Kaj je po mnenju g. Šorlija šund znanost

Razprave o člankih na Kvarkadabri (www.kvarkadabra.net).
Odgovori
Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Kaj je po mnenju g. Šorlija šund znanost

Odgovor Napisal/-a Roman »

Obljuba dela dolg. Morda pa sestavlja odgovor. Pustimo se presenetiti.

Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: Kaj je po mnenju g. Šorlija šund znanost

Odgovor Napisal/-a =) »

no, ja, nekam dolgo ga piše...morda išče koga, ki bi mu mali spis še popravil...
še prej je moral malo shrinka "podregnit" da mu zraste ego za teh par minut, dokler mu ne bo odgovoril.
hud udarec, ni kaj! :wink:

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Kaj je po mnenju g. Šorlija šund znanost

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Meni tudi ni odgovoril. Pa tudi brati ne zna. Sprašujem ga po masnem defektu črvjih duš oziroma o njihovi vezavni energiji, on pa bluzi z gravitacijo. Očitno ne ve, kaj piše.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Kaj je po mnenju g. Šorlija šund znanost

Odgovor Napisal/-a shrink »

amrit napisal/-a:Dajte tole spodaj poslat družboslovcem iz OXFORDA. lep dam amrit
Družboslovci o fiziki tako in tako pojma nimajo, tako da ne morejo razlikovati med pravo znanostjo in šarlatanstvom. Upam pa, da jih je link na Randijevo stran prepričal, da od Srečka Šorlija Amrita lahko pričakujejo zgolj zadnje. :lol:
amrit napisal/-a:pa še eno pismo pošljite na FQXI, da se bodo razgledani ljudje malo nasmejali slovenski branilcem ortodoksne znanosti
FQXI je tako in tako dobro gojišče za šarlatane, vendar se (na srečo) njihova prizadevanja fizikov, ki tudi tam sodelujejo, ne dotaknejo. :lol:
Zadnjič spremenil shrink, dne 25.7.2009 18:03, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Kaj je po mnenju g. Šorlija šund znanost

Odgovor Napisal/-a shrink »

amrit napisal/-a:
ZdravaPamet napisal/-a:Jaz pa na moja. Kakšen je masni defekt črvjih duš?
prostor ima quantno strukturo, je energija
"quantno": Kako "fancy" beseda! Očitno naš "tehtalec črvjih duš" še ni slišal za kvanten.
amrit napisal/-a:ta energija je v vsakem živem organnizmu dodatno koncentrirana in to povzroča povečanje teže,
beri več o tem v mojih objavljenih člankih
Nepoučenim priporočam ogled:

http://www.randi.org/jr/011802.html

:lol:
amrit napisal/-a:
amrit napisal/-a:
ZdravaPamet napisal/-a:Jaz pa na moja. Kakšen je masni defekt črvjih duš?
prostor ima quantno strukturo, je energija
ta energija je v vsakem živem organizmu dodatno koncentrirana in to povzroča povečanje teže,
beri več o tem v mojih objavljenih člankih
ne gre za "masni efekt",
In očitno naš "tehtalec črvjih duš" še ni slišal za masni defekt.
amrit napisal/-a:gre za "gravitacijski efekt"
Ne, gre za "mumbo-jumbo efekt". :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Kaj je po mnenju g. Šorlija šund znanost

Odgovor Napisal/-a shrink »

amrit napisal/-a:shrink imej figure z manjšo glavo, manj visokim čelom......
Ne skrbi za glavo v mojem avatarju, raje skrbi za "hobyseksološke" motive v svojih avatarjih:

http://altermed.org/forum/images/avatar ... 4a24b1.jpg

:lol:
amrit napisal/-a:tebi se res ne sanja o tem kaj čas je in tem kaj čas ni
Rekel sem že, da so šarlatani glede fizike v globoki komi. :lol:
amrit napisal/-a:preberi si članek

http://www.fqxi.org/data/forum-attachme ... i_2009.pdf

preštudiraj referenco 13
SPAM!

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Kaj je po mnenju g. Šorlija šund znanost

Odgovor Napisal/-a shrink »

Kaj so po mnenju g. Šorlija osnove teoretične fizike:

http://www.physforum.com/index.php?showtopic=23963.

In odziv?

Poetični:
What a piece of work is Amrit, how noble in reason, how
infinite in faculties, in form and moving how express and
admirable, in action how like an angel, in apprehension how like
a god!
Sarkastični:
amrit napisal/-a:-graviton (searched for a 30 years with no result)
No, noone has tried to find a single graviton, because the influence of a single graviton is beyond the sensetivity of current instruments.

