Ali lahko obstaja prazen prostor brez materije?

Posebna in splošna teorija relativnosti
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Ali lahko obstaja prazen prostor brez materije?

Odgovor Napisal/-a bargo »

shrink napisal/-a:Nič ne bo, bargon: to je igra, ki jo igraš le sam in si v njej, namreč v trolanju, največji šampion.

In ne trudi se preveč, kajti "futra" ne boš več deležen, po pravici povedano ga tudi ne potrebuješ, pa saj veš:

viewtopic.php?f=21&t=5070&start=90

:lol:
Materi si zadel. Poglej video pod minulo delo. KVISKOTETA! :lol: Vsaka dobi, vsaka zadene, prazne nobene. :wink:
Vidiš tako je, če ne slediš pri pouku. LEONARD MLINARIČ! :wink: Eden je SUSKIN, druga pa ...
5:4 vodiš.
Život piše romane. :D

Tega izberem jaz danes Man who can sing every thing. To je oni, ki ima dva smeška! MERLIN, samo to sem že dokazal, ker si tako učinkovit.
Zadnjič spremenil bargo, dne 4.10.2014 0:22, skupaj popravljeno 2 krat.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Ali lahko obstaja prazen prostor brez materije?

Odgovor Napisal/-a shrink »

Tvoje klinično stanje se rapidno slabša, bargon, a dna:

viewtopic.php?p=67774#p67774

še nisi dosegel.

Te bom pustil pri miru, da ne boš začel ponovno halucinirati o "izgubljenem medvedku". :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Ali lahko obstaja prazen prostor brez materije?

Odgovor Napisal/-a bargo »

shrink napisal/-a:Tvoje klinično stanje se rapidno slabša, bargon, a dna:

viewtopic.php?p=67774#p67774

še nisi dosegel.

Te bom pustil pri miru, da ne boš začel ponovno halucinirati o "izgubljenem medvedku". :lol:
Spet se greš zdravnika? :evil: Ah, ne bom, ti dal medvedka, to sem ti povedal. Raje se igrajva naprej. :D

Poglej:

Ah, znanje je nekaj, kar naredi življenje bolj živo. Doživimo več, kot dojamemo. Merlin, se dogaja! :lol:
EVOLUCIJA!

Zadel, si Adele - Rolling in the Deep Geslo je KAFKA, samo bodi pozoren, to ni več hec. :twisted:
Pazi, da se ti ne bo kaj zgodilo. Sem te opozoril in lahko nadaljujeva.

“Ich bin zum Prügeln angestellt, also prügle ich."

Pazi, sedaj sva v reki, kdo ve, kam te lahko odnese, Merlin. "Sprva počasi, potem bo grobo", saj veš brzice in to, zato ne pretiravaj z "kliniko".


6:5 vodiš.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Ali lahko obstaja prazen prostor brez materije?

Odgovor Napisal/-a shrink »

Odlično, bargon, to sem čakal: da začneš spet halucinirati o svojem "medvedku". Kar igraj se z njim: pravi forum zate pa je otroška igralnica. :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Ali lahko obstaja prazen prostor brez materije?

Odgovor Napisal/-a bargo »

shrink napisal/-a:Odlično, bargon, to sem čakal: da začneš spet halucinirati o svojem "medvedku". Kar igraj se z njim: pravi forum zate pa je otroška igralnica. :lol:
Ne zmoreš spraviti skupaj, kaj bolj kreativnega. E, moj fizik.
Čakaj, ker je moj red, da malce razmislim, kje sva to midva sedaj. Otroška igralnica in KAFKA! :lol:

Evo:
Ena iz arhiva, nastanek vesolja Kajmak in marmelada :lol: Geslo je MIKI MIŠKA!
Boš prašen, če pa hodiš po mojem prostoru, si ga naj... :twisted:
Pazi, da ne padeš iz balkona, Romeo. :lol:

7:6.
Zadnjič spremenil bargo, dne 4.10.2014 0:53, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Ali lahko obstaja prazen prostor brez materije?

