teorija vsega

Nedeljivi. Atomi? Ne, delci!
Odgovori
Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: teorija vsega

Odgovor Napisal/-a shrink »

silvester1234 napisal/-a:Teorija vsega je sicer dokaj utopičen izraz. Dela pa se na enotni teoriji polja, ki združuje teorije električne, nagnetne in t.i. šibke sile, v enotno
teorijo. Avtorica Lynne Taqqart pa je napisala knjigo z naslovom: Polje. V tej knjigi se je pogovarjala z vodilnimi svetovnimi fiziki na to temo.

http://www.cangura.com/knjigarna/zdravj ... esolju.php
Zakaj pa naj bi bil utopičen? Sicer pa si pozabil omeniti še močno silo in gravitacijo.

silvester1234
Prispevkov: 389
Pridružen: 30.3.2010 11:01

Re: teorija vsega

Odgovor Napisal/-a silvester1234 »

Res sem pozabil. Izraz utopična sem uporabil v tem smislu, ker še ni neke končne matematične povezave med vsemi temi silami, ki bi
determinirala to teorijo. V razpravah se sicer že kaže luč na koncu tunela, nismo pa še pod njo.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: teorija vsega

Odgovor Napisal/-a shrink »

silvester1234 napisal/-a:Res sem pozabil. Izraz utopična sem uporabil v tem smislu, ker še ni neke končne matematične povezave med vsemi temi silami, ki bi
determinirala to teorijo. V razpravah se sicer že kaže luč na koncu tunela, nismo pa še pod njo.
Če ni še take teorije, še ne pomeni, da gre za utopijo.

silvester1234
Prispevkov: 389
Pridružen: 30.3.2010 11:01

Re: teorija vsega

Odgovor Napisal/-a silvester1234 »

Shrink se strinjam, da je izraz utopija v tem kontekstu dokaj mimo. Priznati pa moram, da sem zelo radoveden kdaj bo ta teorija dobila neke
trdne dokaze in neko formo, ki bo rekla bobu bob (vsaj približno, če ne že natančno). Se mi zdi, da bo to prava revolucija.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: teorija vsega

Odgovor Napisal/-a shrink »

silvester1234 napisal/-a:Shrink se strinjam, da je izraz utopija v tem kontekstu dokaj mimo. Priznati pa moram, da sem zelo radoveden kdaj bo ta teorija dobila neke
trdne dokaze in neko formo, ki bo rekla bobu bob (vsaj približno, če ne že natančno). Se mi zdi, da bo to prava revolucija.
Dokaz za veljavnost neke teorije je seveda njena eksperimentalna potrditev. Teorije vsega pa še ni na vidiku.

kosobrin
Prispevkov: 5
Pridružen: 3.8.2010 23:40

Re: teorija vsega

Odgovor Napisal/-a kosobrin »

Mal smotano vprašanje sam ali je možno da "supersila" in razpadla do konca to mislim tako kot če bi uzel eno kos pice in ta kos razdelili na 4 osnovne dele pri tem pa nam ostane še 3/4 pice in te 3/4 pice mi danes poznamo kot temna energija ki sestavalja 73% našega vesolja :lol: :lol: :lol: :lol:

beno23
Prispevkov: 361
Pridružen: 15.2.2010 5:14

Re: teorija vsega

Odgovor Napisal/-a beno23 »

kosobrin napisal/-a:Mal smotano vprašanje sam ali je možno da "supersila" in razpadla do konca to mislim tako kot če bi uzel eno kos pice in ta kos razdelili na 4 osnovne dele pri tem pa nam ostane še 3/4 pice in te 3/4 pice mi danes poznamo kot temna energija ki sestavalja 73% našega vesolja :lol: :lol: :lol: :lol:
hehe no comment na tole :) ljudje vidijo vzorce povsod, niti ni čudno da kar mrgoli raznih teorij zarote.
shrink napisal/-a:Teorije vsega pa še ni na vidiku.
kaj pa M-teorija?

silvester1234
Prispevkov: 389
Pridružen: 30.3.2010 11:01

Re: teorija vsega

Odgovor Napisal/-a silvester1234 »

V Cernu že prihajajo do potrditev najmanjših delcev, ki so bili do sedaj le teoretična podomena. Še več. Menim, da bodo dokazali,
kje se končajo delci in kje je čista energija. Delec ni več delec, ampak energijski naboj, ki je gradnik najmanjših delcev.