As usual, whenever a crank resorts to lying it's because either they cannot support their claims with the truth or its a lie of ignorance, they have not bothered to find out the truth and so invent claims.

Similarly, the double slit experiment and the EPR experiment is not a dilemma in physics.

Uporabniški avatar
fogl
Prispevkov: 546
Pridružen: 7.11.2004 20:25
Kraj: Radovljica

Re: Kaj je po mnenju g. Šorlija šund znanost

Odgovor Napisal/-a fogl »

Jao, pa jest sem že mislil da je amrit že nehal nabijat s temi svojimi umotvori, sem mislil da se je že zmatral, zdej pa vidim da je dobil nov zagon. Je pa vsaj nekaj dobrega od njega - vedno se mu lahko do ušes nasmejim :lol:

Popotnik
Prispevkov: 532
Pridružen: 12.11.2008 18:35

Re: Kaj je po mnenju g. Šorlija šund znanost

Odgovor Napisal/-a Popotnik »

fogl napisal/-a:Jao, pa jest sem že mislil da je amrit že nehal nabijat s temi svojimi umotvori, sem mislil da se je že zmatral, zdej pa vidim da je dobil nov zagon. Je pa vsaj nekaj dobrega od njega - vedno se mu lahko do ušes nasmejim :lol:
Jap, pa še v politiko se je vrgel, glej http://www.rtvslo.si/blog/srecko-orli :) :lol: :lol:.

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Kaj je po mnenju g. Šorlija šund znanost

Odgovor Napisal/-a Roman »

Zakaj se mi apolitičnost sliši tako podobno kot atemporalnost?

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Kaj je po mnenju g. Šorlija šund znanost

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Amrit, to je najslabši politični manifest, kar sem jih bral. In čestitam ti zanj, pristaja ti!

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Kaj je po mnenju g. Šorlija šund znanost

Odgovor Napisal/-a shrink »

Zanimivo je to, da amrit poziva k ukinjanju političnih strank, a je še lansko jesen kandidiral na volitvah v državni zbor (glej VOLILNA ENOTA 8 - Ptuj):

http://volitve.gov.si/dz2008/kandidati/lista_16.html

Še dobro, da v komentarjih razpreda o "mešanju megle" (da skuša na znanstvenem področju mešati/prodajati meglo tako in tako že vemo). :lol:

Popotnik
Prispevkov: 532
Pridružen: 12.11.2008 18:35

Re: Kaj je po mnenju g. Šorlija šund znanost

Odgovor Napisal/-a Popotnik »


Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Kaj je po mnenju g. Šorlija šund znanost

Odgovor Napisal/-a shrink »

Še malo amritove znanosti (sicer nič novega, saj smo njegova videnja ekonomske krize že omenjali):

http://www.parkhotel-ptuj.si/sl/public/ ... c02268a3fc
Srečko Šorli napisal/-a:Resnica je absolutna, znanje o njej je relativno. Znanstveni modeli sveta so v stalnem dopolnjevanju, zmeraj bolj postajajo verna slika sveta. Po Teoriji organskih sistemov je vesolje živ organizem. Človek in družba smo organi vesolja v polnem evolucijskem razvoju. Ekonomska kriza je plod nerazumevanja temeljnih zakonov po katerih deluje organizem vesolje.
Očitno se je popravil - govori o nerazumevanju, še nedavno je nakladal, da "ekonomija krši prvi zakon termodinamike." :lol:

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Re: Kaj je po mnenju g. Šorlija šund znanost

Odgovor Napisal/-a mriz »

Joj, ta citat je tako neumen in nesmiseln, da me prav skrbi.

Prvič - izjava o tem, da je resnica absolutna, znanje o njej pa relativno, je absurdna. Sam pojem resnice namreč pomeni model (razlago, teorijo), ki se ujema z realnostjo - če torej po mnenju amrita obstaja absolutna resnica, sam njen obstoj nujno vključuje njeno poznavanje, saj je drugače sploh ne bi bilo. Najbrž je hotel povedati, da obstaja ena realnost, kar je seveda popolnoma odveč in otročje trivialno.

Drugič - je izjava, da znanstveni modeli postajajo vedno bolj verne slike sveta, očitek ali pohvala? Glede na SSKJ 'vernost' v besedni zvezi 'verna slika' pomeni bolj popolno podobnost oz. točnost, hkrati pa amritu ne gre prisojati promoviranja resne znanosti. Kako je torej s tem?

Ostalo so specifične neumnosti, s katerimi se niti ne splača ukvarjati. No, kar me pri tej zadevi najbolj skrbi je to, da je tak človek celo dobil 18 glasov.

Odgovori