Diamond Ring Effect

Posebna in splošna teorija relativnosti
Odgovori
derik
Prispevkov: 2044
Pridružen: 6.3.2010 9:04

Re: Diamond Ring Effect

Odgovor Napisal/-a derik »

Rajši pod noge glejta, lahko da drsi! Luna bo že počakala na boljše čase.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Diamond Ring Effect

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rozman napisal/-a:Jutri grem z enim od prof. fizike na FMF na Dobrčo. Tema pogovora bodo tudi svetlobne pege na Luni ob sončnem mrku.
Le pazi, da ga ne boš spet brez njegove vednosti podpisal pod svoje umotvore, s katerimi se - jasno - noben resen fizik ne more strinjati.

Rozman
Prispevkov: 1519
Pridružen: 6.10.2005 14:50
Kraj: Tržič
Kontakt:

Re: Diamond Ring Effect

Odgovor Napisal/-a Rozman »

Derik, Shrink, s prof. dr. (kdorkoli to je) sva na Dobrči imela čudovito vreme z obilo estetskih užitkov. Dan pa je bil tudi fizikalno ploden. Strinjala sva se, da ciklotron, o katerem je bila razprava v temi 'Masa fotona' ne meri hitrosti svetlobe iz gibajočega vira svetlobe. Hitrost svetlobe iz gibajočega vira ostaja torej neizmerjena. Vprašanje izvora svetlih lis ob opazovanju sončnega mrka na Luni iz satelita je ostalo odprto. Dal sem mu reference, da se bo na to temo posvetoval na FMF.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Diamond Ring Effect

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rozman napisal/-a:Derik, Shrink, s prof. dr. (kdorkoli to je) sva na Dobrči imela čudovito vreme z obilo estetskih užitkov. Dan pa je bil tudi fizikalno ploden. Strinjala sva se, da ciklotron, o katerem je bila razprava v temi 'Masa fotona' ne meri hitrosti svetlobe iz gibajočega vira svetlobe. Hitrost svetlobe iz gibajočega vira ostaja torej neizmerjena. Vprašanje izvora svetlih lis ob opazovanju sončnega mrka na Luni iz satelita je ostalo odprto. Dal sem mu reference, da se bo na to temo posvetoval na FMF.
Dej, nehi, no, prof. Rosina je jasno povedal, da ga biksaš in zahteval, da ga zbrišeš kot avtorja svojih zmazkov. :lol:

Rozman
Prispevkov: 1519
Pridružen: 6.10.2005 14:50
Kraj: Tržič
Kontakt:

Re: Diamond Ring Effect

Odgovor Napisal/-a Rozman »

Nič se ne dogaja na tem forumu – dolgčas – zato kot vložek navajam iskrico iz današnjega Dela, katere avtor je rimski stoiški filozof, politik in dramatik Seneka: 'Človek je o nečem veliko raje prepričan, kot da bi se potrudil o tem temeljiteje razmisliti': O čem ? - o tem: http://www.frozman.si

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Diamond Ring Effect

Odgovor Napisal/-a shrink »

Seveda je jasno, da je za šarlatane poljudno-znanstveni forum dolgočasen, kajti na njem ne bodo nikoli deležni odobravanja za svoje šarlatanske poglede (ki so seveda globoko skregani z znanostjo), in jasno je seveda tudi, da ni potrebnega veliko truda za ugotovitev, da skuša Rozman na tem forumu spet reklamirati svoje šarlatanske poglede v novi preobleki, kar pa ne bo spremenilo dejstva, ki ga izkazuje znana balkanska iskrica: "isto sr***e, drugo pakovanje".

Rozman
Prispevkov: 1519
Pridružen: 6.10.2005 14:50
Kraj: Tržič
Kontakt:

Re: Diamond Ring Effect

Odgovor Napisal/-a Rozman »

Temna snov in temna energija sta iluziji in posledica zmotnih ocen hitrosti nebesnih teles. Zmotne ocene hitrosti pa izhajajo iz zmotnega pojmovanja hitrosti svetlobe. Temna snov in temna energija sta torej izziv za merjenje hitrosti svetlobe. Več http://www.frozman.si/

Sicer pa brez panike, Oscar Wilde v današnjem Delu pravi: Nikdar ne preberem knjige, ki jo dobim v oceno. Vse preveč bi namreč vplivala na mojo sodbo.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Diamond Ring Effect

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rozman napisal/-a:Temna snov in temna energija sta iluziji in posledica zmotnih ocen hitrosti nebesnih teles. Zmotne ocene hitrosti pa izhajajo iz zmotnega pojmovanja hitrosti svetlobe. Temna snov in temna energija sta torej izziv za merjenje hitrosti svetlobe. Več http://www.frozman.si/
"Zmotni iluziji" in "zmotno pojmovanje" le za šarlatane tvojega kova. :lol:

Tvojo "novo" stran pa seveda lepo okarakterizira omenjena balkanska iskrica. :lol:
Sicer pa brez panike, Oscar Wilde v današnjem Delu pravi: Nikdar ne preberem knjige, ki jo dobim v oceno. Vse preveč bi namreč vplivala na mojo sodbo.
Sicer pa ni panike: tvojim reklamam za lastne šarlatanske poglede nihče količkaj naravoslovno izobražen/razgledan ne more nasesti. :lol:

Rozman
Prispevkov: 1519
Pridružen: 6.10.2005 14:50
Kraj: Tržič
Kontakt:

Re: Diamond Ring Effect

Odgovor Napisal/-a Rozman »

Shrink, če te prav razumem nimaš pripomb na logičnost in prepričljivost moje razlage temne energije http://www.frozman.si , načelno pa nasprotuješ sploh kakšni koli razpravi o temni snovi ali temni energiji v stilu ameriškega zgodovinarje in doktor filozofije Thomasa Kuhna.

Kuhn je leta 1963 izdal knjigo z naslovom Struktura znanstvenih revolucij. Kuhn meni, da se bo neka znanstvena teorija oziroma paradigma ne glede na to, kako uspešna je, vselej srečevala s pojavi, ki se z njo ne skladajo. Po njegovem mnenju znanstveniki teorije praviloma jemljejo kot nekaj nevprašljivega. Če najdejo dejstva, ki tej teoriji nasprotujejo, vzroka za to ne iščejo v teoriji, ampak v opaženih dejstvih. Dokler je anomalij malo, jih skušajo prezreti. Ko jih je čedalje več, se pojavi občutek krize. Približno v obdobju ene generacije pride do revolucionarnega premika iz ene znanstvene teorije oziroma paradigme v drugo meni Kuhn.

Kuhn je med znanstveniki povzročil razburjenje s trditvijo, da teorije pogosto niti ne temeljijo na objektivnih dejstvih. Privzetje neke teorije je stvar zaupanja in vere. Kuhn zatrjuje, da je prenos zvestobe z ene teorije na drugo spreobrnitev, ki pa ne more biti izsiljena. Omenja pritisk, ki ga znanstveniki izvajajo drug na drugega. Če ima neka znanstvena teorija zelo vplivne zagovornike, je verjetneje, da bo široko sprejeta.

Shrink, če pa moje razlage o temni energiji slučajno nisi prebral, pa zate velja iskrica, Oscarja Wilde v današnjem Delu, ki pravi: Nikdar ne preberem knjige, ki jo dobim v oceno. Vse preveč bi namreč vplivala na mojo sodbo.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Diamond Ring Effect

Odgovor Napisal/-a shrink »

A se spet delaš bebavega (tako kot nekoč, ko si "ugotovil", da se strinjamo s tvojimi nakladanji o PTR, a je seveda bilo ravno nasprotno res)?

Vsakomur količkaj pismenemu je moj komentar popolnoma jasen:

- da je uradna fizika kakorkoli v zmoti, je le šarlatansko prepričanje tebi podobnih;
- da nihče količkaj naravoslovno izobražen ne more nasesti reklami tvojih šarlatanskih nakladanj v novi preobleki, jasno pomeni, da ve, da gre za ena in ista nakladanja, ki so popolnoma zgrešena, ne vredna kakršnekoli obravnave in se - jasno - z njimi niti približno ne more strinjati.

Kuhnova filozofska nakladanja o znanosti pa seveda nikakor ne morejo spremeniti dejstva, da so tvoja nakladanja šarlatanska, t.j. povsem zgrešena. :lol:

Bo šlo, šarlatanski nakladač, ali morda potrebuješ dodatne podnapise? :lol:

Sicer pa je spet na mestu:
shrink napisal/-a:Mimogrede: Kako to, da še vedno ponavljaš svoja (n-krat že videna) nakladanja, če pa si napovedal iskanje "resnih razpravljalcev" drugje?
:lol:

Rozman
Prispevkov: 1519
Pridružen: 6.10.2005 14:50
Kraj: Tržič
Kontakt:

Re: Diamond Ring Effect

Odgovor Napisal/-a Rozman »

Shrink, za začetek en pojav iz zoologije: 'Pes ki renči in laja izkazuje svoj strah in nemoč.'

Fizika ne zna pojasniti kaj je temna snov in temna energija. V svojem zapisu http://www.frozman.si ponujam eno od možnih razlag teh pojavov, ki pa se jih lahko argumentirano potrdi ali ovrže - ali pa se moje razmišljanje preprosto spregleda.

