teorija vsega

Nedeljivi. Atomi? Ne, delci!
Odgovori
problemi

Re: teorija vsega

Odgovor Napisal/-a problemi »

Mislim, da sem že enkrat omenil, ampak tvoje poste moram večkrat prebrati, zato zaenkrat zgolj:
NoSee napisal/-a:Torej bi bila prava "Teorija Vsega" bolj podobna neki 'Knjigi modrosti' ali kakemu univerzalnemu algoritmu, ki bi porabil nekaj simbolov ali bitov?
Zakaj bi si sploh želeli "strpati" "Teorijo Vsega" na nekaj bitov? "Vsega" tako nikoli ne bomo mogli zapopasti - v primeru, da si slučajno odprl link, ki sem ga, par dni nazaj, objavil v eni od tem, si verjetno prebral, kako zelo se je Lacan "opiral" na tudi na delo Russella, predvsem pa Gödela - torej, vedno (?) bomo "govorili", imeli kaj reči. Nikoli ne bomo imeli "Teorije Vsega". In to spoznanje te osvobodi, če se malce "praznično" izrazim. :)

agata

Odgovor Napisal/-a agata »

Teorija vsega je mitološka, neznanstvena. Kot npr-na začetku je bil Bog-to je ena izmed takšnih teorij, če vstavimo v osnovni algoritem druge črke,nič ne spremenimo. Iluzije so privlačne,kot luč za vešče.

Krmar

Odgovor Napisal/-a Krmar »

Roman

Ko prebiram vaše intelektualno merjenje moči( 4 strani) me je resnično strah vaše opazne papagajske intelektualne zadrtosti in zaciklnosti v nek obči okvir, iz katerega si nikakor ne dovolite in ne upate iztopiti.Roman bluzi,da bomo imeli vedno kaj govoriti.A tip se ne zna vprašati,če so naši temelji na katerih gradimo svojo življenjsko paradigmo napačni??? Kaj pa če je pravi temelj in sočasno pravi odgovori v filozofski veji,ki jo je nehote Aristotel sprožil in se imenuje metafizika. Dajte si malo zadeve prebrti.Agata je tule edina,ki razmišlja v to smer. Kar je ostalih sodelujočih ste res samo falirani kontaminirani intelektualci po meni.Zapomnite si tale moj rek: Intelektualna superiornost ni nikakršnje merilo osebne modrosti,če v tem intelektu ni zaznati duše!!! Vi mi delujete-razen Agate-kot čisto navadni intelektualni zapečenci. Nesposobni iztopiti iz okvirjev popolnoma napačnega izobraževalnega sistem,ki proizvaja takšne intelektualno neambiciozne zapečence!! Enotna vesoljna elementarna in življenjska zakonitost je še kako dostopna in jo je moč spoznati,samo ne v krdelu takšnih intelektualnih egocentričnih zapečencev,ki danes vodijo znanost in ves planet v prepad!.

qg

Odgovor Napisal/-a qg »

Krmar, predlagam, da svoje ideje napišeš na nekem blogu in da si tam bolj jasen. Bo lažje berljivo in bo manj spamanja tukaj, daš pa samo link do tja.

Lahko primerjaš svoje ugotovitve z že znanimi fizikalnimi ugotovitvami. Recimo, tvojo teorijo vsega lahko primerjaš s sicer še neznanimi, torej špekulativnimi teorijami kvantne gravitacije.

Lahko se zgleduješ po Amritu, vsaj nekoliko bolj je razumljiv pri predstavitvi svojih idej.

Glede Higgsovega bozona pa je treba opozoriti, da ga meritve še ne potrjujejo dovolj. Torej tako se tudi tvoje špekulacije sesujejo v nič.

Uporabniški avatar
NoSee

Odgovor Napisal/-a NoSee »

problemi napisal/-a:Zakaj bi si sploh želeli "strpati" "Teorijo Vsega" na nekaj bitov? "Vsega" tako nikoli ne bomo mogli zapopasti - v primeru, da si slučajno odprl link, ki sem ga, par dni nazaj, objavil v eni od tem, si verjetno prebral, kako zelo se je Lacan "opiral" na tudi na delo Russella, predvsem pa Gödela - torej, vedno (?) bomo "govorili", imeli kaj reči. Nikoli ne bomo imeli "Teorije Vsega". In to spoznanje te osvobodi, če se malce "praznično" izrazim. :)
Ne gre se za to, da bi si mi to "zeleli", pravzaprav se sploh ne gre za "naso" teorijo..
T.i. algoritmi, kateri operirajo na nasem bioloskem 'racunskem' stroju(ce se osredotocim na mozgane), so precej potratni, okorni in dolgi..ter proizvajajo ogromno stranskih produktov. Drugace povedano, ljudje radi kompliciramo:)

Preprost sklep pravi, vecji kot je spekter kategorij stranskih produktov nasih operacij, vecja je moznost, da nam bo ena od teh skupin predstavljala dozivljanje prijetnega obcutka, ki mu pravimo 'sreča'.

