geniji učitelji, zdravniki in znanstveniki. Vse ostalo pa zagotovo ne more biti genij?

A sploh veš kaj genij je? Poznaš kakšnega genija? Prepričan sem da jih poznaš veliko, a jim tega naziva ne pripisuješ, ker je zate genialnost nekaj drugega. Kaj to je, pa zagotovo niti sam ne veš.

Kaj ti povejo pa knjige iz iste zbirke pa res ne vem. Knjiga je bila objavljena šele danes. Nima še ocene in zato ne moreš kar reči, da ni dobra, če je nisi bral.
Naslov je vabljiv in vsebina je zelo zanimiva.

xor
Prispevkov: 40
Pridružen: 21.6.2012 7:28

Re: SVETLOBNA HITROST KONČNO PREMAGANA

Odgovor Napisal/-a xor »

Nande Ninja napisal/-a: Če je nekdo zidar, ali pa če dela v revozovi proizvodnji, po tvojem mnenju ne more biti genij?
Ne, da ne more biti. Je pa zelo malo verjetno. Tvoji prispevki na forumu to potrjujejo.
Nande Ninja napisal/-a: Ti očitno misliš, da so geniji učitelji, zdravniki in znanstveniki. Vse ostalo pa zagotovo ne more biti genij?
Nevem iz česa si to sklepal. Kje si našel učitelje in zdravnike???
Nande Ninja napisal/-a: Kaj ti povejo pa knjige iz iste zbirke pa res ne vem.
Kačji kralj in druge pravljice :P
Priponke
Untitled.png

Nande Ninja
Prispevkov: 219
Pridružen: 3.2.2013 5:52

Re: SVETLOBNA HITROST KONČNO PREMAGANA

Odgovor Napisal/-a Nande Ninja »

Torej je knjiga kačji kralj in druge pravljice slaba?

To ni ista zbirka knjig, je le ista izložba. Moja knjiga ni še v nobeni zbirki, ker sem napisal le eno.

Če so pa zreven moje knjige reklamirane še druge me pa ne moti. Saj so tudi v trgovinah čokolade na isti polici. Ali bi ti dal gorenjko na drugo polico, ker je slabša od milke? (se opravičujem gorenjki, da sem jo poslabšal, predstavil sem svoj okus)

xor
Prispevkov: 40
Pridružen: 21.6.2012 7:28

Re: SVETLOBNA HITROST KONČNO PREMAGANA

Odgovor Napisal/-a xor »

Na to sem seveda ciljal(da so enaki izdelki na isti polici). :roll:

Nande Ninja
Prispevkov: 219
Pridružen: 3.2.2013 5:52

Re: SVETLOBNA HITROST KONČNO PREMAGANA

Odgovor Napisal/-a Nande Ninja »

xor, ti si sam napisal; "zidar, ki dela v revozovi proizvodnji je napisal knjigo Kako postati genij.

Ti torej očitno opredeljuješ, kaj nekdo lahko naredi glede na svoj poklic. Omenil sem učitelje in zdravnike, ker so to zelo spoštovani poklici po mojem mnenju. Nekateri pa zamenjujejo to z inteligenco. Predvidevam, da si eden izmed njih.

Saj niti ne ločiš nakupovalne police od zbirke.

Zbirka knjig je več knjig, ki jih je napisal isti pisatelj. Jaz sem napisal le eno. Torej zbirka še ne obstaja, ti pa praviš, da moja zbirka knjig že vse pove. Celo omenil si naslov pravljice, ki ti očitno precej pove, a tiste knjige nisem jaz napisal. Kdo jo je ne vem, a sem prepričan, da ni tako slaba, je pa verjetno za otroke.

Ja, vidim na kaj si ciljal, vendar si se zelo slabo izrazil.
Enaki izdelki na isti polici? Seveda imaš prav, vendar je moja knjiga tako unikatna, da bi morala imeti svojo polico. To pa po mojem mnenju ni dobro za prodajo, ker je pač elektronska knjiga in da bi moja knjiga imela svojo stran? Bolje da je med ostalimi knjigami, pa čeprav je drugačna od drugih. Vsaka knjiga je zase posebna. Lahko bi jih razvrstili po kategorijah, npr. pravljice, pesmi, erotične zgodbe, filozofske knjige, pustolovščine, kuharice,... vendar nisem jaz urednik in prodajalec. Jaz imem le pogodbo z njimi. Kje in kako jo prodajajo je pa njihova odločitev.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: SVETLOBNA HITROST KONČNO PREMAGANA

Odgovor Napisal/-a shrink »

Hah, Nande, saj nihče ne pravi, da je inteligenca v korelaciji z izobrazbo, ampak ti si dejansko neizobražen, zato se ti pač ne sanja, da svetlobne hitrosti ni mogoče prehiteti ne "z vzvodom", ne s čim drugim. Če bi se izobrazil glede teorije relativnosti in bil seznanjen z eksperimenti, ki to dokazujejo (recimo osnovni delci v pospeševalnikih), se ne bi lotil pisati skrpucal in jih skušal celo prodajati. Sicer pa se strinjam s klasifikacijo tvojega skrpucala: "filozofska komedija"; sam bi še dodal besedo: "neznanja". :lol:

Nande Ninja
Prispevkov: 219
Pridružen: 3.2.2013 5:52

Re: SVETLOBNA HITROST KONČNO PREMAGANA

Odgovor Napisal/-a Nande Ninja »

Shrink, na koncu tvojega odgovora si vstavil: :lol:

Predlagam, da si knjigo prebereš in se boš tudi sam tako na široko nasmejal. Morda celo takole: :mrgreen:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: SVETLOBNA HITROST KONČNO PREMAGANA

Odgovor Napisal/-a shrink »

Nande Ninja napisal/-a:Shrink, na koncu tvojega odgovora si vstavil: :lol:

Predlagam, da si knjigo prebereš in se boš tudi sam tako na široko nasmejal. Morda celo takole: :mrgreen:
Če ga daš v prost dostop (in to prav vsem), obljubim, da bom prebral tvoje skrpucalo, še več: napisal bom celo recenzijo in jo tukaj objavil; obljubim, da bo smeškov (vseh vrst) v njej na pretek. :lol:

skrat
Prispevkov: 381
Pridružen: 15.11.2011 15:32

Re: SVETLOBNA HITROST KONČNO PREMAGANA

Odgovor Napisal/-a skrat »

Nočem te žaliti Nande Ninja, res ni to moj namen.

Prav z velikim zanimanjem sem kliknil na povezavo, da bi videl kaj si nam tokrat pripravil ... Ampak za razliko od shrinka, bi prebral knjigo sam v primeru, če bi mi kdo za to plačal. Ne govorim o tvojih idejah, tvoji filozofiji, inteligenci ali genijalstvu. Upam, da ceniš njegovo požrtvovalnost in mu boš omogočil zastonj različico. Govorim o nivoju tvojega pisanja. Že tiste 4 odstavke, ki bi morali biti povzetek knjige in bralca privabiti, da jo kupi oz. vzame v roke, so grozni in že te sem stežka prebral kaj šele, da bi bral par strani take formulacije stavkov.

Ker ti želim uspešno prodajo, ti priporočam, da pred tiskanjem pošlješ tole nekomu popravit. Mogoče celo sam prebereš kakšno knjigo več in boš bolj razumel o čem ti govorim. Namreč že samo v 4 odstavkih, ti je uspelo pešnajstrkat začet stavek v stilu: "pisatelj je", "pisatelj se je", "se pa pisatelj"... "Zdaj, ko je pa dovolj star ...", idr. Da ne govorim o zelniku. Zelnik je hrana, zeljnik pa tisto kar si hotel ti napisati.

Prosim popravi to, ker trenutno si precej v nasprotju z napisanim: "Ne želi pa nikogar užaliti s svojim humorjem. Sam se tudi pogosto šali na svoj račun, vendar ne v tej knjigi. Tukaj so tarče posmeha drugi, predvsem sami bralci, ki ne bodo vsega razumeli."

Lep dan.

Nande Ninja
Prispevkov: 219
Pridružen: 3.2.2013 5:52

Re: SVETLOBNA HITROST KONČNO PREMAGANA

Odgovor Napisal/-a Nande Ninja »

skrat napisal/-a:Nočem te žaliti Nande Ninja, res ni to moj namen.

Prav z velikim zanimanjem sem kliknil na povezavo, da bi videl kaj si nam tokrat pripravil ... Ampak za razliko od shrinka, bi prebral knjigo sam v primeru, če bi mi kdo za to plačal. Ne govorim o tvojih idejah, tvoji filozofiji, inteligenci ali genijalstvu. Upam, da ceniš njegovo požrtvovalnost in mu boš omogočil zastonj različico. Govorim o nivoju tvojega pisanja. Že tiste 4 odstavke, ki bi morali biti povzetek knjige in bralca privabiti, da jo kupi oz. vzame v roke, so grozni in že te sem stežka prebral kaj šele, da bi bral par strani take formulacije stavkov.

Ker ti želim uspešno prodajo, ti priporočam, da pred tiskanjem pošlješ tole nekomu popravit. Mogoče celo sam prebereš kakšno knjigo več in boš bolj razumel o čem ti govorim. Namreč že samo v 4 odstavkih, ti je uspelo pešnajstrkat začet stavek v stilu: "pisatelj je", "pisatelj se je", "se pa pisatelj"... "Zdaj, ko je pa dovolj star ...", idr. Da ne govorim o zelniku. Zelnik je hrana, zeljnik pa tisto kar si hotel ti napisati.