Odgovor Napisal/-a shrink »

Menda ne pričakuješ, bargon, da bom tako kreativen, kot si s pesniškim imbecilnim smetenjem sam? :lol:

Sem ti že davno povedal (pa tudi ostali), da si zgrešil forum; pa ne samo forum: tudi resničnost. :lol:

Kar uživaj še naprej v pesnjenju, smetenju in trolanju: v tem si največji "expert" in boš tudi očitno ostal; no, vsaj dokler jih spet ne boš dobil po prstih, ali pa bo prijela kaka tabletka. :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Ali lahko obstaja prazen prostor brez materije?

Odgovor Napisal/-a bargo »

shrink napisal/-a:Menda ne pričakuješ, bargon, da bom tako kreativen, kot si s pesniškim imbecilnim smetenjem sam? :lol:
Ja, saj. Povedal si marsikaj, tudi, da ti dol visi. Ne, kretničar, sedaj pričakujem, da boš ROMEO. :lol: No, bova videla, a ne?
shrink napisal/-a: Sem ti že davno povedal (pa tudi ostali), da si zgrešil forum; pa ne samo forum: tudi resničnost.
Kako ti misliš, zgrešil resničnost? V kateri resničnosti si te TI. :lol:
shrink napisal/-a: Kar uživaj še naprej v pesnjenju, smetenju in trolanju: v tem si največji "expert" in boš tudi očitno ostal; no, vsaj dokler jih spet ne boš dobil po prstih, ali pa bo prijela kaka tabletka. :lol:
Spet navijaš, smetiš, raje se loti dela. KAKO je že s TESTNIMI DELCI?, bo kaj, ali še boš kar smetil. :evil:
Ja, saj, če pa nihče ne dosega tvoje stopnje izobraženosti. Pojasni TESTNE DELCE v praznem VESOLJU, tistem, ki se ŠIRI. Ne smeti, več.
8:7

qg
Prispevkov: 786
Pridružen: 13.1.2006 20:05

Re: Ali lahko obstaja prazen prostor brez materije?

Odgovor Napisal/-a qg »

