Perpetuum mobile

Posebna in splošna teorija relativnosti
Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Perpetuum mobile

Odgovor Napisal/-a shrink »

Parafraza zadnjega Rozmanovega jokcanja:

"Fizika me ignorira. Fizika skuša pomesti neprijetno resnico pod preprogo. Fizika je zarotniška do mojega revolucionarnega spoznanja (ki je seveda 'ključno vprašanje' zanjo :lol: ) in bo naredila vse, da se ga ne preveri in da se na vprašanje ne odgovori. Tema, ki sem jo načel, je tabu tema v fiziki in zato ne steče razprava."

Skratka: Argumentum ex coniuratio theoria ad nauseam. :lol:

Rozman
Prispevkov: 1519
Pridružen: 6.10.2005 14:50
Kraj: Tržič
Kontakt:

Re: Perpetuum mobile

Odgovor Napisal/-a Rozman »

Na forumu očitno ni junaka, ki bi se vsebinsko spopadel z opisi teh dveh pojavov:

- Sila privleka magnetov opravlja delo, hkrati pa se v magnetu poveča gostota in s tem energija magnetnega polja.
- Masa vodika je večja od mas elektrona in protona, čeprav elektron ob združitvi s protonom odda foton.
Ustvari se foton in poveča se masa (energija E= mc2) povezanega elektrona in protona v vodikovem atomu.

Za forum je nečastno že to, da skuša pozornost preusmeriti in pojava pomesti pod preprogo.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Perpetuum mobile

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rozman napisal/-a:
17.5.2017 15:43
Na forumu očitno ni junaka, ki bi se vsebinsko spopadel z opisi teh dveh pojavov:

- Sila privleka magnetov opravlja delo, hkrati pa se v magnetu poveča gostota in s tem energija magnetnega polja.
- Masa vodika je večja od mas elektrona in protona, čeprav elektron ob združitvi s protonom odda foton.
Ustvari se foton in poveča se masa (energija E= mc2) povezanega elektrona in protona v vodikovem atomu.

Za forum je nečastno že to, da skuša pozornost preusmeriti in pojava pomesti pod preprogo.
Za forum je dosti bolj 'nečastno' posiljevati ljudi z vedno enimi in istimi traparijami. Kako ne spregledaš, da te nihče ne jemlje resno, kljub temu, da vsakega vsiljivo cukaš za rokav in ga hočeš zaplesti v svoje fantazmagorije in brezpredmetne razprave ? :lol:

Rozman
Prispevkov: 1519
Pridružen: 6.10.2005 14:50
Kraj: Tržič
Kontakt:

Re: Perpetuum mobile

Odgovor Napisal/-a Rozman »

Vojko in shrink, nihče se ne obrača na vaju, da komentirata ta fizikalna vprašanja. V veliko veselje mi bo, če jih ignorirata. Namenjena so tistim, ki v njih prepoznajo izziv za nadaljnji razvoj fizike.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Perpetuum mobile

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rozman napisal/-a:
17.5.2017 19:56
Vojko in shrink, nihče se ne obrača na vaju, da komentirata ta fizikalna vprašanja. V veliko veselje mi bo, če jih ignorirata. Namenjena so tistim, ki v njih prepoznajo izziv za nadaljnji razvoj fizike.
Pa saj poanta je ravno v tem, trdonja: "tistih, ki v njih (=tvojih otročjih nakladanjih) prepoznajo izziv za nadaljnji razvoj fizike" - preprosto NI! :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Perpetuum mobile

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rozman napisal/-a:
17.5.2017 15:43
Na forumu očitno ni junaka, ki bi se vsebinsko spopadel z opisi teh dveh pojavov:

- Sila privleka magnetov opravlja delo, hkrati pa se v magnetu poveča gostota in s tem energija magnetnega polja.
- Masa vodika je večja od mas elektrona in protona, čeprav elektron ob združitvi s protonom odda foton.
Ustvari se foton in poveča se masa (energija E= mc2) povezanega elektrona in protona v vodikovem atomu.

Za forum je nečastno že to, da skuša pozornost preusmeriti in pojava pomesti pod preprogo.
Spet klasično jokcanje šarlatanskega megalomana Rozmana:
shrink napisal/-a:
27.1.2017 14:10
Pa koga bi ti rad farbal s tem imbecilnim jokcanjem, ki ga venomer ponavljaš, šarlatanček FRozmanček?