Ljudje bomo vedno imeli kaj reci, a ne bomo nikoli vsega povedali.
agata napisal/-a:Teorija vsega je mitološka, neznanstvena. Kot npr-na začetku je bil Bog-to je ena izmed takšnih teorij, če vstavimo v osnovni algoritem druge črke,nič ne spremenimo. Iluzije so privlačne,kot luč za vešče.
Se strinjam, bi le dodal, da je tista znanstvena "teorija vsega" nekaj drugega..ne gre za to, kar si mi predstavljamo pod tem pojmom. Mislim, da je pri znanosti(v bistvu fiziki) govora o unifikaciji QM in Rel.t.
Glede algoritma pa je stvar protokola, crke(simbole) lahko vedno zamenjas(ce naj relacije/funkcije ostanejo), dokler imas enak decode, je cisto vseeno, kaj tam pise. Decode je bistven.

Tudi pri ljudeh! 8)

Krmar

Odgovor Napisal/-a Krmar »

gg--gozdno gospodarstvo?
Jaz govorim da obstaja samo en delec,ki navzven izraža nevtralno vrednost kjer se polariteta naboja izraža Rme+ in -Ame na njegovih polih kar mu omogoča šibke močne gravitacijske vezi (znotraj) vsake Xme konfiguracije(pojava) XmeKonfiguracija šibkih močnih vezi omogoča osnovnemu in vsakemu delu,da sočasno izraža polariteto Rme+ in -Ame (delec- anti delec)KOnfiguracija šibkih možnih vezi na osrednjo T.O. ničelno točko omogoča nemoteno krožno EM izmenično zlivanje vseh Ame in Rme vrednosti znotraj delca samega in v večji konfiguraciji katere del je delec sam. KO se izmenično zlivanje vrednosti konča se začne nov cikel,ker konfiguracija moćnih šibkih vezi samemu delcu določa njegovo mesto v njej.SAmozadostnost-samo delovanje ohranja Xme večno-sedanjo konstanto.Preberi si malo Plancka pa poveži (s kvantimi diskretnimi zlivanji)

Xmept* = Amept+ EM T.O/ A.O Rmept*= Xmept* No in sedaj-- kaj mi boš povedal?? Ne dojemaš?Kdo ti je kriv,če si intelektualni zapečenc!

qg

Odgovor Napisal/-a qg »

................
Zadnjič spremenil qg, dne 30.12.2011 17:08, skupaj popravljeno 1 krat.

qg

Odgovor Napisal/-a qg »

Pri novih teorijah je pomembno, kako odgovorijo na nekatera ključna vprašanja fizike, kot zakaj je takšna vrednost konstante fine strukture 1/137,036
zakaj so takšne mase delcev, kot so
kako združiti gravitacijo in kvantno mehaniko, ter kako rešiti osnovna vprašanja te združitve, kot_ http://arxiv.org/PS_cache/gr-qc/pdf/9310/9310031v1.pdf
Itd
Ter potrebno je poznati nekatere osnovne probleme v fiziki, ki obstajajo danes
Kot dokaz, da to obvladaš, moraš pa tudi uporabljati te količine in te količine razumeti, naprimer qg, ne gg.

Kar se napovedljivosti in razumljivosti tvojih teorij tiče, so na isti stopnji, kot superstrunske teorije, le da ozadje fizike oni bolje poznajo. Poleg tega pa si ti manj nadležen do javnosti, kot so oni. :)

Pri razumevanju kvantne mehanike (ne Plancka) ti priporočam Zeilingerja, Bruknerja in Feynmana.

Uporabniški avatar
shrink

Odgovor Napisal/-a shrink »

Hah, qg, če so nakladanja šarlatana, ki je vrh vsega še polpismen, zate na istem nivoju kot teorija strun, ti lahko samo rečem, da skupaj z njim ustanoviš forum in tam razvijata ideje o "Higginsovem buzonu" in podobnem.

Roman

Odgovor Napisal/-a Roman »

Krmar napisal/-a:Ko prebiram vaše intelektualno merjenje moči ...
Kaj je edipalnost?

agata

Odgovor Napisal/-a agata »

Teorija vsega je neka zgodba, ki jo pišejo ljudje. Obstaja zelo veliko ljudi in napisali so in pišejo in bodo pisali najrazličnejše zgodbe. Glavn, da je kaj za devat :wink: zehr interesant.

Roman

Je to vsa tvoja zgodba?

problemi

Kratko in jedrnato je to povedala. Ali ni dovolj? :)

Mene bolj zanima, kaj agata misli s tistim "Glavn, da je kaj za devat :wink: ". Mi zlo "diši" na ideologijo-e. :wink:

Roman

problemi napisal/-a:Kratko in jedrnato je to povedala. Ali ni dovolj?
Se ti zdi, da je res kaj povedala?

problemi

Roman napisal/-a:
problemi napisal/-a:Kratko in jedrnato je to povedala. Ali ni dovolj?
Se ti zdi, da je res kaj povedala?
(Skoraj) Vse je povedala. :)

Je pa res, da bi grdo lagal, če bi rekel, da je "njena zgodba" dovolj za "moj okus".

Odgovori