qg napisal/-a: Še enkrat.
Če je opazovalec v nekem inercialnem sistemu, v njem miruje. TOREJ LAHKO MIRUJE. Za svetlobo ne moremo najti inercialnega sistema, kjer miruje. Čas merimo z urami. Te so v nekih inercialnih sistemu, kjer mirujejo. Takšna ura pa se ne giblje skupaj s svetlobo. Torej rabimo (kjerkoli) mirujočo uro, da lahko izmerimo frekvenco svetlobe.
shrink napisal/-a: Zgolj ponavljanje nakladanj, ki so povsem zgrešena. Očitno ne razumeš principa relativnosti: nek opazovalec lahko miruje le glede na drugega opazovalca, ne pa sam po sebi. Posledično je ostalo nakladanje brez osnove.
Tu ni bistvo, glede na koga miruje. Pač miruje. Lahko pa tudi dodamo nekoga, glede na kogar miruje. Tu samo gledamo Lorentzove enačbe in te enačbe povedo to, kar govorim, ni pomembno tu, ali je prostor prazen ali ni.
In nisi se do konca izjasnil, kaj sedaj misliš o absolutnem prostoru, ki si ga prej omenjal?
qg napisal/-a: To je podobno, kot bi govoril o mirovalni masi raznih teles in delcev in o fotonu, ki nima mirovalne mase
shrink napisal/-a: To je povsem nerelevantno nakladanje.
Ne, zelo je relevantno. Prej si govoril o absolutnem mirovanju in o marsičem zgrešenem, zato sem dal to razlago. Foton brez mirovalne mase ne miruje v nobenem inercialnem sistemu (opisanem z Lorenztovimi enačbami) osnovni delci in ostala mirujoča materija pa mirujejo v enem od teh inercialnih sistemov in hkrati imajo mirovalno maso različno od nič.
qg napisal/-a:Ena analogija: če neko telo pospešujemo, vedno najdemo nek inercialni sistem, kjer miruje. V limiti ga pospešujemo proti hitrosti svetlobe, a nikoli je ne doseže, ker vedno LE MIRUJE v nekem inercialnem sistemu.
shrink napisal/-a:Spet nepoznavanje relativnosti: očitno ti ni jasno, da inercialen pomeni nepospešen.
Tu je vseeno, če je pospeševanje, telo se pač seli iz enega inercialnega sistema v drugega. V katerem koli je, miruje v njem.
qg napisal/-a:Tu govorimo o popolnoma praznem vesolju, ne o enem delcu v njem. O tem govoriš samo ti.
shrink napisal/-a:Ah, spet zgolj nakladaš, ker očitno nisi niti še odprl kakšnega učbenika. Testni delci so povsem kompatibilni s praznim vesoljem, ki se širi.
Tu govorim o zgornjem modelu, da čas teče v mirujoči materiji, v fotonih pa ne. Ta tvoj model je s tem protisloven. Testni delec vedno nekje miruje in čas teče zanj.
qg napisal/-a:Če je masa barionov kinetična energija, je to še vedno na bazi mirovalne mase kvarkov. Če teh ne bi bilo, niti te kinetične energije ne bi bilo. Za mase ostalih delcev ne vemo, kako nastanejo, razen črnih lukenj, ki nastanejo direktno s pomočjo svetlobe. A v principu, nekateri preostali osnovni delci bi še vedno lahko nastali s podobnim mehanizmom, kot je Higgsov.
shrink napisal/-a:Čisto nakladanje: mirovna masa kvarkov NI vzrok njihovi kinetični energiji.
Če nimaš mirujočega kvarka, ga ne moreš pospešiti. Recimo v pospeševalnikih potrebujemo mirujočo materijo, da jo pospešimo. Ne dajemo energije fotonom, a tudi če bi jo dajali, to ne bi delovalo znotraj nukleonov.
qg napisal/-a:Nisem trdil, da masa delcev nastane iz nič, ampak nastane iz delcev, ki nimajo mirovalne mase. Torej nekaj podobnega, kot prazno vesolje. NEKAJ PODOBNEGA, nisem govoril o popolnem dokazu.
shrink napisal/-a:Spet zgolj nakladaš: vesolje prepravljeno z brezmasnimi delci (npr. fotoni) je dejansko obstajalo v zgodnji fazi razvoja, pa zaradi tega ni bilo prazno ali podobno praznemu (fotoni so imeli največji delež energijske gostote vesolja, prazno vesolje pa pomeni energijsko gostoto in tlak natanko 0).
Menjaš temo. Ali je primer z Higgsovim mehanizmom primeren ali ni? Govoriva o tem. Sicer pa res, v začetnem vesolju ni bilo mirujoče materije, a ne ve se točno, kako s tem dokazati, ali obstaja prazen prostor brez materije.
qg napisal/-a:Kako pa se te stvari neraziskane, pa lahko pokaže tale članek od Ishama:
http://arxiv.org/pdf/gr-qc/9310031v1.pdf
Ne govori sicer direktno o tem vprašanju, veliko pa govori o "background" v kvantni gravitaciji.
shrink napisal/-a:Ne mešaj kvantne gravitacije s PTR/STR.
Ne gre brez mešanja, tudi ti mešaš z zgodnjim vesoljem. Kako je background pomemben, je v zvezi s tem napisano v tem članku. Vendar najprej je treba razumeti, da čas teče le v mirujoči materiji, kar je posledica Lorenztovih enačb.
qg napisal/-a:Torej ni argumenta. (Jaz trdim, da prostor ne obstaja brez časa).
shrink napisal/-a:Argument je že to, da očitno nisi dovolj izobražen.

Neumen argument. Vendar bom dodal še nekaj:
1. Če prostor-času odvzamemo eno dimenzijo, čas, ima volumen nič.
2. Če čas ne teče se nič ne dogaja, zakaj bi potem še bil prostor.
shrink napisal/-a:Seveda je trditev napačna, saj če je metrika neodvisna od materije/energije, je ravno tako neodvisen prostor-čas, ki ga definira metrika.
Ponavljam: Metrika v STR je odvisna od materije, v PTR je neodvisna od materije, vendar popolnoma prazen prostor je samo limita PTR proti nič in to je neznano. Jaz pa ponujam tudi, da čas teče le v mirujoči materiji, ki je pa v praznem prostoru NI.