Izredna ponovitev za tvojo impotentno pamet:
shrink napisal/-a:Kako tipično nakladanje zaslepljenega šarlatana! In kaj naj bi bile floskule, Rozman? Morda to, da so tvoji predlogi/pogledi bili že davno ovrženi s strani fizike? Kaj pa ostali (recimo tudi tvoj "prijatelj" prof. Rosina), ki ravno tako menijo, da tvoja "teorija" ne drži vode? A tudi oni trosijo floskule? Na tem forumu smo ti jasno (in to že večkrat) pojasnili, zakaj so tvoji pogledi zgrešeni, ampak tega očitno zaradi lastne zaslepljenosti ne dojameš. Spadaš pač med šarlatane, ki brez osnove napadajo eno izmed najbolj preverjenih znanstvenih teorij, vse, kar lahko ponujaš v bran svojim tezam, pa so neki miselni eksperimenti in pa neumne kritike v stilu, da si rezultate obstoječih eksperimentov fizika napačno razlaga. Kaj je tvoj problem, je menda jasno povedal že Jure, ko si se prvič oglasil na forumu in ki je že imel opravka s tabo v preteklosti: enostavno ne razumeš teorije relativnosti. Seveda pa je iz tvoje strani najmanj ironično slišati očitke o ponavljanju in fanatizmu, ko pa vedno znova ponavljaš svoje "dileme" na tem forumu in kljub vnovičnim razlagam in pojasnilom vztrajaš, da je posredi zarota s strani fizike, ker ignorira tvoje predloge. Sprijazni se že s tem, da si edini fanatik sam, tvoji smešni očitki, da tisti, ki kritiziramo tvoje smešne (če ne že bolne) očitke - recimo, da obstaja zarota v uradni fiziki, mešamo meglo, je pa svojevrsten patos.
:lol:

Rozman
Prispevkov: 1519
Pridružen: 6.10.2005 14:50
Kraj: Tržič
Kontakt:

Re: Perpetuum mobile

Odgovor Napisal/-a Rozman »

Fizika čisto neodvisno od mene ne zna pojasniti zakaj

Sila opravlja delo, ko med seboj privlači dva magneta, hkrati pa se v magnetih poveča gostota in s tem energija magnetnega polja. Pojav na prvi pogled ni skladen z energijsko bilanco.

Nesporazumi ne izhajajo iz fizikalnih vprašanj ampak sta dva bregova posledica tega, da izpod preproge vlečem dejstva (glej zgoraj), za katera na Kvarkadabri skrbno bedite, da ostanejo pod preprogo.

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Perpetuum mobile

Odgovor Napisal/-a osf »

Rozman napisal/-a:
18.5.2017 22:08
Fizika čisto neodvisno od mene ne zna pojasniti zakaj

Sila opravlja delo, ko med seboj privlači dva magneta, hkrati pa se v magnetih poveča gostota in s tem energija magnetnega polja. Pojav na prvi pogled ni skladen z energijsko bilanco.

Nesporazumi ne izhajajo iz fizikalnih vprašanj ampak sta dva bregova posledica tega, da izpod preproge vlečem dejstva (glej zgoraj), za katera na Kvarkadabri skrbno bedite, da ostanejo pod preprogo.
Na forumu sem predstavil možnost, da magnetni pojav je vezan na kroženje atomov okrog lastne osi.
V bistvu magneta s in j bi se privlačila zaradi nasprotnega vrtenja atomov.
Raznorazni pojavi poznani kakor magnetni, bi bili odvisni od smeri in hitrosti kroženja.

Pojav barv bi lahko asocirali tej rotaciji - glej temo v forumu.
Dodajanje hitrih atomov (električnega toka) bi ustvaril ali ojačil magnetno polje, ampak redkokdaj enakomerno, ker je odvisno kam in kako se bodo atomi odbivali.

Omenim na hitro, ker ne poznam tvojih idej; kaj misliš o tej možnosti?

