Upokojitev fotona

Posebna in splošna teorija relativnosti
Zaklenjeno
Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Upokojitev fotona

Odgovor Napisal/-a Roman »

Rozman napisal/-a:Roman, drugi forumi praviloma vabijo k vpraševanju in odgovarjajo na vprašanja, s čimer poučijo mnoge naključne goste foruma.
Ti se na Kvarkadabri nisi pojavil s spraševanjem, ampak s teorijo zarote. In tudi na to si dobil odgovor. Ta je bil sprva vljuden, ko pa ga nisi hotel razumeti, je vljudnost pač splahnela. Tudi fiziki so ljudje s svojo omejeno zalogo potrpežljivosti.
Grobo napadanje zastavljenih vprašanj in izogibanje odgovorom na Kvarkadabri je za naključne obiskovalce najslabša možnost.
Se strinjam, ampak kdo ima voljo iskati in prepisovati že podane odgovore. In grobi napadi so se začeli, ko se tebi in podobnim ni dalo ničesar dopovedati. Da ne omenim pomembne značilnosti šarlatanov: užaljenost ob nesprejemanju njihovega "razsvetljevanja", pri čemer sicer zaostajaš za Srečkom in Leom, a žal nisi daleč.
Roman, kaj je torej razlog, da se naključnim obiskovalcem ne bi ponudilo odgovorov na kakršno koli vprašanje?
To se sicer v resnici dogaja, če si forum pozorno spremljal. Ampak dobro veš, da na nekatera vprašanja naravoslovje nima odgovorov, na nesmiselna vprašanja pa gotovo ne.
Če je bilo na vprašanje v preteklosti že odgovorjeno, jim zadošča le link na že kdaj prej podan odgovor.
Glej zgoraj.

Rozman
Prispevkov: 1519
Pridružen: 6.10.2005 14:50
Kraj: Tržič
Kontakt:

Re: Upokojitev fotona

Odgovor Napisal/-a Rozman »

Roman, globoko se strinjam, da fizika na mnoga vprašanja nima odgovora. Če mi nekdo reče, da fizika ne neko vprašanje nima odgovora, ga z vsem spoštovanjem sprejmem. Vendar pa takega odgovora na tem forumu ni. Odgovori razpravljavcev so vedno v stilu, da razpravljavec sicer ve odgovor, vendar ga noče povedati.

Druga zanimivost, ki se dogaja na forumu je preizkušanje reka, da dovoljkrat izrečena laž postane resnica. Na tem forumu se je že tolikokrat ponovilo, da sem dobil vse odgovore, da večina vsaj bolj površnih bralcev to verjame, čeprav na veliko večino mojih vprašanj v arhivu foruma ni možno najti odgovora.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Upokojitev fotona

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rozman napisal/-a:
11.2.2017 12:56
Roman, globoko se strinjam, da fizika na mnoga vprašanja nima odgovora. Če mi nekdo reče, da fizika ne neko vprašanje nima odgovora, ga z vsem spoštovanjem sprejmem. Vendar pa takega odgovora na tem forumu ni. Odgovori razpravljavcev so vedno v stilu, da razpravljavec sicer ve odgovor, vendar ga noče povedati.

Druga zanimivost, ki se dogaja na forumu je preizkušanje reka, da dovoljkrat izrečena laž postane resnica. Na tem forumu se je že tolikokrat ponovilo, da sem dobil vse odgovore, da večina vsaj bolj površnih bralcev to verjame, čeprav na veliko večino mojih vprašanj v arhivu foruma ni možno najti odgovora.
Klasično repetitivno smetenje šarlatanskega megalomana Rozmana, ki sem mu nekoč namenil takšno parafrazo:

Kvarkadabra ni pravo mesto za iskanje odgovorov na šarlatanska vprašanja. Kot prvo se tu odvija dokaj prostaško komuniciranje le po mnenju užaljenih šarlatanov, ki niso sposobni strokovne fizikalne razprave. Kot drugo bralci Kvarkadabre praviloma vedno ugotovijo, da so fizikalni pojavi in meritve, ki ne podpirajo aktualne PTR, le plod domišljije šarlatanov - ti se niso pripravljeni izobraziti, ampak megalomansko smetijo s svojo hobifizikalno paradigmo. Za neučinkovitost šarlatanov pri spoznavanju lastnih zmot anonimnost razpravljavcev ni vzrok. Sam si pa resnih fizikalnih razpravljavcev, ki bi se strinjali z njegovimi umotvori, Rozman nikakor ne more poiskati. :lol:

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Upokojitev fotona

Odgovor Napisal/-a Roman »

Rozman napisal/-a:
11.2.2017 12:56
Odgovori razpravljavcev so vedno v stilu, da razpravljavec sicer ve odgovor, vendar ga noče povedati.
Večinski odgovor na tvoje umotvore je: ne. Škoda, da tega ne moreš sprejeti. Prihranil bi si veliko časa, morda tudi adrenalina.
Druga zanimivost, ki se dogaja na forumu je preizkušanje reka, da dovoljkrat izrečena laž postane resnica.
Jaz bolj opažam neko drugo značilnost: Tako si želiš, da bi bile tvoje teorije sprejete, da ti jih ni odveč do onemoglosti ponavljati. Čisto v skladu z omenjeno zanimivostjo.
Na tem forumu se je že tolikokrat ponovilo, da sem dobil vse odgovore, da večina vsaj bolj površnih bralcev to verjame, čeprav na veliko večino mojih vprašanj v arhivu foruma ni možno najti odgovora.
Ja, tistega, kar si prejel, pač nisi sposoben vzeti kot odgovor. Ampak, saj vem, moje besede so bob ob steno. Tudi do sedaj so bile. Pa se ne pritožujem.

Rozman
Prispevkov: 1519
Pridružen: 6.10.2005 14:50
Kraj: Tržič
Kontakt:

Re: Upokojitev fotona

Odgovor Napisal/-a Rozman »

Roman, res je da večinsko moje ideje niso sprejete, fizika mi ravno zato daje pozitiven adrenalin, podobno kot ga je imel na primer Newton, Kopernik, … Moj namen je predvsem sistematično zapisati fizikalne pojave, tudi zato, da jih razčistim. Pozitivni adrenalin daje uspešno nastajanje tega zapisa in preverjanje s sogovorniki. V primeru romana 'Alkimist' je bistvo pot ne cilj. Res pa je, da nočem sprejeti odgovorov, ki ne slonijo na meritvah, ki logično niso skladni in ki jih nihče ne zna argumentirati (fizikalne dogme).

Shrink, značilnost neotesanca je v tem, da se vtikajo v pogovor drugih (Roman, Rozman), ko jih nihče nič ne vpraša, kadar pa ga kdo kaj vprašani pa obmolkne.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Upokojitev fotona

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rozman napisal/-a:
11.2.2017 17:09
Roman, res je da večinsko moje ideje niso sprejete, fizika mi ravno zato daje pozitiven adrenalin, podobno kot ga je imel na primer Newton, Kopernik, … Moj namen je predvsem sistematično zapisati fizikalne pojave, tudi zato, da jih razčistim. Pozitivni adrenalin daje uspešno nastajanje tega zapisa in preverjanje s sogovorniki. V primeru romana 'Alkimist' je bistvo pot ne cilj. Res pa je, da nočem sprejeti odgovorov, ki ne slonijo na meritvah, ki logično niso skladni in ki jih nihče ne zna argumentirati (fizikalne dogme).
Bla, bla, bla, jaka, jaka, jaka - just for the record, klasično moteno jokcanje z istim besednjakom antirelativnostnega šarlatana Rozmana:

27.06.06
Rozman napisal/-a:PTR je dogma, saj jo zagovorniki jemljete podobno emocionalno kot religije svoje dogme. Kot taka bo živa še dolgo po tem, četudi bo dokazana njena zmotnost.
21.08.13
Rozman napisal/-a:Rušenje dogem je nevarno. Zagovorniki dogem ob ogrožanju dogme postanejo nestrpni in agresivni. Kako so zagovorniki dogme geocentričnega vesolja branili svojo dogmo se vidi iz srednjeveških inkvizicij. Kako se danes brani dogma STR pa iz tega foruma. Odzivi na forumu so torej pričakovani in tiste, ki se ne nanašajo na fiziko zato odmislim.
04.09.13
Rozman napisal/-a:Se kreše, kadar fizikalna dogma pride v konflikt s fizikalnimi argumenti. Dogme so nekaj zelo trdovratnega, zato se bo v fiziki še zelo lomilo in kresalo na vseh ravneh, preden bo dan enostaven odgovor na enostavno vprašanje Higgsovo polje – nosilec kinetične energije masnega delca?
19.09.13
Aniviller, mene zanima, ali je izmerjeno, da neko zunanje magnetno polje ne vpliva na svetlobo ali radijski val (to je fotone), ali pa je to ne vplivanje rešeno s strani fizike v obliki aksioma oziroma dogme.
Da se ima šarlatanski megaloman Rozman za novega Kopernika, tudi ni nič novega:

14.09.13
Rozman napisal/-a:Shrink, kdorkoli v zgodovini je skušal opozoriti na kaj res novega, posebno če je ob tem dregnil ob kakšna zasidrana stališča, je doživel (npr Tesla, Bruno, Kopernik, …) natanko to kar si zapisal. Ti odzivi mi prigovarjajo k nadaljnjemu iskanju. Seveda pa me mnogo bolj kot dogmatika zanimajo fizikalni argumenti.
:lol:
Shrink, značilnost neotesanca je v tem, da se vtikajo v pogovor drugih (Roman, Rozman), ko jih nihče nič ne vpraša, kadar pa ga kdo kaj vprašani pa obmolkne.
Hah, klasika; replika dana nakladačem na identično jokcanje:
shrink napisal/-a:Sicer pa se bom oglašal, ko se mi bo zahotelo in kolikor se mi bo zahotelo.
:lol:

Na tvoje repetitivno moteno jokcanje, da molčimo, pa beri odgovor više pri Romanu, šarlatanski megaloman. :lol:

Rozman
Prispevkov: 1519
Pridružen: 6.10.2005 14:50
Kraj: Tržič
Kontakt:

Re: Upokojitev fotona

Odgovor Napisal/-a Rozman »

Tekst o zgradbi snovi sem konsolidiral v zapisu http://www.frozman.si/pdf/MC2.pdf . To je sedaj šele prvi korak do objave. Tekst še ni splošno razumljiv, ker je v njem še veliko pedagoških pomanjkljivosti. Ni rečeno, da sem v tej fazi tekst napisal že tako, da bo v celoti razumljiv tudi drugim. S sodelavci počasi stran za stranjo odkrivamo kaj pedagoško ni dobro povedano, bodisi da ni utemeljeno, da je premalo utemeljeno, da stavčna konstrukcija ni primerna, … to bo vzelo precej časa. Ko pa bo tekst čez leto ali dve odjaven, pa to še ne pomeni širše strokovne razprave o zgradbi snovi. Objavi teksta sledi drug še težji korak v smislu, da tekst fiziki berejo s predpostavko standardnega modela zgradbe snovi. Tam kjer v svojem tekstu odstopam od standardnega modela, se fiziki od standardnega modela praviloma niso pripravljeni in sposobni posloviti in ker se različnih pristopov ne da uskladiti, mojega pristopa ne morejo razumeti. Še huje je, kadar fizik emocionalno vztraja ne nekem pogledu.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Upokojitev fotona

Odgovor Napisal/-a shrink »

FRozeman napisal/-a:Še huje je, kadar fizik emocionalno vztraja ne nekem pogledu.
Klasika šarlatanskega megalomana - izbor:

28.05.06
FRozeman napisal/-a:Shrink, časi so kljub tvojim in podobnim mnenjem manj agresivni do ustvarjalnega mišljenja, kot so bili včasih. V času Kopernika, Galileja in Keplerja so znanilci novih idej tvegali življenje, danes tvegajo zgolj emocionalno obarvane verbalne napade - e pur si muove FR
08.07.08
FRozeman napisal/-a:Nasvet tistim, ki bi radi argumentirano (ne emocionalno) ovrgli moje razmišljanje o supernovi. Rabite le en primer dogodka iz astronomskega opazovanja vesolja, ki ni skladen z enačbo, ki sem jo zapisal na strani 7 poglavja [link na šarlatanski tekst]
LP FR
08.05.12
FRozeman napisal/-a:Ugotavljam, da je v tej temi konec razprave o merjenju hitrosti svetlobe na osnovi merjenja frekvence in valovne dolžine. Razprava je prešla v agresivno demagogijo. Zgleda da že sama pobuda za meritev povzroča bralcem veliko travm, zato se za sedaj umikam iz foruma. Pa še napoved: Hitrost svetlobe na predlagan način bo slej kot prej izmerjena in ko bo izmerjena bo področje teorije relativnosti tako enoumno in jasno, da forum 'Vprašanja za Einsteina' ne bo več potreben. Čas pa bo pokazal, ali so te slutnje razlog za tako agresivno in emocionalno dogajanje na forumu.
07.02.14
FRozeman napisal/-a:Kvarkadabra ni pravo mesto za iskanje odgovorov na fizikalna vprašanja. Kot prvo se tu praviloma odvija dokaj prostaško komuniciranje (z izjemami), kar ne omogoča strokovne fizikalne razprave. Kot drugo bralci Kvarkadabre praviloma namerno spregledajo fizikalne pojave in meritve, ki ne podpirajo aktualne PTR - niso za odprto razpravo ampak ozko in emocionalno podpirajo eno točno določeno fizikalno paradigmo. Takšno neučinkovito razpravo potencira še anonimnost razpravljavcev. Sam si resne fizikalne razpravljavce poiščem drugje.
17.12.15
FRozeman napisal/-a:V današnji fiziki se na žalost dogaja, da v cilju dokazovanja že vnaprej emocionalno določenega rezultata meritve 'raziskovalci' merilno metodo toliko zavozlajo, da potem lahko izpeljejo kakršen koli rezultat meritve.
:lol: :lol: :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Upokojitev fotona

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rozman napisal/-a:
26.2.2017 10:05
Tekst o zgradbi snovi sem konsolidiral v zapisu http://www.frozman.si/pdf/MC2.pdf . To je sedaj šele prvi korak do objave. Tekst še ni splošno razumljiv :lol: , ker je v njem še veliko pedagoških pomanjkljivosti. Ni rečeno, da sem v tej fazi tekst napisal že tako, da bo v celoti razumljiv tudi drugim. S sodelavci počasi stran za stranjo odkrivamo kaj pedagoško ni dobro povedano, bodisi da ni utemeljeno, da je premalo utemeljeno, da stavčna konstrukcija ni primerna, … to bo vzelo precej časa. Ko pa bo tekst čez leto ali dve odjaven, pa to še ne pomeni širše strokovne razprave o zgradbi snovi. Objavi teksta sledi drug še težji korak v smislu, da tekst fiziki berejo s predpostavko standardnega modela zgradbe snovi. Tam kjer v svojem tekstu odstopam od standardnega modela, se fiziki od standardnega modela praviloma niso pripravljeni in sposobni posloviti in ker se različnih pristopov ne da uskladiti, mojega pristopa ne morejo razumeti. Še huje je, kadar fizik emocionalno vztraja ne nekem pogledu.
Tekst še ni splošno razumljiv, .../

Odkritosrčna in ganljivo naivna ocena lastnega umotvora ... :lol:

Rozman
Prispevkov: 1519
Pridružen: 6.10.2005 14:50
Kraj: Tržič
Kontakt:

Re: Upokojitev fotona

Odgovor Napisal/-a Rozman »

Romana skrbi, da bo tekst ( http://www.frozman.si/pdf/MC2.pdf ) koga od bralcev prepričal. Ta nevarnost seveda obstaja, dokler ni nobene vsebinske pripombe na tekst.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Upokojitev fotona