DODATEK:
Moj argument, da čas teče v mirujoči materiji, v fotonih pa ne, se mi zdi dosti enostaven. Vendar, očitno ga tudi Shrink noče razumeti (trdi, da je to absoluten prostor, ne moremo pospeševati in uporabljati Lorentzove enačbe, da mirovna masa kvarkov ni osnova za njihovo kinetično energijo ...).
Problemi, Bargo, SmolejLeo, Roberto, GJ, Vojko, Roman, Derik, Motore, Nikki in ostali, ali sem res zapisal tako nerazumljivo? Spodaj in v naslednjih dveh postih sem dal zgodovino dopisovanja s Shrinkom, če lahko pogledate samo ta aspekt, "da čas teče le v mirujoči materiji". (vsak post vzame le 5 URL-jev.)

qg: viewtopic.php?p=93624#p93624
Shrink: viewtopic.php?p=93625#p93625
qg: viewtopic.php?p=93631#p93631
qg: viewtopic.php?p=93632#p93632
Zadnjič spremenil qg, dne 4.10.2014 8:16, skupaj popravljeno 3 krat.

qg
Prispevkov: 786
Pridružen: 13.1.2006 20:05

Re: Ali lahko obstaja prazen prostor brez materije?

Odgovor Napisal/-a qg »


qg
Prispevkov: 786
Pridružen: 13.1.2006 20:05

Re: Ali lahko obstaja prazen prostor brez materije?

Odgovor Napisal/-a qg »

Nadaljevanje linkov iz prejšnega posta:
qg: viewtopic.php?p=94106#p94106
Shrink: viewtopic.php?p=94121#p94121

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Ali lahko obstaja prazen prostor brez materije?

Odgovor Napisal/-a shrink »

bargon, bargon, bargon, kdaj bo tvoji pesniški pameti kapnilo, da mi za tvoje oglašanje (beri: trolarsko smetenje) na tem forumu "dol visi"? Verjetno nikoli; glede na to, da si disociiran od realnosti. :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Ali lahko obstaja prazen prostor brez materije?

Odgovor Napisal/-a shrink »