Lp

Rozman
Prispevkov: 1519
Pridružen: 6.10.2005 14:50
Kraj: Tržič
Kontakt:

Re: Perpetuum mobile

Odgovor Napisal/-a Rozman »

Osf, moje ključno vprašanje se nanaša na zakon o ohranitvi energije. Sprašujem ali se energija ohranja (ali poveča), ob ugotovitvi, da dva magneta, ki se privlačita opravljata delo, sočasno pa se jima poveča magnetno polje in s tem energija magnetnega polja. V tvojem zapisu ne najdem ničesar na to temo, niti tega ali meniš da se pri magnetih energija poveča ali ohranja. Tvojega komentarja ne razumem v smislu obravnavanega vprašanja. Da pa bi bil tvoj zapis sploh razumljiv, pa bi moral najprej pojasniti, kako v neki kovini atom lahko rotira :? .

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Perpetuum mobile

Odgovor Napisal/-a osf »

Rozman napisal/-a:
23.5.2017 13:56
Osf, moje ključno vprašanje se nanaša na zakon o ohranitvi energije. Sprašujem ali se energija ohranja (ali poveča), ob ugotovitvi, da dva magneta, ki se privlačita opravljata delo, sočasno pa se jima poveča magnetno polje in s tem energija magnetnega polja. V tvojem zapisu ne najdem ničesar na to temo, niti tega ali meniš da se pri magnetih energija poveča ali ohranja. Tvojega komentarja ne razumem v smislu obravnavanega vprašanja. Da pa bi bil tvoj zapis sploh razumljiv, pa bi moral najprej pojasniti, kako v neki kovini atom lahko rotira :? .
Morda sem štartal prenaglo, ker nisem opisal svojega pogleda na znanstvo.
Po večletnem raziskovanju sem odstranil pojem 'subatomski delci', vendar ne zahtevam, da bi izmenjaval ideje le z osebami, ki so sprejele tak način pogleda na znanstvo/kemijo.

Osredotočil se bom samo na teorijo, da atomi se vrtijo okrog lastne osi, ter na monoatomski vodik.

Atomi v neki kovini (hvala za vprašanje) so medsebojno oddaljeni, zato imajo možnost rotacije v več smeri.
Npr. železomagnetna kovina bi lahko delovala s 'polarizacijo' rotacije, v primeru magneta + in -.
Bolj podrobno, atom železa, morda privabi atom/e vodika, ki zaradi faktorjev, katerih ne bom še opisal, bi se povezal/i z atomom fe:
ne govorim o vezi, ampak o privlačenju npr. atoma h do železa. Železo bi imelo rahlo pospešeno rotacijo*, atom vodika bi tole rotacijo 'sprejel' in bi se oddaljeval in približal atomu fe.

*ni dokazano, da atom npr. kovine se vrti, ampak ni dokazano, da se ne vrti. Atome vodika v okolici atoma kovine itak ne vidimo - nimamo še primernih sredstev in vodik se lahko premika zelo hitro.

V skladu s prejšnjim postom bom dodal, da smer rotacije ni v trenju z obratno rotacijo, to bi ustvarjalo privlačenje. Poleg tega, atomi vodika bi to lastnost podajali v daljavo. (atom vodika je primer, lahko bi se moč rotacije širila do ene določene razdalje neglede ka kateri atomi so v okolici (to naj ne bi veljalo za atome, ki bi lahko rotacijo odbivali ali celo absorbirali npr. izolatorji)).

Iz mojega vidika, torej, dva magneta med privlačenjem ali odbivanjem lahko opravita delo, vendar enaka količina dela bo potrebna za ju ločiti ali približati.
Zgornja trditev ni popolna, ker v kratkem roku bi lahko magneti imeli še naraščajočo magnetizacijo, kateri prej ali slej sledi padajoča magnetizacija.
Rotacijsko povedano: rotacijsko aktivirani fe bi v določenem obdobju dosegel višek kroženja okrog lastne osi, višku pa bi sledilo obdobje nižanja obratov.
V primeru vodika, bi prisotnost tega tvorila nihanja v moči privlačnosti.
Da se 'energija' poveča ali uravnovesi ali delno izgubi je odvisno od vzorca do vzorca.

Zanima me tvoje mnenje glede teoriji o rotaciji.