Odgovor Napisal/-a shrink »

Romana? Da nisi slučajno spet pomešal lončkov, megaloman? :lol:

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 855
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Re: Upokojitev fotona

Odgovor Napisal/-a celica »

Rozman napisal/-a:
26.2.2017 10:05
Ni rečeno, da sem v tej fazi tekst napisal že tako, da bo v celoti razumljiv tudi drugim. S sodelavci počasi stran za stranjo odkrivamo kaj pedagoško ni dobro povedano, bodisi da ni utemeljeno, da je premalo utemeljeno, da stavčna konstrukcija ni primerna
Ja Rozman, štos je da ne veš kaj pišeš. Še sam ne verjameš kar pišeš. Ne vidiš končne oblike kar hočeš povedati ( ni prave ideje in končni praktični efekt je razumljivo rezultat nič ).
V tvojem tekstu navajaš naj bi, če bi in podobno – to ni nič in vedno bo končni produkt prebranega nič. Med njimi so:

Lahko pa uberemo drug pristop, tak da najdemo hipotetični delec

Primer razumljivejšega vpogleda v naravne pojave daje na primer pojmovanje vezalne energije kot negativne oblike energije

Osamljen elektron in atomsko jedro vodika svobodno tavata po prostoru. Sčasoma se elektron približa vodikovemu jedru ter vpade vanj. Pri tem nastaneta vezalna energija in foton.

Izhodiščna vezalna energija elektrona je nič

Vsota nastale pozitivne energije (W) in negativne energije (bW) je ves čas enaka nič

Če pustim ob strani ves čas enaki izhodiščni energiji atomskega jedra in elektrona, sta foton in vezalna energija nastala tako rekoč iz nič

Ustvarjena je nova prepoznavna energijska danost prostora, ob tem pa se ne spremeni skupna količina energije v vesolju

Kadar se združita dve polji pozitivnih energij, kot sta to na primer pozitivni in negativni električni naboj

ITD……………………….

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Upokojitev fotona

Odgovor Napisal/-a Rock »

Predvsem za Rozmana:

vprašal bi te glede 'časa': znano je mnenje, da čas kot entiteta ne obstaja (ni smiselno ločevati preteklosti, sedanjosti, prihodnosti).

Kaj ti meniš?

Rozman
Prispevkov: 1519
Pridružen: 6.10.2005 14:50
Kraj: Tržič
Kontakt:

Re: Upokojitev fotona

Odgovor Napisal/-a Rozman »

Celica, pohvaljen, si eden redkih, ki razpravlja o vsebini teksta. Navajaš nekaj stavkov, ki so v tekstu sistematično in podrobno razloženi, vzeti iz konteksta pa bralca predvsem zmedejo. Ne vem s kakšnim namenom si jih izpostavil. Če si jih izpostavil zato, ker vanje ne verjameš in misliš, da jih ne znam utemeljiti ter izzivam, da za začetek izpostaviš le enega, za katerega meniš, da je najbolj zmoten in ga v dialogu razčistiva.

Rock, v strokovni literaturi mnogi poznavalci narave menijo, da čas ni svoja entiteta, da v naravi obstajajo le dogodki in zaporedje dogodkov. Tako sem prepričan tudi sam.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Upokojitev fotona

Odgovor Napisal/-a shrink »

FRozeman napisal/-a:Celica, pohvaljen, si eden redkih, ki razpravlja o vsebini teksta
To se ti le zdi, šarlatanski megaloman. O tvojih "tekstih" se je razprava že davno zaključila: konsenz foruma je, da gre za zmazke šarlatana, ki ne razume osnov fizike. :lol:
FRozeman napisal/-a:Rock, v strokovni literaturi mnogi poznavalci narave menijo, da čas ni svoja entiteta, da v naravi obstajajo le dogodki in zaporedje dogodkov.
Kateri "poznavalci" že? Čaki, da uganem: šarlatani tipa amrit in podobni? :lol:
Tako sem prepričan tudi sam.
Gliha vkup štriha. :lol:

Zaklenjeno