shrink napisal/-a:Zgolj ponavljanje nakladanj, ki so povsem zgrešena. Očitno ne razumeš principa relativnosti: nek opazovalec lahko miruje le glede na drugega opazovalca, ne pa sam po sebi. Posledično je ostalo nakladanje brez osnove.
Tu ni bistvo, glede na koga miruje. Pač miruje. Lahko pa tudi dodamo nekoga, glede na kogar miruje. Tu samo gledamo Lorentzove enačbe in te enačbe povedo to, kar govorim, ni pomembno tu, ali je prostor prazen ali ni.
Seveda je bistvo, ti pa očitno tega ne razumeš: Lorentzeve enačbe dejansko pomenijo transformacijo med enim in drugim opazovalnim sistemom, zato ne more obstajati mirujoči opazovalec per se. Seveda prazen prostor s tem nima nobene zveze.
In nisi se do konca izjasnil, kaj sedaj misliš o absolutnem prostoru, ki si ga prej omenjal?
Ne vem, o čem naj bi se izjasnil.
Ne, zelo je relevantno.
Tvoje nakladanje je povsem nerelevantno.
Prej si govoril o absolutnem mirovanju in o marsičem zgrešenem, zato sem dal to razlago.
In le tvoja nakladanja so zgrešena, očitno pa tudi tvoje interpretacije, če si uspel videti gornje. Tvoje razlage pa seveda niso vredne piškavega drobiža.
Foton brez mirovalne mase ne miruje v nobenem inercialnem sistemu (opisanem z Lorenztovimi enačbami) osnovni delci in ostala mirujoča materija pa mirujejo v enem od teh inercialnih sistemov in hkrati imajo mirovalno maso različno od nič.
Nerelevantno nakladanje: povedal pa sem ti že, da ti očitno ni jasen koncept relativnosti, če meniš, da lahko karkoli miruje per se. Razglabljanje o mirovni masi pa je v osnovi nepotrebno, saj je kinematika svetlobe in ostalega v PTR jasna že brez tega.
shrink napisal/-a:Spet nepoznavanje relativnosti: očitno ti ni jasno, da inercialen pomeni nepospešen.
Tu je vseeno, če je pospeševanje, telo se pač seli iz enega inercialnega sistema v drugega. V katerem koli je, miruje v njem.
Trditev, da "se telo pač seli iz enega inercialnega sistema v drugega", je cvetka brez primere, ki zgolj potrjuje tvoje nerazumevanje PTR. Drugače na koncu spet ponavljaš zgrešeno nakladanje.
shrink napisal/-a:Ah, spet zgolj nakladaš, ker očitno nisi niti še odprl kakšnega učbenika. Testni delci so povsem kompatibilni s praznim vesoljem, ki se širi.
Tu govorim o zgornjem modelu, da čas teče v mirujoči materiji, v fotonih pa ne. Ta tvoj model je s tem protisloven. Testni delec vedno nekje miruje in čas teče zanj.
Povedal sem ti že, kaj je osnova tvoje zmote: nerazumevanje koncepta lastnega časa; če je lastni čas fotonov enak 0, še ne pomeni, da čas ne teče. In seveda prazno vesolje NI nikaršen moj model, kot nakladaš (kar izobrazi se v literaturi), še manj pa da je protisloven s čimerkoli (ravno nasprotno: je povsem v skladu s STR - kar izobrazi se). Tvoje nakladanje o testnih delcih, pa je povsem nerelevantno.
shrink napisal/-a:Čisto nakladanje: mirovna masa kvarkov NI vzrok njihovi kinetični energiji.
Če nimaš mirujočega kvarka, ga ne moreš pospešiti. Recimo v pospeševalnikih potrebujemo mirujočo materijo, da jo pospešimo. Ne dajemo energije fotonom, a tudi če bi jo dajali, to ne bi delovalo znotraj nukleonov.
Čisto nakladanje: močna jedrska sila med kvarki NIMA vzroka v mirovni masi kvarkov, govorjenje o pospeševanju kvarkov v barionih pa je povsem neumno.
shrink napisal/-a:Spet zgolj nakladaš: vesolje prepravljeno z brezmasnimi delci (npr. fotoni) je dejansko obstajalo v zgodnji fazi razvoja, pa zaradi tega ni bilo prazno ali podobno praznemu (fotoni so imeli največji delež energijske gostote vesolja, prazno vesolje pa pomeni energijsko gostoto in tlak natanko 0).
Menjaš temo. Ali je primer z Higgsovim mehanizmom primeren ali ni? Govoriva o tem. Sicer pa res, v začetnem vesolju ni bilo mirujoče materije, a ne ve se točno, kako s tem dokazati, ali obstaja prazen prostor brez materije.
Ne sprenevedaj se: sam si omenjal "brezmasne delce kot primer praznega prostora" in gornje je replika na takšno neumnost. Higgsov mehanizem pa seveda niti približno ni mehanizem v praznem prostoru in podobno.
shrink napisal/-a:Ne mešaj kvantne gravitacije s PTR/STR.
Ne gre brez mešanja, tudi ti mešaš z zgodnjim vesoljem. Kako je background pomemben, je v zvezi s tem napisano v tem članku.
Nič ne mešam: sam si omenjal "brezmasne delce kot primer praznega prostora". Sicer pa ti očitno ni jasno, kaj pomeni koncept ozadja ("background"): STR je npr. neodvisna od ozadja ("background independent").
Vendar najprej je treba razumeti, da čas teče le v mirujoči materiji, kar je posledica Lorenztovih enačb.
Takšno razumevanje je potrebno le za neizobražene nakladače. :lol:
shrink napisal/-a:Argument je že to, da očitno nisi dovolj izobražen.
Neumen argument.
Gornji argument si izčrpno dokazoval tudi v zadnjem postu.
Vendar bom dodal še nekaj:
1. Če prostor-času odvzamemo eno dimenzijo, čas, ima volumen nič.
2. Če čas ne teče se nič ne dogaja, zakaj bi potem še bil prostor.
Čisto nakladanje.
shrink napisal/-a:Seveda je trditev napačna, saj če je metrika neodvisna od materije/energije, je ravno tako neodvisen prostor-čas, ki ga definira metrika.
Ponavljam: Metrika v STR je odvisna od materije, v PTR je neodvisna od materije, vendar popolnoma prazen prostor je samo limita PTR proti nič in to je neznano.
Narobe: metrika v STR JE de facto NEODVISNA od materije, saj obstajajo vakuumske rešitve STR. Nakladanje o limiti je smešno, kajti vakuumska rešitev pomeni natanko prazen prostor; nobenih limit. Kar odpri kak učbenik STR. :lol:
Jaz pa ponujam tudi, da čas teče le v mirujoči materiji, ki je pa v praznem prostoru NI.
Aha, razumem: še en v nizu amritov in Rozmanov. :lol:
DODATEK:
Moj argument, da čas teče v mirujoči materiji, v fotonih pa ne, se mi zdi dosti enostaven.
Hja, tako kot se lastna nakladanja zdijo enostavna Rozmanu.
Vendar, očitno ga tudi Shrink noče razumeti (trdi, da je to absoluten prostor, ne moremo pospeševati in uporabljati Lorentzove enačbe, da mirovna masa kvarkov ni osnova za njihovo kinetično energijo ...).
Tako kot "nočem razumeti" zgrešena nakladanja ostalih neizobraženih nakladačev? :lol:
Problemi, Bargo, SmolejLeo, Roberto, GJ, Vojko, Roman, Derik, Motore, Nikki in ostali, ali sem res zapisal tako nerazumljivo? Spodaj in v naslednjih dveh postih sem dal zgodovino dopisovanja s Shrinkom, če lahko pogledate samo ta aspekt, "da čas teče le v mirujoči materiji". (vsak post vzame le 5 URL-jev.)
Hah, tipična propaganda nakladača. :lol:

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Ali lahko obstaja prazen prostor brez materije?

Odgovor Napisal/-a problemi »

derik napisal/-a:Nasprotno, ravno tale tvoj umotvor je spet tipičen primer "bullshita" (s tvojimi besedami), ki ga vztrajno polivaš po tej temi. Že takoj na začetku si dobil od fizika pojasnilo, da prostorčas obstaja in da ni materija, ti pa zdaj trdiš, da gre za mojo dogmo. In s tem tvojim new ageom nimam nič skupnega, tako da ne mislim reagirati na take brezpredmetne floskule.
Ne izmišljuj in začni brati tekst-e sogovornikov, ampak kaj tam piše in ne kaj si ti želiš da tam piše. Ne izmišljuj si drugič, fizika ŠE ni pojasnila kaj je prostor, kar bi sicer bil okoli tega konsenz. Pa ga ni, kar bi lahko zvedel v linku, ki sem ti ga objavil, pa tudi iz enega od shrinkovih odgovorov, tudi mojih seveda, ampak kaj ko so moji, mah ... Ne izmišljuj si tretjič, fizik je podal pojasnilo, da je prostor-čas neodvisen od materije (energije) glede na PTR. Ali je sam kot tak materija ali ne, pa fizika še ni odgovorila. Preberi si o Casimirjevem pojavu, in o čemu ta sploh govori. Skratka, beri ... in obrzdaj emocije.

Mogoče res nimaš z new agom nič skupnega, mogoče, ampak še vedno nisi podal kritike monizma oziroma materializma, in še vedno nisi argumentirano pojasnil dualizem ali pluralizem. Torej, izvoli ...
Zadnjič spremenil problemi, dne 4.10.2014 9:29, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Ali lahko obstaja prazen prostor brez materije?

Odgovor Napisal/-a shrink »

problemi napisal/-a:/.../da je prostor-čas neodvisen od materije (energije) glede na PTR.
Glede na STR.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Ali lahko obstaja prazen prostor brez materije?

Odgovor Napisal/-a problemi »

shrink napisal/-a:
problemi napisal/-a:/.../da je prostor-čas neodvisen od materije (energije) glede na PTR.
Glede na STR.
Se opravičujem, lapsusu. Čeprav, kot pravi Green, v povsem praznem vesolju, kjer ni oziroma ne bi bilo gravitacije bi lahko pri razumevanju prešli iz STR na PTR.

Hvala za opozorilo.

Zaklenjeno