Prosim popravi to, ker trenutno si precej v nasprotju z napisanim: "Ne želi pa nikogar užaliti s svojim humorjem. Sam se tudi pogosto šali na svoj račun, vendar ne v tej knjigi. Tukaj so tarče posmeha drugi, predvsem sami bralci, ki ne bodo vsega razumeli."

Lep dan.
Skrat, prav imaš. To res nameravam še popraviti, vendar upoštevaj to, da je bila knjiga objavljena šele včeraj. Seveda ti pa zagotavljam, da je knjiga pisana precej drugače kot pa povzetek knjige. Ta opis knjige je bil v bistvu sestavljen v parih minutah, ker mi je urednica rekla, da to moram napisati. Zdaj ko pa vidim, da je to v bistvu reklama za knjigo bom pa to res popravil, ker tudi meni ni všeč. V bistvu človek sploh ne ve kaj je prebral, niti kaj ga zares čaka v knjigi. Sam sicer nisem imel namena pisati povzetka knjige, ker je tako kratka, (21 strani) da se sploh ne da napisati kratke obnove. Vsebuje več tem in ena izmed njih je tudi hitrost, ravno zato sem tukaj prilepil link.

Hvala za pomoč in dober nasvet :)

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: SVETLOBNA HITROST KONČNO PREMAGANA

Odgovor Napisal/-a vojko »

Nande Ninja napisal/-a:Se opravičejem, ker sem forum uporabil za oglaševanje. Res ni lepo oglaševati na tak način, vendar ima knjiga ravno takšno vsebino, ki ustreza vsem trem temam na katerih sem "oglaševal" svojo knjigo. Tema je hitrost in v knjigi je precej pomembna tema hitrost, oziroma svetlobna hitrost.
Ker si raztrosil samoreklamo po vsem forumu, sem ti v bistvu odgovoril že na drugem mestu.

Tu bi ti dobrohotno in z dobrim namenom (da ne boš več tarča posmeha) svetoval nekaj temeljnih in obveznih pravil, ki se jih mora držati vsak, ki želi javno objaviti kakršenkoli pisni prispevek; za prispevek, ki pretendira na pridevnik "znanstveni" velja vse povedano na kvadrat.

Nujni in obvezni predpogoj, ki mora biti izpolnjen prej ko se lotiš pisanja znanstvene knjige ali knjige o znanosti (da o knjigi, ki obljublja povsem nove revolucionarne teorije niti ne govorim!) je, da poznaš področje, ki ga želiš obdelati enciklopedično, kompletno in v detajle. Vedeti namreč moraš, da je bilo že skoraj vse, kar se da napisati o konkretni temi, napisano. Pisali pa so geniji, nobelovci, slavni profesorji in drugi, od katerih nihče ni bil brez doktorata znanosti. Torej, da bi napisal kaj novega ali celo – moj bog, saj skoraj ne upam zapisati – ovrgel takšne splošno sprejete teorije, moraš vedeti več kot vedo ti vrhunski strokovnjaki in geniji, ki se ukvarjajo s konkretnim področjem leta in leta in to po dvajsetih, tridesetih letih intenzivnega teoretičnega študija na najbolj znanih univerzah na svetu ob mentorstvu nobelovcev.

Drugi pogoj za pisanje o naravoslovnih temah je virtuozno poznavanje višje matematike. Matematika je namreč jezik fizike. Zate mora biti matematika to, kar je za vrhunskega pianista klavir: lahkotno se moraš izražati v jeziku matematike. Einstein :!: je menil, da premalo pozna matematiko in se je pustil inštruirati od svojih kolegov matematikov! Dvomim, da ti izpolnjuješ ta nujni pogoj.

Tretji (moral pa bi ga verjetno postaviti na prvo mesto) nujni predpogoj je gladko in lahkotno izražanje v pravilni knjižni slovenščini. To ni tako enostavno, kot je videti in na to so te že opozorili forumaši. Mojstrsko obvladanje skladnje, slovnice, stilistike, semantike in pravopisa je šele predpogoj za dober pisni izdelek; o vsebini še nisva rekla nič. Okorno in štorasto izražanje, stilske šibkosti, da ne omenjam slovničnih in pravopisnih grobih napak – vse to odbija ljudi, kar so ti tudi že povedali. In: ne moreš najprej obelodaniti knjige in šele, ko te opozorijo na katastrofalen jezik, hiteti zatrjevati, da se ti je mudilo in da boš to popravil. Prvi vtis je težko popraviti; tako se preprosto ne dela.

Poglej ubogega Lukca, ki paradira po forumih s svojo ignoranco in zaostalo družbeno zavestjo in obljublja, da bo šel študirat fiziko! Zakaj je potrebno, da si predmet posmeha?

Cenim in spoštujem tvojo poklic in tvoje delo – toda resno dvomim, da samo želja zadostuje za tvojo pisateljsko kariero na področju znanosti.

Upam, da boš nasvete sprejel kot so bili mišljeni – dobrohotno. :wink:

Odgovori