radijski valovi

Nedeljivi. Atomi? Ne, delci!
Odgovori
Uporabniški avatar
uros
Prispevkov: 94
Pridružen: 13.4.2003 14:49

radijski valovi

Odgovor Napisal/-a uros »

kdo so nosilci radijskih valov?

Gost

Odgovor Napisal/-a Gost »

Radijski valovi nimajo nosilcev v smislu valovanja na struni, kjer je struna nosilec. Najbolje bo, če si radijske valove in sploh vsa elektromagnetna valovanja-EMV (svetloba IR, UV, vidna, ...) predstavljaš kot fotone-"majhne delce", ki imajo energijo, povezano s frekvenco.

Kot zgled bi navedel tole: zvok, ki je tudi valovanje, rabi za svoj obstoj neko snov(zrak, voda), v kateri pride do razlike tlakov, kar mi občutimo kot zvok. EMV pa za prenos ne rabi medija-širi se tudi v vakuumu. Kaj to pomeni? Praktično to, da se vesoljci (tudi če bi bili brez vesoljskih oblek) v breztežnostnem prostoru ne slišijo, pa če se še tako derejo, ker tam ni snovi, ki bi zvok prenašala. Nasprotno pa svetloba s Sonca vseeno pride do nas, ker svetloba (EMV) pač ne rabi snovi za prenos.

Gost

Re: radijski valovi

Odgovor Napisal/-a Gost »

uros napisal/-a:kdo so nosilci radijskih valov?
Tesla je zadevo poimenoval Aether... continuum... unified fabric of space-time.

Tako kot je zrak za zvok in veter,
je Aether za "EM" (radijski, mikrovalovi, IR, vidna svetloba, UV, ... xyz-rayz,... elektron ups, pa smo ze pri snovi :grin:) in "Neutrino wind".

Zdej je treba samo se ugotovit, kako sestavit "jadra"...
... and "teach" a machine to "stear it". Al pa za zacetek uzames "MEG" pa ga tune-in-as na eno frekvenco kjer dost mocno "piha". :D
(oh c'moon ... it's called nano-magnethic-trap ... neutrino telescope ... those huge water tanks ... nanotubes ... conductivity ... electric current ... dost asociacij ;))

Pipo

EMV

Odgovor Napisal/-a Pipo »

EMV potrebuje za svoje valovanje le prostor. Kako si predstavljaš EMV ali kot valovanje ali kot delce (fotone) je pač stvar opazovanja.
Je pa stvar taka: EMV mora vedno imeti neko frekvenco. EMV ne mora biti "enosmerno", da nebi nihalo. Razlog pa je ta: vsaka sprememba električnega polja pozroči (inducira) spremembo magnetno polje in obratno. Tako magnetno in električno polje inducirata eden drugega in valovanje se širi v neskončnost po prostoru. Če valovanje naleti na zaukrivljen prostor, se tudi samo rahlo zaukrivi...

LP

Uporabniški avatar
uros
Prispevkov: 94
Pridružen: 13.4.2003 14:49

Odgovor Napisal/-a uros »

se pravi, če sem prav razumel, fotoni niso nekaj, oziroma smo si jih izmislili, da si razlagamo določene stvari. Ampak vseeno mi ne gre v glavo, kako lahko nekaj samo skozi prostor, brez prisotnosti delcev nekaj prenese. Če je to valovanje, kako mu lahko rečemo valovanje, če pa ni nič oprijemljivega. In kaj dejansko predstavlja valovno dolžino valovanja? Jaz sem si do zdaj predstavljal, da fotoni šibajo po prostoru, pri tem pa neprestano ovinkajo, kar ni res ker bi bila sicer njihova hitrost večja od svetlobne. Kaj je sploh tisto nekaj, ki valovi? Kar se tiče zvoka, ki ima valovno dolžino: kaj to pomeni da molekule trkajo druga v drugo v ovinkih? Verjetno ne, ampak kaj je potem tako zvana valovna dolžina pri zvoku?

Odgovori