Medicinski Sherlock Holmes

Razprave o člankih na Kvarkadabri (www.kvarkadabra.net).
Odgovori
Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Medicinski Sherlock Holmes

Odgovor Napisal/-a shrink »

Dodal bi samo še eno zanimivost, ki res kaže na to, da ima lik Housa očitne vzporednice z likom Holmesa:

V 7. epizodi 2. sezone (#207 "Hunting") je vidno, da ima House-ovo prebivališče št. 221B. Vsi ljubitelji Holmesa seveda vedo, da je slavni detektiv "živel" na 221B Baker Street. 8)

Kogar zanimajo povezave in razlike med obema likoma, si lahko pogleda:

http://www.housemd-guide.com/holmesian.php

http://www.housemd-guide.com/holmes-dif.php

Uporabniški avatar
Majstor
Prispevkov: 87
Pridružen: 22.3.2004 19:03
Kraj: near the white kiosk
Kontakt:

Re: Medicinski Sherlock Holmes

Odgovor Napisal/-a Majstor »

shrink napisal/-a:Dodal bi samo še eno zanimivost, ki res kaže na to, da ima lik Housa očitne vzporednice z likom Holmesa:

V 7. epizodi 2. sezone (#207 "Hunting") je vidno, da ima House-ovo prebivališče št. 221B. Vsi ljubitelji Holmesa seveda vedo, da je slavni detektiv "živel" na 221B Baker Street. 8)

Kogar zanimajo povezave in razlike med obema likoma, si lahko pogleda:

http://www.housemd-guide.com/holmesian.php

http://www.housemd-guide.com/holmes-dif.php
vse je lepo in prav ampak mi še vedno ni jasno kako je možno da vlogo igra Hugh Laurie, človek njega nebi pričakoval v tej vlogi, vemo zakaj ( Black adder I, II, II, IV)

lp

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Odgovor Napisal/-a shrink »

Majstor:

Kdo pa pravi, da se ga mora še vedno držati etiketa Black Adderja, tako kot se to dogaja z Rowanom Atkinsonom?

Če uporabim tvojo logiko, potem v vlogi kapitana Picarda (Star Trek TNG) tudi ne bi bilo za pričakovati gledališkega igralca (znanega Shakespearovega interpreta) Patricka Stewarta.

Rokerda
Prispevkov: 799
Pridružen: 11.11.2006 16:18

Odgovor Napisal/-a Rokerda »

@Majstor
se strinjam

@shrink
kaj potem bi bilo vse lepo in prav, če bi schwarzeneger igral v nekem filmu, kot je naprimer Blondinka s Harvarda (seveda ne v tej vlogi kot blondinka, ampak kot nek dokaj glavni igralec)?

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rokerda napisal/-a: @shrink
kaj potem bi bilo vse lepo in prav, če bi schwarzeneger igral v nekem filmu, kot je naprimer Blondinka s Harvarda (seveda ne v tej vlogi kot blondinka, ampak kot nek dokaj glavni igralec)?
Kaj pa dejstvo, da je Schwarzenegger igral v filmih kot sta Junior in Dvojčka (kar recimo sesuje tvojo tezo, da akcijski igralec ne more igrati v komedijah, kot je npr. Blondinka s Harvarda)? Vajina logika je namreč čudna. Igralci pač niso omejeni zgolj na njihove standardne oz. prepoznavne vloge, s katerimi so zasloveli. Osebno menim, da lik Housa ne bi odigral nihče bolje kot Hugh Laurie.