Hude emocije ob mojem razmišljanju kažejo na to, da drezam v nekaj bolečega. Temna snov in temna energija sta namreč pokazatelj nepojasnjenih neskladnosti vesolja , ki pa se jih mogoče da pojasniti ravno na osnovi novih spoznanj o hitrosti svetlobe.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Diamond Ring Effect

Odgovor Napisal/-a shrink »

Dej, nehi, no, Rozman spet po šarlatansko jokcaš na en in isti način, ki sem ga že parafraziral z:

"Fizika me ignorira. Fizika skuša pomesti neprijetno resnico pod preprogo. Fizika je zarotniška do mojega revolucionarnega spoznanja (ki je seveda "ključno vprašanje" zanjo :lol: ) in bo naredila vse, da se ga ne preveri in da se na vprašanje ne odgovori. Tema, ki sem jo načel, je tabu tema v fiziki in zato ne steče razprava."

Skratka: Argumentum ex coniuratio theoria ad nauseam.

Tudi tvoje pasje analogije nisi nič novega; nanje pa sem že ustrezno repliciral, kot tudi sem že večkrat izpostavil tvojo tipično šarlatansko lastnost - megalomansko zaslepljenost:
shrink napisal/-a:
Rozman napisal/-a:Shrink, pri našem sosedu imajo psa. Kadarkoli zagleda poštarja ga oblaja. Pes ve, da mora oblajati poštarja. Ravno tako poštar ve, da bo oblajan. Tako sta se navadila na to, da se sploh več ne opazita.
Ti nisi "poštar": ti si šarlatanski "papagaj s spominom zlate ribice". :lol: Če ti po nekaj letih oglašanja na tem forumu ni kapnilo, da tvoje "teorije", ki jih vedno znova reklamiraš, zaradi kritik, ki so jih bile deležne, ne držijo vode, ti lahko samo rečem, da bodo "pisma", ki jih prinašaš, vedno "oblajana". Tega se očitno tudi sam zavedaš, saj si takoj na začetku na kritike ostalih (mimogrede: sam se sploh nisem še oglasil) reagiral tipično kot užaljen "poštar", ki ne more izročiti "pisma"; naj spomnim:
- moti vprašanje, ki vodi v nelagodnost, nestrpnost in celo diskvalifikacije
Ampak očitno se v lastni šarlatanski zaslepljenosti ne zavedaš, da tvoja neosnovana nakladanja na tem forumu ne bodo ostala nekomentirana (še posebej abotne insinuacije, da fizika skriva umazano resnico). V tem smislu boš vselej opažen in če bo potrebno, "oblajan". :lol:
Skratka: nič novega iz tvojih (šarlatanskih) logov. :lol:

P.S. Če misliš, da bo vsakokratna reklama tvoje šarlatanske strani (v vsakem tvojem oglašanju) koga vzpodbudila (kaj šele mene), da bo kliknil nanjo, se grdo motiš, vsaj vsakdo, ki spremlja ta forum, ve, da se oglašaš v rednih ciklih z enimi in istimi šarlatanskimi nakladanji, med katerimi si že nekajkrat prenovil svojo(e) stran(i). :lol:

Rozman
Prispevkov: 1519
Pridružen: 6.10.2005 14:50
Kraj: Tržič
Kontakt:

Re: Diamond Ring Effect

Odgovor Napisal/-a Rozman »

Shrink, niti z eno besedo ne nasprotuješ vsebini mojega zapisa temne energije. Kot bi se opisa bal. Z vsemi topovi pa skušaš preprečiti kakršno koli diskusijo na to temo. Izsek iz mojega opisa temne energije:

Astronomi ugotavljajo, da se rdeči zamik spektralnih črt supernove povečuje ves čas njenega zaznavanja. V literaturi je nenehno povečevanje rdečega premika spektralnih črt svetlobe iz supernove pojasnjeno kot nenehno pospeševanje opazovane supernove stran od Zemlje. Obstajal naj bi neki neznani izvor (temna energija), ki naj bi supernovo nenehno pospeševal.

Literatura navaja, da vse do sedaj opažene supernove pospešujejo stran od Zemlje; nobena ne pospešuje proti Zemlji. Ker Zemlja v vesolju ni privilegirana, lahko sklepam, da enako sliko pospešenega oddaljevanja supernove vidijo tudi vsi drugi opazovalci v vesolju. Če neko supernovo hipotetično opazuje več opazovalcev z različnih strani v vesolju, bo glede na poznana opazovanja supernov vsak od njih opazil pospeševanje supernove stran od sebe. Pri tem ni pomembno, od kod v vesolju supernovo opazuje.

