Eksotična materija

Nedeljivi. Atomi? Ne, delci!
Odgovori
Uporabniški avatar
Pentium
Prispevkov: 431
Pridružen: 10.11.2003 19:59
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Eksotična materija

Odgovor Napisal/-a Pentium »

Prebral sem, (http://www.kvarkadabra.net/index.html?/ ... i_casa.htm) da poleg materije in antimaterije obstaja še neka "eksotična materija":?: , ki ukrivi prostor v nasprotno smer, torej ima verjetno negativno maso. A mi lahko kdo pove kaj več tem? Vsaj kakšno spletno stran. Dejte no!

morphoid

Odgovor Napisal/-a morphoid »

Lenoba je mati modrosti.

Uporabniški avatar
Pentium
Prispevkov: 431
Pridružen: 10.11.2003 19:59
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pentium »

Hvala za podrobno pojasnilo. Zdej pa lahko s tem podatko naredim revolucijo v kozmologiji. To je dobesedno teorija o nastanku vesolja. S tem lahko razložimo ves kvantne pojave, gravitacijo in superstrune obenem.

P.S.:Če se ne strinjaš s podpisom: zakaj so izumili telefon? ker se jim ni dalo iti peš do soseda.

Uporabniški avatar
zupan
Član strokovnega sveta Kvarkadabre.
Prispevkov: 141
Pridružen: 30.9.2002 9:18

Re: Eksotična materija

Odgovor Napisal/-a zupan »

Pentium napisal/-a:Prebral sem, da poleg materije in antimaterije obstaja še neka "eksotična materija":?: , ki ukrivi prostor v nasprotno smer, torej ima verjetno negativno maso.
Ta materija o kateri je govora je resnicno eksoticna, saj do sedaj ne poznamo nobene materije, ki ne bi zadoscala Einteinovim enacbam splosne teorije relativnosti, ki pravijo, da je ukrivljenost prostora sorazmerna energiji (z isto konstanto sorazmernosti za vse vrste materije), pri cemer je energija definirana pozitivno za vse vrste materije (ali ekvivalentno, da je masa pozitivna). Obliko enacb lahko najdes npr. na
http://www.kvarkadabra.net/index.html?/ ... _konst.htm

Uporabniški avatar
Pentium
Prispevkov: 431
Pridružen: 10.11.2003 19:59
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pentium »

V članku O črvjih luknjah in časovnih strojih piše, da se eksotična materija medsebojno odbija. Kaj pa če imamo elektron in eksotični elektron? Ali se bosta privlačila, odbijala ali pa bo eden drugega privlačil, drug pa prvega odbijal?

P.S.: glede na to, da sem star 14 let, nima pojma, zakaj se gre pri enačbah s tenzorji in matrikami.

Uporabniški avatar
saso
Član strokovnega sveta Kvarkadabre.
Prispevkov: 179
Pridružen: 30.9.2002 15:52
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a saso »

Eksotična materija je mišljena zgolj hipotetično! V članku je omenjena v smislu "kaj bi bilo, če bi..." Če bi imeli nekaj, kar ima takšne eksotične lastnosti (vendar tega nimamo!) bi lahko določene zadeve izgledale drugače.

Se opravičujem, če v samem članku to ni bilo dovolj jasno povedano :lol:

Matjaž

Odgovor Napisal/-a Matjaž »

Kaj pa če obstaja gravitacija brez materije?

ROK

Odgovor Napisal/-a ROK »

torej eksotična materija naj bi sprožala nekeko antigravitacijo in sam imam prepričanje da je hubblov pojav antigravitacija.(z houblovim pojavom sem mislil širjenje vesolja)ka mislite glede tega

ROK

Odgovor Napisal/-a ROK »

torej eksotična materija naj bi sprožala nekeko antigravitacijo in sam imam prepričanje da je hubblov pojav antigravitacija.(z houblovim pojavom sem mislil širjenje vesolja)ka mislite glede tega

Uporabniški avatar
Pentium
Prispevkov: 431
Pridružen: 10.11.2003 19:59
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pentium »

Tako je (to jaz domnevam).
Ta Hubblov pojav je pravzaprav Hubblova konstanta (sej je isto).
Še vedno pa me zanima v kakšnem odnosu bi bila elektron in eksotični elektron. Pa še nekaj: kakšna bi bila eksotična antimaterija :?:

Uporabniški avatar
Pentium
Prispevkov: 431
Pridružen: 10.11.2003 19:59
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pentium »

Bi pa lepo prosil, ča mi kdo podrobni razloži Casimirjev efekt.
Vem, da so dobili snov z nižjo gostoto od vakuuma, ampak ali bi se jo dalo shraniti?

morphoid

Odgovor Napisal/-a morphoid »

Ukrivljanje prostora v negativno smer...
Lenoba je mati modrosti...človek, ki je izumil telefon se mi zdi, da ni bil ravno len...

Pentium (na javnem rač)

miha_cancula@hotmail.com

Odgovor Napisal/-a Pentium (na javnem rač) »

Ja no pa zakaj so izumili mixer pa pralni stroj pa avto pa računalnik? Da bi si olajšali življenje!

No ja, podpis sem si izbral predvsem zato, ker se mi ne da fizično delati in si veliko raje izmislim lažji postopek. To se nanaša predvsem name.


_____________________________________________________________
Lenoba je oče modrosti

Odgovori