Rokerda
Prispevkov: 799
Pridružen: 11.11.2006 16:18

Odgovor Napisal/-a Rokerda »

Točno o tem govorim :)
Arnold je pomoje ti dve vlogi odigral slabo, saj mu nista pisani na kožo. On je terminator, ne pa mama :)

Uporabniški avatar
Mephisto
Prispevkov: 268
Pridružen: 31.1.2006 14:15
Kraj: Skopo

Odgovor Napisal/-a Mephisto »

Dodal bi da on je bil Terminator, saj je v tretjem delu bolj bogi. Očitno ga je znal Cameron dobro izkoristit, ker je po mojem mnenju v ostalih filmih bil bolj bogi.
Schwarzeneger pač ni nek nevemkakšen igralec, zato primerjava pomojem ni na mestu.

Dober protiprimer je po mojem mnenju še Jim Carrey, ki je v zadnjih, resnejših filmih, odlično odigral.

Marjan
Prispevkov: 320
Pridružen: 25.12.2002 17:01

Odgovor Napisal/-a Marjan »

Sem danes gledal "Zdravnikovo vest", se mi kar dopade detektivski stil :). Vednar je še vedno polno (tipične za podobne nadaljevanke) nepotrebne grimasne igre in čustvenih izlivov zdravniškega osebja ob glavnem igralcu. :P

Igralska zasedba se mi ne zdi napačna.

Rokerda
Prispevkov: 799
Pridružen: 11.11.2006 16:18

Odgovor Napisal/-a Rokerda »

Mephisto napisal/-a:Schwarzeneger pač ni nek nevemkakšen igralec, zato primerjava pomojem ni na mestu.
:lol:
dobro povedano :)

Jim Carey je bolj odrasel, bolj zrel....zato tudi ta (majhna) sprememba igranja

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rokerda napisal/-a:Točno o tem govorim :)
Arnold je pomoje ti dve vlogi odigral slabo, saj mu nista pisani na kožo. On je terminator, ne pa mama :)
Ne, ti si govoril v pogojniku, Schwarzenegger pa je de facto igral v neakcijskih vlogah, kar pa sploh nisi omenil.

Z Majstrom pa sploh nista izhajala iz tega, kako lahko nekdo slabo igra v nestandardnih vlogah, ampak iz tega, da ga pač ni za pričakovati v takšnih vlogah. In ta logika je po moje napačna oz. gre za čisto posploševanje. Hugh Laurie je pač znan po komičnih vlogah, toda to še ne pomeni, da ne more odlično odigrati drugačnih vlog. Serija "House M.D." recimo to zelo dobro dokazuje.
Mephisto napisal/-a:Dodal bi da on je bil Terminator, saj je v tretjem delu bolj bogi. Očitno ga je znal Cameron dobro izkoristit, ker je po mojem mnenju v ostalih filmih bil bolj bogi.
Schwarzeneger pač ni nek nevemkakšen igralec, zato primerjava pomojem ni na mestu.
S tem se popolnoma strinjam.

Mimogrede: Ker Cameron ni hotel režirati tretjega dela, tudi Schwarzenegger sprva ni hotel sprejel vloge. Kasneje je Schwarzenegger okleval, celo prepričeval Camerona naj sprejme režijo, vendar se ta ni dal prepričati. Nazadnje mu je Cameron dal nasvet, naj kljub temu sprejme vlogo za velik honorar (zahteval je 30.000.000 USD).
Dober protiprimer je po mojem mnenju še Jim Carrey, ki je v zadnjih, resnejših filmih, odlično odigral.
Dobrih protiprimerov je še dosti. Robin Williams (komik par exellence) je tudi takšen primer.

Uporabniški avatar
Majstor
Prispevkov: 87
Pridružen: 22.3.2004 19:03
Kraj: near the white kiosk
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Majstor »

zanimivo pa je to, da med usemi povezavami med tema dvema likoma je spregledano to da je Dr.House dokaj močen egocentrik, med tem pa kolkor jaz vem štovani insp. Holmes ni bil :idea:

drugače pa pohvalim Hugh Lauriea za izjemno igranje in pa seveda jezik, iz british englisha prešaltat na "primitiven" american english ni lahko tako da i bow before thee Hugh Laurie. :wink:

lp

Odgovori