Postavi se vprašanje, ali supernova sploh resnično pospešuje, če jo vsak opazovalec, iz katere koli smeri, vedno vidi pospeševati stran od sebe. Razmislimo o tem navideznem pospeševanju supernove. Svetloba se zaradi hitrosti plazme, ki jo supernova ustvari ob eksploziji, giblje s svetlobno hitrostjo glede na delce v plazmi, iz katerih je bila izsevana. Glede na opazovalca na Zemlji se ne giblje s svetlobno hitrostjo, temveč hitreje ali počasneje od le-te, odvisno kam in s kakšno hitrostjo se je gibal delec plazme, ki je oddal opazovano svetlobo. Svetloba se gledano s ponora giblje s svetlobno hitrostjo, spremenjeno za hitrost gibanja vira svetlobe.

Na supernovah, ki so od Zemlje oddaljene minjone svetlobnih let, se lahko dogajajo hipne eksplozije, ki pa jih na Zemlji zaradi različnih hitrosti svetlobe ne opazimo kot hipne pojave. Čim bolj je supernova oddaljena, toliko bolj različne hitrosti svetlobe na poti do opazovalca časovno razvlečejo svetlobni pojav.

Dva fotona, ki eksplozijo supernove zapustita sočasno, eden s hitrostjo 0,999 c in drugi s hitrostjo 1,001 glede na Zemljo, bosta za enako razdaljo, na primer 10.000 svetlobnih let, bo počasnejši foton do Zemlje potoval na primer teden dni dlje kot hitrejši.
Dolgo trajanje eksplozije supernove torej opažamo zaradi različnih hitrosti svetlobnih žarkov iz supernove na poti do Zemlje, in ne zaradi dolgega trajanja same eksplozije. Četudi se eksplozija supernove dogodi hipno, jo bomo zaradi različnih potovalnih hitrosti svetlobe na Zemlji opazovali tedne, mesece ali celo leta.

Na Zemljo najprej prispe svetloba iz delcev plazme, ki se ob eksploziji proti Zemlji usmerijo z največjo hitrostjo. Prvim fotonom iz supernove čez nekaj časa sledijo fotoni, ki izhajajo iz počasnejših delcev plazme. Ti imajo manjšo hitrost in lahko zamujajo nekaj ur ali dni. Ker pa ti fotoni prihajajo iz počasnejših delcev, pri njih opažamo tudi drugačen rdeči frekvenčni zamik spektralne črte.

Fotoni imajo iz ure v uro, iz dneva v dan večji rdeči frekvenčni zamik, ker prihajajo iz vse počasnejših delcev plazme, pozneje pa celo iz delcev, ki so bili ob eksploziji iz supernove izvrženi v nasprotni smeri, torej v smeri stran od opazovalca na Zemlji.

Večanje rdečega premika svetlobe iz supernove torej ni posledica kakršnega koli pospeševanja supernove kot celote, temveč je le posledica postopnega prihajanja svetlobe od supernove, najprej najhitrejše svetlobe iz tistih delcev, ki so bili iz eksplozije izvrženi proti opazovalcu na Zemlji, pozneje iz počasnejše svetlobe iz počasnejših delcev ter nazadnje svetlobe iz delcev, ki so iz eksplozije odleteli stran od opazovalca.


Za pojasnjevanje dogajanja na supernovi torej ne potrebujemo temne energije; pojasnim ga lahko na osnovi znanih fizikalnih zakonitosti ter spoznanja o vplivu hitrosti izvora svetlobe na hitrost svetlobe.
Več http://www.frozman.si

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Diamond Ring Effect

Odgovor Napisal/-a shrink »

Ni potrebe, da spet komentiram(o) tvoja zgrešena šarlatanska nakladanja (očitno spet izkazuješ amnezijo). Zato kar upoštevaj svojo nedavno napoved in odpeketaj s tega foruma drugam, kjer boš morda našel "resne" (beri: tiste, ki bi kimali tvojim zgrešenim šarlatanskim predstavam) razpravljalce, saj jih tukaj nikakor ne moreš najti. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Diamond Ring Effect

Odgovor Napisal/-a Rock »

Rozman napisal/-a: vse do sedaj opažene supernove pospešujejo stran od Zemlje; nobena ne pospešuje proti Zemlji.
lahko sklepam, da enako sliko pospešenega oddaljevanja supernove vidijo tudi vsi drugi opazovalci v vesolju. Če neko supernovo hipotetično opazuje več opazovalcev z različnih strani v vesolju, bo
vsak od njih opazil pospeševanje supernove stran od sebe. Pri tem ni pomembno, od kod v vesolju supernovo opazuje.
Kljub predpostavki o neskončnosti vesolja - kako naj bi bilo mogoče zgoraj predpostavljeno absolutno gibanje (opisano enosmerno gibanje dane supernove ne glede na položaj opazovalca v vesolju)?

Odgovori