Lp
Zadnjič spremenil osf, dne 25.5.2017 22:26, skupaj popravljeno 1 krat.

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Perpetuum mobile

Odgovor Napisal/-a osf »

P.s. zanima me tvoj trodimenzionalni opis pojava magnetnega delovanja, za boljše razumevanje.

Lp

Rozman
Prispevkov: 1519
Pridružen: 6.10.2005 14:50
Kraj: Tržič
Kontakt:

Re: Perpetuum mobile

Odgovor Napisal/-a Rozman »

Zanima me tvoje mnenje glede teoriji o rotaciji.
Osf, izmerjeno je, da magnetizem ustvarjajo predvsem gibajoči elektroni, ki so subatomski delci. Pri tem ne rabimo nobene rotacije atomov. Atomi so med seboj povezani z valenčnimi vezmi, kar onemogoča predstavo rotacije atomov.
Zanima me tvoj trodimenzionalni opis pojava magnetnega delovanja
Opisal sem ga na strani http://www.frozman.si/pdf/MC2.pdf

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Perpetuum mobile

Odgovor Napisal/-a osf »

Rozman napisal/-a:
26.5.2017 20:55
Zanima me tvoje mnenje glede teoriji o rotaciji.
Osf, izmerjeno je, da magnetizem ustvarjajo predvsem gibajoči elektroni, ki so subatomski delci. Pri tem ne rabimo nobene rotacije atomov. Atomi so med seboj povezani z valenčnimi vezmi, kar onemogoča predstavo rotacije atomov.
Zanima me tvoj trodimenzionalni opis pojava magnetnega delovanja
Opisal sem ga na strani http://www.frozman.si/pdf/MC2.pdf
Bom prebral bolj počasi - pdf.

Glede elektronov pa bom dodal mnenje prijatelja, ki se bavi z znanstvom in je pogruntal potom lastnih izkušenj (to je tudi moje mnenje), da je teorija subatomskih delcev še teorija in bo težko dokazljiva.

Rotacijo atomov pa bomo kmalu razčistili: če je tale teorija pravilna, bo (žal) zamenjala obraz sodobnemu znanstvu.

Človeštvo je pač 'ens philosophorum' in resnica je le ena:
naj zmaga resnica, ne pa najboljši.

Lp

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Perpetuum mobile

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rozman napisal/-a:Nesporazumi ne izhajajo iz fizikalnih vprašanj ampak sta dva bregova posledica tega, da izpod preproge vlečem dejstva (glej zgoraj), za katera na Kvarkadabri skrbno bedite, da ostanejo pod preprogo.
Ni nikakršnih nesporazumov, šarlatanski megaloman:

"Fizika me ignorira. Fizika skuša pomesti neprijetno resnico pod preprogo. Fizika je zarotniška do mojega revolucionarnega spoznanja (ki je seveda 'ključno vprašanje' zanjo :lol: ) in bo naredila vse, da se ga ne preveri in da se na vprašanje ne odgovori. Tema, ki sem jo načel, je tabu tema v fiziki in zato ne steče razprava."

Skratka: Argumentum ex coniuratio theoria ad nauseam. :lol:

Rozman
Prispevkov: 1519
Pridružen: 6.10.2005 14:50
Kraj: Tržič
Kontakt:

Re: Perpetuum mobile

Odgovor Napisal/-a Rozman »

Fizika se ukvarja z opisi čudovitih naravnih danosti. Pri tem se fiziki praviloma zavedajo svoje majhnosti v primerjavi z veličino naravnih danosti. Na Kvarkadabri se zaradi oholosti svoje majhnosti ne zavedajo. Kadar shrink nečesa ne razume si laže 'Vem pa ne povem'. In to laže tako prepričljivo, da sam sebi verjame. Ortodoksnih fizikov se iz njihovih iluzij paradoksi ne premaknejo, pa kljub temu dajem enega: Da pa predolgo ne ponavljam istega paradoksa naj za spremembo navedem naslednjega: Ob združitvi protona in elektrona nastane atom vodika in foton. Ustvari se foton in poveča se masa (energija E= mc2) povezanega elektrona in protona v vodikovem atomu. Nastanek enenrgije iz nič???? In že pričakujem shrinkov odgovor: Vem pa ne povem.

Odgovori