Krmar
Prispevkov: 223
Pridružen: 11.12.2011 11:21

Re: teorija vsega

Odgovor Napisal/-a Krmar »

KAKŠNA BO KONČNA UGOTOVITEV FIZIKE V HADRONSKEM TRKALNIKU DELCEV V CERNU,KJER SE IŠČE HIGGSOV BOZON,ALI T.I. DELEC ANTIMATERIJE;KI BI ODGOVORIL KAKO SNOV DOBI MASO. BOŽJI DELEC?

Pri vsej zadevi je najbolj smešna ugotovitev,da bi samcat gram pridobljene antimaterije bil vreden okoli 40milijrd evrov. Fiziki imajo čist nemogoče ideje,da jim ni mar davkoplačevalskega denarja,ki ga mečejo čez svoje ošabne rame Ali so res tako zavarovani vase, da so izgubili pravi kompas?V Cernu se v bistvu želi ugotoviti zakaj imajo W in Z delci maso -fotoni pa naj bi bili delci brez mase. Kaj bo v resnici zaključno poročilo in ugotovitev te pregrešno drage znanstvene avanture v Cernu? Opisal jih bom v parih točkah.
1. Fizika bo izgubila vso mukoma pridobljeno kredibilnost in javno podporo. Iz zgodovine fizike bodo odšla nekatera velika imena kvantne fizike Bohr,Einstein,Hawking - itd. V družbi velikih bodo ostali :MKEL Planck,Faraday,pogojno Newton,Heisenberg. Tej družbi velikih se bo pridružil Pierre Curie,zaradi svoje določitve mejne temperaturne točke razpada feromagnetnih snovi . To mejno temperaturno točko ima vsaka Xme pojavnost.

2. Kaj bo največje odkritje vseh časov?Znanost bo ugotovila neverjetno sposobnost(materije),da se sama sočasno pojavlja v vsej in vsaki Xme konfiguraciji(pojavu)v dveh sočasnih vrednostih kot Akumulirana in Realizirana me vrednost.

Neverjetno odkritje bo da konfiguracija šibkih in močnih jedrskih vezji določa samemu delci odnos do drugih delcev kako se bo izražal ,ali kot Ame ali kot Rme vrednost v konfiguraciji z drugimi delci. Vsak masno energetski X pojav se lahko znotraj Xme konfiguraciji pojavlja sočasno kot R me (delec) in kot A me (antidelec).Torej gravitacijsko polje določa mesto --šibke in močne jedrske vezi naprej nazaj ---pa me izraz delca v X konfiguraciji-delec se lahko pojavlja kot Akumulirana vrednost me ali kot realizirana me ali pa v obeh vrednostih sočasno kot delec-in antidelec znotraj Xme konfiguracije.
3. Najlažje se zadeva razume na Jupitru-Jupiter v navezi z Soncem izraža Akumulirano me vrednost v navezi nazaj s svojimi sateliti pa izraža sočasno realizirano masno energetsko vrednost. X Konfiguracija šibkih močnih vezi določa me izraz delca.

Zakaj in čemu se sploh prilagaja določena konfiguracija me vezji ko me lahko izraža sočasnost obeh me vrednosti Ame in Rme?

Ničemur drugemu kot nemotenemu sočasno nasprotnemu cikličnemu večno-sedanjem medsebojnemu samo zlivanju Akumulirane in Realizirane me vrednosti znotraj vsake X konfiguracije me.

Posledica teh zlivanj poteka preko osrednje ničelne točke vsake in vsa me konfiguracije medsebojnega sočasno izmeničnega prehoda A in Rme vrednosti znotraj Xme konfiguracije je Elektromagnetna sila sočasnega izmeničnega EM valovanja-rotacije Ame-Rme in cikli samo zlivanja kjer je vsak konec Omega sočasno začetek A alfa novega cikla.

Tako dobimo odgovor o samoohranitvi me, (in perpetu ) samo delovanja in odgovora na ciklična samo zlivanja .Zanimivo je da življenje na to elementarno me sposobnost odgovarja s spolno polarnostjo znotraj življenjske vrste. Na elementarno cikličnost pa z cikli rojstev in smrti osebkov preko lastne življenjske samo reprodukcije-tu naj samo dodam,da življenje nosi zavest z razliko od nezavednega.

4. Po tem spoznanju se bo elementarna in življenjska vesoljna zakonitost zapisala: Xmept* = Amept*- T.0.EM- A.O-. Rmept*=Xmept* P./prostor/-t .čas /*=življenja T.0=osrednja ničelna točka prehoda Amept+-Rmept* vsake Xmept* konfiguracije EM = elektromagnetna sila.

5. To spoznanje bo porušilo Darwinovo teorijo nastanke-razvoja vrst zemeljskega življenja (beri -moj opis galaksije!

Naši satelitski (sinovi) civilizaciji bo s tem spoznanjem ponovno (ciklično)odprta pot v vesoljno neomejeno *življenjsko paradigmo. Hkrati bomo spoznali in izdelali agregat,ki bo časovno skoraj neomejeno samo deloval(v agregatni konfiguraciji), ki bo omogočala sočasno nemoten pretok zlivanje Ame-Rme vrednosti preko osrednje ničelne točke me konfiguracije agregata,kjer po posledica EM sila uporabljena kot neomejen ekološko čist vir za proizvodnjo vseh energetskih potreb celotne civilizacije. Skratka :kot civilizacija smo pred neomejenim razvojem. O zemeljski uporabi takšnega agregatu se bo odločalo v navezi z našo planetarno (očetovo)civilizacijo Siriusa in s posvetom s skupnim prestolom obstoječe Galaktične Sončne Dinastije vseh galaktičnih civilizaciji -ki se nahaja v Orionu..
6.Vse,kar sem napisal -se bo zgodilo

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: teorija vsega

Odgovor Napisal/-a shrink »

Nehaj že s SPAM-anjem z lastnimi ŠARLATANSKIMI zmazki, CENZURA!

Krmar
Prispevkov: 223
Pridružen: 11.12.2011 11:21

Re: teorija vsega

Odgovor Napisal/-a Krmar »

shrink
Kaj te muči? Bi rad spet zaprl temo?? Jaz tebe častim kot pravega intelektualca-modreca! :twisted:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: teorija vsega

Odgovor Napisal/-a shrink »

Krmar napisal/-a:shrink
Kaj te muči? Bi rad spet zaprl temo??
Saj je jasno, kdo je krivec za zaklep: CENZURA Krmar, ki smeti s ŠARLATANSKIMI zmazki. :lol:
Jaz tebe častim kot pravega intelektualca-modreca! :twisted:
Časti raje samega sebe na lastnem forumu, kjer boste lahko ŠARLATANI neomejeno "onanirali". :lol:

agata
Prispevkov: 609
Pridružen: 19.1.2011 5:32

Re: teorija vsega

Odgovor Napisal/-a agata »

Kaj nam te pa te sile povedo o življenju? Fizika se ukvarja z neživo naravo, potem pa lastnosti neživega prenese na Naravo kot tako, o samem življenju pa ne pove nič. Ali sem morda kaj spregledala.?

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: teorija vsega

Odgovor Napisal/-a Roman »

Kajpak.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: teorija vsega

Odgovor Napisal/-a problemi »

Roman napisal/-a:Kajpak.
Ti je zmanjkalo črnila ali pa si svoj "minimalizem" pripeljal do skrajnih meja? :)

Odgovori